PDA

View Full Version : Имате ли някаква страст?



teenproblem999
06-02-2012, 17:25
Има ли нещо, което да вършите с огромно удоволствие и да не ви омръзва, да искате да се усъвършенствате непрекъснато? Нещо, което обичате мноого и искате да му се отдадете (да се превърне във ваша професия).
Ако да-как го открихте, кога разбрахте, че ви влече?
Ако нямате-опитвате ли да откриете своето призвание или не обръщате голямо внимание на това.

Питам, защото при мен малко се объркаха нещата. Преди 2 години имах 2 страсти-графитите и футбола. С течение на времето първата изчезна, а втората намаля доста. Искам да открия нещо, което да ме поглъща изцяло, да нямам търпение сутрин да се събудя и да го върша. Да се занимавам професионално с него след като завърша. За мен това е също много важно, за да имам щастлив живот, както здраве и хубаво семейство.

Ще се радвам на повече отговори-с това ще ми помогнете!

xoxi
06-02-2012, 17:48
Аз тези страси ги наричам хобита.
Върша много неща с голямо удоволствие, но не си представям бъдещето си свързано само и единствено с едно от тях.
Още чакам ден, в който ще осъзная какво точно ще ми изкарва прехраната. Може да се каже, че съм се ориентирала , но има още време за да изградя реално мнение, план за постигането на тази цел и т.н.
Опитвам нови неща, интересувам се от много работи и винаги има все нещо, което да ме интересува повече от останалите. Не насилсвам късмета си, не си поставям цели веднага щом нещо ме впечатли. Изчаквам достатъчно време, за да видя дали страстта ще се задържи. През последните 5 години смених около 3-4 плана за бъдещето.
Сега съм се пуснала по течението.


пп: Може би съм открила нещото, което не ми омръзва и с удоволствие бих се занимавала с него цял живот, но възможността ми да го постигна е почти нулева. За това и съм го причислила към невъзможните си мечти и съм в търсене на нова страст.

xveniit0x
06-10-2012, 19:21
Моята страст е модата и някъде в мен още се таи надежда за модел, макар да знам, че е невъзможно. Но като прочетох въпроса ти май си момче и това едва ли те интересува особено. Много от момчетата се интересуват от музика. Не само като певци и музиканти, а всичко свързано с музика. Можеш да се поинтересуваш за различните разклонения на музикалният бранш и да намериш своето място. Знае ли човек? :) Единственият начин е да опитваш нови и нови неща. Можеш да се насочиш към друг спорт-баскетбол, тенис.. Или някакво бойно изкуство.. Абе пробвай всичко.. :)

msdattt
06-10-2012, 19:30
Няма да пиша какво харесвам и а-у, защото не ми се занимава, но искам само да ти кажа: ти спомена футбола и графитите, че са ти били страст, но сега едното е изчезнало, а другото значително е намаляло.. Та по това искам да отбележа, че всичко омръзва рано или късно, може да ти омръзне, за седмица, месец.. може и чак след години, но всичко омръзва, а новото.. е, новото винаги е интересно! ;)

1n5ub0rd1na73
06-10-2012, 20:10
Мъчен въпрос поставяш, момче. Всеки има хобита, но единици са тези, които имат благословията да знаят на какво биха се отдали изцяло. Повечето не намираме отговора на питанката ти.

Има и друго. Ако не си открил призванието си още като бебешорче (или малко след това), можеш да забравиш да си нещо повече от "добър" или, в най-добрия случай, "много добър" в това, което правиш. Освен ако не ти иде отръки, разбира се.
Така че за повечето от нас вече е късно.