PDA

View Full Version : Секс,може би здравословен проблем...



Outspoken
05-31-2012, 09:27
Здравейте!Правихме секс с приятеля ми на 24 май,беше съвсем малко без презерватив ,след това не сме продължавали.Не знам как да го кажа...абе дебел му е,а аз съм тясна.Оттогава при ходене по малка нужда чувствам едно парене и болка.На другия ден дори се късах от болки при уриниране,вече не е така,но болката пак я има.Направих си преглед сама ,но не видях нищо нередно...Предполагам ,че съм се охлузила ,натъртила или зная ли...На 17 съм ,мога ли да ида на генеколог ,без майка ми да разбере.Мислех да взема от личната ми лекарка направление,мога ли да я накарам да пази лекарска тайна? На някое момиче,случвало ли му се е ,какъв е бил проблема? Благодаря предварително на отзовалите се.

Leonora
05-31-2012, 09:35
Можеш да си вземеш направление и сама,но не виждам защо да не кажеш на майка си.Не е нужно да и казваш"спах с гаджето ми бла бла".Кажи и,че усещаш парене,такива неща и тя ще те заведе.

kalpazanka
05-31-2012, 09:57
^Възниква въпросът кой ще се подпише на амбулаторния лист ;)

Авторке, оплачи се на майка ти и й разкажи за паренето. Оттам тя ще те заведе при джипито и то ще ти изпише медикамент, а може и изследване на урина да назначи.

marilyn
05-31-2012, 11:49
Иди на лекар, иначе кой ще подпише амбулаторния лист... мисля че и сама ще може, аз и преди 18 си ходех сама по лекари.. никога не са искали майка ми да подписва, аз си подписвах сама.

DragonLady
05-31-2012, 14:44
Иди на лекар, иначе кой ще подпише амбулаторния лист... мисля че и сама ще може, аз и преди 18 си ходех сама по лекари.. никога не са искали майка ми да подписва, аз си подписвах сама.

И аз така. Не са искали подпис на родител. А и лекаря е длъжен да пази лекарска тайна, но друг е въпроса, че в България от лекарска става обществена ...

anonymous951
05-31-2012, 20:21
Вземи си Lactacyd това е интимен гел, ползва се супер много време. Аз бях ходила на гинеколог и ми го изписаха. Може и да ти помогне за проблема, пък така или иначе е добре да го ползваш не всеки ден, но поне от време на време. Може да си се претрила, на мен ми се е случвало, и аз като теб съм на 17 и имам проблем и не мога да отида на лекар, знам колко е кофти, но виж дали нямаш някаква раничка, която при допир с урината да ти щипе - може би е това. А за гела- вземи си го, няма да съжаляваш, то се слага малко и след секс се мий с него да не се получават инфекции ( мисля, че беше около 7лв.) Успех и дано всичко е наред :)

draid
06-01-2012, 08:58
Тва мяза на някоя инфекция на я пикочен мехур, я уретра. Отиваш на лекар и ти правят някое и др изследване и ти изписват каквото трябва. За първи път ли ви е било и особено на него ?

In*The*Face
06-01-2012, 10:06
Какво значи прегледах се сама? Ако имаш раничка на шийката на матката например, няма как да си я видиш сама, а обикновено при новообразувана такава се усеща парене. Отиди на лекар. Ако открие нещо по всяка вероятност ще ти изпише вагинални глобули. Няма страшно. Дали да отидеш сама или с майка ти си е изцяло твое решение, но ако ти изпише лекарства ще ти трябват едно 20-30 лв минимум, така че те съветвам да бъдеш честна с майка ти и да отидете заедно.

Outspoken
06-01-2012, 10:27
Здравейте отново,благодаря за отговорите.Искам да споделя какъв развой имат нещата.На момчето и на мен не ни беше за първи път.Ходих при генекеложка ,успях да отида и уредя всичко сама ,ходих при личната ,взех направление.Оказа се ,че имам цистит ,за който ми изписаха антибиотик,и раничка на шийката на матката,изписа ми 1 мазило ,с което се ходи 2-3 дни ,5тия е малко късничко след цикъл и тя те маже ,но от 1 път не става ,трябват няколко такива намазвания.Антибиотика се казва Нолицин цената е 8 лв взема се 10 дни,мазилото е 1 ампула - 26 лв.Наплаши ме ,че ако не свърша това сега ,или не се грижа за интимното си здраве и да посещавам генеколог може да се появи рак.Циститът предполагам се е получил от настинка,а раничката може да е хормонални проблеми.Ще си купя лекарствата ,надявам се всичко да се оправи и да има положителен изход занапред.Използвам Лактацид ,да и съм доволна.Имам още 1 въпрос ,когато го правихме малко без ,той не е свършвал изобщо за цялата вечер ,спряхме след 1-2 мин да го правим ,не би трябвало да има проблем като бебе например ,нали? Дали тази раничка е от организма ми предразположението или при секса се е получила ?Благодаря ви за отговорите ,дано темата е в помощ за притеснения и въпроси на другите момичета.

