PDA

View Full Version : Къде ще пушим сега



LoveChocolate
06-01-2012, 06:16
:(
10 букви

yakuza_
06-01-2012, 06:18
Умри от рак, подлого османска !

LoveChocolate
06-01-2012, 06:20
няма пък !

BadAss
06-01-2012, 07:54
дреме ми
кур за вас пушачи
не сте родени с цигара с уста че да мрънкате
никой не ви е карал да пропушвате
кур

kindergarden
06-01-2012, 07:57
много добре направиха хората...
писна ми където и да ида да излизам цялата миришеща на цигарен дим и с насълзени очи...
а пушачите вместо да мрънкат да вземат да ги спрат тея цигари... после ще съжаляват супер много

KumchoValcho
06-01-2012, 08:05
Отвън на кафетата пак ще може да се пуши, мисля
и е лято, така че няма да ти е проблем. зимата ще е гадно само.
но пък от друга страна, според мен е по-добре за всички да не се пуши. Е да, не е приятно за пушачите, но пък е по-добре за тях.
аз съм пушач и подкрепям тая забрана

PainMonopoly
06-01-2012, 10:00
Ако не сте съгласни със забраната, пробвайте Афганистан. Там такава забрана няма.

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 10:03
Надявам се до няколко десетилетия, пушенето да изчезне почти изцяло.

няма пък !
АВЕ ЕЙ! това е моя израз пък!

RedArmy
06-01-2012, 10:21
Отдавна съм забелязал, че непушачите са адски нетолерантни боклуци. Аз абсолютно винаги съм се съобразявал с кого съм, пред кого да пуша и пред кого не. Ако някой ме помоли да не паля, няма да го направя. Така че никой не може да ме обвини в нетолерантност. Нетолерантните сте вие, защото не давате възможност на хората да си упражняват законните права. И аз подкрепям забраната, но няма нужда от толкова злоба и нетърпимост. Убеден съм, че никой пушач не мрази непушачите, вие сте тези, които постоянно пискат против нещо. Нали направиха заведения за непушачи, защо никой не ходеше там и бяха празни? А в същото време искате да се забрани пушенето по всички такива места. Къде е логиката? Хубаво е човек да спре да пуши, просто това става с разбиране от отсрещната страна, а не с курвенско пищене или забрани. Че вредят на здравето - вредят, че миришат гадно - да, защо тогава не ги спрат от производство? Защото тази смрад е единственото нещо, което България произвежда. Без цигарите икономиката умира. Не че много ми дреме де, по заведения ходя 1 път в месеца и дори повечето пъти не пуша. Просто изведнъж някой се сети, че дима му пречел, някои дори пишат че се задушавали, когато някой пушел около тях, други пък направо развивали рак от 3-4 ходения по заведения, трети умирали прави. Смешно е.

montana6
06-01-2012, 10:28
Тя нашата икономика от 20 години е умряла.

Иначе не всички пушачи са като теб - да се съобразяват. Оттам и това "пискане", пък и не е като да не е основателно - как да съм толерантен към някой, който за да задоволи зависимостта си, вреди на моето здраве.

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 10:29
Отдавна съм забелязал, че непушачите са адски нетолерантни боклуци. Аз абсолютно винаги съм се съобразявал с кого съм, пред кого да пуша и пред кого не. Ако някой ме помоли да не паля, няма да го направя. Така че никой не може да ме обвини в нетолерантност. Нетолерантните сте вие, защото не давате възможност на хората да си упражняват законните права. И аз подкрепям забраната, но няма нужда от толкова злоба и нетърпимост. Убеден съм, че никой пушач не мрази непушачите, вие сте тези, които постоянно пискат против нещо. Нали направиха заведения за непушачи, защо никой не ходеше там и бяха празни? А в същото време искате да се забрани пушенето по всички такива места. Къде е логиката? Хубаво е човек да спре да пуши, просто това става с разбиране от отсрещната страна, а не с курвенско пищене или забрани. Че вредят на здравето - вредят, че миришат гадно - да, защо тогава не ги спрат от производство? Защото тази смрад е единственото нещо, което България произвежда. Без цигарите икономиката умира. Не че много ми дреме де, по заведения ходя 1 път в месеца и дори повечето пъти не пуша. Просто изведнъж някой се сети, че дима му пречел, някои дори пишат че се задушавали, когато някой пушел около тях, други пък направо развивали рак от 3-4 ходения по заведения, трети умирали прави. Смешно е.
На мен не ми е заради дима, а заради това, че част от световната икономика се хаби за цигари, вместо да се използва за нещо по-полезно. Искам пушенето да намалее максимално и накрая да изчезне. Освен за производството, ще се спестят и парите от здравеопазването. Нетолерантен съм не към пушенето, а към ирационалността.

TheManTheLegend
06-01-2012, 10:46
Много добра идея, дано да се наказват нарушителите ;-)

yakuza_
06-01-2012, 10:58
На мен ми е противна миризмата, текът ми очите като стане по - задименно, а в някоя дискотека като се задими яко, като замирише на манджа и пот, директно ставам и си заминавам.

