PDA

View Full Version : ВОДА ПРЕЗ ЛЯТОТО! ВНИМАНИЕ!



malkasladka
06-05-2012, 10:45
Здравейте скъпи съфорумници,

искам да напомня на всички вас, колко е важна водата за здравето ни и добрия външен вид, но тя не е вжна за само човешките същества, но и за животните! Точно по тази причина искам да помоля тези от вас, които обичат животните да поставят някакъв стар съд или дори отрязана кофичка от кисело мляко с вода някъде около блока/къщата си, за бездомните животни в жегата! Не направим живота малко по-поносим! Мисля, че на никого от вас няма да му коства това повече от 5мин!

ПП: Знам, че темата не е за тук, но мисля, че е необходимо повече хора да я видят и да се включат!!!

Благодаря предварително на тези от вас, които ще го направят! ))

antineutral
06-05-2012, 11:24
бездомните животни като няма вода ще си я намерят по-бързо от човека ;)

malkasladka
06-05-2012, 11:52
зависи...при 35+ градуса е доста трудно...а на нас нищо не ни пречи да им помогнем! :)))

antineutral
06-05-2012, 12:03
по-скоро искам да загатна, че инстинкта им решава много лесно проблема, макар че хора сме :) аз също оставям паничка, а съм наясно колко добре си се оправят :)

malkasladka
06-05-2012, 12:30
Браво на теб! Дано повече хора последват примера ти! :)))

xoxi
06-05-2012, 14:38
Браво за желанието, но един съвет от мен: Пиши такива съобщения в кучешки/котешки форуми или фейсбук. Тук първо, че почти никой няма да обърне внимание на темата ти, второ дори прочелите, няма да направят нищо.

scrooper
06-05-2012, 15:34
Паничка може. Кофичка кисело мляко не е добра идея, защото животинките имат склонност да разкъсват и поглъщат каквото могат. Все пак не вярвам куче да умре от жажда- при първия дъжд ще се налока :)

malkasladka
06-05-2012, 18:51
Сега-ок, ама колко често вали юли и август, мислиш ли, че е добре при такива жеги да чака някое животинче на дъжда??? Ти два пъти в месеца ли пиеш вода???
Благодаря, на тези от вас, които ще го направят! А това за форумите ииии фейсбук-там отдавна сме разпространили! :)))

Djenka
06-12-2012, 21:40
Кучетата в моя град си намират вода в шадраваните и т.н., но благодаря за идеята, сигурно ще го направя! :)

Sladichkoto0
06-13-2012, 07:08
Наистина много добра идея ... :)

bloodyF
06-13-2012, 08:36
а нещо по-сладко?
то хората няма какво да пият, ама дай мърлявите животни да гледаме да не останат жадни..пф

Irti
06-13-2012, 09:16
Куче никога няма да умре от жажда, глад и студ. За съжаление.

Не бой се.

bloodyF
06-13-2012, 09:41
Куче никога няма да умре от жажда, глад и студ. За съжаление.

indeed
май ти беше като мен-против тия всички псевдо-обичащи-животните-акции или нещо подобно..?

Irti
06-13-2012, 10:11
Абсолютно против всякакви организации, които се опитват да налагат закони и да защитават някаква кауза.

iBloodSucker
06-13-2012, 12:27
А вие двамата горе сте ебати спрелите типове ... Откачалки, пълни със злоба. Колко мъка наистина има по тоя свят ... особено при вас.

Sarafina
06-13-2012, 12:45
а нещо по-сладко?
то хората няма какво да пият, ама дай мърлявите животни да гледаме да не останат жадни..пф
Хората нямат ли чешма, от която да пият?? Като не ти харесва темата, излез. Ако обичаш, изразявай си злобата някъде другаде.

Irti
06-13-2012, 12:57
Злобари сме, защото не споделяме болната ви цел да опазите това, което не е ваше? Болни сме, защото не подкрепяме болната ви "кампания"?

