PDA

View Full Version : Няма да ми казвате, че вярвам в глупости!



ShtrudeL
06-01-2012, 00:20
*вълнува се* *вълнува се все едно е намерила топлата вода и ви залива с нея*

Североамериканските индианци „хопи“ имат пророчество, в което се казва: „Никой няма да може да купува или да продава, ако няма знака на мечката. Когато той излезе на бял свят, Третата голяма война ще е наближила.“

Знакът на мечката изглежда така:

http://haripetrov.com/chitanka/site/content/img/3c/15396/helsing_ne_pipai_mecha_lapa.png

А „пръчковият код“:

http://haripetrov.com/chitanka/site/content/img/3c/15396/helsing_ne_pipai_bar_kod.png

Представете си как преди няколкостотин години индианец има видение с бар-код, който е неизвестен за него, вследствие на което го описва като следи от меча лапа. Бар-кодът на всяка стока е съставен от различни линии, които според дебелината и разстоянието помежду си изразяват определено число и се разпознава чрез него в бинарната числова система. Виждате дванайсетте по-къси двойни линии, подобни на следи от мечешки нокти, шест — отляво и шест — отдясно. Към тях се прибавят ТРИ по-дълги — лявата външна, дясната външна и една по средата. Ако потърсите между късите линии числото „6“ (две тънки чертички) и ги сравните с дългите двойни линии, ще видите, че те също изразяват числото 6, но под тях не пише нищо. Трите дълги двойни линии ги има и остават еднакви във всеки бар-код по света, само късите се променят. Следователно компютърът винаги прочита 666.

Западният свят (и преди всичко САЩ) вече не може да съществува без линеен код, съответно да купува без кредитни карти. Скоро хората ще имат имплантиран бар-код на ръката или на челото си. Защо точно там? Защото чипът трябва да се активира от малка батерия, нещо като топлинна помпа, която се зарежда от редуването на студено и топло. Ръката и челото са двете места, които най-често са изложени на температурните промени в тялото и те практически са най-удобни за лесно личностно разпознаване.

Интересното е, че най-големият световен компютър, с който са свързани всички останали, се намира в Брюксел и е наречен „La Bete“ (The Beast), „звярът“.

666 има връзка с кредитните карти, т.е. с банките и парите. Това се потвърждава от факта, че номерът на Световната банка е 666 или, например, че картите на Австралийската национална банка съдържат числото 666. Новите американски кредитни карти днес имат пред-номер 666. Olivetti-Computer-Systems Р 6060 използват числа, които започват с 666. Навсякъде в САЩ компютърните квитанции имат една група сиви точки, които окръжават числото 666. На всеки израелски лотариен билет е напечатано 666. Презокеанският телефонен номер на Израел е 666 и т.н.

ShtrudeL
06-01-2012, 00:21
Тринайсетте нива на пирамидата са тринайсетте степени на посвещение на ордена на илюминатите, а „всевиждащото око“ на върха й е окото на Луцифер. Луцифер, носителят на светлината, за членовете на ложата е носител и пазител на най-висшето знание.

Големият печат, пирамидата с всевиждащото око, тринайсетте звезди, Давидовата звезда над феникса, самият феникс, държавният герб от горната страна на печата, както и оригиналът на звездния банер с тринайсет ивици и тринайсет звезди са древни и важни масонски символи, които макар да са създадени по нареждане на Ротшилд и да са били пласирани от Адам Вайсхаупт, отвеждат до древен Египет и Андите (Еквадор). Проектът за илюминатската доларова пирамида е дело на Филип Ротшилд, както разкрива неговата любовница Айн Ранд в книгата си Atlas Shrugged.

http://haripetrov.com/chitanka/site/content/img/3c/15396/helsing_ne_pipai_img75,76.png

MaLyKoLiU
06-01-2012, 00:27
Аз па не съм суеверен и не вярвам в подобни глупости като 666, че е числото на дявола и т.н.