TheManTheLegend
06-01-2012, 11:00
В Плаза кво е забавно като се натъпчат 1000 и косур говеда, за всеки има 50 квадратни сантиметра площ, всички пушат, жега е и вентилацията им е нищожна :lol:

ShtrudeL
06-01-2012, 11:00
RedArmy, пушачите няма за какво да мразят непушачите така или иначе. ^^
И аз съм толерантна и уважавам мнението на всеки, който иска да трови живота си с тях.
Но това, че не можеш да се откажеш от тях, не показва ли, че не си достатъчно силен, нямаш достатъчно воля или както искаш го наречи. Че един вид цигарите контролират теб, а не ги тях, което е лошо. Ако някой ми каже, че съм няква лигла, която не може да се откаже от това, напук ще ги откажа веднага, сигурна съм.
Преди време периодично вкарвах лафа на човечето си "Що не пробваш да ги спреш?" и само ми се сърдеше за което... и спрях. Щом сам не те е грижа за собственото ти здраве/тяло, как някой друг да го е грижа.
Много съм спорила на тая тема с хора, които са ми на сърчицето, карали сме се, но в крайна сметка то си е за тях. Болно ми е наистина като гледам някой как се трови с това, но си е въпрос на избор.

TheManTheLegend
06-01-2012, 11:04
Мене колко са ме карали да пуша в квартала и не съм се поддавал а провокацията :D
И продължават, вчера един приятел ми вика ето виж последните ми 2 цигари ако искаш едната ще ти я дам :lol:
явно ги е яд че са пристрастени и искат и аз да стана като тях само че аз съм железен 8)

mlakniwe
06-01-2012, 11:12
http://prikachi.com/images/979/4839979m.jpg

ShtrudeL
06-01-2012, 11:43
Аз преди пиех много газирано, ама напоследък предпочитам натуралните сокчета. <3 Абе всъщност от миналата година мисля че... <3 Не пуша, не ям тлъсто, не ям много месо, даже почти не ям месо, само с пържените картофки прекалявам, алкохол също не пия. ^^ Обичам се. ^_ И най-хубавото е, че не ги ям/пия всички тея неща не защото да кажем са вредни, а защото не ги обичам/не ми харесват. ^_

RedArmy
06-01-2012, 11:51
Между другото, за вегетарианците също важи това, че са адски нетолерантни. Аз предпочитам да умра на 70 (примерно), но да съм си ял и пил квото ми е кеф, вместо постоянно да се ограничавам, защото еди кво си било вредно, отколкото цял живот да не усетя мириса на пържола или пиле, и да живея до 90. Въпрос на разбирания. Щрудел, ти като ще ставаш лаборантка, трябва да знаеш колко ценни белтъчини и мазнини има в месото, които няма откъде да се набавят, камо ли пък от марули и моркови. Познавам няколко вегетарианци и всичките са едни изнервени такива, и най-малкото нещо може да ги раздразни. Аре познай тая агресия на какво се дължи. На факта, че организма си иска своето и, ако ти му даваш само треволяци, той ти се "отблагодарява" като започва да работи против теб. Не казвам да се яде месо постоянно, аз ям 1-2 пъти в седмицата, но не може и без хич. И изобщо, всяко нещо е полезно в малки количества, лошото е ако се прекалява или, ако се спре изцяло. Имаше един такъв виц, в Русия решили да забранят водката, защото всяка година 1000 човека умирали от нея. Забранили я, в резултат на което всяка година умирали по 5000 от липсата й :D

In*The*Face
06-01-2012, 11:54
Аз лично предвидливо минах на електронна цигара преди 1 месец и мога да си пуша навсякъде.

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 11:58
лолвтф, вегетарианството е простотия, всъщност е вредно за здравето и живеят по по-малко

Не е въпроса на колко ще умреш, а как - ако е от инфаркт или инсулт - не, мерси. То не, че има много други възможности освен ако не се евтаназираш доброволно с упойка.
лол точно идеята на пазенето на здравето е в това да умреш по-късно, а ако си послушен и живееш много може и да дочакаш трансхуманистите да си свършат работата и да си безсмъртен

yakuza_
06-01-2012, 11:59
Аз лично предвидливо минах на електронна цигара преди 1 месец и мога да си пуша навсякъде.

Имаше случай с такава цигара, как е избухнала в лицето на един.

ShtrudeL
06-01-2012, 12:03
Между другото, за вегетарианците също важи това, че са адски нетолерантни. Аз предпочитам да умра на 70 (примерно), но да съм си ял и пил квото ми е кеф, вместо постоянно да се ограничавам, защото еди кво си било вредно, отколкото цял живот да не усетя мириса на пържола или пиле, и да живея до 90. Въпрос на разбирания. Щрудел, ти като ще ставаш лаборантка, трябва да знаеш колко ценни белтъчини и мазнини има в месото, които няма откъде да се набавят, камо ли пък от марули и моркови. Познавам няколко вегетарианци и всичките са едни изнервени такива, и най-малкото нещо може да ги раздразни. Аре познай тая агресия на какво се дължи. На факта, че организма си иска своето и, ако ти му даваш само треволяци, той ти се "отблагодарява" като започва да работи против теб. Не казвам да се яде месо постоянно, аз ям 1-2 пъти в седмицата, но не може и без хич. И изобщо, всяко нещо е полезно в малки количества, лошото е ако се прекалява или, ако се спре изцяло. Имаше един такъв виц, в Русия решили да забранят водката, защото всяка година 1000 човека умирали от нея. Забранили я, в резултат на което всяка година умирали по 5000 от липсата й :D

