PDA

View Full Version : БЪЛГАРСКИ УНИВЕРСИТЕТИ,С ВЪЗМОЖНА ВРЪЗКА С ЧУЖДЕСТРАННИ



bloodymirror
06-04-2012, 19:06
В една от най-новите статии на в тийн-а ''Как да изберем правилния университет?'' в една от стъпките пишеше следното ''Има ли връзка с международни университети и възможен ли е обмен.
Повечето университети у нас си сътрудничат с висши заведения в чужбина. '' И така можео един вид да се прехвърляш или нещо такова,да живееш и учиш за няколко години или нещо такова и аз не го разбирам,който знае нека ми разясни,много ще съм му благодарна,защото наистина ме интересува. И всъщност кои наши университети имат тази опция? :)

notlike
06-04-2012, 19:53
Ами, ИУ-Варна, сиреч Винса, имат доста добри контакти. Едно от техните предимства е, че се ПРИЗНАВАТ месеците в чужбина, ако не се лъжа бяха единствените в България с подобна опция. Другите унита не го правят. За УНСС знам също, че имаха някакви сътрудничества, за другите нямам представа. Виж програма Еразъм, там трябва да има повече информация.

bloodymirror
06-17-2012, 09:26
А някой всъщност може ли да ми обясни какво сиреч значи това ''връзка и обмен с международни университети'' .. за цял свят ли важи или само за ЕС,какво се прави,за колко време? Много ще съм благодарна,ако някой ми го обясни :)