Кучето може да се оправи и без вашата кауза. Кучетата в квартала пият вода от реката, ама инак тя ще се свърши, нали?

iBloodSucker, дърпай ме за шнура и понеже съм откачен - барам ти пусне млЕко.

Плачкайте под завивките за "клетите" животинки, които оцеляват толкова време и без вашата "помощ".

Sarafina
06-13-2012, 13:18
Защо превръщаш темата в спор, като лесно можеш да кликнеш на малкия червен хикс и да оставиш без спам темата за "болната ни кампания" :) Който иска, ще остави съд с вода, който не, здраве да е... Нито аз ще убедя теб, нито ти мен. Така че няма смисъл. Като не харесваш нещо, го игнорираш - просто е :)

Irti
06-13-2012, 13:27
Защото темата е открита за всякакви коментари.

Не убеждавам никой. То си е така.

iBloodSucker
06-13-2012, 14:02
Аре вземете се гръмнете и двамата на едно, а?
Заслужавате да ви пръсне някой главата ... честно. Явно си мислите, че света се върти около вас, ама не е така, нали знаете?

scrooper
06-13-2012, 18:07
Прави са, че кучетата оцеляват и без панички вода.

bloodyF
06-13-2012, 21:28
Хората нямат ли чешма, от която да пият?? Като не ти харесва темата, излез. Ако обичаш, изразявай си злобата някъде другаде.

тия чешми ги хлорират по това време, патка с патките, и не, бездомниците нямат нито да пият, нито да ядат, нито къде да спят, ама дай да защитаваме песовете, който пак са нахапали възрастен човек и близките му са го търсили цяла нощ
професора , който почина малко ли беше? дечицата нахапани малко ли бяха?

ibloodsucker, разкарай ми се с тия шибани патетични ''обиди''
злобна съм, щом стане тема относно човешки живот и как е по-маловажен от кучешкия
и това е форон, ще говорим каквото си пожелаем


http://media.snimka.bg/images/005313799.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/C6/3C/7e2c96706b5fc63c.jpg
http://old.gramofona.com/upload/bebe2_tqlo.jpg
http://freshnewsbg.com/newsimages/281006311510_01.jpg
http://www.factor-bs.com/files/gallery/124178710631420.jpg

дечица, травмирани за цял живот, обезобразени, от любимите ви кучета


http://oi49.tinypic.com/2dhfcx1.jpg
+приятелка, надрана и нахапана от котки


стигна ли ви или още искате?

Sarafina
06-14-2012, 13:30
Предполагам сега се чувстваш много добре, като си изля злобата. Или има още? Давай.

GregoryHouse
06-14-2012, 15:53
sаrafinа, горното мнение cъдържа cнимки на реалноcтта. Много cа cи подходящи за форума. Нека не cи крием главите в пяcъка.

Второ, призовавам вcички за по-културен диалог, за да не трябва да внаcям ред наcила. Нека бъдем хора.

А по темата, тези кучета трябва да отиват в приюти. Но очевидно никой не взема мерки. Ако нямаше да ме погнат за жеcтокоcт cрещу животните, лично бих ги изтребал. Аман от глутници подивели пеcове.

Sarafina
06-14-2012, 17:58
Яд ме е за цялата тема... не може ли веднъж една тема да не бъде оплюта и насрана? Като не одобрявате нещо и не ви харесва, излезте навън, кажете го на света, направете протест. Да плюете по форумите е просто нелепо и жалко.

GregoryHouse
06-15-2012, 00:47
Извинявай, че имаме различно мнение от теб. Няма да се повтори. Какво безобразие. Да изказваш собствено мнение в страна където има свобода на словото и във това нещо форум, което е създадено с цел обсъждане и изразяване на мнение...

