PDA

View Full Version : Деца по на 13 - 14 - 15г., НЕ ПАЗЕТЕ ДИЕТИ, пазете се!



hecate55
05-30-2012, 07:35
Това като гледам е любима тема на 13-14-15 годишните.

За тинейджърите - спрете да фиксирате фокуса си върху телата си, които са в процес на активна промяна!!! Безсмислено е като наливането на вода в каца без дъно!
Активния растеж при момичета продължава до 21-22 години. След това тялото продължава с бавни промени на формата до към 35.
До 21 обаче промените са изключително изразени и не става дума само за ръст. Това, как изглеждаш на 13 е само времено състояние и никъде не е казано че на тази възраст тялото трябва да е перфектно и всичко да расте с еднакви темпове - някои стави растат по-бързо от други.. пропорции се променят - и окончателната форма се вижда накрая. Иначе е все едно да се опитваш да определиш как точно ще изглежда статуята докато скулптура още работи. Ако си направиш силуетни снимки в цял ръст през година, щв забележиш значителни промени.
И спрете да се сраянявате един със друг - всеки човек по същия начин се оформя с различни темпове - въпрос а генетика и среда.
Ако на 21 години се погледнеш и нещо не ти хареса, тогава му мисли какво да правиш по въпроса. На 14, в опитите си да коригираш едно нещо, рискуваш да развалиш друго. И дори да постигнеш целта си на 14... на 15 пак същата песен на нов глас - или ще трябва да го коригираш наново и в друга насока, или щв забелжиш някоя друга част от тялото, която не изглежда като на снимките от модните/тинейджърските списания.
Все едно да пишеш по черната дъска със същото темпо, с което някой друг трие написаното и пише друго.
Нетърпениетео също е привично за тази възраст, но поне момичетата узряват умествено по-бързо за да проумеят безсмислицата от подобни упражнения във самокорекция.
За хора на твоятя възраст, най-доброто което може да направиш за себе си е балансирано тегло, разнообразна храна и умерено количество спорт. Прекаляване с някои видове спорт (извънредни натоварвания върху костната ситема и мускулатурата - най-ярък пример е вдигането на тежести) или диети (чети нездравословно хранене, лишаване от определени видове храни "за не надебелеем") могат само да доведат до невъзвратими промени в растежа и пропорциите и след като растежа се забави и спре в ранните 20 години - ще си останете за цял живот с последствията и не всички от тях могат да се коригират после. (пример е ръста - ако си 154 см на 21, няма да станеш 1. 90 на 35 г.
Оставете генетиката да се развихри и когато видите крайния резултат, тогава критикувайте, а не по време на процеса. Спортуването е важно за общия тонус - физическата активност само насърчава процесите в тялото, и дава добра основа, но всичко трябва да е с умереност.

li0n
05-30-2012, 09:22
И 80 кила да стана, пак няма да се откажа от тези неща -
http://prikachi.com/images/436/4832436U.jpg
http://prikachi.com/images/438/4832438A.jpg
http://prikachi.com/images/441/4832441h.jpg
http://prikachi.com/images/444/4832444v.jpg
:love:

FuckingFreak
05-30-2012, 11:25
Ми стани 80 кила, твой си е избора дали ще се отказваш. Аз и много други хора сме направили нашия.

scrooper
05-30-2012, 11:53
"Безсмислено е като наливането на вода в каца без дъно!" Мерсим, много тематично :DD
Вярно е, че 50 кг. стоят по- добре на една зайка, отколкото на 1 петокласничка при 1 и същ ръст. Но също така е вярно че, ако сме на принципа на li0n, ще станем и над 80 кг., и няма да е по- добре, отколкото ако лееко внимаваме.