ShtrudeL
06-01-2012, 00:29
Номерологията е пресмятане на букви и думи. Доколкото разбираме, става дума за число, равнозначно на име (на звяра). В Кабала всяка буква има цифрова равностойност. Всички числа и всички букви имат свое значение или характер. Ако човек знае смисъла на числата, пресмятайки, може да предвиди съдбата. Тъй като има различни цифрови ключове, съществуват и различни варианти на интерпретация. Единият от ключовете например е пресмятане на буквите съобразно последователността им в азбуката (а=1, с=3, и=21). Ако умножим тази стойност по шест (числото на материята, а=6, с=18, и=126) ще получим следното разкодиране:

http://haripetrov.com/chitanka/site/content/img/3c/15396/helsing_ne_pipai_666.png

ShtrudeL
06-01-2012, 00:29
Аз па не съм суеверен и не вярвам в подобни глупости като 666, че е числото на дявола и т.н.

Това е толкова научно обяснено!
I win! You are fuckin' idiots! ^^ Неверници земни!

MaLyKoLiU
06-01-2012, 00:31
Щруди, стига се филмира, хайде да отиваме да спим!


Лека нощ... едвам гледам вече.

ShtrudeL
06-01-2012, 00:37
3) Закон за резонанса (лат. „resonare“: съзвучене)

Както човекът, така и духовният свят подлежи, подобно на камертона или радиоприемника, на Закона за резонанса. Приемник, настроен на УКВ, не може да улавя средни или дълги вълни. При хората е същото. Ако някой е агресивен и пълен с омраза, той не възприема любовта. Всеки може да вземе само тези области от реалността, с които трепти в резонанс. Изразите „Всеки вижда това, което иска да види“ или „Светът около тебе е твое огледало“ означават същото нещо.

Светът около нас ще предлага винаги това, което сами излъчваме. Ако лъжем, ще бъдем лъгани. Ако ни е страх, ще се конфронтираме със страховете си. Ако резонираме с любовта, ще я привлечем към себе си. Ако живеем с радост, винаги ще намираме нещо, за което да се радваме. Това се нарича качество на резонанса. Ако изменим светогледа си, светът около нас като огледало ще ни покаже промяната.

В отвъдното качеството на резонанса е по-разбираемо като Закон за афинитета или Принцип за привличане на подобното. Елементарната сила, която задвижва онези съзнателни процеси, е тази, която ние обичайно наричаме „небе“ или „ад“. Защото, когато — по Закона за резонанса — духовните тела на всички лъжци и на всички самоубийци, измамници, лихвари и т.н. се съберат в отвъдното — за тях това е истински „ад“.

Но и на Земята е същото. Тъй като и тук преживяваме Закона за резонанса, и тук лъжците се събират с измамници, лихвари и т.н., за такива хора Земята става „земен ад“.

ShtrudeL
06-01-2012, 00:38
НЕ МОГА ДА ЗАСПЯ СЛЕД ТОВА, КОЕТО СИ НАМЕРИХ ЗА ЧЕТЕНЕ АВВВВВВВВВ <3
ЧУВСТВАМ СЕ КАТО НЕВРОТИК, ИЗПИЛ 10 КАФЕТА ИЛИ КАТО ХИПЕРЕНЕРГИЧНО КУЧЕНЦЕ, КОЕТО ИСКА ДА СИ ИГРАЕ С НЕЩО ^____

ShtrudeL
06-01-2012, 00:42
Внимавай за мислите си, защото те ще станат думи,

Внимавай за думите си, защото те ще станат действия,

Внимавай за действията си, защото те ще станат навици,

Внимавай за навиците си, защото те ще станат твой характер,

Внимавай за характера си, защото той ще стане твоя съдба

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 00:49
Мислех да ти кажа нещо, но ми се струва, че вече го осъзнаваш. :Д

ShtrudeL
06-01-2012, 00:52
КОЙ МЕ ОБИЧА!?!??! ^^

http://www.book.store.bg/p20624/ne-pipaj-tazi-kniga-ian-van-helsing.html

ShtrudeL
06-01-2012, 00:53
Мислех да ти кажа нещо, но ми се струва, че вече го осъзнаваш. :Д

НЕ, Не съм куку!