Т'ва че ще ставам лаборантче ама нищо общо няма с нищо от споменатото в темата 8-) Т.е. не ми влиза в работата. ^^ И едва ли ще живееш до 70, по-скоро 50 и нещо - 60, ако правиш всичко вредно за организма ти едновременно. До 70+ ще живееш (предполагаМ) ако не го правиш. Но разбира се никаква гаранция нямаш и все пак...
И изобщо не мисля, че храната влияе на това дали си изнервен, агресивен (втф?! ^^) или каквото там каза. :о
Пийййййййййс <3

ShtrudeL
06-01-2012, 12:06
всъщност реших, че ще ви залея с информация ^_^:

Нека си представим следното: един алкохолик е близо до края си. Ясно е, че черният му дроб се разпада, но той още не го знае. „На тази възраст вече всичко вече се клати, та аз ли няма да се клатушкам пиян-залян.“ Той прави подобни изказвания, за да не признае, че вече е станал зависим от алкохола и че това е най-лесният начин да съсипе тялото си, както е опорочил своя разум. Той има своите готови отговори, но все пак тайно в себе си знае как стоят нещата. Не приема помощ и не е готов да вземе решение.

Единствената възможност е да му се трансплантира нов черен дроб (търговията с органи междувременно е доста печеливш бизнес) или да приема нов фармакологичен супер-препарат, който бързо може да възстанови чернодробните клетки. А може би, той ще отиде при някое от супер-децата, което като положи ръката си върху него, ще го освободи от болестта.

Въпросът е дали спонтанното изцеление ще промени нещо? Ще го накара ли да разсъждава различно и да се откаже от алкохола? След като черният му дроб отново заработи нормално, той ще продължи да пие, а неговият ангел-хранител ще си скубе къдравите коси… Посланията, които успя да предаде чрез съвестта му или коментарите на неговите приятели и познати… не помогнаха. Той не желае да слуша нито вътрешния си глас, нито гласовете отвън и това е идеалният начин да пропусне целта на живота си.

Всъщност, остава още едно нещо: здрав бой. Много е вероятно черният му дроб напълно да откаже и той да започне да се превива от болка… Жена му и без това вече се е изнесла, след което той все по-често бърка думите и не успява да контролира агресията си; ето че е сам в болницата, защото приятелите му „по чашка“ никога не са му били приятели — нещо, което впоследствие болезнено се налага да разбере. Е, сега вече има необходимото време да помисли. Възможно е да осъзнае, че причината за прекомерния алкохол са страховете му. Едва когато го разбере, той наистина ще се излекува.

Добра или лоша е болестта? Иска ли повреденият черен дроб да прати някакво съобщение на притежателя си, или той трябва да го замени с нов, може би отглеждан изкуствено? Възможно ли е лечение без промяна в мисленето?

Зад всяка болест се крие скрито послание на душата ни, независимо дали става дума за безобидна хрема или рак. Не е нужно да се борим с болестта, тя иска да разберем посланието й и да променим мисленето и действията си — така ще изпълним задачата и симптомът ще изчезне.

defender
06-01-2012, 12:06
ами ще пушите у вас си!

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 12:06
И изобщо не мисля, че храната влияе на това дали си изнервен, агресивен (втф?! ^^) или каквото там каза. :о
Пийййййййййс <3
АВЕ ЕЙ! Какъв арт си ти, щом не вярваш в ирационални интуитивни разсъждения! Даже трябва да си измисляш сама такива, а ти оспорваш тези на другите. Лош Щрудел!

ShtrudeL
06-01-2012, 12:07
• Ето и някои други изрази, които казват повече за органите ни: когато съм под напрежение, ми се ходи по нужда; бълвам жлъч и отрова (т.е. трябва да се научим да владеем агресията си); студеното сърце или безсърдечието също оказва влияние върху жлъчката. Тук повдигнатите въпроси се отнасят до това дали винаги слушаме сърцето си и какво място имат чувствата в живота ни. Едва ли има човек, който не знае, че когато някой ни ходи по нервите, действително страда нервната система. Хората с кожни болести трябва да се запитат какво става под кожата им или къде ги „сърби“; настиналият му е дошло до гуша[1] или не чува нищо от прекалено много работа[2]; хората със стомашните проблеми ги е ударило нещо в стомаха — дали любовта им не минава през него? А може би някой е кисел или нещо го яде? Изразът, че човек има неспокоен стомах или е напълнил гащите от страх, показва, че червата са свързани със страховете. Паричните проблеми също имат отражение в червата. „Гъзарът“ (Geldscheiser (?)) показва тази връзка. Съответно констипацията има нещо общо с нежеланието да се жертваш или с нежеланието да го оставиш на мира — скъперничеството.

ShtrudeL
06-01-2012, 12:07
АВЕ ЕЙ! Какъв арт си ти, щом не вярваш в ирационални интуитивни разсъждения! Даже трябва да си измисляш сама такива, а ти оспорваш тези на другите. Лош Щрудел!

Вярвам в ирационални интуитивни разсъждения! Прочети това, което постнах ^^

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 12:09
Не ми се вярва да дочакам безсмъртието. А и като се сбабичосаш, това какъв живот е?
За безсмъртието: виж статията му тук за Technological Singularity или го напиши в гугъл. Сигурно към 2045 ще се открие.