Sarafina
06-15-2012, 08:11
Нелепо е защото вместо да излезеш, стоиш тук. Знаеш ли колко пъти съм виждала акции, на които никой не ходи (не е за животни, за други неща). А след това във фейсбука всички се жалват защо е така и така и никой не правил нищо... аз правя това, което мога - да защитавам своята кауза - ходя на протести, може и да не са много значими и да няма голяма полза, но показвам на света, че ми пука и се боря за това, което искам и смятам, че е правилно. Оставям вода и храна, не заради друго, ами животните не са виновни, че някой ги е изхвърлил щом са се разболели или примерно едно куче щяха да го убият, защото много се скубело (!!!)... да, истински случай. Показва колко сме велики и благородни хората. Или да кажа как миналото лято намерих 4 котета, току що прогледнали, изхвърлени в кашон. Дам... смесица от някаква порода, разбира се щом майката родила и айде малките на боклука. Нали никой няма да ти търси отговорност. Сега всяко си има дом и четвъртото е у нас.

Аз също съм надрана и по ръцете имам белези, даже сега имам и одрано по носа :D, свинчето ми също ме хапе всеки път, щом не му хареса нещо. Не до кръв де... Но аз съм поела отговорност над тях и няма да ги оставя никога. Хората си говорим, караме се и си крещим. Но животните не могат, именно там идва нарушеният диалог и стават проблеми. Ако уважаваш животното и то ще те уважава. Баща ми също го е хапало куче, но сега не ги мрази. Достатъчно интелигентен е за да си направи сам заключението, че именно той сбърка. Даде храна на куче и се опита да вземе хартийката. Кучето не го познаваше.

А или може би трябва да говоря за великата г-жа Фандъкова, която щяла да глобява всеки, който ги хранел... и явно не може да се сети от последствията... а именно, че ще озвереят от глад и нататък е ясно.

О, забравих - в България никога нищо не се спазва.

Да, съжалявам за дългия и объркан пост, а също и за това, че ти загубих времето. Не знам защо написах всичкото това, май имах нужда.

DownloadVirus
06-15-2012, 08:17
То за тия хора сме виновни ние хора,а не кучетата..Най-малкото не трябва да има бездомни кучета.От друга страна и хората са необразовани на тази тема...Видиш куче да те лае и тръгваш да бягаш или не знаеш кво да правиш :)) Your problem dude

bloodyF
06-15-2012, 08:23
sаrafinа, горното мнение cъдържа cнимки на реалноcтта. Много cа cи подходящи за форума. Нека не cи крием главите в пяcъка.



:*


всеки има мнение и според Европейската конвенция за правата на човека и основните свободи, член 10, т.2. , всеки има право на мнение
в случая моето поне е по-разумно , ако не нещо друго
ако ти пуснат 2 песа върху теб, да те ръфат, да останеш без крака, недай си боже да наядат детето ти някой ден, така ли ще мислиш? още ли ще ги защитаваш гнусните псета?


българия е такава и ще остане такава, заради много причини, но едната от тях е , че хората не ценят собственият си живот, човешки живот, и го поставят по-ниско от кучешкия такъв
със здраве, повече няма да се занимавам с псевдо-аз-обичам-животните-теми, най-малкото защото аз обичам хората и живота на мен и на околните ми е по-скъп от този на бълхясала котка или гладно куче!

Sarafina
06-15-2012, 08:31
Много елементарно и тесногръдо разсъждаваш. Сигурна съм, че дори не прочете поста ми.
"ако ти пуснат 2 песа върху теб, да те ръфат, да останеш без крака" а защо да ме ръфат песовете, а? Кой ги е научил да ръфат хората? Не е ли самите хора, които са им крещели и са ги биели с пръчка? Защо когато видя улично куче веднага ми се умилква без дори да го познавам. Изумявам се от простотата ти. А доколкото съм те срещала по теми, съм те имала за интелигентна.

