PDA

View Full Version : Бръснене на бакенбарди



dude99
06-02-2012, 11:41
Първо на 13 години съм и имам много "гъст" мъх по лицето , най - много ми е по бакенбардите и се чудя дали трябва да се обръсна при положение че съм на 13 . Вече си бръсна девствения мъх по областта на мустака.
Просто искам да знам дали това ще ми направи кожата по-груба , дали е редно на тази възраст (много от приятелите ми вече се бръснат) и не искам коментари с цел обиждане и всякакви такива ..

someonerandom
06-02-2012, 13:35
Това не са бакенбарди,това е гората част от брадата,която принципно след време ще ти покрива целите бузи.И да-щом имаш мъх,по-добре го избръсни.Много хора твърдят,че е добре да се започне по-късно,защото иначе ше трябва да се бръснеш по-често,обаче реално няма кой знае каква зависимост,по-скоро брадата ти ще е по-гъста и твърда малко по-рано,което не бих казал,че е недостатък 8-) .Пък и за мен няма смисъл да се разхождаш с мъх по лицето.

dude99
06-02-2012, 14:23
Благодаря за отговора :)

mlakniwe
06-02-2012, 14:41
Ако почнеш няма спиране-аз чак на 17 започнах да се бръсна, а мустака си го махнах на 15г като бях с кола маска, за къде бързаш? После цял живот щя тряя да се бръснеш, аз сега се бръсна през 2 месеца, щото не ми расте брада, но има хора, на които им расте много бързо и е досадно да се бръснеш перз ден

dude99
06-07-2012, 17:26
Ми ще се обръсна , защото ми писна от този мъх . То ми е направо като коса. Пък и ще ми расте бавно щото например , избръснах си мустака преди 3 месеца а ми расте на 3 седмици (чак тогава става горе-долу гъст)

Ukhtar
06-08-2012, 06:01
Нямало спиране. Ми цял живот ще се бръснеш, а това кога си започнал не оказва кой знае какво влияние върху скорост на растежа и тн.

Избръсни се. Мъховете по лицето винаги са изглеждали комично.