За второто: ако не се открие безсмъртието и продължа да остарявам докато не умра на 100, аз лично ще си прекарам много добре старите си години. Най-малкото, ако имам пари да се издържам ще мога да играя компютърни игри по цял ден. :Д

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 12:10
Вярвам в ирационални интуитивни разсъждения! Прочети това, което постнах ^^
ГАААААХХХХХХ МРАЗЯ ТЕ!!!!!
(мразя ирационални интуитивни разсъждения!)

RedArmy
06-01-2012, 12:11
всъщност реших, че ще ви залея с информация ^_^:

Нека си представим следното: един алкохолик е близо до края си. Ясно е, че черният му дроб се разпада, но той още не го знае. „На тази възраст вече всичко вече се клати, та аз ли няма да се клатушкам пиян-залян.“ Той прави подобни изказвания, за да не признае, че вече е станал зависим от алкохола и че това е най-лесният начин да съсипе тялото си, както е опорочил своя разум. Той има своите готови отговори, но все пак тайно в себе си знае как стоят нещата. Не приема помощ и не е готов да вземе решение.

Единствената възможност е да му се трансплантира нов черен дроб (търговията с органи междувременно е доста печеливш бизнес) или да приема нов фармакологичен супер-препарат, който бързо може да възстанови чернодробните клетки. А може би, той ще отиде при някое от супер-децата, което като положи ръката си върху него, ще го освободи от болестта.

Въпросът е дали спонтанното изцеление ще промени нещо? Ще го накара ли да разсъждава различно и да се откаже от алкохола? След като черният му дроб отново заработи нормално, той ще продължи да пие, а неговият ангел-хранител ще си скубе къдравите коси… Посланията, които успя да предаде чрез съвестта му или коментарите на неговите приятели и познати… не помогнаха. Той не желае да слуша нито вътрешния си глас, нито гласовете отвън и това е идеалният начин да пропусне целта на живота си.

Всъщност, остава още едно нещо: здрав бой. Много е вероятно черният му дроб напълно да откаже и той да започне да се превива от болка… Жена му и без това вече се е изнесла, след което той все по-често бърка думите и не успява да контролира агресията си; ето че е сам в болницата, защото приятелите му „по чашка“ никога не са му били приятели — нещо, което впоследствие болезнено се налага да разбере. Е, сега вече има необходимото време да помисли. Възможно е да осъзнае, че причината за прекомерния алкохол са страховете му. Едва когато го разбере, той наистина ще се излекува.

Добра или лоша е болестта? Иска ли повреденият черен дроб да прати някакво съобщение на притежателя си, или той трябва да го замени с нов, може би отглеждан изкуствено? Възможно ли е лечение без промяна в мисленето?

Зад всяка болест се крие скрито послание на душата ни, независимо дали става дума за безобидна хрема или рак. Не е нужно да се борим с болестта, тя иска да разберем посланието й и да променим мисленето и действията си — така ще изпълним задачата и симптомът ще изчезне.
Аз говорех за нормална употреба на алкохол (и месо), а ти постваш някви истории за пропаднали алкохолици, които са ги напуснали жените им и са нон стоп пияни. Има разлика, нали. Естествено, че ше умреш на 40, ако почваш да пиеш още на закуска. И, повярвай ми, храната и липсата на някои необходими за организма вещества, имат огромно значение за настроението и за жизнеността.

ShtrudeL
06-01-2012, 12:14
За безсмъртието: виж статията му тук за Technological Singularity или го напиши в гугъл. Сигурно към 2045 ще се открие.

За второто: ако не се открие безсмъртието и продължа да остарявам докато не умра на 100, аз лично ще си прекарам много добре старите си години. Най-малкото, ако имам пари да се издържам ще мога да играя компютърни игри по цял ден. :Д

!!!!!!!! веднага ти поствам, защото знам, че ме обичаш <3:

Лемурийците, атлантите, както и някои хора от нашата цивилизация могат да предизвикат състояние на съзнанието, известно като самадхи, в което упражняващият го — според принципа „духът владее материята“ — е в състояние да сведе обменните процеси в тялото до минимум и по този начин да го консервира — нещо като зимния сън при животните.

По данни на един индийски свами, когато това стане, медитацията е толкова ефективна, че практикуващият може да свърже биополето с водата в организма си и да й въздейства така, че тя в крайна сметка да окаже въздействие върху тялото му. Самадхи е най-висшата форма на медитация.

Ако тялото изпадне в състояние на самадхи, то можело да се съхрани не само за години — така твърдят мъдреците в Хималаите — а за хилядолетия, без човекът да умре. В състояние на самадхи душата се намира извън него, но все пак остава свързана с физическото тяло чрез „сребърната нишка“. Сребърната нишка, сребърно светеща енергийна връзка, е „пъпната връв“ между двете тела, която образно можем да наречем електрически кабел от отвъдното към настоящето. (Когато човек умре, сребърната нишка се откъсва от физическото тяло и жизнената енергия се отдръпва. Така както отделянето на пъпната връв от майката означава раждане във физическия свят, така скъсването на сребърната нишка от физическото тяло означава раждане в отвъдното.)

„Когато през 11 век царяла голяма суша, князът на Индия решил да намери свещена пещера, в която живеел някой от великите древни, и да го помоли за помощ. В нея го дебнели много опасности: имало змии — мистични и реални, не можел да диша, върху тялото и духа му действали непознати сили. Медитирайки, князът успял да влезе в контакт с духа на големия древен човек. Когато разбрал, че князът идва с добри намерения, за да моли за помощ, той му позволил да мине. Пещерата била много обширна и имала две помещения.