granger
06-15-2012, 08:35
Това е форум ,моето момиче, тук ,както ти , така и всеки друг си изказва мнението и щом си пуснала темата,би трябвало да го знаеш. Следователно - ще получаваш всякакви мнения,което не значи че хората с различни мнения от твоето са злобни.
Преглътни го и не бъди тесногръда,защото се излагаш в момента. Аз също много обичам малки ,сладки,невинни животинки,но темата с бездомните кучета преля чашата.
Замисли се ,ако след години някое бездомно псе заръфа теб,детето ти или близък ,как ще се почувстваш?!
Замисли се...
Писнало ми е да ме е е страх да минавам по някои улици,защото е бъкано с кучета,които са на групички и ще ме оглозгат до кокал...
Едит: тесногръдото ТИ изказване ме уби,аз никога не съм била куче,никога не съм се и опитвала да нараня, ама и на мен ще скочи нали.
Кучетата са животни, вярно и ние сме животни,но с една разлика,ние имаме съзнание, за разлика от нас-те нямат. Те имат онзи инстинкт ,заради който някой ден,ще се прибереш на решето например... не ти го пожелавам,но съм виждала нахапани хора и после съм виждала какъв страх изпитват от тези милички,иначе,животни.

Sarafina
06-15-2012, 08:40
Това е форум ,моето момиче, тук ,както ти , така и всеки друг си изказва мнението и щом си пуснала темата,би трябвало да го знаеш. Следователно - ще получаваш всякакви мнения,което не значи че хората с различни мнения от твоето са злобни.
Преглътни го и не бъди тесногръда,защото се излагаш в момента. Аз също много обичам малки ,сладки,невинни животинки,но темата с бездомните кучета преля чашата.
Замисли се ,ако след години някое бездомно псе заръфа теб,детето ти или близък ,как ще се почувстваш?!
Замисли се...
Писнало ми е да ме е е страх да минавам по някои улици,защото е бъкано с кучета,които са на групички и ще ме оглозгат до кокал...

1-во - не съм пуснала темата аз. Можеше да си направиш труда да видиш
2-ро - можеше поне де видиш, че няма въпрос за дискусия, вие я започнахте. Първият пост беше информативен, който иска да го прави, който не иска - не.
3-то - а защо не ми прочете горния пост, ей онзи - дългия. Ама ред по ред, не по диагонал. Щеше да прочетеш, че баща ми е бил хапан от кучета, това не ме прави злобна като вас. Нито него.
4-то - казвам, че сте злобни, тъй като ако изобщо беше прочела предишните на теми на момиченцето по-горе и беше забелязала как ме нарече. Да не говорим с какъв хъс го беше писала.
5 - то - не се изказвай неподготвена. Прочети ми коментарите и после прочети своите. Не е трудно, а?

P.S. - Злобно е защото авторката толкова мило беше написала какво иска и ви моли и вие започвате да я нападате. Хм, колко зряло.

P.P.S. - Мен ме е страх от хората, не от животните...

granger
06-15-2012, 08:45
Защо да съм злобна ми обясни?!
Чела съм постовете,без значение е ,че не си я пуснала ти, а идеята че ,че нападаш ТИ хората,за това че не са съгласни с твоето мнение...не е ли глупаво?!
Извинявай,че не ти споделям мнението,но това не ме прави нито злобна, нито глупава и тесногръда.
Не е трудно да не се заяждаш и да лепиш етикети на хората, а?!

Sarafina
06-15-2012, 08:51
Защо да съм злобна ми обясни?!
Чела съм постовете,без значение е ,че не си я пуснала ти, а идеята че ,че нападаш ТИ хората,за това че не са съгласни с твоето мнение...не е ли глупаво?!
Извинявай,че не ти споделям мнението,но това не ме прави нито злобна, нито глупава и тесногръда.
Не е трудно да не се заяждаш и да лепиш етикети на хората, а?!
Аз вече нямам сили да се занимавам. Мисля да забравя за тази тема.
Не нападам хората, споделям мнението си по интелигентен начин, не като bloodyF, която дори ме обиди. Това е доста интелигентно, а? Я погледни кой първи напада и кой наистина е злобен. не съм те нарекла глупава или тесногръда. Нито злобна. Не теб. Казах "злобни като вас" в мн.ч. и имах предвид коментарите най-вече на предната страница. Ти ме нарече тесногръда, не ме карай да цитирам точно, не ми се занимава. Но не съм скокнала веднага да ти държа сметка, а?

granger
06-15-2012, 09:01
Много елементарно и тесногръдо разсъждаваш.
Не беше към мен и какво?! Все тая ... и на мен не ми се занимава.
Темата съвсем си промени значението.
Хубав ден на всички.

