PDA

View Full Version : запознанство в фб.



just-girl
05-31-2012, 10:31
кажете ми как да се запозная с някой чрез фб? Питам, защото няма как да се запознаем на живо, защото сме от различн градове.

пп: моля давайте идеи без да спамите излишно!!

granger
05-31-2012, 11:03
Оу ДЖИЗЪС, take her away!!!
Има си едно бутонче там "съобщения" отиваш там,пишеш - здравей , аз съм еди коя си, от еди къде си.
Принципно запознанството с ФБ е такъв шит,но понякога тръгват нещата.

error92
05-31-2012, 11:07
Тук заваля...как да го спра ?

Зайче..
05-31-2012, 11:17
Оу ДЖИЗЪС, take her away!!!
Има си едно бутонче там "съобщения" отиваш там,пишеш - здравей , аз съм еди коя си, от еди къде си.
Принципно запознанството с ФБ е такъв шит,но понякога тръгват нещата.

:lol:
+1.
Съгласна съм и с мнението на error92 :lol:.

ULTIMATE
05-31-2012, 14:23
Обясниха ти за бутона "съобщение", след като го отвориш пишеш - "asl, плииийссс, dude"

little-bad-girl
05-31-2012, 15:23
може първо да го сръчкаш и ако ти отговори на сръчкването да продължиш. Когато започнете да се ръчкате по-продължително му напиши нещо от сорта на "ей ръчкало" и готово. ::)

valdesbg
05-31-2012, 15:30
А няма кво да чака - пише ЛС "Здравей, аз съм Мими от Пирдоп" примерно. Ако ти отговори се кефиш, ако ли не - следващия.

Макар че защо ще си трупаш приятели от други градове, с които няма да се виждаш остава загадка за мен.

nepowtorima
05-31-2012, 18:12
може първо да го сръчкаш и ако ти отговори на сръчкването да продължиш. Когато започнете да се ръчкате по-продължително му напиши нещо от сорта на "ей ръчкало" и готово. ::)

Eй т'ва как действа.. си нямаш напредстава :д Ако си му симпатична ще те сръчка.. даже ако почнете да се ръчкате продължително той ще ти пише (възможно е) ако не.. ти му пиши..
Апък и не е задължително.. просто му пиши здравей.. ако ти отговори .. след това ще започнете да си пишете и т.н.

xoxi
05-31-2012, 20:29
До преди време всички се притесняваха от запознанствата на живо и искаха съвети.
Сега хората започнаха да се чудят как и във фейсбук да завържат разговор.
Не искам да си представям след време още пред какви "трудности" ще сме изправяни.

rusoto_baby_f
06-01-2012, 00:27
Добре, че нямам вече фб..
Иначе това с ръчкането не е лоша идея като цяло.

LadyDi
06-01-2012, 07:24
Така ми липсва mIRC...

IseeDEADbodies
06-01-2012, 10:19
Хохохоооооо, IRC беше голяма зарибявка :lol: Беше много забавно там :D

LadyDi
06-01-2012, 10:21
За тва ми липсва....

IseeDEADbodies
06-01-2012, 10:23
Имам много приятни спомени от там xD

П.П. - дори майспейс беше по-готин от шибания фейсбук оО

LadyDi
06-01-2012, 10:24
Не знам, не съм ползвала майспейс

IseeDEADbodies
06-01-2012, 10:25
Ми готино беше.. ама умре заради фейсбука :(

LadyDi
06-01-2012, 10:26
Well, facebook is the new reality...
Sad but true..
Лошото е, че децата вече не правят разлика и за съжаление, липсата на тоя живия контакт се усеща все повече.

IseeDEADbodies
06-01-2012, 10:29
Факт, отдавна не му обръщам внимание. Колкото и да го оплакваме няма да се промени. Дебилщината расте с всеки изминал ден. Не че ние сме били цветенца, ама пак бяхме по-добре.

LadyDi
06-01-2012, 10:45
Не ви знам и вие колко сте били добре.
Аз като растях, нямаше толкова компютри наоколо, за социални мрежи да не говорим.

heartshapedbox
06-01-2012, 12:05
Аз пък не мога да разбера защо всички се оплакват как ФБ развалял социалния им живот и тн, обаче всеки от "оплакващите се" си има профил там. Не може да обвинявате другите в нещо, което правите и вие самите,чудите се как хората контактуват все повече и повече по фейсбук, а в следващия момент се ръчкате с гаджето там, вместо да излезете да пиете едно кафе заедно. Аз смятам, че фейсбук е шит и затова нямам регистрация, обаче е глупаво хора,които също не го харесват, да прекарват часове от ежедневието си,поствайки разни неща на стената си.