В едното от тях владетелят заварил големия древен човек в състояние на самадхи, духът му се носел около него. Тялото му било изсушено, но той бил жив. Човекът чакал вече 1 600 000 години в пещерата. Той едва отворил очи. Индийският княз го заговорил на санскрит, молейки за помощ. Изсушеният човек го разбрал и му посочил с поглед към някакъв предмет, висящ на стената. Оказал се мистичен пръстен. Индийският княз взел пръстена и тръгнал към изхода. В друго помещение той срещнал още един човек в самадхи, един от князете на сикхите, който през 5 век преминал в самадхи и за когото се знае, че през 17 век излязъл от медитация и се върнал отново в нормалния живот. На изхода на пещерата князът се натъкнал на осем змии. Кръвта на едната от тях попаднала върху пръстена, капката кръв се издигнала в небето и скоро заваляло. В същата пещера през 1637 г. отива един човек на име Девендра Лоундел, който пребивава там и до днес. Оттогава никои не е ходил в пещерата.“

ShtrudeL
06-01-2012, 12:16
Какво означават изследванията и преживяванията на Ернст Мулдашев?

Ясно е едно — човекът не е произлязъл от маймуната, а е резултат от безкрайно дълга, продължила милиони години планетарна еволюция. Преди нас е имало култури с далеч по-развита технология от нашата, но са изчезнали.

Има хора от отминали цивилизации, оттеглили се в тайни убежища — пещери, места дълбоко в океана, подземни градове — и те са постигнали ниво на съзнанието, което азиатците наричат състояние на самадхи. То им дава възможност да контролират обменните процеси по такъв начин, че телата им на практика са в състояние на безсмъртие, и това очевидно може да бъде удължено до безкрайност (докато пещерата не се срути и тялото не бъде наранено…).

Тези пещери-самадхи — както предполага д-р Мулдашев — могат да бъдат разглеждани като генофонд, резервоар за всички досегашни типове хора, населявали планетата, и в случай на глобална катастрофа могат винаги да бъдат реактивирани, за да оплодят отново Земята.

Има и още една възможност, която според мен е не по-малко убедителна и се подкрепя от резултатите на други мои проучвания. Тя е, че в случая може би не става дума за телата, а за душите, свързани с тези тела. Тези души, тези пра-древни и извънредно силни духовни потенциали са огромни енергийни носители, чието съществуване поддържа висока земна вибрация и високо енергийно ниво, като по този начин участват в съдбите на цели народи. Ако телата умрат и душите им преминат във финия свят, вероятно вибрацията на Земята чувствително би спаднала и би се доближила до „тъмните“ сили.

Нека си го представим образно: да речем, че нощно време се намираме в стая, която вместо от крушка се осветява от стотици запалени свещи. Повечето от тях са нормални битови свещи. В стаята обаче има и няколко огромни свещи, които горят отдавна и ще горят още дълго, след като малките изгаснат.

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 12:17
ok that's it I'm done

DragonLady
06-01-2012, 12:20
Два варианта има от тук на татък. Или на заведенията ще им спадне яко оборота ( пушачите ще предпочетем да си ходим на домашно кафе ), или няма да се съобразяват със забраната и пак ще е налице заобикаляне, та даже и прекрачване на закона.
Съгласна съм с тезата, че нетолерантността на непушачите спряно пушачите, е доста по-голяма отколкото при пушачи към непушачи. Примери е излишно да давам, такива бол.
Дори и цялата тая пропаганда да се спират цигарите, понеже предизвикали еди си какви си заболявания едва ли е в състояние да откаже заклетият пушач, или който и да било друг пушач, от навика му. Все пак навика е това, което човека много трудно може да промени.

пс: някой ще ме светне ли ако едно заведение има маси отвън и отвътре, на тези които са отвънка ще можем ли да си пушим на мира?

StringTheoryPracticist
06-01-2012, 12:22
пс: някой ще ме светне ли ако едно заведение има маси отвън и отвътре, на тези които са отвънка ще можем ли да си пушим на мира?
Няма да ти кажа!

ShtrudeL
06-01-2012, 12:25
По-добре си ходете на домашно. ^^


едва ли е в състояние да откаже заклетият пушач, или който и да било друг пушач, от навика му. Все пак навика е това, което човека много трудно може да промени.

Това говори много лошо за него. Не можеш да ме убедиш, че някой не може да откаже цигарите. Няма такова нещо като 'заклет пушат', има човек, който НЕ ИСКА и няма силата да ги спре. Слабаци. ^^
Ми няма да съм толерантна тогава. Не уважавате собствените си тела, а очаквате другите да го правят.

mrazqkindergarten
06-01-2012, 12:55
Не одобрявам забраната, ама който пуши да се оправя.Аз мога и без цигари. :D

In*The*Face
06-01-2012, 12:56
Имаше случай с такава цигара, как е избухнала в лицето на един.

В интерес на изтината знам за този човек, избухнала е силно казано - избила му няколко зъба и така. И нормално, ако си вземеш ел. цигара от всичко по левче, за 15-20 кинта, няма как да се жалваш. Моята е скъпа, с гаранция, върши чудесна работа, пуша където си поискам, без да тровя околните, защото излиза чиста пара и спестявам много пари.

yakuza_
06-01-2012, 13:01
От 32 зъба, няколко не са си малко. Но който както си реши, само веднъж съм виждал някой да пуши таква и то беше в градския.