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 00:59
Щях да кажа нещо друго, но ти каза да не го казваме. xD

Wax
06-01-2012, 04:29
ВЯРВАШ В ГЛУПОСТИ :@

yakuza_
06-01-2012, 07:20
Имахме една даскалка дето беше от някаква секта и като напишеш 666 на даската и имаше скандали. Да не говорим, че редовно и рисуваха кръстове на вратата на стаята ...

MaLyKoLiU
06-01-2012, 10:21
Кур за библията!

PainMonopoly
06-01-2012, 10:47
Това е толкова научно обяснено!
I win! You are fuckin' idiots! ^^ Неверници земни!

Източници!

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 11:00
Първото не са глупости. Това май също е казано в библията - че който не носи знака на челото си няма да може да купува и продава. Аз си го представям, че става въпрос за сканиране ирисите на очите - т.е. биометрични данни, каквито са и отпечатъците. А те вече са въведени заради влизането в ЕС - ако искаш да си издадеш паспорт, даваш биометрични данни - отпечатъци. Това вече е прекалено - а всеки знае, че който няма документи за самоличност, не може да купува и продава имущество. Т.е. пророчествата вече са факт и трябва възможно най-скоро тези неща да се променят, което може да стане ако се приеме ДОИП.
Библията е доказано глупост. Най-голямата, при това. Исляма и будизма поне имат някакви добри опити за логически подходи, докато християнството е простотия.

montana6
06-01-2012, 11:47
Библията е доказано глупост. Най-голямата, при това. Исляма и будизма поне имат някакви добри опити за логически подходи, докато християнството е простотия.

А чел ли си въобще Библията (ама цялата, не откъси)?

Wax
06-01-2012, 11:47
ГОРЕТЕ В АДА НЕВЕРНИЦИ :@

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 11:50
А чел ли си въобще Библията (ама цялата, не откъси)?
Не, а ти чел ли си въобще аргументите притив християнството, които се подкрепят от научното общество?

ГОРЕТЕ В АДА НЕВЕРНИЦИ :@
НЕ ТИ!

montana6
06-01-2012, 11:54
Не, а ти чел ли си въобще аргументите притив християнството, които се подкрепят от научното общество?

Не, затова не давам категорични оценки. ;)

yakuza_
06-01-2012, 11:56
ГОРЕТЕ В АДА НЕВЕРНИЦИ :@
МРЪЗНИ НА ПОЛЮСИТЕ ВЕРНИКО !

Wax
06-01-2012, 11:59
МРЪЗНИ НА ПОЛЮСИТЕ ВЕРНИКО !

НЯМА ПЪК !

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 12:32
Не, затова не давам категорични оценки. ;)
Не е задължително да съм чел цялата Библия, за да знам, че е глупост. Примерно ако съм напълно сигурен, че даден човек има силно критическо мислене, знаейки идеята на критическото мислене, мога да му приема преценката като много точна.

Тъй като повечето хора имат лошо критическо мислене, за тях би било по-правилно дори да приемат мнението му за по-точно, отколкото извод, който са направили сами.

Естествено, преценката на един човек не е достатъчно точна за окончателен извод. Но смятам преценката на хиляда (минималния брой хора с много силно критическо мислене, които са анализирали проблема и са на това мнение) за предостатъчна. Плюс това, че се е наложило като общоприет факт във много общества, които се основават на критическо мислене. Това означава, че:
1. Хората са отворени към противопоказателно доказателство (т.е. такова на страна на религията) - дори го търсят. Важи и за мен, бих се радвал на всичко което би ме опровергало, стига да ме доведе до истината.
2. Ако един човек намери убедително доказателство ЗА религията, той най-вероятно ще го разпространи и ще стане известно сред останалите.
3. Трудно се налага факт, който не е доказан с убедителни доказателства - хората проверяват източника на информатция, не приемат нищо на доверие/авторитет и не смятат хипотезите, които "звучат логично" за стабилно доказателство.

И това е само 1/3 от причините, поради които не съм вярващ. Друг много важен момент е това колко лесно се заблуждава човек. Но ме мързи да описвам това, идеята ми беше, че не е нужно да си чел нещо, за да имаш категорично мнение за него.