Sarafina
06-15-2012, 09:13
Айде две снимки разведряване:
http://img440.imageshack.us/img440/7308/imgp4393.jpg
http://img215.imageshack.us/img215/3213/imgp4378z.jpg

Хубав ден!

Colouring
06-15-2012, 09:17
Ох, то не са спорове, не е чудо. Вижте сега - всички сме на ясно, че правилното решение е кучетата да се приемат в приюти и да се грижат след това за тях, както е прието в много държави. Разликата е, че тук това никога няма да стане - и да, може би ние сме си виновни, но в сегашни дни сме опрели да избираме между нашия живот и живота на кучетата - еми, естествено, че ще изберем нашия. Не било хуманно - точно пък е много хуманно, че искаме да си запазим живи децата.
Миналия ден чух в нашия град, че са нахапали една стара жена и направо ми кипна. И след това - кастрирали го. Боже, нали не му махат зъбите? Кой знае утре пак какво ще стане..

Sarafina
06-15-2012, 09:19
Colouring, виж снимките, мила, виж снимките. Иначе съгласна съм с теб, но не ми се пиши вече. Ако някой иска, да довърши делото ми, да заповядава :D Макар че както казах, съм съгласна с теб.

3oPuTy
06-15-2012, 09:47
ако ти пуснат 2 песа върху теб, да те ръфат, да останеш без крака, недай си боже да наядат детето ти някой ден, така ли ще мислиш? още ли ще ги защитаваш гнусните псета?

Винаги съм мислела,че си умно момиче,но тук направо ме заби в земята :?
За да бъдат пуснати тия два песа върху мен или някой друг те трябва да са нечий и да са научени да "ръфат"!!!Къде си видяла някой човек да хваща злобно куче от улицата и да го пуска на някого?!
Второто,което е - едно куче,хранено от хората от блока/квартала НИКОГА не напада,защото няма смисъл да напада.То е социализирано,не се страхува от хора и не му се налага да търси храна.В моя квартал има платен паркинг,в който има една кучка с 5-6 малки (е малки,малки те вече са почти колкото нея) и нито лаят,нито се спускат на хора,нито нищо ... Защо ли?!
Едно куче не налита без причина!!!И не ми обяснявай,че говоря така,защото не са ме хапали.Хапали са ме точно 3 кучета и то все домашни.Имам белези по гърдите,имам и на ръката (е вече е малък),на крака също имам,но продължавам да обичам кучетата и знам,че едно куче без причина не напада.Домашните нападат,защото така са научени,а уличните нападат ако се почувстват застрашени.Между другото все се чудя къде са тия зверове дет' описват всички,защото аз съм си наивно добричка и когато видя куче му виквам,посягам да го пипна дори да не го познавам и до сега нито едно не е посягало да хапе :? Само едно ме излая веднъж,докато се прибирах,но се спрях за да не го изплаша и то веднага се отдръпна.После видях,че имаше малки в едно ъгълче и явно си ги е пазела.

Нека всеки си изразява мнението ама поне запазете добрия тон,а не псувайте като селяндури,защото е грозно ... Най-вече,когато псуващия е момиче :? Това,че някой не е на вашето мнение не означава,че трябва да го обиждате ... А говорите за свобода на словото (?!) :lol:


А по темата:В моя квартал котки и кучета гладни и жадни не остават.В съседните три квартала е същото.Адски много са хората,които се грижат за тях.Само дано не се появи някой виетнамец,че к'вит са охранени ... Много ще им се зарадва :D

Sarafina
06-15-2012, 09:51
Благодаря ти! Но никой не коментира снимките :(

prosto_chovek
06-15-2012, 10:01
ще отговоря сериозно по темата, ама не мога да се сдръджа да не кажа следното - преди малко комшията отгоре "напои" животинките под терасата, изсипвайки някакъв леген с вода, поради някаква причина, от прозореца. Ех, простотията на ходи по гората.

