PDA

View Full Version : Аниме :)



godji3
05-30-2012, 20:40
Здравейте :).
Искам да гледам някакво аниме, подобни като свят на:
-Brave 10.
-Naruto.
-One piece.
Та ако някой може да ми предложи някое заглавие, моля да го направи :)

/Уточнение - искам в анимето да има нинджи (самураи или просто хора със специални способности), да има разни техники, с добро качество и бг субс. :)/

k0rn
05-31-2012, 20:51
Bleach, Soul Eater

godji3
06-01-2012, 09:25
Soul Eater съм го гледал, Bleach също но спрях, защото ми се вижда безкрайно... :D

bazingaaaa
06-05-2012, 19:51
Bleach e може би единственото аниме, което всъщност е яко за гледане.
Всички други са пълни простотии.
Не виждам смисъл да продължаваш да търсиш аниме, след като може да гледаш Bleach.
Всъщност въобще не е толкова дълго, особенно ако не гледаш тъпите fillers.

foez
06-05-2012, 19:58
Има едно хубаво филмче - Sword of the Stranger, което си заслужава гледането.

destner
11-03-2012, 11:35
Значи има много такива анимета, и не е само Bleach но всеки с мнението си. Аз ти предлагам да гледаш fairy tail,devil may cry ,samurai deeper kyo,samurai champloo, любимото ми d gray man иии много други ;д Ако искаш още пиши на лс ^^

Auriss
11-03-2012, 12:37
Code Geass.

Chacho
11-03-2012, 13:36
И аз пригласям за Fairy Tail. Много е сходно с One Piece, и двамата автори черпят вдъхновението си от създателя на DragonBall Z, постоянно ще можеш да си правиш паралел между двете. Естествено, никое аниме не може да се сравни с хумора в One Piece, но мисля, че е много прилично. Леко и разтоварващо, постепенно те въвлича във фентъзи света си и лесно може да се привържеш към сериалчето.

Samurai Deeper Kyo е малко кратко, но има елементите, които търсиш. Самураи и техники. Навремето му се кефех, сега малко ми издиша като сюжет и сериозност, но става.

Rurouni Kenshin е класика. Бродещ самурай с интересно минало, много техники и битки, известна доза смях, приличен сюжет. Стандартно сериалче. OVA-та обаче е убийствена, доста по-сериозна и реалистична, със сигурност една от най-успешните аниме продукции за всички времена. На доста класации го набутват на първо място.

Full Metal Alchemist също може да ти хареса. Доста е забавно, за алхимици/магове се разказва, пак има битки и техники, макар че не е наблегнато прекалено много на това. Сюжетът кърти в това аниме. Зад привидно несериозния тон на анимето се крие уникален замисъл и има много емоции преплетени във филмчето, много над стандартните любовни бози. Заедно с филма Conqueror of Shambala, който е продължение на сериала, ще ти остави траен отпечатък в паметта.

Fate/ Stay Night. Донякъде тежък край, но самото аниме е също със завладяваща история. 7 известни легендарни герои, водени от 7 господаря, участват във войната за Светия Граал. Кои са героите се разбира с напредване на сериите, като личността на някои от тях е направо предизвикателство да я отгатнеш. Много готина интерпретация на героите от митовете и легендите, битките са страшно ефектни, има и пикантна странична история. Жалко, че беше само 26 серии (или 24, не помня).

Get Backers също силно ти го препоръчвам. В главните герои са двама пича, които въртят странен бизнес. Клиентите им поръчват да вземат някакъв предмет, а те минават през всевъзможни преживявания, вършейки работата си. Има много бой, много техники, смях и също страхотна история. Единствения недостатък е, че е към 50-на серии и не са им стигнали парите да довършат историята. Помня, че като го гледах като по-малък, си мечтаех да събера пари и да ги финансирам да го довършат. :D

Samurai 7 е самурайско аниме, което е правено по великия филм на Акира Корусава - "Седемте самурая". Една много различна интерпретация обаче, тъй като действието се развива в жанра на футуристичната фантастика, може би в категорията cyberpunk. За това аниме мненията са много смесени. Оригиналният филм ми е сред любимите, а след това гледах самото аниме и хем ми допадна, хем не, но е различно и си заслужава гледано. Най-малкото за да поставиш сама оценка.


Code Geass, както и Death Note са много сполучливи, но са малко извън жанровете, които търсиш. И все пак ще е грехота да не им хвърлиш око.


Ако се сетя нещо, ще добавя.