PDA

View Full Version : Татус - ще ми пречи ли?



CandyGirl123
06-03-2012, 12:18
Здравейте! :)
Имам един въпрос към вас, приятели. Искам да си направя татус от вътрешната страна на китката, като този на снимката:

http://lalalaaaaaa.hit.bg/right%20wrist.jpg

Въпросът ми към вас е следният.
На 18 години съм, готвя се да кандидатствам другата година и един ден смятам да работя като зъболекар. Мислите ли, че може да ми попречи по някакъв начин тази татуировка в работата?

Благодаря ви предварително за мненията и съветите.

imnotscared
06-03-2012, 17:17
Аз лично не мисля,че ще ти попречи :)

don't say anything.
06-03-2012, 17:25
Абе, 'що се изказвате като не знаете....
Ако я видят ,няма да те вземат на работа, въпреки че можеш лесно да я прикриеш с часовник.
Имам позната, която искаше да бъде стюардеса ,но й казаха, че преди да си махне татуировката ,няма начин да я вземат никъде. И се оказа вярно, навсякъде й казват, че заради нея, не могат да я наемат на работа.

Sarafina
06-03-2012, 17:29
... освен да си купуваш крем, с който да я прикриваш... ще ти пречи, да.

BrokenInnocence
06-03-2012, 17:35
Абе, 'що се изказвате като не знаете....
Ако я видят ,няма да те вземат на работа, въпреки че можеш лесно да я прикриеш с часовник.
Имам позната, която искаше да бъде стюардеса ,но й казаха, че преди да си махне татуировката ,няма начин да я вземат никъде. И се оказа вярно, навсякъде й казват, че заради нея, не могат да я наемат на работа.

Понякога зависи от самия работодател, някои са по-либерални, но да, в повечето случаи така се получава. Татуси на много видими места никога не са добра идея.

CandyGirl123
06-03-2012, 17:36
Само че аз един ден ще работя като зъболекар, не става дума за работа в банка, или както казахте - стюардеса и т.н.
Как мислите? Би ли ми попречило в такъв случай, ако работя като зъболекар?

don't say anything.
06-03-2012, 17:37
Само че аз един ден ще работя като зъболекар, не става дума за работа в банка, или както казахте - стюардеса и т.н.
Как мислите? Би ли ми попречило в такъв случай, ако работя като зъболекар?

На всяка работа пречи, още ли примери да давам, защото мога да ти изброя още няколко професии, подкрепени с примери, които не са чак толкова ''елитни'' и високо платени?
Ако ще правиш - на място, където не се забелязва лесно или изобщо, където не се забелязва.

TrueStory
06-03-2012, 17:44
На всяка работа пречи, още ли примери да давам, защото мога да ти изброя още няколко професии, подкрепени с примери, които не са чак толкова ''елитни'' и високо платени?
Ако ще правиш - на място, където не се забелязва лесно или изобщо, където не се забелязва.

Абе малко силно се изказа,че на всяка работа пречи, но все пак е твърде възможно да има проблем с татус на видимо място :)

marilyn
06-03-2012, 20:01
Като цяло ако си зъболекар на дали ще ти пречи, но това е белег... помисли си дали наистина искаш иии тн. Принципно както някой преди мен каза за стюардеса не се и учудвам, че са отказали да я вземат, там критериите са много високи. В армията също не се гледа с добро око на татуираните.

rusoto_baby_f
06-04-2012, 01:30
Абе, 'що се изказвате като не знаете....
Ако я видят ,няма да те вземат на работа, въпреки че можеш лесно да я прикриеш с часовник.
Имам позната, която искаше да бъде стюардеса ,но й казаха, че преди да си махне татуировката ,няма начин да я вземат никъде. И се оказа вярно, навсякъде й казват, че заради нея, не могат да я наемат на работа.
Точно пък аз съм виждала стюардеса с татуировка.
В днешно време всеки 5-ти има татуировка, това значи ли, че нямат работа.
Според мен няма да ти пречи.
Имам приятелка, която работи в банка и има татуировка на същото място.В началото носеше часовник с дебела каишка, сега не.

don't say anything.
06-04-2012, 05:48
Точно пък аз съм виждала стюардеса с татуировка.
В днешно време всеки 5-ти има татуировка, това значи ли, че нямат работа.
Според мен няма да ти пречи.
Имам приятелка, която работи в банка и има татуировка на същото място.В началото носеше часовник с дебела каишка, сега не.

Не можеш да й кажеш дали ще й пречи или не, след като явно зависи от самия работодател.
Авторке, направи си най-добре временна.

LoveHurT
06-04-2012, 06:59
аз си направих преди няколко дeнa, обаче от външната страна отстрани и също ме мъчеше тоя въпрос, но си е до работодател както казаха
само да заздравее ще пробвам колко се прикрива с фдт/ пудра и ще споделя :D

BlackMeow
06-04-2012, 11:18
Извинявай за отклонението, но една голяма част от мацките по банките нито са на някакви важни, ръководни позиции, нито имат някакво сериозно образование за да са във въпросната банка.
Повечето зъболекари, за които аз се сещам са класи над тях по всички параграфи, за стюардесите се подразбира.


Според мен би ти пречила. За много хора татуировките са грозен кич. А специално някакво надписче като това може да направи по-лошо впечатление, отколкото си мислиш.

DesireToFire
06-04-2012, 15:49
Абе, 'що се изказвате като не знаете....
Ако я видят ,няма да те вземат на работа, въпреки че можеш лесно да я прикриеш с часовник.
Имам позната, която искаше да бъде стюардеса ,но й казаха, че преди да си махне татуировката ,няма начин да я вземат никъде. И се оказа вярно, навсякъде й казват, че заради нея, не могат да я наемат на работа.
Ей, ама ти наистина много си разбирала... Остави хората да правят каквото си искат. Всеки знае, че при стюардесите не са разрешени, но момичето ясно е казало какво ще учи и съответно работи. А за това няма да ѝ пречи.