PDA

View Full Version : Сценичната треска- как да се справим?



sashinka95
06-02-2012, 21:19
Здравейте,
Аз имам малък проблем с изявите и говоренето пред хора. Предполагам, че не съм единствена и затова предлагам в тази тема да обменим опит как да се справяме в подобни ситуации. Надявам се идеята да не ви се стори глупава.
Ето я и моята история.
До преди около година проблема при мен беше направо грандиозен. От малка се изявявам в училищни мероприятия, а от 5 години пиша стихове и участвам в конкурси. При всяко едно излизане пред хора обаче бях притеснена до краен предел, трепереща. Всеки път си казвах, че няма да участвам в нищо, защото се паникьосвах и мислех, че няма да издържа на стреса, но в крайна сметка отново се появявах
Сега вече не ми е такъв проблем, както казват, практиката учи. Започнах да ходя на семинари доста често. Така започнах все по-лесно да се отпускам да говоря пред хора,
Един съвет за хора, които се явяват на интервюта бъдете искрени и себе си. Така ще е по-лесно и за Вас и за човека, който задава въпросите, колкото по открит и по-естествен е разговора, напрежението е по-малко. Вие не сте на разпит, няма защо да се държите и чувствате така.

draid
06-02-2012, 23:40
Доказана практика: заставаш пред огледалото и започваш. Иначе с времето всичко се учи.