PDA

View Full Version : Работа за малолетни?



Ягодка
06-02-2012, 14:30
Здравейте!
Нова съм във форума, прочела съм всички правила, но ме извинете, ако нещо объркам. Ще ви помоля да ме поправите, за да знам занапред :)

Известно ми е, че от 16-годишна възраст може да се работи, но със съгласието на родител. Търсих в интернет много - по форуми, сайтове, но нищо не открих дали може да се работи законно под 16. Не говоря за пълен работен ден, имам в предвид събота и неделя. Сега наближи лятната ваканция и имам едно на ум да започна някъде работа през лятото до септември. Нашите ми дават пари [джобните], но те не стигат - по 2 лева на ден. Аз трябва да си купя толкова много неща, за които нашите не могат да извадят парите на секундата. Идеята ми е поне малко да увелича доходите си, за да мога да си купя някоя друга дрешка или ел. джаджа, от която имам нужда. Ако някой знае за такъв закон дали въобще съществува моля го да сподели с мен! Ако наистина съществува подобно нещо къде мога да открия работа?

Благодаря предварително!

П.П. Извинете ме, ако темата е глупава, наистина не открих нищо!

MakOner
06-02-2012, 17:00
И аз бях пуснал такава тема- отговора беше, че е безнадеждно... Единствено с нещо нелегално може да се занимаваме :D

Ягодка
06-02-2012, 19:09
:D Работата е там, че нелегално въобще не ми е кеф да работя! :D Вярно, пак ще изкарам нещо, ама ми е кофти, че нарушавам закона.. може би наистина е безнадеждно! :(

mitternacht
06-02-2012, 21:37
Малолетни? Нали беше под 14 :) Вие на детски труд го обърнахте :)

TheBeliever
06-03-2012, 04:37
Едва ли ще се намери работодател, който да рискува да наеме нелегално някакво хлапе, като има предостатъчно търсещи работа. Единственият ти вариант е да те вземе някой познат.

Ягодка
06-03-2012, 12:35
Благодаря много за отговорите! :)

Ukhtar
06-03-2012, 12:45
За след 16 не се работи със съгласието на родител, а с разрешение от инспекция по труда.

И да, дори и с такова шансовете за намиране на нещо различно от раздаване на флаери без връзки клонят към отрицателно число.

ismoo16
07-22-2012, 19:16
Да, вече всички го правят. Вече всички тинейджъри си изкарват джобните от нета. Пиши на скайп paid_to_click за повече инфо ! Благодаря за вниманието. : )

dessi21
09-26-2013, 08:00
разхождай кучета от квартала или мий коли

harabadabarche
09-27-2013, 08:24
http://praktiki.mon.bg/
това може да ви е интересно, аз лично почвам студентска практика от другия месец и си заслужава, взимат се някакви пари :)