FuckingFreak
05-30-2012, 12:43
^+1
Не съм на 3, за да се впечатлявам особено от разноцветни кексчета и тортички. Не съм и животно, за да се награждавам с храна.

li0n
05-30-2012, 17:34
^+1
Не съм на 3, за да се впечатлявам особено от разноцветни кексчета и тортички. Не съм и животно, за да се награждавам с храна.

Ти имаш нещо против кексчетата и тортичките ми ли? И кой по дяволите е казал, че трябва да си на 3 за да се впечатляваш от тях?
Любител съм на храната, а тея диети само ти съсипват здравето.

SisiStrange
05-30-2012, 17:38
Достатъчно е да го давате умерено. :) Пълното отказване от всякакви сладости не е наложително. Въпросът е човек да не живее нон стоп, нагъвайки вредни храни. Баланс. И спорт.

Зайче..
05-30-2012, 17:42
Не съм на 3, за да се впечатлявам особено от разноцветни кексчета и тортички. Не съм и животно, за да се награждавам с храна.

мда, така е.
Пък и диетата може да бъде здравословно хранене, което е в пъти по-полезно от тези тортички. (:

xXxAngerfisTxXx
05-30-2012, 17:50
Това като гледам е любима тема на 13-14-15 годишните.

За тинейджърите - спрете да фиксирате фокуса си върху телата си, които са в процес на активна промяна!!! Безсмислено е като наливането на вода в каца без дъно!
Активния растеж при момичета продължава до 21-22 години. След това тялото продължава с бавни промени на формата до към 35.
До 21 обаче промените са изключително изразени и не става дума само за ръст. Това, как изглеждаш на 13 е само времено състояние и никъде не е казано че на тази възраст тялото трябва да е перфектно и всичко да расте с еднакви темпове - някои стави растат по-бързо от други.. пропорции се променят - и окончателната форма се вижда накрая. Иначе е все едно да се опитваш да определиш как точно ще изглежда статуята докато скулптура още работи. Ако си направиш силуетни снимки в цял ръст през година, щв забележиш значителни промени.
И спрете да се сраянявате един със друг - всеки човек по същия начин се оформя с различни темпове - въпрос а генетика и среда.
Ако на 21 години се погледнеш и нещо не ти хареса, тогава му мисли какво да правиш по въпроса. На 14, в опитите си да коригираш едно нещо, рискуваш да развалиш друго. И дори да постигнеш целта си на 14... на 15 пак същата песен на нов глас - или ще трябва да го коригираш наново и в друга насока, или щв забелжиш някоя друга част от тялото, която не изглежда като на снимките от модните/тинейджърските списания.
Все едно да пишеш по черната дъска със същото темпо, с което някой друг трие написаното и пише друго.
Нетърпениетео също е привично за тази възраст, но поне момичетата узряват умествено по-бързо за да проумеят безсмислицата от подобни упражнения във самокорекция.
За хора на твоятя възраст, най-доброто което може да направиш за себе си е балансирано тегло, разнообразна храна и умерено количество спорт. Прекаляване с някои видове спорт (извънредни натоварвания върху костната ситема и мускулатурата - най-ярък пример е вдигането на тежести) или диети (чети нездравословно хранене, лишаване от определени видове храни "за не надебелеем") могат само да доведат до невъзвратими промени в растежа и пропорциите и след като растежа се забави и спре в ранните 20 години - ще си останете за цял живот с последствията и не всички от тях могат да се коригират после. (пример е ръста - ако си 154 см на 21, няма да станеш 1. 90 на 35 г.
Оставете генетиката да се развихри и когато видите крайния резултат, тогава критикувайте, а не по време на процеса. Спортуването е важно за общия тонус - физическата активност само насърчава процесите в тялото, и дава добра основа, но всичко трябва да е с умереност.
тяло се прави със спорт и фитнес, не със не ядене... ;) няма нищо по убиващо тялото от глад + тренировки. Тъпчи се с квото искаш, вечер прави hiit кардио, поне 1 час, ходи на зала и пак ще имаш горе долу хубаво тяло :)

