PDA

View Full Version : Смяна на програмата



f0rest
06-05-2012, 10:52
От 2 месеца ходя на фитнес. В средата на 2-рия смених залата и тръгнах с един приятел в друга. Програмата ми в стария фитнес беше следната :

Пон: Гърди и бицепс
Вторник: Почивка
Сряда: Гръб,трапец и трицепс
Четвъртък: Почивка
Петък: Крака и рамо
Събота и неделя почивка.

В новата зала забелязах че повечето хора си правят ръцете в отделен ден, както и приятеля ми, а понеже знам, че е хубаво да се променят упражненията за да не привикват мускулите, искам да попитам по-добри резултати ли ще видя ако изкарам ръцете в отделен ден, или просто да променя упражненията ?

Новата програма би изглеждала така:
Пон: Гърди и рамо
Вторник: Почивка
Сряда: Гръб,трапец и задно рамо
Четвъртък: Почивка
Петък: Бицепс и трицепс
Събота или неделя крака.

Ако някои може да ми предложи програма със ръцете в отделен ден, но 3-дневна ще съм благодарен. :]

kosich
06-05-2012, 11:08
От 2 месеца ходя на фитнес. В средата на 2-рия смених залата и тръгнах с един приятел в друга. Програмата ми в стария фитнес беше следната :

Пон: Гърди и бицепс
Вторник: Почивка
Сряда: Гръб,трапец и трицепс
Четвъртък: Почивка
Петък: Крака и рамо
Събота и неделя почивка.

В новата зала забелязах че повечето хора си правят ръцете в отделен ден, както и приятеля ми, а понеже знам, че е хубаво да се променят упражненията за да не привикват мускулите, искам да попитам по-добри резултати ли ще видя ако изкарам ръцете в отделен ден, или просто да променя упражненията ?

Новата програма би изглеждала така:
Пон: Гърди и рамо
Вторник: Почивка
Сряда: Гръб,трапец и задно рамо
Четвъртък: Почивка
Петък: Бицепс и трицепс
Събота или неделя крака.

Ако някои може да ми предложи програма със ръцете в отделен ден, но 3-дневна ще съм благодарен. :]

Една тренировка една почивка..? Защо не го направиш 2 тренировки една почивка например...А иначе може да правиш гърдите с трицепса тъй като кофи/лежанка/лицеви опори влизат в трицепса..

redbul2
06-05-2012, 11:49
Има в 3 дни,обаче не е за начинаещи. http://www.bb-team.org/workout/1289_pokachvane-na-muskulna-masa-v-tri-dni