PDA

View Full Version : Смятате ли че голямата разлика в годините може да провали любовта на двама души?



huba_buba
06-05-2012, 05:46
Аз имам приятел който е 17 години по-голям от мен но се разбираме отлично, мисля че разликата в годините би била пречка за родителите ни, задавам ви тази тема защото искам да разбера дали има и други като нас с подобен случай и какво мислите, дали годините не трябва да са фактор за раздяла или биха могли да бъдат? :)

DisappointedDreamer
06-05-2012, 05:58
Зависи на каква възраст са двамата души. На колко си? На 18? А приятеля ти на колко е - 35?

dimitar_ak
06-05-2012, 06:37
Прекалено е голяма разликата. Ще го усетиш когато почнете да правите по-сериозни планове за бъдещето ви.

lifelesscorpse
06-05-2012, 07:03
Ако всичко в личните ви отношения, интереси, характери е перфектно, то годините нямат значение. Винаги можете да се справите по-нататък, стига ти да не си наистина прекалено малка в момента. Няма точен съвет за подобна ситуация. Ако искате да сте заедно и да преодолявате трудностите един до друг - правете го.

nIkEnCeTy_bE
06-05-2012, 07:08
И сега 100про ти си на 14-15, а той на 31-32. Ако си пълнолетна, да, бих те разбрала, може би намираш истинският мъж в неговото лице, но все пак плановете, амбициите ви един ден няма да гледат в една посока. Не си струва да се задълбочаваш в тоооолкова сериозна връзка с толкова голям на възраст човек.

DisappointedDreamer
06-05-2012, 07:19
Авторката е на 18. Така пише в профила и.

nIkEnCeTy_bE
06-05-2012, 07:21
Абе, то така пише, ама аз мисля, че в една тема я срещнах и беше споменала, че е на 14-15. Но както и да е, може и да бъркам. И все пак не мисля, че е нормална тая възраст, дори да е на 18. :)

Тарикатче
06-05-2012, 08:20
Кво ти пука бе.. Щом ти е готино с него къв е проблема? Верно, че са много годините.. Обаче в крайна сметка тряа да му е готино на човек и да е щастлив.. Така, че да не ти пука.. Само да не те използва тоя пич щото според мен 99% точно това прави ;) Ако греша обаче годините не са толкова важни макар и да са доста в твоя случай ;)

ULTIMATE
06-05-2012, 08:21
Трудна връзка заради разликата и колкото и да имате общи интереси, планове и т.н. в даден етап от връзката малко или много има разминаване в тях, но колкото по-трудно, толкова по-сладко е лично за мен. (личен опит)

valdesbg
06-05-2012, 08:30
Пречи. Особено ако по малкия е прясно излюпен.

Във вашия случай ще си проличи съвсем скоро.

Тарикатче
06-05-2012, 08:31
Сигурно.. Но докато си проличи си правете кефа и тва е : )

Niakoitam
06-05-2012, 09:05
Колкото повече пораствам толкова повече се увеличава и критерият ми за нормалност в по-голямата разлика в годините.Но знам ли...това са 17 години разлика...почти колкото твоите цели ако си на 18.Та той ако беше циганин спокойно можеше да ти е баща имайки предвид че там и доста по рано от 17 стават родители.Мисля си че въпреки всичко разликата в мисленето ви е огромна и гледате в различни посоки.Просто за момента подадени на страстта още не сте го усетили.Или поне ти не си.Голяма е и вероятността да те използва само за секс говорейки ти изкушаващи неща за любовта лъскайки егото си на застаряващ вече мъж с това че е хванал много по млада мадама.Но пък това може и да говори че не може или поради някаква причина не иска да си хване някоя малко по възрастна. :)

fenkaaa
06-05-2012, 22:18
Според мен е голяма разликата,но все пак зависи и от годините ви.Ако имате общи интереси и сте сериозни един към друг,това,което може да провали връзката ви е откриване на МНОГОТО различия в гледните ви точки,с течение на времето,както и хорското мнение.. дали ще го има?! В този случай,да,ще го има,но ако наистина се обичате и искате да задържите тази връзка,трябва да не отразявате хората.. :)

rusoto_baby_f
06-06-2012, 00:56
най-голямата която съм имала е 13 години разлика..
Изкарахме 1 година заедно

Violenza
06-06-2012, 05:19
Това "ама той може да ти е баща" е най-голямата простотия.
Против голямата разлика съм когато става дума за деца, но след една определена възраст годините вече не играят кой знае каква роля.

