PDA

View Full Version : Себе си



MasterOfPumpkins
06-04-2012, 22:19
мисля, че тук и е мястото. темата "да бъдеш или да не бъдеш .. себе си"
аз искам да бъда. без очаквания от околните, без страх от мненията им, без пречките, които ума поставя.
кажете ми, моля, как да спра да мисля грешните неща? честно, човешкият ум безкрайно много пречи на човек да БЪДЕ.
мразя страха си, знам, че го мразя, на интелектуално ниво, на съзнателно ниво. искам да почувствам, че вече не ме е страх да греша.
моля не пишете тъпотии, че няма начин или нещо общо, което няма да ми помогне. дайте ми насока. посочи ми вратата, морфей, а аз ще тръгна натам.
благодаря.

defender
06-04-2012, 22:34
човек намира себе си, когато духовно "умре" за себе си и заживее християнски живот (православен).
т.е. когато успееш да подчиниш плътта на духа, а не обратното.

gandalfepi4
06-05-2012, 07:09
Бе я си набий една чикия.

MasterOfPumpkins
06-05-2012, 10:20
благодаря за философския отговор.

defender
06-05-2012, 10:22
Бе я си набий една чикия.
а аз очаквах, че ще дадеш един мастърс-психологически съвет.
виках си: "сега ще чуя мнението на един невероятен професионалист", ама.............

SmilezZz
06-08-2012, 16:58
Трудно ми се вижда , лично на мен.

Може би е вярно това , което каза defender - има логика в думите, но някак си ми е трудно да повярвам, че страховете и границите, които си поставяме сами ще изчезнат, изведнъж. Лично аз не мога да дам някакво философско мнение, но ще следя темата с огромен интерес.

npp
06-09-2012, 00:46
промяната може да бъде дори и съвсем внезапна

"на сутринта, когато се връщаше в града, огладня. И като видя една смоковница край пътя, дойде при нея, но не намери нищо(т.е. но не намери никакъв добър плод) на нея, само едни листа(т.е. само едни познания, сиреч, оказа се че това бе забраненото дърво за познаване на доброто и злото, сиреч, на греха); и рече й: Отсега нататък да няма плод от тебе до века. И смоковницата изсъхна на часа. И учениците, които видяха това, почудиха се и рекоха: Как на часа изсъхна смоковницата? А Исус в отговор им рече: Истина ви казвам: Ако имате вяра(т.е. ако имате правилна вяра в истинският Господ Бог), и не се усъмните, не само ще извършите стореното на смоковницата, но даже, ако речете на тоя хълм(т.е. на всичката субстанция на злото): Дигни се и хвърли се в морето, ще стане. И всичко, каквото и да(т.е. и всяко добро нещо, каквото) поискате в молитва, като вярвате, ще получите." Матей 21: 18-22

MasterOfPumpkins
06-09-2012, 01:03
благодаря. работя по въпроса ..