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 12:32
Смесица е от най-различни неща, но това не значи, че пророчествата не са верни. Откъде ще знаят преди хиляди години какво ще стане, че жълтата раса ще завладее света и т.н.?
Никога не са го предвиждали.

ohluv
06-01-2012, 12:46
Аре да викаме и Дама Пика ся :lol:

montana6
06-01-2012, 12:57
Но ме мързи да описвам това, идеята ми беше, че не е нужно да си чел нещо, за да имаш категорично мнение за него.

Съгласен съм. Но в такъв случай мнението ти няма да има особена тежест, защото се позовава на косвени източници.

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 13:04
Съгласен съм. Но в такъв случай мнението ти няма да има особена тежест, защото се позовава на косвени източници.
Точно това обясних по-горе - че за повечето хора би било по-логично да следват на сляпо мненията на други (подбрани) хора, отколкото да си правят тяхни собствени, защото тяхната преценка е по-лоша. Но също така трябва да призная, че поста ми не доказва, че религиите са неверни, а може би доказва единствено, че е вероятно да имам убедителни за мен причини да вярвам това.

Не знам, не съм чел. Но за други неща има съвпадения като това е едно от тях за купуването и продаването ако го пише.
Точно идеята е в там, че няма пророчества, които да са се сбъдвали и да не са били толкова общи, че шанса да се сбъдне нещо което да пасва на пророчеството да е поне 10%. Ако имаше поне едно такова, достатъчно е да го публикуваш в научно общество + доказателствата че е било предвидено и ти обещавам, че утре целия свят ще е различен.

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 13:25
Отлично знам за какво говориш. Нарича се "cold reading". Идеята му е именно да те убеди, че има истински способности. Все пак е логично ако нямат истински свръхестествени способности да го правят с убедителна измама. Изненадващото е как може такава измама да е толкова убедителна.

Четох една статия за един човек, който е попаднал на учебник за гледане на ръце. Не е знаел дали работи (всъщност е очаквал да е глупост и да не работи), но решил да опита и тръгнал да гледа на хората. Казвали му, че познава всичко изключително точно. Той обаче бил скептик и решил да опита да казва точно противоположното на това, което пише в книгата - нямало ефект, т.е. продължили да мислят, че той има някакви умения. Не само че нещата са измислени хитро, но и хората сами търсят как да се заблудят и си изкривяват нещата така, че да важат за тях, без да го осъзнават (въпреки че не е точно подсъзнателно).

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 14:11
Но е интересно как ще се почувстваш ти ако ти познаят неща, които няма как да знаят и е много малка вероятността да ги налучкат.
Точно това чувство чувстват и субектите в лабораторните експерименти, където идва човек и се представя за ясновидец и им гледа, като същия човек си признава, че е учен и въобще не крие методите, които използва, за да убеди хората в това.

Затова казвам, че е изненадващо, че са толкова убедителни - успяват да убедят хората, че нещата които са познали няма как да ги познаят и вероятността да ги налучкат е много малка. Замисли се щом ни заблуждават чак на такова ниво, какво казва това за света - и да, измамите са много повече, отколкото повечето хора си мислят, че са. Затова не е изненадващо, че религиозните са милиарди.

Реално има награда от един милион долара за човека, който докаже, че има каквито и да е свръхестествени способности. Стои от десетилетия и никой не я е взел още.

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 19:36
Задминах главния въпрос, защото не разбрах какво имаш предвид - ако го обясниш ще ти отговоря.

Аз не казвам, че няма да ме познае, а че ще даде информация, която не е придобита чрез свръхестествени сили и може да се обясни научно.

NightGuardian
06-01-2012, 21:52
Тупак от 96 говори за това , за това е умрял , вие сега ми разбирате , дори някои не вярват , ами как по-добре да си пуснат Преслава. И съответно много неща ми е разкрил , за тях.Бил е огромна заплаха за тях , той пее в последния си албум във всичките си песни за тях и техните действия. Това на тях никак не им харесва , дори смятам ,че те го нагласят да бъде убит.

Дори той измисля своя дума - killuminati.

Сега се очакват Jay-Z и Rihanna и умрат ли без да стигнат до дълбока старост , дори и Lil Wayne ще ме убеди ,че съществуват напълно.