IseeDEADbodies
06-06-2012, 11:03
Личното ми мнение е че над 5 (при по-възрастни и зрели да кажем 10) години пречи. Рано или късно, започва да пречи.

ShtrudeL
06-06-2012, 11:07
Разбира се, че има значение. Ако си на 15 не може да си с 30+ годишен. Не може. Извратено е.
Но виж, ако си на 20 е по-различно. И все пак не може и да си на 20 и да си с 40+ годишен.

NambyPamby
06-06-2012, 13:33
Кои сте вие, че да казвате какво може и какво не може, какво е редно или не? Законът поставя една определена граница, до която се определят годините с прекалено голяма възрастова граница като педофилия. Оттам нататък - брали му лайката. Ограниченията са само в собствените ви глави и ви пречат да видите по-далеч от носа си.
Въобще не отричам, че трудно се получава. Независимо колко ти сече пипето и колко си "по-" и "най-" в менталното си развитие пред съученичките си, или пък колко партньорът ти е толерантен, си е трудно, 'щото има някои неща, някои истини, до които човек достига чрез житейския си опит, а той, колкото и богат да изглежда от погледа на 15-17-годишно момиче, няма как да е нещо особено. Забавно е да го играеш ролята на учител на неопитно, младо и чаровно човече, но се уморяваш в един момент, 'щото започваш да искаш равнопоставен партньор.
Ако ти самата имаш нЕкви сериозни намерения, пийни една вода и си помисли пак. 'Щото човек се влюбва, ама ако не поддържа чувствата си и не се грижи за любовта, тя се потиска под напора на битовизмите. И ако в момента виждаш всичко в розово и ти е мечта да не ставате от леглото цяла нощ, а на сутринта да му направиш палачинки, то в момента, в който евентуално заживеете заедно, нещата ще се променят. 'Щото тва легло трябва да се оправя сутринта, чаршафите трябва да се перат, купата от сместа за палачинките трябва да се измие, трябва да се сготви и нещо вкусно за вечеря, сметки имат да се плащат... Ей такива ми ти съвсем ежедневни препъни-камъчета. Ако не си готова на слугинаж и на грижа за някой друг освен за себе си, ако не си сигурна, че би издържала да бъдеш с по-голям, зрял човек, като от теб също се очаква да израстеш бързо и да узрееш рано-рано, ако не си готова да приемеш не само плюсовете, ами и недостатъците на човека до теб, който днес е прекрасен, чаровен и улегнал принц, а вечерта си зарязва чорапите на средата на стаята, сутринта забравя да се избръсне и когато приготвя закуската потапя кухнята в хаос, то те съветвам да се пренасочиш към момче около твоите години, което няма да се взима много насериозно и ще очаква същото и от теб.
В крайна сметка, все си мисля, че годините са някакви цифри(въпреки, че е уместно отново да подчертая, че не толерирам педофилията) и не е важно нито на колко лета си, нито колко време си с един човек, а моментите, поуките, които преживяваш с него. Като ти е тръпка - изживей си го, забавлявай се, но не го превръщай в драма, когато(ако) пътищата ви се разделят по обективни причини.
Ако беше пич, щеше да си живееш живота, както намериш за добре, но понеже си малка, недорасла и несигурна, разпитваш по форуми. Пък щом се е стигнало и дотам да се тревожиш за одобрението на родителите си, най-добре си стой на задника и не се занимавай с неща, за чиито последствия не можеш да поемеш отговорност.

amaz1nG
06-06-2012, 13:50
Голяма е .
Той човека сигурно вече си е изживял живота и търси нещо младо .
Лично мнение <>

marilyn
06-06-2012, 14:00
Принципно не обичам да гледам с предразсъдък на каквото и да е, но 17 години са много. Моята най-добра приятелка е с мъж 15 години по-голям. Тя е на 18, той на 33. И наистина годините си оказват влиянието. Той иска семейство и деца, знае, че тя не може да му ги даде, на нея й е време за забавление и може да си прави каквото иска, а се занимава само и единствено с него, все едно е последния мъж на земята. И като прибавим огромния му опит и липсата на всякакъв такъв при нея...
Миличка, не си струва. Ясно ми е, че се чувстваш привлечена от този мъж, защото той е голям, опитен, обигран и тн, но наистина явната ти липса на опит и наивността ти ще ти изиграят лоша шега.

SmilezZz
06-06-2012, 15:05
Голяма е разликата, поне за мен. Но ти си решаваш.

