PDA

View Full Version : Придружители за непълнолетни - как?



kaspichanec
06-03-2012, 08:42
Здравейте, на 16 години съм и както се досещате ходя на дискотеки почти всяка събота, но последните месеци спрях, защото полицаите почнаха да пишат масово актове. Но сега след първи юни като е забранено тютюнопушенето в затворени помещения не виждам какъв проблем биха ми създали ако съм с придружител (брат ми, който е на 20 или братовчед ми, който е на 18 ). Казаха ми обаче, че да ми е придружител даден човек, трябва да бъде издадено някакво пълномощно. Та въпроса ми е дали това е вярно с пълномощното, или мога да ходя с брат ми безпроблемно? Благодаря предварително.

NomNomNom
06-03-2012, 09:07
Вероятно става дума за нещо, което е нотариално заверено.

mimchenceto
06-04-2012, 14:33
За без пълномощно не съм сигурна дали може, но да има такова пълномощно като трябва да отидеш до полицията заедно с човека на който ще бъде издадено и родителите ти и ти издават един документ, който трябва да носиш с теб винаги като си някъде след вечерния час, но важи само, ако човека е с теб. :)

xveniit0x
06-10-2012, 18:06
Ужас.. Това за първи път го чувам, но ми е малко странно да ходиш всеки ден със лист А4 с подпис и печат от нотариус.. Мен на границите не ми искаха пълномощно от майка ми и баща ми (а съм на 14 и пътувах сама от България до Италия), пък представи си в дискотеката...

asdfgh12
06-10-2012, 18:49
Ужас.. Това за първи път го чувам, но ми е малко странно да ходиш всеки ден със лист А4 с подпис и печат от нотариус.. Мен на границите не ми искаха пълномощно от майка ми и баща ми (а съм на 14 и пътувах сама от България до Италия), пък представи си в дискотеката...

Значи така и не си ходила в Италия язък, като нямаш 18 не можеш да излезеш от страната без пълномощно ;)
Като иска да излиза след 10 часа ще си сгъне листчето А4 и ще си го носи :D , инaче цялото удоволствие ще и струва към 10-20лева зависи от нотариуса