PDA

View Full Version : Сърбеж



DisappointedDreamer
06-04-2012, 17:25
Реших и аз да пусна тема да дадете някакви съвети, и по скоро калпазанка да си изкаже мнението 8-)

Имам сърбеж от няколко седмици. Сърбежа е по цялото тяло, като най-много ме сърби около врата, гърба, гърдите и корема. Няма обрив, няма пъпчици, няма зачервяване, нищичко. Първо реших че е алергия, ама нъц, не отшумява. Когато се почеша остават следи от ноктите ми и мястото леко се зачервява, но всичко отшумява за най-много 30 минутки.

Полудяла съм вече. След 2 седмици си идвам в Б-я, и мисля още на първия ден да отида да се прегледам. Въпроса ми е какво може да е? Майка ми вика че може да бъде на нервна почва. Наистина ми се посъбраха много неща на главата, но не знам. А и, кръвна захар ли трябва да си изследвам?

Благодаря предварително!

kalpazanka
06-05-2012, 06:02
Хм, мацо, нали знаеш, че няма как да поставям диагнози. На колко си? Някакви заболявания до момента имала ли си? Какво пиеш в момента /дори и витамини и добавки кажи/?
Някаква промяна /макар и минимална/ по кожата няма ли? Нещо като фини люспи? Да си забелязала да се появява сърбеж след прием на определени храни и напитки или след определени процедури- къпане, обличане на изпрана дреха и т. н.?
Временно спри шоколада, ягодите, фъстъците,яйцата, мъхестите плодове и цитрусите.

Кръвна захар препоръчвам да изследват тези с гъбички някъде по тялото, които гъбички трудно се поддават на лечение.

DisappointedDreamer
06-05-2012, 06:04
Знам, знам.

На 16 съм. По-сериозно заболявания, ъх не. Имам слаба имунна система и често боледувам. Миналото лято карах повече от 3 месеца с остър бронхит, например.
Нищо не пия. Никакви витамини или добавки.
Не. Няма нищо по кожата - нито зачервявания, нито люспи, нищо. И не, не съм забелязала такова нещо. Иначе веднага щях да спра храната/напитката и омекотителя/праха който ползвам.
И да, спряла съм ги. Не ги ям въобще. И все пак сърбежа продължава.

anonymous546178
06-05-2012, 06:05
Ако имаш някакви кремчета за тяло, които овлажняват кожата, пробвай да ги използваш. Ако се засилва ги спри, ако отшумява сърбежа се мажи всеки път като те досърби.

kalpazanka
06-05-2012, 06:06
Има ли част от денонощието, когато сърбежът е най-нетърпим и интензивен?!



Ако имаш някакви кремчета за тяло, които овлажняват кожата, пробвай да ги използваш. Ако се засилва ги спри, ако отшумява сърбежа се мажи всеки път като те досърби.
Не не не не, не го слушай! Докато не се изясни какво става, не слагай нищо, което е различно от медицинска козметика! Може само да се алергизираш!

DisappointedDreamer
06-05-2012, 06:10
Да, вечер преди лягане. Тогава сърби най-много.

И, добре. Защото аз просто не мога да го търпя, и понякога се мажа с лосион за тяло, който ме успокоява до известна степен. Но после сърбежа пак се появява.

Алергична съм към нещо, но не знам какво. Преди 2 години направих алергична реакция срещу яйца, риба и майонеза в комбинация. После направих алергична реакция срещу лекарството оспамокс. Отделно, понякога лицето ми се подува, зачервява и сърби. Все алергични реакция, но не знам срещу какво. Затова мисля това лято и за това да се изследвам 8-) егати, ебахти инвалида съм.

kalpazanka
06-05-2012, 06:12
Нощно време спиш ли спокойно или пак те мъчи сърбеж?

Кожно тестуване правили ли са ти? /Да ти залепят едни пластмасови кладенчета на гърба, накапани с алергени и да отчетат след 24-48 часа къде има папулка, къде не и да видят към какво точно си алергична?/

DisappointedDreamer
06-05-2012, 06:15
Спя си спокойно.

Не, не са ми правили. ТОчно това мисля това лято да си правя.

kalpazanka
06-05-2012, 06:17
Според мен е редно да не чакаш две седмици, а да потърсиш лекар или да се прибереш по-рано в България.

DisappointedDreamer
06-05-2012, 06:20
По-рано няма как. А с лекари тук не ми се занимава. Ще се справя с проблема в Б-я. На 19-ти късно вечерта си идвам, на 20-ти съм на лекар.

Благодаря все пак :)

kalpazanka
06-05-2012, 06:22
За нищо /буквално/ :D, ама ситуацията при теб не ми харесва.

DisappointedDreamer
06-05-2012, 06:24
8-) Е, нищо де.

Мислиш ли че е нещо сериозно? Не мога да тичам по лекари, предвид че сега въобще не мога да дишам от задачи, а дори не съм завършила училище все още. Ще се справя някак и на 20-ти ще тичам на лекар. После ще те уведомя какво е положението.

kalpazanka
06-05-2012, 06:26
Имам известни подозрения, ама като знам, че не можеш да си купиш нищо без рецепта, няма смисъл да те шашкам с диагнози и предположения, още повече че не съм те видяла дори.

DisappointedDreamer
06-05-2012, 06:28
Аааа, недей да ме шашкаш. Благодаря. Ще оживея 8-)

anonymous546178
06-05-2012, 06:32
Писах за овлажняващите кремчета, защото са в повечето случай безвредни. Сърбеж без появата на видими рани е един от симптомите на псориазис и овлажняването на кожата е добра идея. И като казвам овлажняващ крем имам предвид такъв от аптека, след консултация с фармацевт, който поне ще може да те види на живо и би трябвало да е по-образован от потребители в тийн форум (като изключим тези, които са завършили медицина)

kalpazanka
06-05-2012, 06:34
^Айде сега и за диагнози трябва да лепна наказание...

DisappointedDreamer
06-05-2012, 06:34
Калпазанка е медицинско лице. И ебати, псориазис?!!!! Ужас. Получих mini heartattack. Ти сериозно ли?

kalpazanka
06-05-2012, 06:36
Не не не не! И това недей слуша! Моето предположение е по-безобидно :D

anonymous546178
06-05-2012, 06:38
Не казвам, че имаш псориазис.. няма как да ти го кажа. Споделям като човек страдащ от това заболяване, че е възможно да се прояви така. Възможно е да е всичко друго. Просто понеже съм малко обременен от темата това ми изкочи. Не се шашкай. От чисто любопитсво питам kalpazanka, добра идея ли е при псориазис да се използват овлажняващи кремове (за мен питам )

DisappointedDreamer
06-05-2012, 06:39
Ааа, викаш по "безобидно". 8-) Я пиши на лично, че вече толкова много се плаша, ще ми излязат бели косми на толкоз ранна възраст.

kalpazanka
06-05-2012, 06:42
Мускуле, при теб е задължително да ползваш емолиенти, даже по мои наблюдения пациентите масово си купуват Еудермол.