PDA

View Full Version : bTV и торенти: Българофобия и ударна доза невежество



Lucho
06-01-2012, 20:57
Попаднах на следния материал по повод предаването на bTV репортерите от последната Събота във връзка с торент-тракерите. Позицията си струва и е хубаво да бъде прочетена, затова я споделям тук:

http://www.otizvora.com/wp-content/uploads/2012/05/bgphobiatv-540x270.jpg


Има едни хора, които паразитират върху таланта и интелектуалния труд на други хора. Наричат се правоносители и се възползват от това, което създават художниците, кинотворците, музикантите, писателите… Същите тези правоносители, които са причината за излишното оскъпяване на интелектуалния труд и на плодовете на нечий талант, много се дразнят, когато в уравнението се включат други хора — пиратите, които вадят правоносителите от сметките и предлагат чрез торенти или по друг начин стоката за развлечение: на много по-ниска цена или направо безплатно.

Забавното е, че правоносителите, които са най-големите паразити, познати в световната развлекателна индустрия, водят война срещу далеч по-малките вредители, а именно пиратите. Неприятното и отвратителното е, че воюват с вменяване на чувство на вина в клиентите си, като по този начин си въобразяват, че ще натрапят соствените си правила и цени. В конкретния случай, който разглеждам в подкаста, става дума за българофобия, която излиза извън всякакви граници и няма как да остане без адекватен коментар!

Във войната понякога или често, на една или друга страна в конфликта, се включват телевизии и политици, повечето от които сами по себе си са паразити, хранещи се с хорското нещастие. Особено дразнещи, направо като конски мухи, са „репортажите“ на разни хора, които се лъжат, че са журналисти, само защото работят в някоя телевизия, в някой сайт или в дадено печатно издание.

Да си журналист, това е призвание и въпрос на вродени и развити качества, а не на месторабота, скъпи мои „колеги“. А за да отговаряш на термина „българска телевизия“, преди всичко трябва да не си българофобска. Ахъм, за кой ли път за тебе става дума, bTV, дето си арена на една грозна и неблагодарна война.

В този подкаст правя на пет стотинки още режисьора Цветодар Марков и актьора Асен Блатечки заради техните нелепи твърдения или откровени алогизми. Говоря и за концентрираното невежество на лъжеексперти като Стефан Минчев от Булакт и Албена Спасова от Международната академия за обучение по киберразследвания. Накрая ще ви занимая и с мирогледа на пишман-народопсихолози и опасни пропагандатори на политическо мракобесие като Пламен Дацов, съдия в Софийския апелативен съд.

Пускам този подкаст за Деня на българската просвета и култура. Смятам, че имам право да говоря по тези теми. Първо, защото съм журналист, който е много по-добре запознат с темата от „колегата“, служещ на инородната телевизия. Второ, защото съм и творец, който няма нищо против да го пиратстват, стига да го правят читаво. И съм сред малцината малко или много чуващи се творци, които смятат, че истинският творец живее и работи заради самата култура, а сметките и печалбата са последната му грижа. Нещо, което е съвсем чуждо като философия на жалките културтрегери и провалени бизнесмени, които правя на пух и прах в половинчасовия запис.
Ще се радвам, ако пускате линк насам из българския интернет или разпространявате файла с подкаста където и както намерите за добре. Знаете, че избягвам да ви призовавам да правите такова нещо, но това е едно от редките и важни изключения.

Темата е важна, доколкото е свързана с несекващите опити за контрол и/или цензура на свободния интернет. Политпросветната пропаганда и подготовката за бъдещи законопромени намират всевъзможни изражения, дори в на пръв поглед „невинни“ предавания, които обаче, поставени в цялостен контекст, трябва да се изобличават безмилостно.

А на хората трябва да им се отварят очите. Зрителите и слушателите трябва да знаят кой им е истински приятел и кой пие от кръвчицата им като кърлеж, а в замяна пуска само културни болести и директна българофобска отрова.

За да чуете целият материал посетете сайта: http://www.otizvora.com/2012/05/4483/
Ако не можете, свалете звуковия файл от тук: http://www.otizvora.com/files2012/podcasts/otizvora_com - btv i torenti.mp3


Заглавието на статията и цитатът са от взети от http://www.otizvora.com

draid
06-01-2012, 22:58
БТВ винаги са били най-комерсиалната и лъжлива медия. Това всичко е защото умират от яд, че никой не им посещава измисленото voyo

ForTrant
06-02-2012, 11:26
Напълно съгласен със статията и подкаста :)

babati
06-05-2012, 13:00
БТВ винаги са били най-комерсиалната и лъжлива медия. Това всичко е защото умират от яд, че никой не им посещава измисленото voyo


Акциите са им падналитройно за една година. Изтрий ги от телевизора да умрат. После сами ще въртят опашка за да има торенти и да се подмазват. Вече хората се усещат що за паплач са.

DieselBlood
06-05-2012, 21:38
БТВ ли? Не беше ли Босфора ТВ?
БТВ са най-смешната телевизия от всички български.Само турски сериали и тъпи предавания-ей това е репертоара на БТВ в момента.

GregoryHouse
06-06-2012, 00:47
БТВ ли? Не беше ли Босфора ТВ?
БТВ са най-смешната телевизия от всички български.Само турски сериали и тъпи предавания-ей това е репертоара на БТВ в момента.

