PDA

View Full Version : Ако човек не работи през целия си живот



EinGutesKind
06-03-2012, 19:27
като навърши дадени години, има ли право на пенсия?

yakuza_
06-03-2012, 19:29
ако не работиш през целия си живот и по цял ден си в нета, ще ти викат глобала

DeviL_AsS
06-03-2012, 19:29
Май не,защото трябва да имаш години стаж,за да получаваш пенсия.

yakuza_
06-03-2012, 19:34
липсата на некомпетентност при някои индивиди е плашеща

EinGutesKind
06-03-2012, 19:35
Ами всъщност темата е сериозна.

EinGutesKind
06-03-2012, 20:23
За турци няма пенсии даже и да работят.

В Турция пенсиите им са 2000 лири, доколкото помня ... ама в случая питам за българските пенсии

GregoryHouse
06-03-2012, 20:33
Абе Глобале, толкова cи cтанал cкучен и банален, че даже не те и трия вече...

Me4encety
06-03-2012, 20:33
Тряа да си работил за пенсия,мързел.

linusvanpelt
06-03-2012, 20:45
Има шанс да разбера след като нямам пукнат ден стаж а вече съм в години.

EinGutesKind
06-03-2012, 21:09
При първа възможност отивам в чужбина, било Турция или някъде другаде ....

linusvanpelt
06-03-2012, 21:11
При първа възможност отивам в чужбина, било Турция или някъде другаде ....
Бегай да береш ягоди в Англия.

EinGutesKind
06-03-2012, 21:12
Бегай да береш ягоди в Англия.

Нещо по-престижно, все пак съм висшист

linusvanpelt
06-03-2012, 21:15
Нещо по-престижно, все пак съм висшист В чужбина никой не му дреме, там си втора ръка човек. Или ще сменяш памперси на 90 годишни дедковци или ще копаш лозето, това е.

EinGutesKind
06-03-2012, 21:20
Ако имаш добри връзки, не е това.

linusvanpelt
06-03-2012, 21:23
Ако имаш добри връзки, не е това. Сори брат ама това ти не е България, там системата е друга.

CupcakeKitty
06-03-2012, 21:28
аннн стаж трябва...
ама те в българия гледат да те прецакат колкото могат
голям шит е като те тикнат на граждански договор ;х

NaOH
06-03-2012, 22:17
И какво? Ще бачкаш 30 години една длъжност без повишение и за награда ще получаваш 150 лева пенсия, с които ще се чудиш как да живееш?
Глупава държава с глупаво управление. Просто българската политика е пълна простотия. Докато не се оправи, не смятам да оставам тук. Отивам в някоя нормална държава, вземам двойно гражданство, вземам приятелите ми и си живеем живота. По-добро е от това да бачкам като насран цял месец за някакви мизерни 300 лева, с които да се чудя кое първо да платя...

ULTIMATE
06-03-2012, 22:31
Защо във всяка тема 80% от коментарите са изпълнени с такава злоба и обиди? Това, че пита подобен въпрос не означава, че има намерение цял живот да не работи, дори да има - няма как да стане, все ще му се наложи, но това е тема на друг разговор. Хубав въпрос е задал, защото в много от другите държави вземат пари дори да не са работили я заради мързел, я заради проблеми с здраве, я заради това, че мъжО не е давал на жена си да бачка, ами само да домакинства.
Вземат пари, вземат, защото държавата мисли за хората си. Ама нашата красива държава, освен с красотата и с друго неможем се похвалим. В другите държави също жените към пенсиите получават бонус пари за това, че са родили определен брой деца.

StringTheoryPracticist
06-04-2012, 00:35
Бегай да береш ягоди в Англия.
Ако дойдеш тук звънни ако ще минаваш към моя квартал или към центъра, за да знам да си стоя вкъщи, да не се засечем случайно.

StringTheoryPracticist
06-04-2012, 00:36
Защо във всяка тема 80% от коментарите са изпълнени с такава злоба и обиди?
ГРРР МРАЗЯ ТЕ И ИСКАМ ДА ПИЯ ВИНО ОТ ЧЕРЕПА ТИ! ДЕБЕЛ!