FuckingFreak
05-30-2012, 18:03
hiit кардио поне един час? Това рецепта за бърза смърт ли е? :D

3oPuTy
05-30-2012, 19:05
Аз лично намирам за глупаво пълното изключване на дадена храна :? Човек може да си стои 50кг. въпреки,че яде кексчета,торта и прочие.Разбира се не говорим за постоянното консумиране на тези храни ...

xXxAngerfisTxXx
05-30-2012, 19:10
hiit кардио поне един час? Това рецепта за бърза смърт ли е? :D

не просто много хора предпочитат да не ядат, отколкото да си мръднат малко дебелите гъзове...

PullMeCloser
05-30-2012, 19:11
И 80 кила да стана, пак няма да се откажа от тези неща -
http://prikachi.com/images/436/4832436U.jpg
http://prikachi.com/images/438/4832438A.jpg
http://prikachi.com/images/441/4832441h.jpg
http://prikachi.com/images/444/4832444v.jpg
:love:

Твърде лошо говори за теб това, да знаеш. ;)

xXxAngerfisTxXx
05-30-2012, 19:21
^тва е отрова, от която се прави само сланина. "не яж за вкус, а за енергия" ;)

li0n
05-30-2012, 19:28
^тва е отрова, от която се прави само сланина. "не яж за вкус, а за енергия" ;)

Спортувам си, което ми дава пълното право да си ям всичките калорични, отровни и ужасни за вас тортички и кексчета. Айде без да ме нападате, МОЛЯ! ;)

xXxAngerfisTxXx
05-30-2012, 19:31
Спортувам си, което ми дава пълното право да си ям всичките калорични, отровни и ужасни за вас тортички и кексчета. Айде без да ме нападате, МОЛЯ! ;)

по горе говорех за това, ако спортуваш усилено, тия гадни храни няма толкова много да те спъват, и няма да дабелееш от тях, но ако въобще не ги ядеш резултата ще е по-добър. Е не всички са културисти и не всички трябва да са такива.

FuckingFreak
05-30-2012, 19:36
"Което ми дава пълното право..." - някой да не ти е сложил вето да ги ядеш случайно?
Мисълта ми не беше предназначена само за фигурата, но явно мисленето на някои е твърде плоско, за да го проумеят.

ALetterFromTheSky
05-30-2012, 20:01
Баси вманиачените, я се осъзнайте-как ще кажете че некви храни са отровни и да се страхувате от тях. На РД-то си или на сватбата си няма ли да ядещ торта, или ся на некъв друг повод(поводи бол) -ми хората няма да искат да те канят като страниш от другите и си караш на водичката и другите простотии . Имах приятел, живеехме заедно и аз бях на некви тъпи диети, а той толкова се стараеше да ми направи нещо за ядене, да ми купи и аз все това не това не...не не не и човекът се умори да е в крак с моя режим и просто дотук... натрапчиво е някак си .Не е нужно да се тъпчете, ама хайде не упреквайте тези , които ядат и СПОРТУВАТ . Не сте идеални, че да се изказвате като такива ;)

По темата- то на малките кифлички на по 12, 13 и с фуния да им се налива и тн като са решили да имитират големите и тн, нека си чупят главите . Аман от простотия

xXxAngerfisTxXx
05-30-2012, 20:04
Баси вманиачените, я се осъзнайте-как ще кажете че некви храни са отровни и да се страхувате от тях. На РД-то си или на сватбата си няма ли да ядещ торта, или ся на некъв друг повод(поводи бол) -ми хората няма да искат да те канят като страниш от другите и си караш на водичката и другите простотии . Не е нужно да се тъпчете, ама хайде не упреквайте тези , които ядат и СПОРТУВАТ . Не сте идеални, че да се изказвате като такива ;)

По темата- то на малките кифлички на по 12, 13 и с фуния да им се налива и тн като са решили да имитират големите и тн, нека си чупят главите . Аман от простотия

