PDA

View Full Version : Това нормално ли е? Оо



tBear98
06-03-2012, 19:48
Нормално ли е момиче на 13-14 да прави секс, като се има на предвид, че има многооо голяма представа за това какво може да и се случи и като цяло за сексуалната култура знае много неща? Не питам за себе си, а за приятелка, която загуби девственоста си на 13. Благодаря за отговорите.

YoUcANNOtiMaGiNe
06-03-2012, 19:51
За нормалното всеки си определя, друг е въпроса дали е редно.

DragonLady
06-03-2012, 19:51
Ако е с добра сексуална култура и може да поеме рисковете от секса, да си го прави.

HoBaTopka
06-03-2012, 19:54
Щом се е почувствала готова ... няма определена възраст до колкото знам, щом си е намерила човека, който наистина я прави щастлива не виждам проблем.

А ти по-малко я разнасяй ;) :)

ShtrudeL
06-03-2012, 19:59
Съмнявам се една 13 годишна да е със съзнанието на една 16+ примерно, но щом казваш...

rusoto_baby_f
06-04-2012, 00:50
Съмнявам се една 13 годишна да е със съзнанието на една 16+ примерно, но щом казваш...

Подкрепям!
За мен винаги 13-14 е било възраст, в която е прекалено рано за започване на сексуален контакт.

SisiStrange
06-04-2012, 04:11
Губи си детството. Иначе, ако знае как да не забременее и да не хване спин, няма лошо. На тази възраст аз се радвах на по-други неща. :)

ccdesigns
06-04-2012, 04:13
Губила си детството тя. То понеже един секс трае 2 месеца нали... :)

Inaccessible93
06-04-2012, 06:35
То уж всеки си има голямата представа за нещата ама сигурно е нормално за нея ,аа и приятелката ти е достатъчно голяма да решава с кого къде и кога лично за мен не е много правилно :)

DarkTemplar
06-04-2012, 07:57
Щом я влече и може да си поеме отговорността за евентуалните последствия.

SisiStrange
06-04-2012, 10:53
Губила си детството тя. То понеже един секс трае 2 месеца нали... :)
Като пораснеш, ще разбереш.

След секса няма някаква сериозна промяна физически, но погледът ти над нещата се променя. И мислиш за различни неща вече.

In*The*Face
06-04-2012, 11:07
За съжаление вече се приема за нормално, според моите представи не е и определено не бих се радвала един ден дъщеря ми да загуби девствеността си толкова рано. Тя е още дете, с недоразвито тяло, анатомия, всичко. Дори не може да изпита удоволствие от това, защото просто и е много рано. Но приятелката ти има родители, глава на раменете си, макар и неузряла, така че сама си преценява.

anonymous708973
06-04-2012, 11:10
Губила си детството тя. То понеже един секс трае 2 месеца нали... :)

Губене си е, да. Веднъж правиш ли секс, губиш способността си да виждаш нещата по детския, непорочен начин.

Lunin (backup)
06-04-2012, 11:18
еХа аз като бях на 13 само дупета заглеждах и цицони пипах ама секс...

eminem213
06-04-2012, 12:37
Не, не е нормално!
Колкото до ccdesigns ... тЕ наистина си губят детството.
Тия ДЕЦА тепърва започват да се развиват. Още в пубертета не са влезли... Ума ми не го побира. На 10-14 год още гъзЪ не може да си обърше сама ама секс прави.
Писна ми да чета/слушам всякакви теми с тъпите въпроси ''Нормално ли е..?" , "..ама тя има сексуална култура.." .. и какво като има. Тя може да знае и в 1ви клас, че трябва да го прави с презерватив.
И..!? Означава ли, че трябва да се проебе на 8...

Всеки си избира, де...

tomita
06-04-2012, 14:02
Нямам думи.Категорично НЕ Е НОРМАЛНО.
1.Само ти се мислиш за достатъчно осведомена.Всъщност има много неща,които не са ти ясни.
И дори да имаш "много голяма представа" и теоритично да си добре запозната,това не означава ,че трябва да прилагаш "уменията си" на практика.Прост пример- и аз съм теоритически добре запозната с цигарите и наркотиците и с последиците от тяхната употреба,но това не означава ,че трябва да се дрогирам,нали?
По отношение на интимността на 13-годишна възраст е нормално да харесваш някого,да ходите заедно на кино или на разходка,да се прегръщате или понякога да разменяте по някоя целувка,но да правите секс? :О

Това за мен е крайно прибързано и лекомислено решение.Според мен не е нормално децата да правят секс.Ти може да се чувстваш и на 20 и да мислиш ,че е правилно,но се осъзнай и слез на земята,защото си само на 13 и за всичко си има време.
Чалгата буквално провали и продължава да проваля децата.Жалко,но факт.

marilyn
06-06-2012, 13:33
Според мен е рано, но ако си е решила, че може да си понесе последствията и отговорностите, които секса води след себе си.. ок. И да не забравяме сексуалната култура. Макар на 13 да ме съмнява....

eminem213
06-06-2012, 14:10
Според мен е рано, но ако си е решила, че може да си понесе последствията и отговорностите, които секса води след себе си.. ок. И да не забравяме сексуалната култура. Макар на 13 да ме съмнява....