LadyDi
06-01-2012, 12:13
Аз пък не мога да разбера защо всички се оплакват как ФБ развалял социалния им живот и тн, обаче всеки от "оплакващите се" си има профил там. Не може да обвинявате другите в нещо, което правите и вие самите,чудите се как хората контактуват все повече и повече по фейсбук, а в следващия момент се ръчкате с гаджето там, вместо да излезете да пиете едно кафе заедно. Аз смятам, че фейсбук е шит и затова нямам регистрация, обаче е глупаво хора,които също не го харесват, да прекарват часове от ежедневието си,поствайки разни неща на стената си.
Аз пък имам регистрация във фейсбук и не смятам, че е шит.
Въпросът не е да отричаш социалната мрежа изцяло, а да знаеш за какво да я ползваш.

IseeDEADbodies
06-01-2012, 12:24
Е, к'во като имам ? Т'ва пречи ли да твърдя, че е пълна глупост, при все че го отварям веднъж дневно, за да видя дали някой, с когото на този етап нямам възможност да контактувам лице в лице, ме е търсил. Аз негодувам за това, че като цяло социалните интернет мрежи стават предпочитана алтернатива за комуникация и кореспонденция като цяло пред реалната (очи в очи) такава.

3oPuTy
06-01-2012, 12:31
А няма кво да чака - пише ЛС "Здравей, аз съм Мими от Пирдоп" примерно. Ако ти отговори се кефиш, ако ли не - следващия.

Макар че защо ще си трупаш приятели от други градове, с които няма да се виждаш остава загадка за мен.

И защо пък да не се видят и да си продължат приятелството?!
Аз лично имам поне 4-5 човека,с които съм се запознала в нета и редовно си ходим на гости и се виждаме.Стига да си паснат не виждам к'ъв е проблема :)


По темата:Ами драсни му едно ЛС или го сръчкай ... К'во толкова сложно има?!Пууу,на вас ви е трудно да завържете разговор с непознат в нета,а к'во ли щеше да е ако този непознат го бяхте срещнали на улицата и искахте да се запознаете ... :?

valdesbg
06-01-2012, 14:18
Щото не видях авторката да има желание и възможност да ходи в други градове. Не е работа това в различни градове да сте за по принцип. За известно време - може. Иначе приятелство няма. Просто познати, които се виждат от време навреме.

3oPuTy
06-01-2012, 18:02
Не съм съгласна с теб ама айде ...

just-girl
06-01-2012, 20:07
аз ще ходя до неговия град и искам да се запозная с него заради това. не ме нападайте.

valdesbg
06-01-2012, 20:34
А колко често ще можеш да ходиш до неговия град месечно или респективно той до твоя? Месечно колко визити ще ви се събират?

Зори - имаш право да не си съгласна.

heartshapedbox
06-02-2012, 00:03
Е, к'во като имам ? Т'ва пречи ли да твърдя, че е пълна глупост, при все че го отварям веднъж дневно, за да видя дали някой, с когото на този етап нямам възможност да контактувам лице в лице, ме е търсил. Аз негодувам за това, че като цяло социалните интернет мрежи стават предпочитана алтернатива за комуникация и кореспонденция като цяло пред реалната (очи в очи) такава.

За да поддържаш контакти с хора,които са далече от теб-да, обаче да си пишеш със съседа, който е един етаж под теб (примерно), не намирам голям смисъл. Такъв тип отношение критикувах, не си ме разбрал нещо.

IseeDEADbodies
06-02-2012, 08:46
Е, масата са така, но не сме всички :D


П.П. - Влади, виж си входящите xD

Botc..
06-02-2012, 20:09
Абее шитавоо е ако се запознаеш с някое момче от далечен град от товя защото постепенно го за харесваш и после ....

LadyDi
06-04-2012, 08:51
За да поддържаш контакти с хора,които са далече от теб-да, обаче да си пишеш със съседа, който е един етаж под теб (примерно), не намирам голям смисъл. Такъв тип отношение критикувах, не си ме разбрал нещо.
Вие може и да ги критикувате тоя вид отношения, обаче е факт, че са ужасно разпространени.
Не знам тия днешните деца като тръгнат на интервю за работа, кво ще правят...
Ще се молят да ги препитат по скайп или фейсбук.
Тва е друга тема, де.

SmilezZz
06-05-2012, 18:37
Пишеш "Здравей" и чакаш отговор. Или заедно с "Здравей", можеш да се представиш.

Зайче..
06-06-2012, 17:01
Пишеш "Здравей" и чакаш отговор. Или заедно с "Здравей", можеш да се представиш.

Не съм съгласна. Винаги ми е било смешно някой да ми пише "здравей, аз съм *име*", защото името му го пише отгоре на чата. Излиза, че аз съм малоумна, един вид. 8-)

И според мен изобщо не му пиши, ако няма да се виждате често или ако мислиш, че няма да и отговори. И в двата случая просто е глупаво. :)

DisappointedDreamer
06-06-2012, 17:04
Права е Зайка. Аз на едно здравей хич не бих отговорила. Попитай някакъв въпрос свъзан с интересите и.