PDA

View Full Version : първа среща



veri313131
05-31-2012, 13:48
Здравейте ! запознах се с едно момче в интернет и скоро може би ще се видим .. мн ми е странно защото нямам честно казано опит с първите срещи, особено с непознат и търся съвет от вас .. как трябва да се държа ? за какви теми да си говорим ?

Kavichki
05-31-2012, 13:49
Разгледай темата на In The Face, малко по-надолу.

scandalousLady
05-31-2012, 13:57
Бъди себе си, колкото и изтъркано да звучи. Пък спокойно и той ще се притеснява.

valdesbg
05-31-2012, 15:07
Дръж се така сякаш ти е някой стар приятел.

little-bad-girl
05-31-2012, 15:18
Дръж се естествено и не се притеснявай.

anonymous708973
05-31-2012, 20:36
Не го наричай първа среща, стресиращо е.
Облечи се както обикновено, може би се постарай една идея повече. Колко сте близки?
Направете си го забавно, разходете се, говорете си, смейте се :)

zombolovesu
06-03-2012, 20:00
Запознала си се през интернет? добре.но на колко години си?

Тарикатче
06-03-2012, 20:08
Много сте притеснителни бе хаха.. Иначе в интернет колко ви знаят устите...

Ако си допадате с твоя човек темите една след друга сами ще се редят.. Най важното е да не ти пука и тва е

WhyAlwaysMe?
06-17-2012, 19:33
За да не отварям нова тема, ще попитам и аз един въпрос за първата среща.
Запознах се с едно момиче. Тя е първото ми по-сериозно гадже, въпреки че съм почти на 16, едва сега ми се случва и на мен, но това е друга тема, да не се отплесвам.
Досега не съм излизал на срещи с момичета и нямам представа как вървят нещата. :D Като за първа среща разбирам, че аз трябва да платя сметката, това е ясно. Но оттогава нататък, какво правим? Винаги, когато излезем на кафе, пица или някое друго заведение се очаква аз да плащам? Не че съм някакъв закапал тип, ама не съм и от най-богатите. :D
Та, въпросът ми е: момчета, винаги ли вие плащате сметката, или по някой път си я поделяте с момичето? Момичета, винаги ли очаквате от момчета да плаща за всичко, или понякога и вие взимате инициативата?

horacio
06-17-2012, 19:47
Аз не обичам да ми плащат всичко ;д Даже ми става неудобно. Далеч не си длъжен да й плащаш. Ако няма пари може да й услужиш и чат пат дори да има може да я почерпиш, но не е нужно това да е всеки път. ;д

WhyAlwaysMe?
06-17-2012, 20:27
Аз не обичам да ми плащат всичко ;д Даже ми става неудобно. Далеч не си длъжен да й плащаш. Ако няма пари може да й услужиш и чат пат дори да има може да я почерпиш, но не е нужно това да е всеки път. ;д
Е, ти да, но дали всички момичета мислят като теб? :D

heartshapedbox
06-18-2012, 00:30
И аз не обичам приятелят ми да ми плаща сметките. Чат-пат да ме почерпи едно кафе/хапване-да, но постоянно-в никакъв случай.

notlike
06-18-2012, 04:00
За да не отварям нова тема, ще попитам и аз един въпрос за първата среща.
Запознах се с едно момиче. Тя е първото ми по-сериозно гадже, въпреки че съм почти на 16, едва сега ми се случва и на мен, но това е друга тема, да не се отплесвам.
Досега не съм излизал на срещи с момичета и нямам представа как вървят нещата. :D Като за първа среща разбирам, че аз трябва да платя сметката, това е ясно. Но оттогава нататък, какво правим? Винаги, когато излезем на кафе, пица или някое друго заведение се очаква аз да плащам? Не че съм някакъв закапал тип, ама не съм и от най-богатите. :D
Та, въпросът ми е: момчета, винаги ли вие плащате сметката, или по някой път си я поделяте с момичето? Момичета, винаги ли очаквате от момчета да плаща за всичко, или понякога и вие взимате инициативата?

Какви са тези стари виждания? Черпиш, когато имаш повод, а не "ей така". Няма значение дали си заможен, или не. Всеки плаща своето, а понякога делите (когато е справедливо. Това не включва да изядеш работи за 250 лева в заведение, момичето да изяде за 10 и да делите..)

А относно темата на авторката: за мен в първите срещи най-важното е не какво си говорите, защото в по-голямата си част ще е абсолютна безсмислица (и все пак е далеч по-добре от от житейските работи, които можеш да обсъждаш с приятели, но не и с потенциална цел освен ако не искаш да отегчаваш допълнително) - мълчанието има най-голяма роля. Все ще има момент, когато репликите ще се изчерпят и тогава ще стане интересно - ако ви е приятно, значи всичко е ОК. Ако стане едно тегаво, аха.. няма да я бъде. И понеже си момиче, ти трябва да дадеш ЗНАК, в случай, че имаш симпатии. Покажи заинтересованост, но не слагай рано картите на масата :)