Как така да е решила..?
Все едно може да гледа деца, да прави аборти или да се лекува от квито и да е било болести..

xveniit0x
06-10-2012, 04:13
Само критикувате... Избора си е на момичето... Аз пък я подкрепям.. "Никога не е рано, но един ден може да стане късно" нали сте го чували това.. После като стане на 18-19-20 и каже на някого, че ще и е първият смятай к'во става, ако този е някакъв простак и почне да я разнася и да и се подиграва.. А и ще има повече самочувствие с момчетата и няма да се изчервява от най-малкото.. Няма да е дърво в леглото.. Знам, колко много ще ме разкритикуват и мен, но не ми пука.. :)

heartshapedbox
06-10-2012, 06:22
^ Как реши, че е срамно да си девствен?
Това не е тема за подигравки. Друг е въпроса, че момиченцата днес са се прое*али по на 12, а на 13-14 год. вече са спали поне с 5-6 човека. Това НЕ е нормално и е доста по-подходящо да бъде определено като срамно, от колкото да си девствен на 18.

Violenza
06-10-2012, 06:24
Секс се прави когато сам можеш да понесеш последствията. Как ще стане тая работа на 13-14? Те още носа не могат сами да си избършат.
Изключително извратено ми се вижда деца да правят секс, ужас.

xveniit0x, няма какво да критикуваме, само жал може да ни стане.

GreenFairy
06-10-2012, 06:38
xveniit0x - Много си зле! На 13 е нормално да си даваш дупето на тоя и оня, ама на 18-19-20 не е нормално да си девствена, така ли? Ти в кой свят живееш? Не мисля, че секс-уменията са някакъв повод за гордост пред който и да било друг, освен гаджето/ секс партньора. На 13 сексът може да ти увреди психиката. Защото ако на 16-17 го направиш и не е кой знае какво ще си кажеш "Еми кво толкова, следващият път ще е по-добре", но на 13 може да стане така, че да се ужасиш от секса и да се страхуваш от интимности, а това си се явява проблем. ( и преди да кажете, че си измислям държа да отбележа, че познавам едно момиче, което прави секс рано и после много дълго време имаше проблеми и не можеше да се отпусне, защото се беше наплашила)

Hilary_
06-10-2012, 08:59
Нормално ли е момиче на 13-14 да прави секс, като се има на предвид, че има многооо голяма представа за това какво може да и се случи и като цяло за сексуалната култура знае много неща?
Не. След като "има голяма представа" за нещата, не би го правила.

.........

bebe7o
06-10-2012, 10:30
Не. След като "има голяма представа" за нещата, не би го правила.

.........

Абсолютно. И престанете с това - "не е за мен, за приятелка е...". Дори и наистина да е за приятелка (което малко ме съмнява), какво я интересува мнението на някакви непознати хора, при положение, че вече го е направила?

3oPuTy
06-15-2012, 20:15
Айде пък и вие ... Големите моралисти и разбирачи :?
Аз бях на 14 и 7-8 месеца,когато го направих за първи път.Имах приятел от почти година (айде 10 месеца и половина) и к'во?!Решила съм - направила съм го и ДА,сексуалната ми култура беше на ниво и точно за това НИКОГА не ми се е налагало да пускам теми от рода на "Бременна ли съм?!",нито ми се е налагало да си правя тест или да пия Ескапел.Когато ми е закъснявало не съм се панирала,защото видиш ли може да е станал гаф ... Бях с редовна менструация от година и нещо,можех и си смятах овулацията ... Знаех и при к'ви условия може да се случи да ми закъснее с 2-3 дни.
За сметка на това пък имам няколко познати,които бяха на 17-19 години,когато загубиха девствеността си и още след първия полов акт идваха едва ли не разревани за да ми задават глупави въпроси :?
Айде,признавам си,че на 13 години си е рано ... Току-що навършила 14 също е рано,но като се върна назад нито мисля,че ми е било рано (разбира се винаги може и малко по-късно),нито съм си загубила детството (та аз по т'ва време отдавна не мислех за игри на криеница и т.н. ... кафенета,разходки,магазини - т'ва си ми беше в главата),нито съжалявам за случилото се!!!
Като искат нека го правят,но преди това да се образоват,а не всеки ден да четем теми "Бременна ли съм?!"

DisappointedDreamer
06-15-2012, 20:25
Ми, съдейки по какъв ми беше акъла преди 3 години, казвам не, не е нормално. Или поне не го препоръчвам. 15-16 ми се вижда по приемливо.

TheGuardian01
06-15-2012, 20:31
Ми, съдейки по какъв ми беше акъла преди 3 години, казвам не, не е нормално. Или поне не го препоръчвам. 15-16 ми се вижда по приемливо.

Леле, ама ти на 16 ли си :D ? Аз те мислих за наборче, то к'во стана ... нищо де , пак си ми симпатична :D
По темата- Пантерчето го каза най-добре - един път започнеш ли да правиш секс... детсткият мироглед върху света си отива завинаги ... затова съм против на тая възраст да се правят такива работи :)

DisappointedDreamer
06-15-2012, 20:38
96-ти набор съм, мда 8-) Тц. На колко мислеше че съм?

TheGuardian01
06-15-2012, 20:55
96-ти набор съм, мда 8-) Тц. На колко мислеше че съм?

Около 21 някъде ти давах... карай , пак си умна мацка :)

DisappointedDreamer
06-15-2012, 20:56
Много дърта ме изкара :( Миси иначе.