PDA

View Full Version : Връзка на работното място?



Cyandreamer
06-03-2012, 10:07
Случвало ли ви се е, какво мислите по темата?

Примерно, запознавате се с яка/як колежка/га и там - разменяте контакти и в последствие започвате да правите неангажиращ секс или да имате връзка :D

valdesbg
06-03-2012, 10:13
Ъхъ, случвало се е.

Не знам какво очакваш да чуеш. Нормално е.

Cyandreamer
06-03-2012, 10:34
Не е ли малко странно, деа знам.
Мотаете се по цял ден в едно помещение с другите колеги и се стараете да не си говорите. Лол.

valdesbg
06-03-2012, 10:42
Що да не си говорите или що да се ограничавате някак изобщо? На работа сте колеги изпълнявате си задълженията и се отнасяте като колега и толкоз, извън работа вече си правите квото искате. И на двамата е ясно че в отношенията в работа няма нищо лично, там сте за да вършите работа. Ще си показвате колко се обичате и подобни навън. На мен не ми се вижда проблемно или сложно.

assd
06-03-2012, 10:59
не, щото съм тарикат и нямам нито работно място, нито колеги и колежки :D

babity
06-03-2012, 11:08
Където си вадиш хляба е препоръчително да не си вадиш гениталиите.

assd
06-03-2012, 11:09
Където си вадиш хляба е препоръчително да не си вадиш гениталиите.

а ако си вадиш хляба с тях?

babity
06-03-2012, 11:11
Тогава надали ще те притеснява, че чукаш колеги.

valdesbg
06-03-2012, 11:13
Бейби - това е поредната заблуда, наложена от обществото.

Cyandreamer
06-03-2012, 11:34
Да, в интерес на истината, работното място предполага, че ще намериш хора с твоята професионална ориентация + сходни интереси, което е яко.

babity
06-03-2012, 12:14
Всеки си знае за себе си. Аз не се виждам с колега. Прекалено много ще му тъпча самочувствието.

TheBeliever
06-03-2012, 16:07
И на двамата е ясно че в отношенията в работа няма нищо лично, там сте за да вършите работа.

Ей това ако го има - нямате проблеми. За жалост женската половинка често има склонността да пренася проблемите от едната сфера в другата, а това би прецакало както интимните, така и професионалните отношения.

anonymous708973
06-03-2012, 21:09
Ей това ако го има - нямате проблеми. За жалост женската половинка често има склонността да пренася проблемите от едната сфера в другата, а това би прецакало както интимните, така и професионалните отношения.

Разбира се. Права си, но...
Ако работим на едно място и ми се прави само на колега и да се крие тая връзка от останалите - няма да го бъде. Съвсем не смятам, че трябва по цял ден да си висим на вратовете, но... една прегръдка или целувка да не получавам, ако се разминем - тц.

Абе, ако единият от двамата не е шеф на другия, всичко е наред.

DarkTemplar
06-03-2012, 21:16
Мда, в тийнпроблем всички имат години професионален опит и сменени поне няколко постоянни работни места зад гърба си. :)

rusoto_baby_f
06-04-2012, 00:32
Идеята за връзка на работното място не ми допада.Не обичам да се смесват нещата - връзката си е връзка, работата - работа..Така, че избягвам подобен тип взаимоотношения.

SisiStrange
06-04-2012, 04:37
Където си вадиш хляба е препоръчително да не си вадиш гениталиите.

На това мнение съм. Работата е място за пълна концентрация, където искам да се вихря, както ми дойде и не ми се ще постоянно да се разсейвам от някого. Не съм от тези, които си падат по това да се подмазват на шефовете, но не ми се нрави и да създавам едно определено впечатление на несериозност. Там съм, за да работя, не да си намирам гаджета.

TheBeliever
06-04-2012, 04:46
Разбира се. Права си, но...
Ако работим на едно място и ми се прави само на колега и да се крие тая връзка от останалите - няма да го бъде. Съвсем не смятам, че трябва по цял ден да си висим на вратовете, но... една прегръдка или целувка да не получавам, ако се разминем - тц.

Абе, ако единият от двамата не е шеф на другия, всичко е наред.

Идеята не е в това да се криете и да се дистанцирате, а да не се позволява работните отношения да влияят на личните и обратното. Примерно ако той е направил нещо, което не ти се е понравило на работа да не му пилиш на главата като се приберете у вас. Или ако сте се сдърпали като двойка, да не си говорите на въпреки цял следобед на работното място.