kalpazanka
06-01-2012, 13:49
Първо, пише се гинеколог.
Относно раничката попрочети тук http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/339436-%D0%92%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D 0%B0-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-%D1%80%D0%B0%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B0%D1%82%D 0%B0-%D1%88%D0%B8%D0%B9%D0%BA%D0%B0

In*The*Face
06-01-2012, 13:59
Ранички на шийката на матката имат средно 7 от 10 жени. Да, възможност за усложнения, ако не се лекува има, но в твоя случай не би трябвало да е така, защото по всяка вероятност е "хваната" доста на време. Гинеколога ще те намазва и би трябвало това да помогне много, но през периода на лечение секс не трябва да има, защото лекарството разяжда латекса, така че с презерватив не е редно, а отделно от това не трябва да има допир с пениса на приятеля ти. Не съм отваряла линка, но там би трябвало да е обяснено как се получава. След като той не е свърваш и просто сте спрели за малко риск от забременяване не би следвало да има. Сега се лекувай и остави малко половия живот на заден план. А вие по принцип използвате презерватив, нали?

Outspoken
06-01-2012, 15:09
Да,благодаря много на Калпазанка и In*The*Face! Някоя от вас имала ли е подобен проблем?

In*The*Face
06-01-2012, 15:09
Да. Аз съм имала.

Outspoken
06-01-2012, 15:12
Знаеш ли причината за появата ? Имала ли си проблеми и оплаквания след намазването от гинеколога?

In*The*Face
06-01-2012, 15:20
Аз моята я лекувах доста дълго време, защото я открихме късно. По принцип в твоя случай не би трябвало да има какъвто и да е проблем. Причините могат да бъдат много. Обилно бяло течение, по-груб секс, секс при недостатъчно овлажняване и т.н. Според мен нямаш причина за притеснение.

Outspoken
06-01-2012, 15:36
Благодаря ти много за информацията.

kalpazanka
06-01-2012, 16:05
Знаеш ли причината за появата ?
Всъщност в големия си процент „диагностицираните” „ранички” представляват нормално състояние. При преглед се установява по-голям или по-малък зачервен участък на маточната шийка. Той се дължи на това, че при жените между юношеството и менопаузата, под влияние на високото ниво на половите хормони, лигавицата, която покрива вътрешната част на матката достига малко извън нея. Маточната лигавица, за разлика от тази покриваща влагалището, е много тънка – представена от един слой клетки. Поради това през нея прозират кръвоносните съдове, които са с червен цвят. По такъв начин този участък, където тя е разположена на маточната шийка контрастира отчетливо с околната тъкан (снимката). Без при това да става въпрос за никаква раничка! Когато това състояние е по-изразено и обхваща по-голяма част от маточната шийка се обозначава с медицинския термин ектропион. При жени с хормонални нарушения водещи до ниско ниво на половите хормони този феномен не се наблюдава и може да даде първоначална ориентация на лекаря. След менопаузата (спиране на менструациите) „тънката” лигавица се премества навътре към маточната кухина – това е причината при жените от тази възраст „раничките” да изчезват.

При обикновен преглед с невъоръжено око освен да се констатира това зачервяване, което както се разбра в повечето случаи е нормален феномен, не е възможно категорично да се заключи дали има или не болестни изменения. За това на помощ идват цитонамазката и колпоскопията. Извършването им е важно, защото чрез тях се диагностицират промените, които предшестват рака на маточната шийка или началния рак. Ясно трябва да се подчертае – ектропионът не е причина за рак! Днес има безспорни данни за връзката на рака с човешкия папиломен вирус (HPV) – предаван по полов път. За щастие трансформацията на нормална към ракова тъкан изисква време – често десетилетие, през което се извършват промени в клетките.



Мацко, на 17 си. Това с мазането при гинеколога не ми изглежда разумно. Потърси и второ мнение. ;)

Outspoken
06-14-2012, 09:16
Имам питанка.Самото мазане при гинеколога болезнено ли е? Започнах да пия очанка,мечо грозде..уж да си помогна да се оправя.Не знам дали ще има ефект и дали да рискувам сама така да се лекувам...

cyclops
06-14-2012, 11:13
Това с мазането не е ли малко странно? Кремчетата не се ли слагават върху кондиломи? Малко ми е съмнително ..и аз бих потърсила второ мнение.

the_man
06-15-2012, 10:06
абе кво ше се разправяш с майка си - отиваш при личния, споделяш си проблема като зрял човек, той ти дава направления ала-бала, ако са 20-30 лева хапчетата, нали си имаш гадже на 24? Ще помогне като трябва, все пак и той е замесен :D

evermore
06-18-2012, 17:44
Здравейте! Моят коментар не е по темата, но не намерих друга подходяща. Имах приятел 2 години, но не водехме редовен полов живот главно заради мен. Не ми се правеше секс, а и когато правехме ме болеше ниско корема. Въобще, не ми харесваше сексът с него. И сега се чудя дали и занапред няма да искам с нов приятел и дали е нещо на психична основа?