ShtrudeL
06-01-2012, 13:03
И нормално, ако си вземеш ел. цигара от всичко по левче, за 15-20 кинта.

Виждала съм ги и по 6лв по нон стоповете. ^^

RedArmy
06-01-2012, 13:05
Малките пикли с цигара в ръката са отврат. Иначе колкото и скъпа да е тая електронна цигара пак няма гаранция, защото най-често са с литиеви батерии, а те са много чувствителни към топлината. Аз никога не съм пушил такова и нямам и намерение. Не мисля, че ше можеш да откажеш цигарите като ги заместваш с друго. Само с воля става.

PainMonopoly
06-01-2012, 13:11
Отдавна съм забелязал, че непушачите са адски нетолерантни боклуци. Аз абсолютно винаги съм се съобразявал с кого съм, пред кого да пуша и пред кого не. Ако някой ме помоли да не паля, няма да го направя. Така че никой не може да ме обвини в нетолерантност. Нетолерантните сте вие, защото не давате възможност на хората да си упражняват законните права. И аз подкрепям забраната, но няма нужда от толкова злоба и нетърпимост. Убеден съм, че никой пушач не мрази непушачите, вие сте тези, които постоянно пискат против нещо. Нали направиха заведения за непушачи, защо никой не ходеше там и бяха празни? А в същото време искате да се забрани пушенето по всички такива места. Къде е логиката? Хубаво е човек да спре да пуши, просто това става с разбиране от отсрещната страна, а не с курвенско пищене или забрани. Че вредят на здравето - вредят, че миришат гадно - да, защо тогава не ги спрат от производство? Защото тази смрад е единственото нещо, което България произвежда. Без цигарите икономиката умира. Не че много ми дреме де, по заведения ходя 1 път в месеца и дори повечето пъти не пуша. Просто изведнъж някой се сети, че дима му пречел, някои дори пишат че се задушавали, когато някой пушел около тях, други пък направо развивали рак от 3-4 ходения по заведения, трети умирали прави. Смешно е.

Съвсем спокойно заявявам, че съм нетолерантен към вас. Също така съм пушил 6 години и сега като бивш пушач съм по-католик от папата.

Обаче ние няма за какво да сме толерантни. Човек може да живее пълноценно и без да пуши, особено когато когато пуши пречи на хората около него и преченето е по толкова много точки.

На първо място здравето. Вие сте избрали да се самоубивате с радиоактивни вещества, следователно не ви пука за вашето здраве. Но толкова ли не можете да възприемете, че на други им пука за тяхното? Оставете рака настрана замалко. Ами всички останали респираторни заболявания, които ни причинявате? Ами хората с алергии? Вие дори не можете да се поставите на наше място, защото не ви пука за нещата, които на нас ни пука. Докато аз мога да се поставя на ваше място, защото съм бил на ваше място и знам, че вие нямате оправдание. Грижата за здравето е важен приоритет за всеки човек, докато това да си пафкате е глезотия. Нашите приоритети > вашите.

А знаеш ли защо заведенията за непушачи бяха празни? Защото пушачите сте нагли и отказвате да сядате в тях, дори и когато мнозинството от компанията ви са непушачи. Аз може да съм нетолерантен към вас, но много други непушачи са прекалено толерантни. Готови са да стоят край вас докато им кадите на главите, само и само да не влизат в конфликт с вас, защото именно вие сте пискливите курвички.

Ще кажеш, че непушачите е трябвало да настояват в случая. Да, но не всеки има желание да се кара с приятелите си. Затова тук идва държавата, която трябва да защити човек със закон. И ако сме станали държава на място, този закон ще се спазва, колкото и да се тръшкате и да пискате.

Говорите за права. Кое е по-важно право? Да си практикувате миризливия навик или това човек да се грижи за здравето си? Мисля, че е очевидно кое и че е ясно.

Не мога дори да повярвам, че имате наглостта да надавате вой, след като вие сте кривите. Примирете се, че справедливостта не е на ваша страна и този закон е стъпка тя да възтържествува и не бъдете като турците, които застрелват бармани, защото им правят забележка, че пушат.

yakuza_
06-01-2012, 13:14
С

А знаеш ли защо заведенията за непушачи бяха празни? Защото пушачите сте нагли и отказвате да сядате в тях, дори и когато мнозинството от компанията ви са непушачи. Аз може да съм нетолерантен към вас, но много други непушачи са прекалено толерантни. Готови са да стоят край вас докато им кадите на главите, само и само да не влизат в конфликт с вас, защото именно вие сте пискливите курвички.

Точно такъв проблем имах по едно време като бяха така заведенията :D
бтв единия ми съквартирант е пушач, но въпреки това не понася да се пуши в стаята в която спи

TheManTheLegend
06-01-2012, 13:15
Имало е случаи в които съм бил на затворено помещение (кола, апартамент) зимата-няма отворени прозорци, всички пушат, немога да дишам, главата ме заболява и забивам немога 2 приказки да кажа на мацките около мене и ме сметват за олигофрен :D не е приятно определено. Сега ние ще ви се смеееем http://images.zaazu.com/img/Devil-devil-monster-evil-smiley-emoticon-000132-huge.png

ShtrudeL
06-01-2012, 13:22
А знаеш ли защо заведенията за непушачи бяха празни? Защото пушачите сте нагли и отказвате да сядате в тях, дори и когато мнозинството от компанията ви са непушачи. Аз може да съм нетолерантен към вас, но много други непушачи са прекалено толерантни. Готови са да стоят край вас докато им кадите на главите, само и само да не влизат в конфликт с вас, защото именно вие сте пискливите курвички.

