PDA

View Full Version : Как се записваше с Nero?



DieselBlood
06-04-2012, 12:24
Понеже не ми се е налагало да записвам от близо 2-3 години,съм забравил как се записваше с Nero.Някой може ли да ми каже как ставаше?Ако се интересувате,става въпрос за Nero 6.

kofti_nick
06-04-2012, 13:06
Понеже не ми се е налагало да записвам от близо 2-3 години,съм забравил как се записваше с Nero.Някой може ли да ми каже как ставаше?Ако се интересувате,става въпрос за Nero 6.

http://kak-da.bg/viewpost.php?idto=61 това трябва да ти свърши работа

npp
06-04-2012, 20:52
най-лесно става като стартираш nero express от пакета, ако го няма на десктопа, потърси го в start меню --> (all) programs --> nero, когато го стартираш, от основният прозорец избираш какво ще записваш, дали ще е диск с файлове(data), или аудио(audio), видео(video), фотослайд(photo slide show), или копиране на диск, или запис на имидж(.iso, .bin, .mdf, .nrg, и пр.), след което е добре да се зададе оптимална скорост (в опция writing speed, която при някои версии изскача в ляв панел когато се кликне върху бутона-стрелка в ляво на прозореца final burn settings), за cd-тата най-оптимална е 8x, а за dvd-тата е 4х, ако ще правиш диск с файлове, в случаите когато остане незапълнено пространство, можеш да зададеш опцията за мултисесиен диск (allow files to be added later multisession disk), чрез която впоследствие може да се добавят файлове, също така е добре да зададеш опцията за проверка (verify data on disk after burning), чрез която се установява дали има грешки на диска след записа, в оцията за брой копия(number of copies) е най-добре да се зададе 1, можеш да въведеш и име на диска (в disk name), след което натискаш бутон "burn", и изчакваш записа да свърши, но без да създаваш вибрации или удари на компютъра, когато записа свърши, програмата сама ще изкара диска от устройството, ако е имало грешка при записа и е била зададена опция 'verify data on disk after burning', тогава програмата ще даде съобщение в сесийния прозорец