PDA

View Full Version : Бърз разтеж на косата с хининова вода и шампоан



miamiguel
06-03-2012, 15:42
Здравейте, много спешно се нуждая от съвет за по-бърз растеж на косата!!! Ще съм ви много благодарна ако отговорите на някои от моите въпроси, свързани с използването на хининова вода и хининов шампоан. Искам да разбера дали при вас има ефект и колко време е нужно да използвам водата, за да видя разлика в дължината? Има ли проблем, ако я използвам и на суха коса? Обилно ли трябва да навлажнявам косата си с водата? Расте ли по-бързо от хининовия шампоан? Хубав ли е ефектът при използването на различни масла ( кокосово, бадемово, арганово )? И моля ви дайте ми примери за някакви средства , с които да опазя косата си от изгарянето с преса, както и от нацъфтелите краища!!! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

strawberry88
06-03-2012, 15:53
Прочети темата всичко за косата!!!

cheburashka
06-03-2012, 15:57
при едни има ефект, при други няма, на повечето им се омазняват корените от водата, иначе шампоанът
много изсушава, наистина много и след него балсам или маска добре идва, иии все пак всичко си е до коса

miamiguel
06-03-2012, 15:58
не можеш ли да ми отговориш, тъй като много спешно се нуждая от отговори на въпросите си?

miamiguel
06-03-2012, 16:04
Благодаря ти много,но не можеш ли да отговориш по-изчерпателно с подробности? Косата ми е суха и един път в седмицата използвам подхранваща маска с маслина, а наскоро започнах употребата на хининовия шампоан. Как да постъпя, за да живне косата ми? Използвам преса около 2-3 пъти в седмицата. Как да предпазя косата си и в същото време да ускоря растежа и? Моля те посъветвай ме!!! Отново благодаря за съдействието!

strawberry88
06-03-2012, 16:51
Използвай термозащитен спрей преди пресата и използвай преса по-рядко.Между другото на мен не ми се изсушаваше косата от хининовия шампоан.

shishi
06-03-2012, 17:37
На мен ми действа добре хининовият шампоан, но косата ми е мазна. може и да си въобразявам но косата доста порасна от както го използвам. слагай балсам на краищата след хининовия шампоан. може да си вземеш и хинонова вода щом косата ти е суха може да ти действа добре. мисля че четох някъде че бадемовото масло ускорявало растежа но нз дали може директно да се ползва или да си го добавяш към домашни маски

strawberry88
06-03-2012, 17:57
Бадемовото масло се води най-мощния стимулант за коса 8-) и може да се слага и в маски и само така без нищо друго в корените и по дължината.

Brigitte
06-03-2012, 20:13
Ако косата ти е суха, не е добре да използваш хининовия шампоан, защото той изсушава...същото се отнася и за хининовата вода, но зависи и от марката.Аз лично съм доволна от Мишел, Кокона и Адда.За Милва казват, че омазнява косата.Купи си термозащитен спрей за коса и впръсквай в косата преди преса или сешоар, ако ползваш често.След измиване на косата си слагай кристали на краищата, от личен опит казвам - ПОМАГАТ за цъфтящи краища.Можеш да си купиш особено сега за лятото спрей с UV защита за слънцето .А колкото за изтощената коса - Стимулант на Икаров, Бадемово масло, кокосово, аганово и всякакви други ще имат ефект, било то направени на маска или чисти.Също пшеничното масло върши същата работа като кристалите за кращата, пък и е натурално без химии.Също така има значение шампоана и балсама, които използваш.Надявам се, да съм била полезна! :)

miamiguel
06-04-2012, 04:13
Много благодаря на всички за съветите. АЗ използвам хининов шампоан, като се къпя 2 пъти в седмицата. При едното от двете къпания задължително слагам и маска с маслина. След всяко миене на косата втривам в корените си хининова вода, а след това нанасям серум от кристали с възстановяващи съставки по дължината и на краищата на косата. Също така слагам вода всяка вечер на суха коса. Преди преса не слагам нищо. Наскоро подстригах нацъфтелите връхчета. но косата ми и без това е къса, сега е още по-скъсена.Ще ми обясните ли малко повече за кокосовото и бадемовото масло? Как се нанасят? На мокра или суха коса?

taamara
06-04-2012, 06:01
^ Кокосово не съм ползвала, а за бадемовото, то е базово масло, може да го смесиш с някакво друго, няма да е проблем. Нанася не на суха коса, в корените, масаж, след това евнтуално по дължините, ако решиш. Аз лично разресвам с гребен да се разнесе хубаво, слагам шапка за баня, отгоре кърпа, загрявам със сешоар няколко минути и седя така няколко часа :)

strawberry88
06-04-2012, 10:23
Ще ми обясните ли малко повече за кокосовото и бадемовото масло? Как се нанасят? На мокра или суха коса?

Кокосовото е твърдо и трябва да го разтопиш първо.Нанася се преди къпане в корените и по дължината,както и другите масла.Може и да се добавя в маски. ;)

cheburashka
06-04-2012, 11:45
ако ти цъфтят връхчетата, ти препоръчвам масло от пшеничен зародиш след баня, само няколко капчици по връхчетата, на влажна, съвсем леко подсушена коса, колкото да не капе вода от нея

и се посъветвай с фризьор, ако имаш възможност да си отделиш пари за професионален продукт, поне термозащитен, защото 2-3 ползвания на преса в седмицата си е доста и скапва косата страхотно

miamiguel
06-04-2012, 12:07
Много мерси за всичките ви препоръки!!! Ще ми кажете ли някакви прически, които да си правя но без преса, тъй като искам да предпазя косата си от вредното и влияние? Може ли някой да отговори на въпросите ми най-горе на темата? Благодаря ви!!!