мхмхм винаги като сме ходили на кафе и сме били по равно пушачи и непушачи, сме сядали в помещението за пушачи.

In*The*Face
06-01-2012, 13:37
Виждала съм ги и по 6лв по нон стоповете. ^^

За това става дума.


Иначе колкото и скъпа да е тая електронна цигара пак няма гаранция, защото най-често са с литиеви батерии, а те са много чувствителни към топлината. Аз никога не съм пушил такова и нямам и намерение. Не мисля, че ше можеш да откажеш цигарите като ги заместваш с друго. Само с воля става.

Ами явно, защото не си пушил и за това не си наясно. Историята с въпросния, причината за дефекта идва от нагревателчето, което представлява малък реотан. Когато той не е наред обаче, самата цигара дава индикации, че има проблем, като изпуска от никотиновите капки, с които се зарежда филтъра. И не си прав. Така се отказват цигарите и то ефективно. Пушех по кутия и половина на ден, а вече от месец не съм помирисвала. Сега смъквам и никотина. От 18 на 11, после на 7, на 3 и край. Много хора са успели по този начин. С воля също става, но шока за организма на един сериозен пушач от години, да ги спре от раз е повече от огромен.

yakuza_
06-01-2012, 13:41
Ами пожелавам ти да стигнеш до 3 капки с 32 зъба.

Имам познати където са 5 човека и 5мата пушат (по кутия на ден, че и повече). 25 лева на ден за цигари х30 дни = 750 лв. на месец за пушек

PainMonopoly
06-01-2012, 13:42
С воля също става, но шока за организма на един сериозен пушач от години, да ги спре от раз е повече от огромен.

Постепенното спиране пък е мъчение, на което практически никой не може да издържи, заради което се връща към пълното пушене.

Действително заместването има точно нулев ефект. Аз ги спрях изведнъж. Първия месец съм се държал за стола да не си поискам цигара, но после става лесно.

yakuza_
06-01-2012, 13:45
Един бивш колега (тогава на около 32-33г.) пушеше по кутия на ден, каза, че ги спира и на следващия ден изпуши точно 1 и на другия вече не пушеше :D

БожиятАгнец
06-01-2012, 13:47
Много ме изкефи Волен, като каза, че за първи път Хитлер е въвел тази забрана и ако беше жив щеше да ни завиди за демокрацията. 8-)

RedArmy
06-01-2012, 13:56
А знаеш ли защо заведенията за непушачи бяха празни? Защото пушачите сте нагли и отказвате да сядате в тях, дори и когато мнозинството от компанията ви са непушачи. Аз може да съм нетолерантен към вас, но много други непушачи са прекалено толерантни. Готови са да стоят край вас докато им кадите на главите, само и само да не влизат в конфликт с вас, защото именно вие сте пискливите курвички.


мхмхм винаги като сме ходили на кафе и сме били по равно пушачи и непушачи, сме сядали в помещението за пушачи.
Това, че вие не можете да си намерите компания, в която всеки да има равен глас и никой да не се чувства пренебрегнат си е ваш проблем. При нас има 3-ма непушача, на двама от които не им пречи, третия, когато е казал, че не иска да се пуши, не се е пушело и никога не е имало проблем. Заради него се е налагало да сядаме доста често и в заведения за непушачи и също няма проблем. Тук не говорим за наркомани, които треперят без цигари и не могат да издържат и 5 минути без да пушат. Това е болестно състояние и не го защитавам. Мен пък може да ми пречи някой да жули бири и да се орига като свиня, това значи ли че трябва да се забрани бирата? Като не ти харесва - излизаш и край.


Имало е случаи в които съм бил на затворено помещение (кола, апартамент) зимата-няма отворени прозорци, всички пушат, немога да дишам, главата ме заболява и забивам немога 2 приказки да кажа на мацките около мене и ме сметват за олигофрен :D не е приятно определено. Сега ние ще ви се смеееем
Честно казано, като те гледам, не мисля, че дима е причината да не можеш да кажеш две приказки :lol:


Ами явно, защото не си пушил и за това не си наясно. Историята с въпросния, причината за дефекта идва от нагревателчето, което представлява малък реотан. Когато той не е наред обаче, самата цигара дава индикации, че има проблем, като изпуска от никотиновите капки, с които се зарежда филтъра.
Без лоши чувства, но говориш на човек, който се занимава с техника, откакто се помни :D Гарантирам ти, че смешното реотанче на електронната цигара, не може да се взриви, понеже през него протича нищожно малък ток. Но ако се нагрее в близост до батерията, може да я възпламени. На мен ми е гръмвала батерията на телефон от прегряване.

PainMonopoly
06-01-2012, 14:00
Това, че вие не можете да си намерите компания, в която всеки да има равен глас и никой да не се чувства пренебрегнат си е ваш проблем.

А това, че може да умрем заради това, е проблем на държавата.


Мен пък може да ми пречи някой да жули бири и да се орига като свиня, това значи ли че трябва да се забрани бирата?
Който се оригва, е простак. Който пуши, е убиец. Know the difference.

