PDA

View Full Version : ПОМОЩ !!! КОСАТА !!!!



mimkataa_220
06-03-2012, 13:50
Здравейте, значи имам един проблем.. Напоследък косата ми доста често се омазнява, когато я изкъпя и след 2-3 дена се омазнява и така.. Също така съм забелязала, че косата ми напоследък е станала доста рядка.. И други хора са ми го казали, уплаших се.. Това е, защото е третирам често с преси, топиране , лакове за коса и т.н . Сега гледам по-малко да ги използвам, защото без преса косата ми е просто ужасна !!! И трябва да си е топирам малко, за да ми изглежда нормална.. Помогнете ми какво да направя отново косата ми да се сгъсти !!! Тя е почти до кръста. Някакви маски за коса и т.н ???

3oPuTy
06-03-2012, 13:56
2-3 дена без да я миеш в тия жеги ... Нормално да се омазнява - все пак се замърсява,потиш се и т.н.
Що се отнася до оредяването - спри да ползваш преси и си вземи ампули,или хининова вода,или тривитаминол,или стимулант на Икаров,или друг продукт за косопад,или си прави домашни маски ... Грижи се за косата си,защото няма как да очакваш да е здрава и хубава без постоянни грижи и подхранване :?

mimkataa_220
06-03-2012, 13:59
Не мисля, че омазняването е само от жегите.. Това ми е от около месец, че може и повече.. Мерси много ! :)

3oPuTy
06-03-2012, 14:13
Ако на 3-я ден е започнала да се омазнява мисля,че всичко си е окей.Все пак й слагаш лак,който я замърсява,пипаш я,а от това процеса се ускорява :)

пAteNцЕ
06-03-2012, 14:19
за обазняването ще ти кажа бебешка пудра ! при мен много помогна(слагаш разтриваш хубаво и е добре)
и не я третирай слагай балсами по краищата прави си разни прически където косата ти е вързана и така :)

GoldenHeart
06-03-2012, 14:55
Моята още края на първия ден се омазнява. За втория да не говорим. Ужас е. Така, че не се безпокой!

taamara
06-03-2012, 15:02
Това е напълно нормално омазняване, не се притеснявай :)
а това, че я чувстваш по-тънка, може да е от това, че е дръпнала много на дължина и за това да ч чувстваш така. Все пак колкото по-дълга е косъмът натежава, това също е нормално :)
Специално за корените препоръчвам рициново масло и глицерин + някакво базово масло, нанасяй само по скалпа, масажирай ..при ме се получава оплътняване, но е много лепкаво, затова не препоръчвам по дължините. :)

strawberry88
06-03-2012, 15:17
Като за начало се подстрижи!:)

Glam0rous
06-03-2012, 16:08
^+1 Не ми се мисли как излгежда от средата надолу.
И омазняването за което говориш е напълно нормално, особено щом си в пубертета. То така или иначе как може да не си измиеш косата на 2-3 дни, тя полепва каква ли не смрад и мръсотия.

nelito2903
06-03-2012, 17:05
Спри да си изправяш косата с пресата. :)

mimkataa_220
06-03-2012, 19:28
strawberry88 - Чесно казано не ми се иска да е постригвам.. Преди бях с по-къса и доста дълго си е пусках, докато ми порасне :S Благодаря за отговорите ! :*

strawberry88
06-03-2012, 19:36
strawberry88 - Чесно казано не ми се иска да е постригвам.. Преди бях с по-къса и доста дълго си е пусках, докато ми порасне :S Благодаря за отговорите ! :*

Само връхчетата тогава.Да се освежи малко и тогава ще я възстановиш.

marilyn
06-03-2012, 19:55
Наистина подстрижи върховете, които предполагам са в кофти състояние от прекаленото третиране ии прави си повече маски (има теми, прочети) и най-важното спри да си я изправяш редовно.

taamara
06-04-2012, 07:52
mimkataa_220 , не става въпрос да си отрежеш цялата коса драстично, дано попаднеш на читава фризьорка, моята коса беше доста нацъфтяла, но ме подстригаха много хубаво и се скъси съвсем малко :)

gugii
06-04-2012, 08:15
Ами вместо да я изправяш просто я начупи с арганово масло. А когато се омазни използвай сух шампоан или пудра...