PDA

View Full Version : Съвет за след 7-ми клас :)



naSsS
06-05-2012, 09:00
Здравейте! Предстои кандидатстване след 7-ми клас,което може би ще ме насочи към едва ли не професия.Та моля хората с опит,по-големите да споделят към какво са се насочили и защо.Наистина не знам с какво искам да се занимавам,а има професионални училища,в които евентуално може да се влезе/икономическо,математическ ,по изкуства и т.н/.Дайде примери за професии или специалности и горе-долу обяснение.Знам,че може би е рано,но искам да се ориентирам към нещо.Сигурно ще кажете към това,което те влече,но все пак мисля,че и за много хора в този период ще е полезно :) :)

SunT
06-05-2012, 09:03
Има доста хора, които учат едно нещо в гимназията и после в унито съвсем друго.Така че.. избирай каквото ти харесва.

SmilezZz
06-05-2012, 10:53
Аз съм с профил Биология, поради простата причина, че искам да следвам и да се занимавам с медицина. Защо? Защото ми харесва.

perry_the_platypus
06-05-2012, 11:00
Какви са ти интересите, напиши ни какво те влече, така без нищо можем да ти предложим много професии и ако на теб не ти е приятна тази област, защо да я следваш?! Според мен в 7 клас е рано да мислим за професия, но всеки сам си решава. (:

smilelady
06-05-2012, 11:05
Предлагам ти да се насочиш към езикова гимназия по простата причина, че ще имаш повече опции да избираш къде искаш да учиш, след като завършиш. Един език в повече НИКОГА не е излишен :)

xbunnyx
06-06-2012, 10:01
Предлагам ти да се насочиш към езикова гимназия по простата причина, че ще имаш повече опции да избираш къде искаш да учиш, след като завършиш. Един език в повече НИКОГА не е излишен :)

+1 ...........