Wax
06-01-2012, 14:00
http://cache.blippitt.com/wp-content/uploads/2011/03/Popcorn-02-Stephen-Colbert.gif

ShtrudeL
06-01-2012, 14:03
Мен пък може да ми пречи някой да жули бири и да се орига като свиня, това значи ли че трябва да се забрани бирата?

Това не вреди на здравето ти. => не става за пример.

<3

In*The*Face
06-01-2012, 14:04
Постепенното спиране пък е мъчение, на което практически никой не може да издържи, заради което се връща към пълното пушене.

Зависи от настройката. За мен мъчение няма и то никакво. Не ми се пуат истински цигари, не мириша на пепелник, не трова околните и не съм виновник за пасивното пушене на който и да било. Пак казвам, познавам много хора, които са отказали истинските цигари благодарение на електронните, което значи, че не е невъзможно. Нито се държа за стола, нито имам някакви щения.

yakuza_, благодаря ти за пожеланието, сигурна съм, че ще се сбъдне, защото се чувствам добре. По отношение на парите, по груби сметки, с ел. цигарата и консумативите, които са само капки, спестявам повече от 500 лв за три месеца.

RedArmy, без да претендирам, че разбирам от жички и т.н, но все пак стигаме до един и същ извод. Да, реотанчето се намира ужасно близо до батерията и след като то е дало дефект, тя се е възпламенила. Поне аз така го разбирам, но може и да бъркам. До колкото бях чела въпросното реотанче е отделило искра, та от там е тръгнал и проблема.

yakuza_
06-01-2012, 14:06
Сега с тия пари може да се обезкосмиш при професионалист без да ти пука, че няма да имаш за цигари.

PainMonopoly
06-01-2012, 14:10
Зависи от настройката. За мен мъчение няма и то никакво. Не ми се пуат истински цигари, не мириша на пепелник, не трова околните и не съм виновник за пасивното пушене на който и да било. Пак казвам, познавам много хора, които са отказали истинските цигари благодарение на електронните, което значи, че не е невъзможно. Нито се държа за стола, нито имам някакви щения.
Не се държиш, защото още си вкарваш никотин в кръвта. Сподели преживяванията си когато спреш да го правиш.

Иначе не казвам, че е невъзможно да се спрат с намаляване, просто изглежда по-трудно. Не че и спирането изведнъж е лесно, и в двата случая се изисква много силна воля, но когато е по-трудно, шансовете за успех са по-малки.

RedArmy
06-01-2012, 14:16
И аз искрено ти пожелавам да ги спреш :)


Щрудел, добре, друг пример. На мен много повече ми пречат лекетата, които, за да отидат до съседния блок палят колата и ми замърсяват въздуха с газ и бензин. Кога стана толкова трудно да минеш 2-3 км пеша вместо веднага да палиш колата? Давам предложение да се забрани да се използват колите за придвижване на къси разстояния, така хем ще се прави икономия, хем въздуха няма да се замърсява излишно, заради това че някой келеш го мързи да си вдигне дебелия гъз и да тръгне пеша. Да, ама веднага някой ше се обади да каже: "Имам си кола и ше си правя квото си искам". Е, на мен пък това ми пречи повече. Никой не е пасивен пушач по 24 часа на ден, но мръсни изпарения на газ има навсякъде и постоянно, да не говорим за по-оживените булеварди. Е за тая забрана ще гласувам с 2 ръце. Айде нека да мерим с един и същи аршин за всичко. Цигарите замърсяват - забраняват ги, колите замърсяват - боли ме швепса, така ли?

EinGutesKind
06-01-2012, 14:53
Това значи ли че сега по дискотеките и нощните кръчми ще ходят само смотаняци :razz:

TheManTheLegend
06-01-2012, 15:13
Непушач=смотаняк :lol: ?
Това за колите е тъпо, няма как да се разбере кой колко километра ще се движе с колата си. Иначе мене по-скоро ме мързи да взема колата от колкото да мина 1-2 км :D

EinGutesKind
06-01-2012, 15:17
Еми не съм виждал досега готина мацка или пич непушач :lol:

TheManTheLegend
06-01-2012, 15:29
ти щото си виждал много мацки насе :D

EinGutesKind
06-01-2012, 15:46
Не съм сляп :lol:

ParadOx
06-01-2012, 16:31
Новата забрана, ок шибана е за някои ама питам за к'во трябваше собствениците да харчат по 7385623лв да правят отделни зали за разграничаване и сега какво правят- духат...

EinGutesKind
06-01-2012, 17:03
^ Да, така ги разделиха, че направо думи нямам :lol: без врати, прозорци без стъкла ...

mrazqkindergarten
06-01-2012, 17:18
Да се пуши отдавна не е модерно. :D Ако съм палила цигара, никога не е било за гъзария.. даже повечето пъти когато съм го правила, съм била сама.

TheManTheLegend
06-01-2012, 17:29
Новата забрана, ок шибана е за някои ама питам за к'во трябваше собствениците да харчат по 7385623лв да правят отделни зали за разграничаване и сега какво правят- духат...

Мда, бая пари пръснаха за табелки по масите "за пушачи" и "за непушачи" :lol:

bootyboy
06-01-2012, 18:12
вие сте тези, които постоянно пискат против нещо

много ясно че ще пискаме..писна ни да миришем на цигарите ви миризливи същества
кой ми плаща праха за пране от вас пушачи