PDA

View Full Version : Този вид трениране добро ли е?



teenproblem999
06-02-2012, 07:49
Понеже съм доста кльощав и искам да направя малко мускули, започнах да ходя на фитнес и да правя упражнения у дома. Ходя и на тренировки по футбол(понеделник-петък), та програмата ми е горе-долу следната: сутринта съм на тренировки, следобяд на училище и вечерта на фитнес(през ден ходя). През другото време вечер(когато не съм на фитнес) обикновено уча или правя по няколко серии лицеви опори или вдигам гиричка.
Снощи бях на фитнес. Тази сутрин си вдигам гиричката (8кг) за бицепс. После мога да направя неколко серии по 20 лицеви. Вечерта пак може да дигам гиричката или да правя кофички на пейка(правя ги на бюрото, като слагам краката на стол. Искам да попитам такъв вид тренировка дали е добре или не помага с нищо.

Иначе съм 15г и половина, 184см, 63.5 кг.

Храня се правилно, но понякога имам някаква тъпа фобия и ме е страх като ям да не ми се лепи като мазнина. Може би и заради това не обичам мазните храни и особено пържените. Внимавам да не преяждам. Може да ви се стори смешно, но понякога не знам колко точно ми се яде(това е най-вече сутрин).

Искам да попитам и още нещо: виждам съм хора, които са слаби да правят от дадено упражнение повече повторения(в конкретния случай бяха силови набирания), отколкото други с повече мускулна маса и видимо доста по-здрави(без да взимат химия)?

DownloadVirus
06-02-2012, 08:00
Ако тренираш така има да чакаш да качиш някое килце.И тези слабите дето правят силовите дето ги визираш точно са 50 кг с напикани гащи и само това могат.Ако за по-здрави имаш предвид по-добре изглеждащи чисто като визия,явно не можеш и да преценяш. Нито храната ти е правилна,нито тренировките ,сигурен съм. Опиши храноден,защото тренировките ти за нищо не струват

fatrat
06-02-2012, 08:39
http://vbox7.com/play:db57c7a1bb
Ае жив и здрав. Потърси в интернет за кондиционно трениране

teenproblem999
06-03-2012, 11:22
За събота: 8часа- 3 сандвича (хляб 160 гр+100гр салам)
Потренирах с гиричката и бях навън.
Обяд: 13часа пилешка супа с 2 филии хляб
Ходих да ритам от 2 до 3:30
Като се прибрах към 4 изядох 1 банан и 2 чаши прясно мляко(много обичам мляко)
Вечерта в 8 ядох печена риба със салата от зеле и моркови
В 10 пак бях гладен и ядох от един сладкиш 80-100 грама пак с прясно мляко(попринцип рядко ям така късно вечерта).

Но обикновено през седмицата режимът ми е по-различен. Закусвам в 8, обядвам в 12 и вечерям в 7 и 30(имам по 3 хранения)

За кондиционните тренировки не ми стана много ясно. Четох, че са упражнения от вкъщи и кардио тренировки.

DownloadVirus
06-03-2012, 11:49
Нормално да няма резултати при такова хранене :D

teenproblem999
06-03-2012, 12:49
Ами ям максимално колкото мога. Ако ям повече ще преяждам. Или трябва да е повече пъти? Но режиммът като ми е такъв и огладнявам точно в тези часове. Попринцип гледам да ям повече белтъчна храна, колкото е възможно.

bathory
06-06-2012, 08:15
Само вечерята ти става, останалото е много злее... Тренировките както ти казаха също не стават, не може да тренираш по цял ден.. Отделяй час и половина и гледай през това време наистина да тренираш здраво.

SuperSizee
06-06-2012, 10:31
Сутрин трябва да приемаш около 200 - 300 грама млечни продукти с не повече от 2 филии хляб.
След това в 10 : 30 - 11 : 00 задължително 1 банан с мляко.
Обеда задължително някакво червено месо или пилешко отново с млечни продукти. Да кажем 100 грама сирене или извара с 2 чаши мляко.
Следобед може да ядеш сладко, какво се сетиш, защото е много полезно.
Вечерта е добре горе долу, но пак трябва да приемаш месо задължително: риба, червено или пилешко и не по-малко от 350 грама.

При толкова трениране без протеин не може да стане. Сутрин и след тренировка, ако не искаш да се охарчваш много.

bathory
06-06-2012, 10:50
Не е хубаво да се смесват млечни и червено месо. Протеините в тях се разграждат по различно време. На обяд е добре да се приема протеин с въглехидрати - телешко с картофи да речем.. Вечер само месо и зеленчуци (краставици, домати, броколи и т.н.).

SuperSizee
06-06-2012, 12:21
Не е хубаво да се смесват млечни и червено месо. Протеините в тях се разграждат по различно време. На обяд е добре да се приема протеин с въглехидрати - телешко с картофи да речем.. Вечер само месо и зеленчуци (краставици, домати, броколи и т.н.).

То това е целта, да се разграждат по различно време.

bathory
06-06-2012, 12:27
За организма не е хубавооо... ;) Пак да яде млечни, но с няколко часа разлика..

awerw
06-06-2012, 14:57
Не е хубаво да се смесва месо и мляко. А ако изядеш да речем 1,5кг мляко преди 4 часа и сега ядеш месо, няма проблем...