PDA

View Full Version : Помогнете, моля ви, моля ви, моля ви, много ми е важно.



117T73I69T
06-01-2012, 13:08
Значи проблемът е следният
Има едно момче в класа и съм сериозно влюбена в него. Като казвам сериозно, значи мноооооооооооого. В смисъл вече е болестно състояние.
Познаваме се от 9-10 месеца някъде, защото съм осми клас и след седми се преместих в друго даскало.
Първия срок седяхме за около месец на един чин и тогава открих как се чувствам. А ние дори тогава изобщо не говорихме, защото мисля че той искаше де внимава, слушаше, записваше си всичко и трябваше първа да го заговоря, обаче винаги се чувствах един вид гадно, за това че му преча и нищо не си казвахме. После се разместихме, обаче аз продължих да съм все така.
Иначе той е много мил с мен, обаче той е много мил с абсолютно всички.

Проблема е, че след края на осми клас има разформироване и тези които знаят по добре езика (защото сме езикова гимназия) отиват в други класове и той 100% ще влезе там. И не знам как ще преживея цяла ваканция и после да сме в различни класове.

Не знам как да постъпя. Ние почти не се засичаме, никога не оставаме сами, няма време не само да му намекна за това че го харесвам, а дори изобщо да си кажем нещо.
А имам само месец да направя каквото и да било, защото след месец свършваме.
+ че не ме бива изобщо да показвам на някого че го харесвам
+ че нямам никакава представа какво мисли той за мен
+ че въпреки че сме в един клас нямаме общи приятели защото те за няколко момчета които се шляят заедно през междучасията а ние обикновенно просто седим и си говорим някъде.
В смисъл, много ми е неудобно да започна разговор с него, защото никога не ми изглежда подходящо.
Не знам какво да измисля за да започнем разговор.
И защо съм хипер освободена с всички други освен с него.

Мисля че имаше подобни теми но всички се различава с по нещо от моя случай за това реших да направя нова.
плюс това в тях повечето съвети бяха да го забравя, а аз не мога да го забравя цяла година се опитвах да се обедя как той не е човека за мене и да спра да го харесвам докато е рано, за да не страдам след това, но чувствата ми само се учвеличават.

Бих му казала направо, но не знам дали няма така да го оплаша :Д
А и той е толкова мил и учтив, че не знам дали няма сериозно да се притесни, ако не ме харесва, как да ми каже.

OnlyGirl
06-01-2012, 13:35
Просто го заговори. Едва ли в момента в който му кажеш една дума ще си помисли `Лол тя ме харесва 100%` . Говорете си и му поискай фейсбук или скайп за да поддържате връзка лятото. Щом се държи мило няма за какво да се притесняваш. :)
Защо те е срам да си говорите? Щом сте в един клас може да му задаваш разни въпроси, а щом е добър в даскало може да го помолиш да ти помага по някой предмет ( примерно ) . Давай смело и не се притеснявай :)

TheBanzai369
06-01-2012, 14:20
Както казаха по- горе, искай му скайп или фейсбук. И щом той е по- добре от тебе с чуждия език, ще е много сладко да го помолиш за помощ. :)

117T73I69T
06-01-2012, 14:28
Ами да! Това е идея (тоест за skype и facebook и да го питам за училище)
tnx

nepowtorima
06-01-2012, 14:42
А ти защо няма да си в неговия клас .. не си толкова добра ли?
Иначе по-лесно е да си чатите първо, а после да си обсъждате на живо това, за което сте си говорили..
Просто когато нещо ти дойде на акъла го казвай, а не мисли 100 часа дали да го кажеш на глас или не /е ако не е нещо тъпо де:д/

In*The*Face
06-01-2012, 15:33
Ами сама си си отговорила - ето, той е добър в езика, отиди до неговия чин, попитай го нещо, което не разбираш и после започни някакъв друг разговор. Искай му скайп, питай го дали няма да му е гадно като ще се мести в друг клас и такива общи неща. Усмихвай му се и готово. Все ще разбере, че го харесваш. Действай постепенно.

117T73I69T
06-01-2012, 16:17
А ти защо няма да си в неговия клас .. не си толкова добра ли?


Ами да.. има един изпит за немския отдел ако го минеш и искаш да отидеш, отиваш.
Аз и да влезя няма да ходя, защото ученето там е нечовешко.
А той "вече е влязъл" както каза един друг от класа.

SisiStrange
06-01-2012, 16:23
Аз пък бих си стегнала задника и бих се напънала да уча. Най-малкото така ще влезеш в неговата лига. Явно е умно и амбициозно момче. Тъпо е да се хване с... ще го кажа: мързел. Така ще си помогнеш на себе си (за в бъдеще), ще се научиш на туй онуй и определено ще го впечатлиш. Няма такова нещо като "нечовешко учене" на тоя свят. Има редовно учене.

117T73I69T
06-01-2012, 17:50
Еми то хубаво да се стегна да вляза в тоя клас ама има още десет дни до изпита, а ми е невъзможно да науча език (особено немски (!)) за десет дни.
Ако е трябвало да се стягам, е трябвало да се осъзная по-рано и по-рано да уча.
А не го направих.

crowberry
06-01-2012, 19:58
Еми то хубаво да се стегна да вляза в тоя клас ама има още десет дни до изпита, а ми е невъзможно да науча език (особено немски (!)) за десет дни.
Ако е трябвало да се стягам, е трябвало да се осъзная по-рано и по-рано да уча.
А не го направих.

Ми, сама си си виновна..

vqra
06-03-2012, 16:00
Извинявай, че не отговарям на милионите ти въпроси. Смятам, че другите достатачно ти помогнаха. Просто от чист интерес, ако може да ми кажеш в коя гимназия учиш. Сега трябва да избирам и найстина много ще ми помогнеш. Благодаря ти предварително. И късмет с момчето. Стискам палци. ;)

SweetAngel2
06-07-2012, 15:14
сори за мн тъпия въпрос, ама момчето да не се казва Димитър ?? :Д

SuperSizee
06-07-2012, 15:40
Еми то хубаво да се стегна да вляза в тоя клас ама има още десет дни до изпита, а ми е невъзможно да науча език (особено немски (!)) за десет дни.
Ако е трябвало да се стягам, е трябвало да се осъзная по-рано и по-рано да уча.
А не го направих.

Не възможно е да си спреш въздуха за 2 дена. Не може абсолютно нищо да не си учила, смело дребосък и ще се справиш, ако искаш да го имаш ще го вземеш.

SmilezZz
06-07-2012, 16:03
Вземи се в ръце. Вярно е, че имаш малко време, но са ти достатъчни. Все пак предполагам, че си имаш елементарна представа относно езика, другото ще го научиш и за 10 дни - просто трябва желание и силна воля.

Иначе помоли го да ти обясни нещо, което не разбираш. Поискай му скайп или фейсбук , за да можете, хем да поддържате контакт, хем уж да го питаш нещо за училище от там.

Djenka
06-07-2012, 17:10
Ами, другите казаха това, което аз бих те посъветвала - поискай скайп/фейсбук, все пак е от твоя клас, все ще имате нещо общо да говорите (щом аз намерих общи теми с момче от моето училище, две години по-голямо :D). Само че след като початите малко, не се притеснявай да му говориш на живо. А и момчетата са такива - пишеш им веднъж-два пъти и вече си мислят, че ги харесваме. :D