PDA

View Full Version : Проблем с родителите... :(



nelito2903
06-04-2012, 08:23
Проблема е,че родителите ми постоянно ме следят с кой съм и какво правя.Например онзи ден излизах с една приятелка и като се прибрах започнаха да ме разпитват с кой съм била,какво съм правила и още такива въпроси!Не ми оставят лично пронстранство.Понякога избухвам заради това и започвам да им крещя!Не искам да се стига до такива нещо,но просто ме задушават с тези въпроси! Вече започвам да си мисля,че го правят нарочно.Всеки ден е така и не мен ми омръзна.Не искам да ме мислите за разглезена!Искам просто да ми дадете съвет!Какво да правя? :(

the_world_around_me
06-04-2012, 09:02
Нормално е да питат . И нашите са така . Сигурно не си чак толкова голяма :) Интересуват се :) Опитай се да ги разбереш . Знам ,че е дразнещо .

nIkEnCeTy_bE
06-04-2012, 09:05
Някой родителите са така, защото просто виждат колко са разкрепостени на твоята възраст. Просто можеш да седнеш и да поговориш с тях, но не очаквай голяма промяна.

nelito2903
06-04-2012, 10:36
Много ви благодаря за съветите! :)

In*The*Face
06-04-2012, 11:31
А ти на колко години си, защото и това е много важно при подобен казус.

Зайче..
06-04-2012, 11:31
На колко си години?
На мен до средата на шести клас не ме оставяха да дишам. Майка ми ми звънеше минимум по 10пъти на ден. Опитах се да поговоря с нея, но тя не искаше и да чуе. Дори започна да ми звъни още по-често. Накрая това спря след един наш огромен скандал. Всъщност не се карахме за това, но и до там опряха нещата и след като се сдобрихме тя осъзна, че и без това й казвам всичко и няма смисъл да ме задушава по този начин. :)

Едит: Само да подчертая, че мен не ме оставяха да дишам, защото по принцип не бях добро и примерно дете (не че сега съм). 8-)

nelito2903
06-04-2012, 12:41
На 12 съм :D !Звънят ми буквално през 20 минути!Това не го казвам на шега!Даже другите около мен се чудят защо ме проверяват толкова често!Ще се опитам да поговоря с тах,но една ли ще има подобрение! :)

In*The*Face
06-04-2012, 12:51
Даже другите около мен се чудят защо ме проверяват толкова често!

Защото си на 12. Като пораснеш, ще ги разбереш. Говори с тях и им кажи, че не смяташ, че си провокирала съмнение или недоверие от тяхна страна. Че си отговорна, че знаеш, че много деца на твоята възраст правят глупости, но си възпитана добре и не трябва да се безпокоят. Покажи им, че си отговорно дете.

nelito2903
06-04-2012, 12:57
Много ви благодаря за съветите! :)

babati
06-05-2012, 10:46
Проблема е,че родителите ми постоянно ме следят с кой съм и какво правя.Например онзи ден излизах с една приятелка и като се прибрах започнаха да ме разпитват с кой съм била,какво съм правила и още такива въпроси!Не ми оставят лично пронстранство.Понякога избухвам заради това и започвам да им крещя!Не искам да се стига до такива нещо,но просто ме задушават с тези въпроси! Вече започвам да си мисля,че го правят нарочно.Всеки ден е така и не мен ми омръзна.Не искам да ме мислите за разглезена!Искам просто да ми дадете съвет!Какво да правя? :(

Спокойно. И на 22 и на 30 ще има опити за контрол над теб. Иначе няма лошо да им казваш. Да не се случва, но ако се наложи ще видиш колко бързо и неочаквано долитат от нищото ;)

crazy_Smile
06-10-2012, 11:29
Кажи на родителите си, че може да ти имат доверие, че не пушиш не пиеш и т.н. Запознай ги с 2-3 приятелки и говори с тях, че си достаъчно голяма да се справяш сама с нещата (поне за твоята възраст) и се надявай да те разберат. Всички сме имали тези периоди през които постоянно са ни проверявали :)