на рожден ден, ресторант става, но не да киснеш у вас цял ден и да переш торти, вафли, чипсове и хамбургери. Ти яж така, само вечер бягай по 2 часа спринт (което е на практика невъзможно) и ще имаш плочки, и няма да имаш грам мазнина. важно е движението, а не толкова какво ядаеш.
някои хора ги интересува как изглеждат, а не колко им е вкусно

ALetterFromTheSky
05-30-2012, 20:06
Това исках да кажа-не е нужно да се тъпчеш постоянно , спортувайте си и си позволявайте понякога нещо различно от белтъци и марули

3oPuTy
05-30-2012, 20:07
А кой е казал,че хората,които ядат такива неща по-често от рожден ден или сватба си стоят в тях и по цял ден това ядат?!
Защо мисленето ви е ограничено само до двете крайности "хора,които се тъпчат нон-стоп с пасти,торти и прочие" и "хора,които не си позволяват да ядат такива неща"?! :?

xXxAngerfisTxXx
05-30-2012, 20:11
А кой е казал,че хората,които ядат такива неща по-често от рожден ден или сватба си стоят в тях и по цял ден това ядат?!
Защо мисленето ви е ограничено само до двете крайности "хора,които се тъпчат нон-стоп с пасти,торти и прочие" и "хора,които не си позволяват да ядат такива неща"?! :?

както казах не всички са спортисти, и не всички трябва да са такива. Като не можете без сладко - яжте и си спортувайте. Ще поддържате форма да, няма да дебелеете. Аз съм свидетел как една 112 килограмова свиня (тогава беше 9-ти клас) от класа за около 1 година стана супер релефен и има супер яката преса... що ли ? щото спря със хамбургерите, сладките и разните junk food-ове, и се отдаде изцяло на спорта. Абе всичко е до ума, не до тялото.

SisiStrange
05-30-2012, 21:34
То си има някаква граница в тези неща. По определен начин и вашето не е полезно. Не съм пазила никога никакви диети и съм винаги между 47-50кг., а понякога и по-малко. Ми като ми се дояде нещо сладко, си хапвам. Когато съм в по-друго настроение мога цяла седмица само салати да си ям. Не като диета, не като мъчение, просто ей така. И чипсове съм яла, и хамбургери си взимаме понякога вечер с моя. Чудо голямо, че ще си вземеш някой път. Ако не е редовно и си имаш някакъв изграден режим, нищо няма да ти стане. И поддържането във форма не е все бясно кардио. 30 минути леки упражнения, много движение (в смисъл, примерно, редовно вместо рейса да ходите до някъде пеша или просто да си правите разходки) често е достатъчно. Тези... 2 часа тичане, 5 часа скачане, 700 коремни всяка вечер, са за хора, които го приемат за хоби. Далеч не е задължително.

DownloadVirus
05-31-2012, 07:47
Темата е напълно безсмислена.

klemensiq
05-31-2012, 09:44
страхотна тема! браво

little-bad-girl
05-31-2012, 15:26
на една зайка, отколкото на 1 петокласничка при 1 и същ ръст.

Това "зайка" ник ли (т.е. някой с такъв ник тук) и ако да кой е с този ник?

по темата: няма лошо да се ограничават от някой храни. особено от тези пържени картофи и всичко мазно и прекалено калорично. това дори е вредно за тях, дори по-вредно от диетите.