Реално погледнато е наистина трудно да се получи такава връзка, но е възможно, когато има чувства, истински чувства, разбиране, общи гледни точки и начин на мислене. Тогава по- биха се получили нещата.

SuperSizee
06-06-2012, 15:29
Всичко над 5 години според мене рано или късно ще си проличи. Аз изобщо не мога да си представя какво толкова виждаш в човек който е 17 години по-голям от теб и ако му дадеш още 5 може едва ли не да ти е баща.

xoxi
06-06-2012, 16:04
Авторката е на 18. Така пише в профила и.

То и на моя пише, че съм на 91 и от София.
Но нито едното, нито другото е вярно.

По темата - не, годините не развалят връзка, разваля я това в главата + външни хора, които просто умират да си завират носа в такива работи и да дават акъл.

DisappointedDreamer
06-06-2012, 16:06
Е, хубаво. Захапи ме че съм казала нещо. И междудругото, как разбра че тя в действителност не е на 18?

huba_buba
06-06-2012, 16:38
на 18 сам родена съм 1994 година аз поисках мнение вие направо половината щяхте да ме разпънете на кръст :D благодаря все пак на тези които ме подкрепиха, човека не е някой педофил дето си търси млада птица смятам че нямат значение но исках да попитам и други като мен как мислят и какво мнение имат :) той дори още го е срам да си поиска вапреки че сме заедно от много скоро и си личи че е луд по мен, има супер младежко мислене защото преди време си беше по живата и не е тайна за никого но явно се е осъзнал че онзи живот който е живял нищо не му е дал, намирам в него спокойствие той самия търси спокойствието постоянно споделя с общите ни познати колко много знача за него и така на татък надявам се всичко това да не е просто един мираж, благодаря ви:)

xoxi
06-07-2012, 14:24
Не съм те захапала за нищо, просто отбелязвам, че не всичко, което ни пише по профилите е вярно.

Авторке, аз имам позната, която вдигна сватба с човек 15 години по-голям от нея.
Заедно са от около 3 години мисля, обичат се ужасно много и си им личи.
Хич не се влияй от разликата и в никакъв случай не оставяй други да ти казват дали е правилно или не.
Риск печели, риск губи.

SuperSizee
06-07-2012, 15:42
Е стига глупости бе хора, това че се случват такива неща не означава, че трябва да се поущряват. Хубаво имаш приятелка и дано са щастливи цял живот, но това не е нормално.

anonymous708973
06-07-2012, 16:05
18 и 35. Красота.
Смятай кво иска и защо не го иска от жена, която може да му го даде.

Blab
06-07-2012, 18:35
...
много ме кефиш!
асл, плс:Д

по темата накратко: животът не е праволинейно движение. не е от точка А до точка Б, както е по-лесно да фигурира в главите ни. хората, които срещаш по пътя, ги срещаш в точно определен момент, те изпълняват своя собствена роля в живота, съществото, съзнанието ти. в този смисъл срещите са важни, да бъдат осъществени, оползотворени, осмислени. всичко друго са романи на Джейн Остин, театралност и тесногръдие.

mrazqkindergarten
06-07-2012, 22:37
За мен не е нормално това... Човек с 10-15-20 години по-голям от теб има и повече акъл, и повече житейски опит, може да има желание за дете вече, а ти си... в такава крехка възраст и единственото, което евентуално ще ви свързва, е сексът.Не знам, аз не бих ходила с някой по-голям от мен с повече от 5 години.

shmatarok
06-07-2012, 22:49
18 и 35. Красота.
Смятай кво иска и защо не го иска от жена, която може да му го даде.

мхм, мхм.
Не знам, авторке, струва ми се, че наивно приемаш нещата. Аз не одобрявам такива разлики, но животът в крайна сметка си е твой.

notlike
06-07-2012, 23:10
Когато му дойде моментът, въобще не мислиш за годините. Без значение дали са 2,3,5,10,15. Ако двама души се обичат, нищо не може да ги спре. Да живееш според рамки е доста скучно! Затова животът е хубав - защото всичко е РАЗЛИЧНО и няма повтарящи се неща :)

draid
06-07-2012, 23:11
Нямате бъдеще, съжалявам да го кажа но е така. Просто се замисли къде ще сте след още няколко години ? Той ще прехвърли 40 а ти ще си студентка... Ами после ? Малка си, неопитна, влюбила си се. И въпреки всичко това, от тази връзка ще страдаш ти рано или късно.

anonymous708973
06-09-2012, 09:15
много ме кефиш!
асл, плс:Д

по темата накратко: животът не е праволинейно движение. не е от точка А до точка Б, както е по-лесно да фигурира в главите ни. хората, които срещаш по пътя, ги срещаш в точно определен момент, те изпълняват своя собствена роля в живота, съществото, съзнанието ти. в този смисъл срещите са важни, да бъдат осъществени, оползотворени, осмислени. всичко друго са романи на Джейн Остин, театралност и тесногръдие.