SisiStrange
06-04-2012, 04:51
^ Това не си представям как би станало. 8-) Ако съм му ядосана за нещо съм си ядосана и толкова. Максимум мога да сложа на режим изчакване, докато има хора наоколо. И пак ще витае здраво напрежение.

TheBeliever
06-04-2012, 05:16
^ Това не си представям как би станало. 8-) Ако съм му ядосана за нещо съм си ядосана и толкова. Максимум мога да сложа на режим изчакване, докато има хора наоколо. И пак ще витае здраво напрежение.

Именно. Много малко хора биха могли да разграничат напълно служебните от личните взаимоотношения. Затова и връзките на работното място не са удачни.

In*The*Face
06-04-2012, 10:44
Запознах се с моя половин точно на работа. Беше много хубаво. После аз напуснах и започнах да работя нещо съвсем различно, но пък ми липсваше да работим заедно и да го мяркам, макар и за малко. Беше хубаво.

anonymous708973
06-04-2012, 10:59
^ Това не си представям как би станало. 8-) Ако съм му ядосана за нещо съм си ядосана и толкова. Максимум мога да сложа на режим изчакване, докато има хора наоколо. И пак ще витае здраво напрежение.

Абсолютно. Смръщени погледи, подминаване и подобни са му в кърпа вързани просто :Д
Явно не е за мен тая работа.

valdesbg
06-04-2012, 11:14
Това дето Беливърката каза ми се струва напълно постижимо и нормално. На работа нямаш право на емоции или лични моменти. Там си зад маската на длъжност. Там Пешо ти е шеф, а в бара Пешо ти е приятел. С ученическата ми любов бяхме точно по тоя начин - аз бях ръководител на малка групичка от хора, в това число и нея. Не се е сърдила.

Защо сега е толкова трудното да си сложите маска, предвид че го правим постоянно всички?

SisiStrange
06-04-2012, 11:18
Аз не го правя. Не ме бива в преструвките. Като изключим role playing, съм зверски слаба актриса. Когато съм бясна, ме избива на сълзи повече, отколкото на викове и скандали. Ставам спокойна и добричка, когато си решим проблема. Преди това ми е нервно и колкото ще да е смотана и елементарна работата, бих допускала повече грешки.

anonymous708973
06-04-2012, 11:31
Защо сега е толкова трудното да си сложите маска, предвид че го правим постоянно всички?

Съвсем честно - не мисля, че си слагам маска. Просто се държа различно на различни места. С учители разговарям учтиво, със съучениците си - на "човек" или пък им крещя за нещо (:д), с моето момче - по друг начин и така. Смятам, че нагаждането на поведението според ситуацията далеч не е маска.

Но да си слагам маска... не умея. Емоциите ми идват в повечко, за да успея.

valdesbg
06-04-2012, 11:38
Хубу, както искаш го наречи - маска, различно поведение, нагаждане на поведението. Същото изразява, облечено в други думи.

Ако майка ти е учителка примерно и ти учиш в нейния клас няма да се държите по същия начин както у вас, нали? Това имам предвид. Не би трябвало да има разлика между държанието ти към майка ти в училище и държанието ти към другите учители. Отделно аз като отида на гости на майка ми в нейната работа няма да разбереш че сме роднини.

И преди да кажеш че е невъзможно - два пъти в начален курс и един път в среден курс съм бил свидетел на такъв случай само в моя клас.

Макар че е маска, щото на работното място от теб се искат точно определени неща, свършени по точно опртеделен начин. И ти ги вършиш, без значение харесва ли ти или не. Приятелите е друго нещо, не го засягаме, щото в случая темата не го изисква.

Violenza
06-04-2012, 11:39
Не съм имала и не знам дали съм способна да се справя, защото никога не съм се сблъсквала с това. Нямам някакво крайно мнение по този въпрос, на някои не им пречи особено, други при никакви обстоятелства не смесват работата с личния си живот и така, който както си прецени.

anonymous708973
06-04-2012, 12:16
Съвсем различно нещо е. Маската е излишна, нагаждането на поведението спрямо повода е признак за висока култура на общуване.

ULTIMATE
06-04-2012, 12:22
"Връзка на работното място"; "Какво мислите за този тип връзки"(от 1 клас сме) - напълно безмислени теми за мен. Човека е строго индивидуален и по свое му всеки е уникален. Аз например нямам нищо против такава връзка, дори няма да ми направи впечатление, понеже нямам такива предрасъдъци, друг ще има против такива връзки, трети ще му е все едно и каква е ползата от темата? Важно е автора какво мисли, не какво мислят другите, освен ако няма намерение да се ръководи от мненията на другите.