PDA

View Full Version : Здравейте ! Моля за малко помощ :)



v.mod.at
06-04-2012, 16:47
Здравейте ... Имам главно два въпроса.. Първия е как се лекува пришка ? Днес ми излязоха две пришки на крака, който са големи и много болезнени .. Едната се обели още докато вървях ... другата все още не се е обелила .. Та, с какво мога да ги лекувам ? Защото в момента куцам и с двата крака, дори когато не съм обула нищо ... И вторият ми въпрос е как се лекува кокоши трън ? Имам нещо на средния пръст, прилича на насъбрала се кожа, като топче, много боли когато го натисна, но пък няма никакви черни точици и такива неща отгоре ... Та, какво да го правя ? Много ми пречи като пиша, защото е на дясната ми ръка ... Ще се опитам да прикача файлове на пришката и на пръста ми, защото не съм сигурна дали е кокоши трън, но стой на пръста ми от около 2 години и явно няма намерение да се маха. До сега не съм го третирала с нищо. Благодаря ви за помощта предварително

gugenceto2
06-04-2012, 17:20
1во за пришките
Мажи си мястото с крем за омекотяване на кожата за да се поотпусне малко. Можеш да ходиш с някакви меки чорапи. Препоръчвам ти да не ходиш отново с тия обувки защото май проблема идва от тях :O Също така не е препоръчително да я пукаш :)
2ро за кокошия трън погледни тук http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=doctor&Number=1947485584&page=18&view=collapsed&sb=9&part=all&vc=1
Не знам дали ще ти помогне. ОТИДИ НА СПЕЦИАЛИСТ!

DisappointedDreamer
06-04-2012, 17:46
За кокошия трън имаше специално мазило, с което мажеш мястото. След време той се откъсва от кожата и пада.

Колкото за пришките - мажи ги с някакъв крем, бързо ще отминат. Ако действително обаче имаш кокоши трън, то той доста време не се маха.

Ако действително е кокоши трън:

http://www.az-jenata.bg/article/6968/Kak-se-lekuva-kokoshi-tran/

Баща ми имаше кокоши трънове по ръцете. Гореше ги. Боли, замирисва на изгорена човешка кожа, гадно е.

Брат ми имаше кокоши трънове по коленете. Използвахме смокини. Маже се мястото, и те така изчезнаха.

После и брат ми и аз имахме по един кокоши трън на ходилата на краката ни. Махнахме ги като се мазахме с едно мазило от аптеката. Общо взето консултирай се с лекар или в аптеката и те биха могли да ти предложат мазила. Аз нямам право да поставям диагнози или пък да предписвам лекарства.

v.mod.at
06-04-2012, 19:11
Благодаря ви ... ами аз четох, че се правело компрес със мед за кокошия трън ... и пробвах сега си направих, пък да видим ... ааа за пришката, тя едната се обели още докато вървях, другата за сега се държи ... мазах ги с крем здраве и двете, а преди това фелшера в училище им слага йод, но на оголената особено много заболя ..

rusoto_baby_f
06-08-2012, 08:25
Една приятелка ползваше за пришките - крем Здраве