ALetterFromTheSky
05-31-2012, 16:33
зайка се вика на момичетата в 8-ми клас.....

scrooper
05-31-2012, 17:22
зайка се вика на момичетата в 8-ми клас.....
yeah... :D

the_world_around_me
05-31-2012, 18:18
Всеки си има право да си прави с тялото каквото иска . Някои да спазват диети , дори и да искат , който и да има казва какво да правят , те не слушат ! xD Аз няма да се подложа на диета , защото съм и слаба , не мога да се лишавам от храна и ям каквото си искам ..47 кг. съм :) Не мога да надебелея ,дори и да искам . Аз не съм съгласна на тази крехка възраст да се спазват диети ... Та това тяло още не се е развило o.O

titinkaa
05-31-2012, 18:52
Всеки решава сам за себе си дали да яде тортички или да припада по улиците от глад!
Не защитавам тортите и вредните храни,но подкрепям идеята,13-14 и 15 годишните да не спазват диети.Все пак са и в пубертет,от който повечето пълнеят.И никой не говори,че трябва да се гладува,а просто леко да се ограничаваме от храната.Трябва да я ядеш с удоволствие и мярка,в рамките на нормалното и здравословното. :)

Зайче..
05-31-2012, 18:55
Всеки решава сам за себе си дали да яде тортички или да припада по улиците от глад!

Когато не ядеш тортички, не припадаш по улиците от глад, просто ги заменяш с нещо здравословно.
Толкова ли не ви е ясна разликата? о.О

titinkaa
05-31-2012, 19:01
Не си ми разбрала смисъла на изречението!Изобщо не е така,както ти си го разбрала!

thegreenzombie
05-31-2012, 19:15
досега винаги съм си била на принципа "яж каквото ти се яде и когато ти се яде!" ..и никога не съм се ограничавала относно храната или количеството и.. организма си знае какво иска и кога го иска, а и как да не си вземеш онова кексче, което те вика от витрината на сладкарницата... тези простотии с диетите изобщо не трябва да се практикуват..
screw the diets and eat this fuckin' hot dog :D

Зайче..
05-31-2012, 19:18
Не си ми разбрала смисъла на изречението!Изобщо не е така,както ти си го разбрала!

Еми при положение, че така си го написала, по какъв начин да го разбера? 8-)

xXxAngerfisTxXx
05-31-2012, 19:35
досега винаги съм си била на принципа "яж каквото ти се яде и когато ти се яде!" ..и никога не съм се ограничавала относно храната или количеството и.. организма си знае какво иска и кога го иска, а и как да не си вземеш онова кексче, което те вика от витрината на сладкарницата... тези простотии с диетите изобщо не трябва да се практикуват..
screw the diets and eat this fuckin' hot dog :D
and get fuckin fat !

tomboy
05-31-2012, 19:38
Ванко няма да говориш против това мнение !..и аз съм на него...:х...:D

xXxAngerfisTxXx
05-31-2012, 19:41
Ванко няма да говориш против това мнение !..и аз съм на него...:х...:D

ти си уникална обаче... ядеш нон стоп квото ти падне а не си дебела :lol:

tomboy
05-31-2012, 19:43
Ех , ама моля ти се !..:D

xXxAngerfisTxXx
05-31-2012, 19:45
Ех , ама моля ти се !..:D

в момента кво ядеш Йонии :D

thegreenzombie
05-31-2012, 19:46
ти си уникална обаче... ядеш нон стоп квото ти падне а не си дебела :lol:

а да.. точно момчетата се тъпчат винаги като за последно, а са си екстра.. не става въпрос да ядеш каквото ти падне, а каквото искаш. има разлика! :д

tomboy
05-31-2012, 19:48
Ами сега ще си взема свогето с лешници като 2-ри десерт ... :D ..Все си мисля ,че трябва да се оженя за някой мазен магнат със завод за храна !!!...(по-добре мазничка :3..че някои ''здравословни'' нещица ми идват сухи) :D:D
ps: бРАТ , МОМИчЕ СЪМ !!!...XD

xXxAngerfisTxXx
05-31-2012, 19:50
Ами сега ще си взема свогето с лешници като 2-ри десерт ... :D ..Все си мисля ,че трябва да се оженя за някой мазен магнат със завод за храна !!!...(по-добре мазничка :3..че някои ''здравословни'' нещица ми идват сухи) :D:D
ps: бРАТ , МОМИчЕ СЪМ !!!...XD
да тва е Йонито бейби вечно гладна :D добре ти кво спортуваш ? Аз ако ям като теб дося да съм станал 150 кила сланина :lol:

