PDA

View Full Version : съвет



icePrincess14
06-02-2012, 23:24
Здравейте, имам една съученичка, с която се познаваме от почти 2 години (в момента съм 9 клас а ние се запознахме 8 клас) В началото беше много приятен човек и загрижен за другите, но след 1-2 месеца стана коренно различна. Започна да командва, да мисли само за себе си и изобщо не обръщаше внимание на това какво искат другите, дори и на най-добрите си приятелки. Всъщност тя още когато не се бяхме опознали добре каза че сме ,, най-добри приятелки '' на мен и още една съученичка(приятелка). Но само за нея бяхме и сега още сме ,, Най-добри приятелки '' Всъщност тя има по-тежко детство (родители и са я изоставили като е била по-малка и не ги познава) но такова държание като нейното започна да ни дразни много. Проблемът е че тя ни е възприела като приятелки на които може да се довери, но ние не сме такива. А пък и тя не е истинска приятелка, поне за мен. Доста пъти ме е ядосвала и ме е карала да се чувствам гадно. А пък и е много нахална и виняги пита ,,защо?'' Прекъсва когато някой говори. И изобщо не се включва в темата на другите, а задава друг въпрос, който само нея я интересува.. А пък и другите в класа не и обръщат много внимание.. Вярно е че е преживяла много, но все пак... Няколко пъти се опитах да и кажа че не ми харесва държанието и (а пък и за нея не е добре) и искам нещата да се променят, но тя се сърдеше.
Но има и приятни моменти когато съм с нея, въпреки че са рядкост. Понякога ме разбира.. и при такива моменти си променям мнението за нея..и скоро започнах да се чудя дали ми е истинска приятелка или не.. ?
С другата ми приятелка мислим през ваканцията да и кажем че повече не сме приятелки, защото и нея я дразни ужасно много, а до 12 клас има още 3 години.. Но аз не съм сигурна.. ще се почувства ужасно наранена.. а пък в някои моменти се държи добре, но в повечето не добре.. Какъв съвет бихте ми дали? Това правилно ли е?