Звучи прекрасно и силно идеализирано. Нямам против срещите с хора, които ни учат на нещо, в определен етап от живота, ама... силно ще си промениш мнението, когато си на около 40, примерно, и 18-годишната ти щерка ти заяви, че обича мъж на твоите години. Нека да е тесногръдие.

huba_buba
06-11-2012, 04:55
никога не съм предполагала че може да ми се случи да ходя с толкова по-голям от мен но просто в един момент се случи запознахме се доста време си кореспондирахме и когато се прибра от германия тук в нашия град решихме да опитаме заедно защото няма намерение да се връща там отново знам че разликата е проблем но в нашия случай е много по-различно

asdfgh12
06-11-2012, 06:10
Ви добре ли сте бе хора.... има хиляди причини защо това не добре..., но според мен няма да издържите и година пак и да издържите ти си 11клас като завършиш училище човека сигурно ще почне да мисли за деца и ти това ли искаш като завършиш училище да почнеш да дундуркаш бебе :D

valdesbg
06-11-2012, 09:59
Всички си мислят че в техния случай е различно.

Няма такова нещо. Една и съща плоча се върти и нещата се развиват по един и същи начин винаги. Различното е само за колко време става цялата чудесия.

Denince
06-14-2012, 20:38
Хах, моите родители имат 20 години разлика, майка ми е била на 19, а баща ми на 39, когато са се запознали... Били са 4 години заедно, преди да се оженят, минали са през много трудности, имали са тежки периоди, много хора не са били съгласни с връзката им... Минали са почти 28 години от запознанството им и мога да кажа, че двамата се обичат много, чак на моменти е дразнещо :)))) Общо взето, са успели да докажат, че това не е било грешка. Така че, просто си се наслаждавай на пича до себе си, времето ще покаже дали сте един за друг или не. Така е при всяка връзка, без значение разликата в годините :)

Hilary_
06-14-2012, 20:46
Прекалено е голяма разликата. Ще го усетиш когато почнете да правите по-сериозни планове за бъдещето ви.
Напълно съм съгласна!

mrafka
06-15-2012, 17:53
Аз имам връзка с 15 години по- голям от мене мъж вече от 2 години. Ти сама знаеш какво търсиш.. Аз лично се наживях, правих глупости, а сега искам стабилност и сигурност. Не ме плашат годините.. Ако имаш някакви конкретни въпроси може да пишеш на ЛС.

horacio
06-15-2012, 18:03
Отдавна съм разбрала, че годините не винаги имат значение. Не знам защо ви е насадено в главите това, че като е на 30 значи, че иска семейство и деца. Не всеки иска това :) Със сигурност ще има сблъсък между интересите на различни... поколения така да кажа. Но ако успявате да правите някакви компромиси, да се разбирате и да се обичате не мисля, че ще има проблем. Дори и да има проблем, би трябвало да се стараете да го разрешите. Всичко е до характер, всеки човек е индивидуален. + тва няма да имаш проблеми с това, че той няма да знае какво иска и т.н. поне така смятам аз. Е, ти може да имаш още такива терзания, но от негова страна се съмнявам да има. Покажи на родителите си, че на него може да се разчита и че е свестен (ако наистина е) и всичко ще бъде ок.

huba_buba
06-17-2012, 05:29
Хах, моите родители имат 20 години разлика, майка ми е била на 19, а баща ми на 39, когато са се запознали... Били са 4 години заедно, преди да се оженят, минали са през много трудности, имали са тежки периоди, много хора не са били съгласни с връзката им... Минали са почти 28 години от запознанството им и мога да кажа, че двамата се обичат много, чак на моменти е дразнещо :)))) Общо взето, са успели да докажат, че това не е било грешка. Така че, просто си се наслаждавай на пича до себе си, времето ще покаже дали сте един за друг или не. Така е при всяка връзка, без значение разликата в годините :)
благодаря за съвета :)