Точно. PR тийма на bTV или е от ретарднати българи или е от чужбина и идея няма как да води кампании в България.

babati
06-06-2012, 19:39
Бтв не е турска телевизия, а групата им (защото е международна група в източна Европа и имат телевизии в Румъния, Словения...) е еврейска между другото. Това не е толкова важно. Да плямпат и правят каквото искат. През едното влиза и през другото излиза турския сериал и глупостите им. Това не са и журналисти, а хора с мото тихо да не ядосаме президента да си нямаме проблеми(там с господарите скандала) Вече обаче като искат да ми бръкнат в джоба става проблем. Яко фалита ги тресе обаче и нека

http://www.nasdaq.com/symbol/cetv/stock-chart

bloodyF
06-08-2012, 07:07
БТВ винаги са били най-комерсиалната и лъжлива медия. Това всичко е защото умират от яд, че никой не им посещава измисленото voyo

и защото , благодарение на турските сапунки и нагласените предавания, тип България търси талант и измислените хиляди такива на Слави , им падна рейтинга значително

slicky
06-09-2012, 18:04
^ Но по-жалкото е , че и другите медии се опитват да ги копират и в часовете с най-голяма гледаемост няма нищо интересно за гледане.

babati
06-09-2012, 23:02
БТВ ги стигна и продължава да ги застига проклятието на Българите :)

Market Capitalization:
$334,900,631

тотален краш само детевизиите им в България струваха мнооооого повече и то преди годииини без да броим инфлацията

dreamwalker
06-10-2012, 17:53
Пффх... БТВ е пълна играчка в ръцете на чуждестранни важни клечки, които са малко confused и още не са решили как да промият мозъка на българите. ;]]

draid
06-10-2012, 20:01
и защото , благодарение на турските сапунки и нагласените предавания, тип България търси талант и измислените хиляди такива на Слави , им падна рейтинга значително

Еми то ако можеше от сутрин до вечер да дават ферхундета .....

Lucho
06-15-2012, 19:52
ВТОРА ЧАСТ!

ИЗТОЧНИК: http://www.otizvora.com/2012/06/4503/

http://www.otizvora.com/wp-content/uploads/2012/06/oshte_tor_za_btv_00-540x270.jpg


Когато пуснах подкаста за предаването „Индустрията с българския торент“ на bTV, нямах представа, че записът ще се радва на огромно разпространение и положителен прием сред преобладаващата част от аудиторията. Стана така, че половинчасовият подкаст в един момент стигна и до ушите на тези, които най-вече трябваше да го получат: а именно bTV. Най-голямата грешка е човек да съди по себе си и да очаква, че ако той се вслушва в критиките и опитва да ги отстранява, непременно по същия начин ще постъпят и другите.

Няма такова нещо, хора разни, а понякога се чудя дали изобщо си имам работа с човешки същества…

В този нов подкаст поправям някои от несъмнените или спорни грешки в първия запис. А след това разглеждам и отзивите на bTV, които дойдоха както на otizvora.com, така и като смайващо арогантна цензура на моя отговор в уж неутрални територии като YouTube.

Определено имах какво да добавя по темата и може би продължението се получи още по-добре. Единственият начин bTV да излезе с достойнство от кашата, в която сама се набърка, е да се извини на зрителите си за отвратителната и лъжовна антипиратска кампания, като преразгледа и отношението си към истинските всички гледни точки.

За момента, изненадващо или не, bTV избира на официално ниво да се прави, че моето мнение (подкрепено от над 80% в отзивите на слушателите) не съществува. И подмолно прави успешни и неуспешни опити за ограничаване на неговото разпространение. Нека отново покажем на тези объркани и самозабравили се хора, че докато има свободен интернет, няма как да има само гледната точка на bTV.

Искрено и лично: За истинската журналистика и pressтитуцията

Още торенти за bTV: Нещо повече от интереси за Voyo

(MP3 | 26:15 минути | 30 MB)

Авторските права на този некомерсиален подкаст са от типа свободен за разпространение. Авторските права на фоновата музика принадлежат на американската група Health и Rockstar Games, които единствени могат евентуално да претендират за нарушаване на условията за използване на техни продукти в НЕкомерсиални подкастове. Силно съмнително е, че ще го направят.

Можете да го разпространявате подкаста ми по торент тракери, в YouTube и VBox, по личните си блогове и форуми… Единствената ми молба е да има обратен директен линк към страницата, която четете в момента в otizvora.com, за да мога да си водя статистика за разпространението на подкаста и да чета слушателските коментари във вашите медии. За разлика от bTV, аз се интересувам какво мислят за продуктите ми и аргументацията ми, като опитвам да се коригирам, когато намеря критиките за основателни.

Благодаря на всички за разпространението на първия подкаст за торентите и bTV.

Надявам се, че продължението ще има дори още по-добър прием. – Иван Стаменов

Влезте и чуйте подкаста. Заслужава си.

DS
06-16-2012, 01:44
Аверчето им го тури на тия мадури! Телевизия не гледам от години и с право!

ioannidis
06-27-2012, 08:35
Аз имам интернет, за какво ми е тая телевизия?

Riddle069
07-06-2012, 16:04
Противна ми е тая телевизия.Жалко,че много хора не разбират целта на турските сериали каква е.Жалко,че много хора не усещат как ги манипулират чрез платените новини.БосфорТВ от мнооого време по никакъв повод не гледам.

ns-bg
07-08-2012, 03:25
БТВ служат на цион не на Босфора , въпреки ,че Босфора и те на него служат.

mirki4a
07-10-2012, 18:48
БТВ винаги са били най-комерсиалната и лъжлива медия. Това всичко е защото умират от яд, че никой не им посещава измисленото voyo


Ти остави,че никой не им плаща за Voyo...По-големият проблем е,че изтичат сериите в нета и никой не ги гледа по телевизията...Двойна набутвация! :D