StringTheoryPracticist
06-04-2012, 00:36
извинявам се за дабъл поста, бях млад и не знаех какви ги върша :(

kalpazanka
06-04-2012, 06:34
Имаш право на социална пенсия. Не знам обаче на колко години ще ти я отпуснат. :D

NaOH
06-04-2012, 07:09
Всеки народ заслужава управлението си. Ти - също - и най-вече, защото си активен закопаващ всичко положително. В този смисъл изобщо няма за какво да те питам ти какво си направил, за да промениш нещата, защото деструкцията ти е очевидна. А страната сама няма как да се оправи. От друга страна, да си мислиш, че двойните гражданства стоят и ги раздават ей така на който си поиска... ето сега вече обмислят да отменят Шенген заради многото емгранти. Скоро и страната ще излезе от ЕС - преди или след Гърция, или и трите заедно с Румъния. Отделно всяка страна ще си вкара таралеж в гащите и ще сбърка много ако те вземе за каквото и да е. Впрочем отдавна заплатите са по-високи от 300 лв.

Знам, че спора с теб е все едно споря с радио, ама аз все пак да си кажа.
Ако си редовен в държавата и си плащаш данъците и не създаваш проблеми - няма да ти откажат двойното гражданство, стига да покриеш изискванията - език и пребиваване. Младите хора имат много повече перспективи в чужбина, отколкото тука. Тук просто не могат да си открият и развият пълния потенциал, защото държавата ограничава развитието на младите.

LovEsIckk
06-04-2012, 07:25
Абе неква социална взимаш..ама нема ти стигне да си обършеш задника с нея.
Стягай се и научи кво е работа.

NaOH
06-04-2012, 09:21
Е, как ще пребиваваш ако нямаш работа? А аз говоря, че няма да има работа за такива като теб. Държавата може и да ти ограничава развитието, но ти ограничаваш развитието на държавата и си заслужаваш управлението.

И не мисли, че големите заплати на запад са големи. Голяма част от хората, които познавам на запад, също си броят стотинките, макар че имат задължителния айфон примерно (защото ако не си го купят отпадат от конкуренция) и еднакво трудно събират пари за концерт, колкото и в София. Защо не кажеш какви са наемите например там, както и цените на имотите? Защо не кажеш колко струва карта за транспорта? Защо не кажеш колко струва издръжката на кола - застраховки, данъци, глоби и всичко останало, самият шоф. курс колко струва? И най-страшното - какво става ако няколко месеца останеш без работа там - при тези в пъти по-високи разходи, направо фалираш и оставаш на улицата. Което значи, че през останалото време си пришпорван като куче да работиш.


Какво става с момчетата и момичетата, които много работят - не погрозняват ли?

Намираш си работа, не е толкова трудно. Ако нямаш претенции, можеш да почистваш домове, офиси и т.н., или нещо подобно, за 4-цифрена сума от рода на 1500 евро месечно.
Не те знам какви хора познаваш, но сравнено с българския стандарт, в чужбина си живеят мнооооого по-добре. 40 евро за концерт на фона на 3000 евро заплата са джобни пари. Обаче 40 евро за концерт на фона на 150 евро заплата са много. Забелязваш ли разликата?
Наемите са от рода на 200 до 500 евро, ако не искаш да живееш в центъра. Цените на имотите са от рода на 80 до 150 хиляди евро в зависимост от големината на апартамента.
Карта за транспорта струва 45 евро (30 за учащи), това е за целия град неограничено използване. Можеш да заредиш един вид ваучер в картата, където използваш автобуса за 1.60. Но на фона на 3000 евро заплата, това е нищо.
Не знам колко струва издръжката на кола, не съм се интересувал. ПТП-та рядко стават, хората си спазват ограниченията, не карат бързо, а улиците са дълги и прави.
Да останеш без работа е малко вероятно, защото работодателят е задължен първо да те пусне на изпитателен срок и тогава да те наеме на постоянна работа. Не може да те уволни и да наеме някой друг на същата длъжност за година, ако не се лъжа, иначе бива подсъдим. А дори и да те уволнят, ти би трябвало да си имаш достатъчно спестени пари, за да живееш, докато си намериш нова работа. :)

kalpazanka
06-04-2012, 09:30
Абе неква социална взимаш..ама нема ти стигне да си обършеш задника с нея.


