PDA

View Full Version : нацъфтяла коса



babylofzz
05-30-2012, 08:36
Здравейте.Много искам косата ми да е дълга до кръста.. дълга е до малко под гърдите в резултат от това,че не съм ходила на фризьор от 1 година..иначе е доста над гърдите.Нацъфтяла е,но не искам да ми я отрежат..след всяко посещение при фризьор след 5 дни косата ми е също толкова нацъфтяла колкото преди фризьора.Не използвам преси,маши,лакове за коса..само сешоар(не винаги),и маска за коса след всяко миене-2 пъти в седмицата.
Има ли някой,който в имал проблем катo моя и как се е справил с него? :)

marin4itu
05-30-2012, 09:11
Няма как да го оправиш. Върви се подстрижи, освежи си косата и си купи кристали за коса. Но нацъфтялото без ножица, не става.

cheburashka
05-30-2012, 09:16
подстрижи се, защото хубавата коса трябва да е здрава и да изглежда така
след баня можеш да си втриваш няколко капчици масло от пшеничен зародиш в краищата на косата

пAteNцЕ
05-30-2012, 09:20
балсам по краищата ;)

Glam0rous
05-30-2012, 10:36
Ей, не се научихте, че хубава коса значи здрава, а не дълга до колената!
Иди на фризьор да ти я оправи, вместо да ходиш като кошница - друг начин няма. Не можеш да я залепиш с нищо.
И да, ще ти махне много, защото е безмислено да не ходиш по една година на фризьор, за да ти порастне, като няма да прилича на нищо.

Hilary_
05-30-2012, 13:48
хаха няма "не искам" бе момиче. Хубавата коса не се поддържа с неподстригване. Колкото повече отлагаш подстригването, толкова по - нагоре ще плъзнат цъфтежите и накрая искаш или не ще я отрежеш до раменете. Това, че не я подстригваш не значи, че тя ще расте.

Каква маска за коса ползваш? Грижите ти за нея само до маската ли спират?

babylofzz
05-30-2012, 15:47
Знам,че трябва да се подстрижа,но преди да го направя искам да разбера как да предотвратя нацъфтяването..буквално след 5 дни е нацъфтяла.Маската е una etnika hair food proteins. :)

babylofzz
05-30-2012, 15:59
Относно това,че хубава коса не значи дълга до колената..моята до колената,не я искам..почти винаги съм си била с дълга коса и се харесвам с такава.За мен е по-женствено,разбира се не просто пусната да расте и без никаква форма.

Hilary_
05-30-2012, 16:36
Знам,че трябва да се подстрижа,но преди да го направя искам да разбера как да предотвратя нацъфтяването..буквално след 5 дни е нацъфтяла.Маската е una etnika hair food proteins. :)

Добре. Маската ти е задоволителна. Освен нея обаче ще е хубаво да включиш и друга грижа - без отмиване от сорта на финиш спрей. Отделно може да редуваш няколко маски. Тази очевидно е с протеини. Натрупването на протеини може и да повлияе с обратен ефект на косата. Щом косъмът се "цепи" значи му липсва нещо в грижата. Може да си вземеш по - хидратиращи маски - с масла.

Glam0rous
06-01-2012, 09:04
Според мен трябва да смениш маската. Протеините, както каза мацката преди мен правят косата твърда и не я хидратират - те са по-скоро за косъм, който се къса и е мек. На теб ти трябва нещо хидратиращо, кристали на краищата - винаги.