А сега - сериозно - за да е жива идеята, сутринта отрязах една туба 11 литра, направих от дъното паничка, напълних го с вода и го оставих пред блока. Едва ли като сляза следващия път ще е там още, но все пак :)

bloodyF
06-15-2012, 16:49
FACEWALL
вие добре ли сте?
да бе, нека съм злобна и глупава, не ме интересува вашето плоско мнение
и може да има хора, които си учат кучетата да хапят, обаче когато едно куче е на улицата и е потенциален 'убиец', може да захапе всеки във всеки момент вие пак ми ги защитавате?!
пък ти не знам каква си, мазохистка, наивна или просто толкова ги обичаш, че от белези и от нахапано и пак да продължаваш да се занимаваш с песове
и в моя квартал има 10+ бездомни, сигурно 50-60 котки и 1 кучка с 10-тина кученца и всеки път ми скачат, дори и малките,които вече не са толкова малки
и след като майка ми са я хапали кучета, братовчедка ми също-не , никога не бих си променила мнението, независимо кво е мнението на някви си кифлички от 'за животните с любов'

DownloadVirus
06-15-2012, 16:56
Гледайте тук http://www.cesarsway.com/

:D

Sarafina
06-15-2012, 17:12
Ceasar Milan <3
Сигурно и тоя е кифла псевдо-обичащ животните :D На бас, че го прави само за пари и всъщност е като горната г-ца :D

DownloadVirus
06-15-2012, 17:30
Нямам си напредстава,но особено преди следях постоянно с интерес по National geographic говорещият с кучетата . Интересно е , не знам до колко е приложима тази "кучешка психология" както той я нарича

3oPuTy
06-15-2012, 17:39
От к'во да ме е страх?!Не познавам нито един човек,който да е бил хапан от улично куче или такъв,на когото улични кучета да са се спускали да го лаят.Това,че някой не си е обучил кучето,както се очаква и то ме е ухапало не означава,че трябва да ме е страх от всички кучета - нека не бъдем толкова тесногръди :?
Ти като искаш си ги мрази - никой не те кара да ги обичаш.Аз обаче нямам намерение да ги мразя пък ако ще още 10 пъти да ме нахапе нечие ДОМАШНО куче ... :? Не мога да мразя животните,а кучетата и по-специално породите,спрягани като "кучета убийци" (питбули,СТАФ-ове,ротвайлери ...) са ми такава слабост,че при първа възможност бих си взела едно такова сладурче <3

Sarafina
06-15-2012, 18:24
http://www.youtube.com/watch?v=pUV1oTciznE

lypa
06-16-2012, 08:50
Всички се правите на "Света вода ненапита", обаче блъди еф си е до някаква степен права. Много пъти са ме гонили кучета, от малък ме е страх от тях и за мое добро и за моето лично спокойствие и за доброто на близките ми, предпочитам да ги няма уличните. И си е абсолютно вярно, че сами си намират всичко, не ги мислете тях ;)

hrisito0o
06-21-2012, 18:35
Правя го през всички сезони.Давам им храна,вода абе все едно са си мойте деца.До такава степен са свикнали с мен,че вече като ме видят и им светват очичките.

tattoobitch19
06-21-2012, 19:06
според мен идеята е доста добра, свалям шапка, много благородно мислене malkasladka :)

hrisito0o
06-21-2012, 19:22
За какви ухапвания говорите за бога.Кучетата са такива заради хората.Ние ги бием и те затова го правят.Елате в моя град да видите,няма нито един човек нахапан от куче.Защото ние тук се отнасяме с обич към тях,не ги бием все едно са някакви безчувствени дървета.Ако просто минеш по улицата и му подхвърлиш едно парче хляб,погалиш го и започнеш да му говориш мило,никога няма да посегне на човек.В това отношение се гордея с моя град,защото сме възпитали бездомните животни(кучетата най-вече,защото котките са безобидни),ние се отнасяме с тях като със живи същества и затова не ни посягат.

