PDA

View Full Version : За хората, които живеят предимно в интернет... какво мислите?



klemensiq
05-31-2012, 15:15
Какво мислите за такива хора, които имат профили във всеки форум, разказват за живота си, показват снимки? Такива хора внимание ли търсят? Какво мислите? Смятате ли го за нормално, вместо да излезнат на вън и да си живеят живота? Има толкова много хора, които познавам от форуми, без те да знаят мен, и като ги видя по улицата ми става странно.... всички те знаят, но ти тях не...

EinGutesKind
05-31-2012, 15:17
То не може да си 24/7 по улиците ....

PainMonopoly
05-31-2012, 15:32
Като дългогодишен обитател на този форум ще кажа честно как е при мен.

Това, което най-много ме привлича е, че е място, където можеш да се разтоварваш като ти е скучно, да философстваш като ти се философства, да се лигавиш като ти се лигави. Въпросът е защо го правя във форум, а не с реални хора в реалния живот?

Защото често се случва да изпадна в социално настроение когато няма с кого да социализирам.

Защо се случва да няма с кого да социализирам? Защото е нормално да се случва. Никой не е винаги на 100% заобиколен от хора.

При мен се случва особено рядко. И така нататък.

PainMonopoly
05-31-2012, 15:33
Един пълноценен човек с много приятели и добри познати, стабилна връзка или семейство не би имал нужда да споделя най-съкровените си неща с напълно непознати, ще запази щастието за себе си.Не ми харесва употребата на думата "пълноценен".

klemensiq
05-31-2012, 15:34
Благодаря за двата точни отговора. А, най - вече ми е насочен въпроса... защо има жени които си споделят бременността, качват снимки, дори клипчета от родилното и т.н., нали уж си имат мъже и т.н. а са по форумите по цял ден....

StringTheoryPracticist
05-31-2012, 15:56
Почти винаги, обяснението няма нищо общо с това което каза. По-добро обяснение е: procrastination. Виж го в уикипедия.

Не ми харесва употребата на думата "пълноценен".
+1, аз съм против всяка употреба на "пълноценен", която е съвместима с купчината ретарднати убеждения, които са разпространени сред хората.

ShtrudeL
05-31-2012, 16:06
А какво мислите за тези, които се питат какъв ли е живота не онея, които живеят в нета, вместо да излязат навън?

awerw
05-31-2012, 16:18
А какво мислите за тези, които се питат какъв ли е живота не онея, които живеят в нета, вместо да излязат навън?

А какво мислите за бъдещите рентгенови лаборантки ?

LadyDi
06-01-2012, 08:27
Благодаря за двата точни отговора. А, най - вече ми е насочен въпроса... защо има жени които си споделят бременността, качват снимки, дори клипчета от родилното и т.н., нали уж си имат мъже и т.н. а са по форумите по цял ден....
Да те изям. Бременните са ти проблема. Имат си мъже, ама мъжете малко зор забременяват, да ти кажа честно, и няма как да споделяш абсолютно всичко с тях, защото не могат да те разберат. А колкото и да си социален и общителен и пълноценен, е абсолютно невъзможно да се заобиколиш с бременни каки. А една бременна жена има нужда да споделя с хора, които я разбират и които са в нейното положение.

Като забременееш, ще го сфанеш, надявам се.

LadyDi
06-01-2012, 08:29
Аз смятам един ден да зае*а всички форуми и да ги блокирам до един. ФБ и Скайп не ползвам от година вече, та мога и без тези неща. Иначе обичам компютрите, но да програмирам и да правя уеб дизайн. Не мога да си представя как на някои хора им доставя удоволствие да са само консуматори на интернета и хич не се интересуват от това как работят уеб сайтовете, от HTML, PHP и т.н. Да си просто консуматор е доста отблъскващо за мен, аз предпочитам да знам как стават нещата отвътре.
Аз пък обичам хора, които висят във форума и обясняват как ще си изтрият всички профили, щото, видиш ли, имат социален живот извън нета...

Мхм, да.

yakuza_
06-01-2012, 09:02
Мисля, че е време да ми ядете необрязания, средностатистически, обръснат чеп

error92
06-01-2012, 09:03
Кофти е, оня ден се разболях (за 1-ви път от 2 години :D ) и не съм излизал тогава, както и вчера и вече направо ми е втръснало, след час-два изчезвам иии надявам се да не се върна скоро !