То пък щото социалното майчинство стига :D

LovEsIckk
06-04-2012, 09:30
аз догодина хващам пътя..или бригада или еразъм.. тук е мъчение
търся си работа за лятото, а само сервитьорки търсят в тоя умрял град..

EinGutesKind
06-04-2012, 10:45
Не съм казал че нямам намерение да работя, просто се зачудих за баба Марийка и Гълъбина от Столичани в повече, дето казаха, че 1 ден не са работили ...

Колкото до Сашко - не съм турчин, просто не страдам от предразсъдъци като повечето от вас ... а и говорейки за турското робство, съм си взел около 5-6 изпита вече с хубави оценки :grin:

EinGutesKind
06-04-2012, 13:27
Верно, че май някои бабички получават пенсии без нищо да са работили...

Турчин си в акъла си, защото ако сега беше турско робство, щеше да сложиш фес, за да не те тормозят турците. И исляма щеше да приемеш. А хората са се борили против това и живота си са давали. Как може да наричаш предразсъдък това, че хората са си давали живота?

И като са си го дали, много са прогресирали :lol: Комплексарщина

Joc
06-04-2012, 13:28
кофти за родителите ти... аушвиц за целото ти семейство

LovEsIckk
06-04-2012, 13:50
Преди живях без да работя ама вече не мога да товаря нашите. Достатъчно голяма съм за да се оправям сама.
Плюс това ми се работи. Писна ми да си губя времето с безмислени лекции, вместо да си правя кефа и изкарвам пари.

EinGutesKind
06-04-2012, 13:55
Дали са си живота за нас и техните деца, за да може ние сега да живеем в цивилизована страна и свят, а не целият свят да е мюсюлмански. Ето затова си турчин, защото не го цениш това.

Ти също не си бил там, за да имаш такава убеденост какво е било :lol: много е смешно като почнете да вадите някакви позиции, базирайки се на зазубрените уроци от учебниците :lol:

EinGutesKind
06-04-2012, 13:56
кофти за родителите ти... аушвиц за целото ти семейство

Надали паразит като теб знае какво е Аушвиц :lol:

EinGutesKind
06-04-2012, 14:01
Нямам, и не ме вълнува особено ... гледам аз да съм добре, всичко друго е на заден план.

LovEsIckk
06-04-2012, 14:03
разнообразете си ежедневието
социализирайте се
може и да ви се поработи
интересно - не изпитвате ли удволетворение при добре свършена работа, при заплащане на труда ви?

EinGutesKind
06-04-2012, 14:04
разнообразете си ежедневието
социализирайте се
може и да ви се поработи
интересно - не изпитвате ли удволетворение при добре свършена работа, при заплащане на труда ви?

На мен ми се работеше, не ми се учеше висше ... но нямах избор :(

EinGutesKind
06-04-2012, 14:07
Значи мнението ти няма никаква стойност, защото очевидно не си наясно.

Не претендирам че съм наясно, за разлика от някои други хора :lol:

EinGutesKind
06-04-2012, 14:17
И Саше като не работиш цял живот, после как ще караш със социална пенсия от 50-100 лева :razz:

EinGutesKind
06-04-2012, 14:44
Какво общо има едното с другото :lol: ех Саше Саше, май наистина си толкова зле, колкото казват всички :(

EinGutesKind
06-04-2012, 14:46
Е как, даваш ни оценки, че това било предразсъдъци и комплексарщина.

Ми да, хората са си хора, независимо къде живеят, какъв език говорят и каква вяра изповядват ...

EinGutesKind
06-04-2012, 14:50
Общото е, че като ти кажа как, може и ти да направиш като мен, а пък ти не заслужаваш.

Ще си намериш някой богат чичко да те издържа? :razz: ма нали знаеш, че ще трябва да се простиш с мъжествеността си така :(

EinGutesKind
06-09-2012, 09:48
Саше стига си я ъпвал тая тема, вече не ми е интересна