Irti
06-21-2012, 19:31
Ти нали познаваш всички и говориш, че нямало нито един.

hrisito0o
06-21-2012, 19:32
Еми градът ми е малък.Щеше да се чуе ако някой беше нахапан.

3oPuTy
06-22-2012, 09:29
И аз живея в сравнително малък град с доста кучета,но и при нас няма случай за нахапани хора от бездомни кучета.Говоря специално за последните 2-3 години,преди това не съм се интересувала толкова,но и тогава не помня дори да съм чула от някъде за подобен случай.

closeenough
06-22-2012, 09:56
Има кучета, които наистина трябва да бъдат приспани. Съгласна съм, че трябва да се намери нещо по средата. Ако ще храниш и гледаш куче от улицата си го прибери вкъщи. Не е нормално да се слага животът на кучето пред този на човека, както стана с професора. Наистина трябва да се направят приюти, по - хубави от сегашните. еколозите вместо да оплюват всеки, който се притеснява, че може да бъде нахапан и да пускат кучетата по улиците, да се организират и да направят някаква кампания за подобряване на приютите. Те да си слагат оградите и т.н. Защото, ако наистина искат да решат проблема трябва да опитат с нещо в интерес на цялото общество и кучетата, вместо да пазят песове, които са убили човек. Имам отворено мнение по въпроса и добрите аргументи могат да го променят. Надявам се дане съм обидила никой.

Ilikeliljon
06-22-2012, 10:08
hrisito0o я помисли за нещо. Когато се хранят кучета, те почват да възприемат района, където ги хранят за своя територия. Един хубав слънчев ден си разхождаш хубавото пале и изскачат три помияра, щото твоето куче е навлезнало в тяхната територия. Втори случай вървиш си спокойно през блоковете и кучетата ти изскачат и знаеш ли защо, защото от блока ги хранят и те лаят непознати. Аз лично съм минавал вечери до строежи и от там ми изскачат някакви песове да ми лаят без да ги предизвиквам.

Sarafina
06-22-2012, 10:59
За какви ухапвания говорите за бога.Кучетата са такива заради хората.Ние ги бием и те затова го правят.Елате в моя град да видите,няма нито един човек нахапан от куче.Защото ние тук се отнасяме с обич към тях,не ги бием все едно са някакви безчувствени дървета.Ако просто минеш по улицата и му подхвърлиш едно парче хляб,погалиш го и започнеш да му говориш мило,никога няма да посегне на човек.В това отношение се гордея с моя град,защото сме възпитали бездомните животни(кучетата най-вече,защото котките са безобидни),ние се отнасяме с тях като със живи същества и затова не ни посягат.
От кой град си?

babity
06-22-2012, 11:08
Нямам си напредстава,но особено преди следях постоянно с интерес по National geographic говорещият с кучетата . Интересно е , не знам до колко е приложима тази "кучешка психология" както той я нарича

Нещата са много елементарни. Особено ако се работи с уравновесено животно, много бързо се създават условни рефлекси и е приказка да го възпитаваш. Но понеже у нас е масова практика да се въдят животни с неуравновесен темперамент, с цел да се унаследи агресията (говорим за псевдопитбулите), можеш да се озовеш много лесно с някоя пътна въшка, която да ти създава повече проблеми от доберман, да кажем.

По повод на поредните дискусии и в тази тема... Стига сте се нареждали, смешно е. Аз няма да спра да обичам кучета, нито вие да ги мразите. И всеки от нас си е прав за себе си. Супер тъпо е такива да си мерите пишките непрекъснато по тоя въпрос.

heartshapedbox
06-22-2012, 20:48
Който иска да остави паничка-да го направи. Който не иска, да не го прави.
Не разбирам само защо е нужно да спамите по темата-мом(и)чето е решило да помогне на животните, защото така намира за добре. Вие като не искате-недейте.