thegreenzombie
05-31-2012, 19:51
ps: бРАТ , МОМИчЕ СЪМ !!!...XD

брат знам, ако това беше за мен..
яко е да спамя някаква безмислена тема.. нда :д

tomboy
05-31-2012, 19:57
да тва е Йонито бейби вечно гладна :D добре ти кво спортуваш ? Аз ако ям като теб дося да съм станал 150 кила сланина :lol:

Професионално лежане , в поддисциплина ''диван''...Всеки ден по няколко часа...А иначе си танцувам когато ми душа прииска стрийт денс..
А по темата : Съгласна съм ,че не трябва да се правят диети на тези години , ни не трябва и да се прекалява !..;)

DownloadVirus
05-31-2012, 22:02
а да.. точно момчетата се тъпчат винаги като за последно, а са си екстра.. не става въпрос да ядеш каквото ти падне, а каквото искаш. има разлика! :д

Кое им е екстра?

Glam0rous
05-31-2012, 22:12
И кво? Тука излиза, че или не се яде, или хората се тъпчат като за последно, понеже нямат воля да не нагъват пастички и картофи? Средно положение на нормален човек, който яде нормални неща и защото е гладен,а не просто лаком няма? И като лапето е малко (13-14) след като е дебело трябва да се сложи на диета, защото единственото, което ще стане е да стане още по-дебело. Ама трябва да има родители, които да го огледат това, а не само да му дават пари да се тъпче. Гадното е, че дебелите винаги имат по-голямо самочувствие и не мислят, че имат проблеми за оправяне, докато тия с по-хубава фигура си обръщат внимание и се терзаят.

scrooper
06-01-2012, 08:24
^Да, да, ше знаеш какво самочувствие имали. Точно един от най- големите проблеми дори само на по- пълните, е със суупер ниското самочувствие, комплекси и терзания. И когато не съумяват да влязат във форма могат направо да се депресират. От което някои ядат дори повече...

Glam0rous
06-01-2012, 08:47
Значи ще ти дам пример с моето обкръжение - имам откровено дебели познати, момичета към 90 кила, момчета още по-тлъсти. За разлика от приятелките ми, които имат по 2 кила за сваляне и се притесняват как ще изглеждат на плаж, тия тресат гордо сланини, казват, че така са си добре, измислили са си цял набор пречки да спортуват и пазят диета (болести, настройки), ходят облечени както си искат, въпреки че изпод дрехите им висят меса, казват, че изглеждат добре, казват, че "има два вида жени - красиви или слаби" и не спират да се тъпчат. Изобщо няма толкова изобретателен ум като този на дебелия човек, когато иска да се изкара, че е прав и да защити правото си на преяждане. За мене това не са хора, а прасета.

FuckingFreak
06-01-2012, 09:44
^+1

А мисля, че темата е напълно излишна. Тия със свръхзвуковия метаболизъм ги знаеме, дето ядат в промишлени количества и са 45 кила щеки. Това, че имате предимство да хапвате каквото ви душа иска и да сте с перфектно телесложение, не значи, че всики сме така. Баналното изречение "аз съм против диетите" може да го чуете само от такива хора. И е супер безсмислено да го повтаряте, никой не говори за диети между другото. Нищо лично към вас, ама като не знаете какво е да ви се лепи абсолютно всеки грам, който поглъщате, по-добре си дръжте езика зад зъбите и си се кефете на хубавата фигура.

DownloadVirus
06-01-2012, 09:44
Ама от далеч изглежда смешно и води до подигравки,според зависи винаги..

