PDA

View Full Version : Как да направя силовото набиране за 4 седмици ?



Cekata1
06-04-2012, 16:27
Здравейте на 15 години съм тежа 65 кг. от известно време (около месец вече) ходя по лостове и ако може да споделите някакъв план за тренировка или начини по които се прави силово набиране.. помогнете ми

awerw
06-04-2012, 16:56
Еми то от самото име "силово" си иска сила и за един месец не става, тренирай повече време и пак питай, ако не го можеш, а и има много клипове в нета, просто потърси muscle up.

musicinmyveins
06-04-2012, 20:13
АХУХАУХУАХУАХУХАУХАУХАХУЯ ХУХУАХУЯХУАХУХ :D:D:D:D. Аз в тоя форум наистина много се забавлявам.Аз ти препоръчвам да се махаш от лостовете и какъвто и да било спорт.Време в спорта няма.Колкото време отнеме толкова.Като бързаш по-добре не се занимавай.Или ти е важно да впечатляваш девойките?Ако е затова научи коремното по-яко изглежда и се учи по-лесно.Иначе ако си навит да си търпелив - Силовото не изисква сила (или поне това силово,което всички правят.Чистото силово - ДА.Изисква доста сила).Като почнеш да се набираш по 15 пъти наведнъж започни да опитваш силовото.Опитвай да се изтегляш назад от лоста,за да го заобиколиш образно казано.Помагай си с краката,за да има експлозивност в качването.С времето ше придобиеш техника.Някой го учат по-бързо други по-бавно.Желание му е майката.В квартала миналата година го научих за 2-3 месеца.Някой го научиха за 1,обаче още си се засилват като за излитане и чисто посмъртно не могат да качат,а аз качвам 6-7 чисти.Казвам ти го,за да разчиташ повече на сила не на засилка,защото дори да отнеме повече време ще ти е от по-голяма полза.Айде успех ;)
п.с прави кофи на лоста - също са много важни.Спускай максимално надолу.

werafordi
06-13-2012, 18:26
Както каза musicinmyveins за това силове, което всички правят (със засилката) не се изисква особенно много сила. Намери някой който може да го прави за да ти каже какви движения трябва да правиш и за 2 дена си готов. Препоръчвам ти ако в момента се пробваш да го правиш, но успяваш само със една ръка (което е нормално при начинаещите) по-добре не го прави повече, защото свикваш с една ръка и после ще ти е много трудно с две. Ако нямаш познат, който да ти покаже как става, изгледай този клип внимателно и ще се получи. Аз чрез него се научих да го правя за 1 седмица.

Mim40z
09-05-2012, 19:31
От 2 месеца ходя на лостове ( доста нередовно) и научих силовото , отначало го правих първо с едната ръка , после с другата , намирах ниски лостове и го правих с отскок а сега мога със лека засилка( отпускам се да вися на лоста и се залюлявам напред и дърпам експлозивно назад) , доста лесно го научих ,трябва само време и търпение :). (прави много кофички и набирания и ще ти е по -лесно :) )

bReAk3R
09-06-2012, 10:23
АХУХАУХУАХУАХУХАУХАУХАХУЯ ХУХУАХУЯХУАХУХ :D:D:D:D. Аз в тоя форум наистина много се забавлявам.Аз ти препоръчвам да се махаш от лостовете и какъвто и да било спорт.Време в спорта няма.Колкото време отнеме толкова.Като бързаш по-добре не се занимавай.Или ти е важно да впечатляваш девойките?Ако е затова научи коремното по-яко изглежда и се учи по-лесно.Иначе ако си навит да си търпелив - Силовото не изисква сила (или поне това силово,което всички правят.Чистото силово - ДА.Изисква доста сила).Като почнеш да се набираш по 15 пъти наведнъж започни да опитваш силовото.Опитвай да се изтегляш назад от лоста,за да го заобиколиш образно казано.Помагай си с краката,за да има експлозивност в качването.С времето ше придобиеш техника.Някой го учат по-бързо други по-бавно.Желание му е майката.В квартала миналата година го научих за 2-3 месеца.Някой го научиха за 1,обаче още си се засилват като за излитане и чисто посмъртно не могат да качат,а аз качвам 6-7 чисти.Казвам ти го,за да разчиташ повече на сила не на засилка,защото дори да отнеме повече време ще ти е от по-голяма полза.Айде успех ;)
п.с прави кофи на лоста - също са много важни.Спускай максимално надолу.


Това е. Само не разбрах - кофи на лоста?
И наистина, в спорта няма време, за 4 седмици вика... Аз без да съм го учил скочих и го направих, въпреки да не е чисто (беше с една ръка).. Просто самото набиране си има "чалъм", ако има кой да ти обясни, ще схванеш.. Истината е, че и аз не го мога хубавото силово, а и не го уча..

JonkataK
09-07-2012, 02:10
За силовото се иска сила, ма се иска и техника, не е толко до силата. Така кат ме глеаш, аз съм дебел и набирания за макс не съм правил, но на серии правя по 5-6 и едва ли ще мога повече от 8-9 набирания за бицепс, пък с надхват набирания и 6-7 трудно правя, ама силвото го мога (с 1 ръка). Всичко е до опитване. Ти несъзнателно с опитите ще променяш техниката и ще става. Аз за около седмица го научих и то е така просто по 2-3 опита на ден, да не кажа, че някои дни не се опитвах. Има си некои тактики, които могат да ти помогнат, ма ме мързи да ти обяснявам, че изгре слънцето и легам. Да обръщам и двете ръце едновременно не съм опитвал, ма ако не 1, 2-3 седмици ше ми трябват не повече... :) Иначе да правиш набирания като обръщташ първо едната ръка не е хубаво като цяло, освен, ако не редуваш ръцете.

loveca777
09-07-2012, 09:01
Не ги слушай авторе
Аз като професионален лостаджия,който прави силови като вашия любимец Тачев ще ти кажа
Ако ти е трудно да научиш техниката за силово с изтласкване и прехвърляне на двата лакътя едновременно над лоста - ги прави с една ръка
Така дясната или лявата ще ти заякне значително, но само в началото :) След това ще можеш да се качваш и с по слабата ти ръка С течение на времето ще се научиш от само себе си на двойни силови - по-бавно, но ще ги правиш чисти и ще ти влиза във мускула повече

DownloadVirus
09-07-2012, 09:16
професионален лостаджия каза :D :D

awerw
09-07-2012, 10:22
тва дето го каза ловеца не е много правилно, точно заради това от година и половина рамото ми не може да се оправи и няма и да се оправи

loveca777
09-07-2012, 16:15
Глупости на търкалета :D
на мен що нищо ми нямаше