Аз лично ще го направя.

Anichkaxxwee
06-22-2012, 22:10
Страхотна идеяя.. Ще го направя : ))

nymphadora
06-23-2012, 07:59
Нека не забравяме,че кучетата са си хищници по природа.Да,има такива,които са злобни,но никое животно не проявява агресия без причина.Много пъти съм виждала някой старец без причина да срита бездомно куче,но ако кучето му отвърне,то е виновния пес?!Много пъти съм виждала малки деца да тормозят животинките по всевъзможни начини,но ако ги нахапят не са те виновни?!Айде стига с вашите плоски теории-човека сам се е докарал до това положение,защото не прави нищо по въпроса с бездомните животни и ако мнозинството продължават да са като блъдинещо си,която само плюе негативизъм и нарежда как сме в свободна страна,няма и да се оправим.Моето момиче,ако наистина си мислиш,че сме в свободна страна си ааадски заблуденото,но това е друга тема.
А сега по темата-още в началото на лятото отрязах една туба с вода и я оставих на сянка.На другия ден видях,е още някой е донесъл туба и съм много доволна,че има още такива човечета :)

TaylorGang
06-23-2012, 12:12
^ ++

Аз лично го направих още миналия месец и мисля ,че е редно.Който не мисли да го прави , просто да не спами . Коментарите са за изразяване на мнението ,но момичето много хубаво се е сетило и трябва ли да и проваляте темата .. мен лично никога не ме е хапало бездомно куче , а само такива ,които са домашни и са пускани да обикалят без повод.Когато си разкарвам кучето никога не го е нападало някое бездомно .. само домашни.Те бездомните кучета какво са виновни ,че хората са ги взели и не са могли да ги гледат и са ги изхвърлили на пътя и в следствие от това сега има супер много бездомни кучета ,но те какво са виновни ?! Що да не им сложа да пият вода ако трябва и в целия квартал ще обиколя и ще сложа. Обичам животинките и мисля ,че трябва да се замислите защо го правят? Защо има случей на нападнати хора от бездомни животни ? Това е ,че хората преди да си вземат куче изобщо не четат за породата и после се оказва ,че не могат да го гледат и чак в последствие се озовава на двора вързано на синджир и му се хвърлят няколко филий хляб и не се разкарва ,защото е било проблемно или в най-лошият случей то бива изхвърляно на улицата , вместо да прочетат малко за държанието на кучето и как стопанина трябва да е най-отгоре в йерархията и си има определени правила ,които като се спазват такова куче няма как да имате ,ама тва е ние българите сме не образовани .. много мога да напиша по този въпрос ,но знам ,че няма да има голяма полза от това и надали някой ще си направи труда да го прочете .. просто кучетата няма как да хапят без причина ..

VDimitroff
06-23-2012, 18:26
Има едно нещо викат му естествен подбор-ако не могат пцетията да си намерят вода,умират!Което е добре за хората,по-малко ухапвания,по-малко нападения на глутници над хора,по-малко средства похарчени за "анти-анималс" боеприпаси за газовия...всички са доволни!
Лично на мен 2 пъти са ми се спускали кучета(глутници) като дете в парка до нас посред бял ден,без да са с нищо провокирани,вероятно сега пиша,защото баща ми беше с мен и му е точен мерника...кофти за 5-те листа изписана хартия в районното после...гладно животно се озлобява това е 200% доказано,заради 1 сандвич в раница или чантичка стават поразиите...после не нападали без причина...стига глупости расли сте в саксии повечето...хранете и поите песовете,някой друг ще ги бие да се озлобяват,а после съвсем 3-ти и 4-ти лица ще си блъскат главите с тях!С това,че ги храните и поите,не можете да предотвратите някой хора да ги бият и => да се озлобяват и => да нападат хора,за това по-добре да ги няма!