Glam0rous
06-01-2012, 10:00
И това с метаболизма не е точно така - на всеки в един момент започва да му се отразява това, което хапва. Нормално е ако си на 14-15 и имаш т.нар. бърз метаболизъм да си щека - което и не значи дори хубаво тяло, защото в това да имаш физика на малко момченце, без извивки няма нищо хубаво. А това, че някой е слаб не пречи да е отпуснат, защото е решил, че няма нужда от тренировки. Друг е въпросът, че дори и нищичко да не качваш за здравето ти не е добре да ядеш само сладки работи, бургери и пържено и това не е мечтата на хората, които не ги ядат.

SisiStrange
06-01-2012, 10:31
Значи ще ти дам пример с моето обкръжение - имам откровено дебели познати, момичета към 90 кила, момчета още по-тлъсти. За разлика от приятелките ми, които имат по 2 кила за сваляне и се притесняват как ще изглеждат на плаж, тия тресат гордо сланини, казват, че така са си добре, измислили са си цял набор пречки да спортуват и пазят диета (болести, настройки), ходят облечени както си искат, въпреки че изпод дрехите им висят меса, казват, че изглеждат добре, казват, че "има два вида жени - красиви или слаби" и не спират да се тъпчат. Изобщо няма толкова изобретателен ум като този на дебелия човек, когато иска да се изкара, че е прав и да защити правото си на преяждане. За мене това не са хора, а прасета.
Те не се чувстват така. Правят го за показност и като средство за избиване на комплекси. Както примерно се държат момичетата, които се чувстват самотни около обвързана приятелка: "На мен ми е по-хубаво да съм сама. На кого му е нужно гадже да го ограничава?" Или моя позната на 20 години, девствена, която буквално носи дрехите на баба си, не се епилира и въобще е доста невзрачна твърди, че няма желание за секс и дори се нарече асексуална веднъж. Гроздето е кисело се проявява по много начини.
"Аз си се харесвам така."
" Мъжете предпочитат да има и гъз, и коремче, и да не скърцат кокали."
И тн. фрази, които се казват хем за лично успокоение, хем, за да не се чувстват унизени. И всички останали стават: "Ония анорексички."
Нещо във волята им им пречи да се стегнат и да се вкарат в норма (не да станат клечки, а в норма), това им се отразява зле на самочувствието и се самонавиват, че всичко си им е наред. И демонстрират как всичко си им е наред. На ум, обаче, си казват друго.

Мазните вкусотийки и сладките неща са за поводи, за определени периоди, за определени случаи. Парченце шоколад е супер, когато седнеш да учиш и е доказано, че помага на мозъка. В някоя кръчма да си вземеш картофки с нещо месно си е в реда на нещата. Да си вземеш някоя баница, когато си изгладнял след 4-5-часово упражнение в университета... И тн. Когато не е стил на живот и се случва тук таме, не е вредно, а напротив - нормално е.

cherry2
06-01-2012, 17:00
Аз пък си спортувам активно иии не пазяя диетиии :) :) :Д Пък и е трудно да се откажеш от сладоледа..който гледаш със светещи очи :Д ....Аз си знам,че когато се спортува не се дебелее...Но под спорт нямам предвид да ходитеее 1-2 пъти в седмицата на модерни танци :Д :Д :Д ..btw на 13 съм ;) :Д

Glam0rous
06-02-2012, 10:40
Един пример защо не трябва да се гледат кг.
http://cdn.stripersonline.com/2/28/500x357px-LL-28fb3af9_tumblr_lt25oinVmI1r4cbd2o1_500.png
Оказа се, че тежа колкото това на първата снимка, а изглеждам по-слаба от втората, като на височина разлика почти няма.

bai.hui.
06-05-2012, 08:57
Ох, много хубава тема! Дано повече деца се вслушат, че като чета в този форум какви идиотии се пишат и ми настръхва косата... а някои индивиди по - назад дори си мислят, че много разбират...

