PDA

View Full Version : Какво мислите за парабените в козметиката?!



imnotscared
05-29-2012, 19:33
Мисля,че заглавието само говори по себе си!

sladurcheto19
05-29-2012, 19:40
Аз лично искам да попитам за лосионите за тяло на фрутини? какво може да ми стане от тях,ако ги използвам дълго време? четох за тях,че съдържат много парабени..

cheburashka
05-29-2012, 20:48
При хора с нормална кожа обикновено парабените не са дразнещи и не предизвикват алергични реакции. Въпреки това, парабените могат да предизвикат дразнене и контактен дерматит и купероза у хора с алергия към парабените, но това е при малък процент от хоратa.
Рак на гърдата

Средни нива от 20 нанограма/грам парабени са отчетени в малки проби от 20 тумора. [3]Тези открития, заедно с доказаната способност на някои парабени частично да наподобяват естрогена - хормон, имащ роля в развитието на рака на гърдата, карат някои учени да смятат, че наличието на парабени може да се свързва с появата на рак на гърдата, и да искат провеждането на изследвания за съществуването на подобна връзка. Водещият британски изследовател, молекулярният биолог Филипа Дарбре, твърди, че естерната форма на парабените, открити в туморите, доказва, че те са получени в резултат на нанасяне на вещество върху кожата, като например дезодорант против изпотяване, крем или спрей за тяло.Освен това, според нея резултатите обясняват защо до 60% от всички случаи на рак на гърдата са открити в едва една пета от гърдата - по-конкретно горната външна част, близо до мишницата. "От това изследване не е възможно да се каже дали парабените в действителност са причинили туморите, но със сигурност могат да бъдат свързвани с цялостното увеличаване случаите на рака на гърдата. Имайки предвид факта, че ракът на гърдата често причинява смърт при жените, и че голям процент млади жени използват дезодорант против изпотяване, смятам, че трябва да бъде финансирано провеждането на изследвания върху парабените и къде се откриват в тялото", казва Филип Харви, редактор на Журнал за приложна токсикология, който публикува изследването. Едно изследване от 2004г. на Нортуест Юнивърсити доказва, че диагнозата на рак на гърдата в по-ранна възраст е свързана с по-честа употреба на дезодоранти против изпотяване и бръснене под мишниците. "Лично аз смятам, че има голяма връзка между хигиенните навици в зоната под мишниците и рака на гърдата," казва имунологът д-р Крис Макграт, автор на изследване за рака на гърдата.
^WIKIPEDIA

потърси в гугъл, има много статии

Glam0rous
05-29-2012, 22:38
Нищо не мисля. Запозната съм с мненията от интернет, но не ми прави впечатление.

kalpazanka
05-30-2012, 06:29
Ами разочарована съм. Заплюла съм си два душ крема Nivea, обаче съдържанието ме отказа. Обожавам млечния портокал на Фрутини, но ми е жал да хвърля половин туба лосион. Разочарована съм и от Balea- уж Oeko test сертифицирани, от съдържанието ми настръхна косата.
Засега в приемливия ценови клас са продуктите на Yoghurt of Bulgaria- търсех подарък задължително без парабени и попаднах на щанда с тези продукти. Грабна ме ароматът на това- http://dora.bg/probiotichen-superovlajnqvasht-losion-za-tqlo-biofresh-jogurt-230-ml-467-3556.html Цената беше малко над 5 лв. Други продукти от приемливия ценови клас са Лавера /конкретно за балсамите за устни говоря, а глосовете и червилата са около 20 лв./. Харесала съм си продукти на Гош, Лавера и Санте. Чакам да си оползотворя купената до момента козметика и постепенно започвам да подменям.
Планирам да започна с душ гела и шампоана- ще са Skin Blossom.