LadyDi
06-01-2012, 10:20
По-голяма тъпотия не можа ли да измислиш? Толкова ли няма бременни, с които да споделя извън тъпите форуми? А за тези, които вярват в тези неща - ами ако някой в нета вземе снимката и отиде при врачка да прави магии?
Ми представи си пък, че когато си бременна, никоя от твоите приятелки не е. То хубаво да си говориш с мама, ама и с мама само не става.
Колкото до снимките с врачките... сериозно? Всеки си има глава на раменете и може да прецени в какво да вярва и какво да споделя онлайн.
Освен това - не всеки форум е пълен с малоумници. И не всеки форум се използва за избиване на комплекси.

LadyDi
06-01-2012, 10:26
Ами на една майка от Бг Мама й бяха откраднали снимката на детето и го представяха като болно за да събират помощи уж. Аз ако разбера, че жена ми публикува снимки на детето ни по форумите просто такъв скандал ще й вдигна, че... Не искам да го виждат лоши очи.
Душицо, тва е право на личен избор. Ако аз искам да си публикувам снимки на детето ми, кой ще ме спре? Това, че ТИ не си съгласен с нещо (понеже не го разбираш), не значи, че то е грешно :)

LadyDi
06-01-2012, 11:01
Като го родиш ти, ще си говорим пак :)

LadyDi
06-01-2012, 11:02
Хайде да не се обиждаме.
Ние наричаме ли ви ходещи банкомати с вибратор?

LadyDi
06-01-2012, 11:11
После ще си я излежиш и кой ще ти гледа детето?
So clever...
Явно не си порасъл за елементарен спор, но се дървиш как ще си възпитаваш и гледаш детето...

LadyDi
06-01-2012, 11:24
Не, злобните личности нападат щото нямат кво да кажат в спора :)

michel1
06-01-2012, 11:38
Добре, пускайте си личните снимки, ако искате даже и чисто голи (като онези във форум Секс). Ама после защо ревете, когато откриете че има сто "ваши" регистрации по най-различни форуми и сайтове - за секс, запознанства и всичко друго? А, защо ревете, когато лицето ви/оная ви работа обиколи сайтовете? Никой не ви е стискал за задника да си публикувате снимките в нета. Това сами си го правите, а щом вече са публикувани, тези снимки вече са публична собственост. Имате си глави на раменете, че да може да прецените какво да публикувате. Не е луд, този, който яде баницата!

LadyDi
06-01-2012, 11:44
Добре, пускайте си личните снимки, ако искате даже и чисто голи (като онези във форум Секс). Ама после защо ревете, когато откриете че има сто "ваши" регистрации по най-различни форуми и сайтове - за секс, запознанства и всичко друго? А, защо ревете, когато лицето ви/оная ви работа обиколи сайтовете? Никой не ви е стискал за задника да си публикувате снимките в нета. Това сами си го правите, а щом вече са публикувани, тези снимки вече са публична собственост. Имате си глави на раменете, че да може да прецените какво да публикувате. Не е луд, този, който яде баницата!
Нали и аз това казвам, а пък ти се правиш на тука на дръж ми шапката.

michel1
06-01-2012, 12:02
Все пак животът без никакви форуми е много по-хубав. Знам и помня.

LadyDi
06-01-2012, 12:04
Ам log out-вай се и хващай пътя. Защо стоиш във ФОРУМА да ми го обясняваш?

montana6
06-01-2012, 12:09
Все пак животът без никакви форуми е много по-хубав. Знам и помня.

Какво имаш против форумите, не ми стана ясно. Като ти пречат, не влизай. Преди, като е нямало интернет и компютри, да не мислиш, че хората са били нон-стоп навън да социалстват? Животът е какъвто си го направиш, няма никаква връзка с това дали има форуми или не.

michel1
06-01-2012, 12:28
Ами да ви кажа пишещите по форуми са малцинство по принцип. Не са толкова популярни като ФБ, където регистрация има почти всеки с компютър.

LadyDi
06-01-2012, 12:30
Абе, не съм съгласна... кво значи малцинство.

yakuza_
06-01-2012, 12:31
Абе, не съм съгласна... кво значи малцинство.

Да си българин в България.

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 12:32
Все пак животът без никакви форуми е много по-хубав. Знам и помня.
http://lesswrong.com/lw/3w3/how_to_beat_procrastination/
gogogogogogogoog

michel1
06-02-2012, 00:01
Гадното на нета е, че е зарибяващ. Понякога вися по 12 часа в него и повече.

zarzamora
06-02-2012, 17:18
Оф, божеее... Какъв е тоя спор тука, какви са тия работи? Всеки си влиза, където иска, седи по колкото време иска и си публикува каквото иска. Все пак, според мен е глупаво да си 24/7 пред компютъра.

LadyDi
06-04-2012, 09:49
Да си българин в България.
Тва еееее... една друга тема.