AnOHuMeH
06-06-2012, 16:21
Ами не съм съгласен с повечето написано. От днешните деца 90 % са с наднормено тегло, няма значение годините. Много от децата не са спортували никога (училище, ядене, компютър и спане). Аз лично не спазвам диета, ям всичко но за сметка на това редовно ходя на фитнес и тичам почти всеки ден. Моето предложение е да се намалят малко мазнините и всякакви високо калорийни храни (чипсове, и всякакви пържени боклуци). Да се спортува по често и да се яде по - малко. Не казвам да не ядете, напротив - яжте но с мярка и избягвайте консумацията на много хляб :). Ще ви дам един съвет, вечери никога не яжте сладки неща, и подобни които съдържат много захар и калории, защото ако изядете тези неща и след това си легнете веднага - тези калории няма къде да бъдат изгорени и за сметка на това се трупат по вашето тяло с формата на мазнини, също така неизрасходваните калории намалят хормона на растежа. !

mimsSss96
06-06-2012, 16:36
И 80 кила да стана, пак няма да се откажа от тези неща -
http://prikachi.com/images/436/4832436U.jpg
http://prikachi.com/images/438/4832438A.jpg
http://prikachi.com/images/441/4832441h.jpg
http://prikachi.com/images/444/4832444v.jpg
:love:

Аз те подкрепям, защото когато спортуваш можеш да си позволиш тортичка, кексче или нещо подобно... А пък и признаите поне пред себе си, че всеки един от вас го изкушава една подобна гледка, особено в жегите....

http://www.colombianocoffeehouselb.com/dbpics/item/image/251_Chocolate-Ice-Cream.jpg

SisiStrange
06-06-2012, 18:26
Абе честно казано, точно в жегите сладките неща не ме блазнят особено. Аз ям повече сладко зимата с кафе или чай. Лятото плодовете и зеленчуците, измити със студена вода ми се услаждат повече.

PullMeCloser
06-06-2012, 18:30
Мда, в жегите ми е отвратително да ям мазнотии, сметани, торти, тежки храни като цяло. Салатки-зеленчукови и плодови, плодов сладолед (с цели плодове, замразени) евентуално.

koshtramba
06-06-2012, 18:37
SisiStrange, оправи си настройките за получаване на лични съобщения в потребителския панел, не мога да ти отговоря на съобщението. :)

babati
06-06-2012, 18:54
Аз ще ви кажа един нимер - купете си голяма туба с минерална вода (най-добре си наточете ако има около вас извор, защото и във водата слагат разни неща за трайност, но това не означава, че купената е вредна) и малко шише от половин литър. Като ви се дояде си пълните пишето с вода стайна температура от тубата, слагате за 5 минути в камерата и я изпивате. След като сте я изпили 5 минути по-късно ядете. Пробвайте да видите. След ядене още една чаша вода и така. Ще се наяждате с 2 пъти по-малко. Гарантирам. Родата трябва да е леко хладна (но не студена), защото леко хладната вода създава по-силна реакция на усещане и залъгва организма.

И спортувайте. На ден по литър и половина вода. Само това ако спазвате и сте пълни вигарантирам 10 кила по-малко. Спортувайте каквото и да е.

babati
06-06-2012, 18:56
А винаги преди дапиете плакнете малко шишето с вода. Шишето за всекидневна употреба е перфектен инкобатор на микроби и могат да направят чак проблем. Като пиете от него вътре капе слюнка с микроби от най-мръсното ви място по тялото (устата). В устата те не се развиват лесно, защото слюнката ги убива, но като паднат в шишето тази слюнка се разрежда с остатъците вода и им става една конфортна среда за развитие.

Glam0rous
06-07-2012, 07:24
Точно пък сладко и най-вече сладоледи трудно могат да ме изкушат, защото не обичам и ям по 2-3 пъти в годината макс...
Това с тия картинки стана като "луд на шарено се радва" :D