PDA

View Full Version : Сливици ;хх



dr3am
06-06-2012, 09:16
Предстой ми вадене на сливиците ... Та искам да питам дали на някой са му ги вадили. Боли ли? А след махането колко време се гладува *тъй де сокчета/пюрета и супички* ...

DisappointedDreamer
06-06-2012, 09:19
Боли след операцията. Не можеш да говориш за около няколко дена. Възстановяване - 2 до 4 седмици и повече.

draid
06-06-2012, 20:33
Боли, но след като те отпусне упойката, по време на операцията не би трябвало да усетиш нищо. Известно време ще имаш проблем с говоренето.

cveti685
06-06-2012, 20:44
Спокойно не е страшно. Когато бях на 13 ми вадиха трета сливица с пълна упойка, и тогава болката доиде след няколко часа.Преди 2години ми се наложи отнововадене и на другите сливици, но само с месна упойка тогава болката по време на операцията беше слаба, а след това въобще не ме е боляло. След операцията няколко дни е хубаво да караш само на сладолед.

DisappointedDreamer
06-06-2012, 20:52
Да, това със сладоледа е вярно 8-)

mey_si
06-12-2012, 09:58
А къде ще си ги вадиш,и колко струва операцията ???
И аз сериозно се замислям да го направя скоро,защото и без това са ми зле сливиците,остава и да ми се срастнат с гърлото и още по-зле да е за мен..

anonymous708973
06-12-2012, 13:21
На мен ми ги вадиха. Колкото и да ти обясняват как не боли, не им вярвай.
Боли и то яко. Обезболяващите се пият на 12 часа, след 7 направо не можеш да си стоиш на гъза от болка. Буквално съм ревала от болка, а хич не съм от глезените. Аз карах на вода, сокчета, крем брюле и сладолед. Това трае около 2 седмици, но не се плаши, няма да ти е проблем, защото и без това няма да си гладна.
2-3 дни след операцията започват да се образуват бели налепи по гърлото, които миришат кошмарно и предизвикват обилно слюноотделяне. Тоя период е поне 1 седмица. През това време не можеш да си отваряш устата, трудно се мият зъбите.
Не можеш да говориш 4-5 дни след операцията, след това можеш, но суперприглушено и боли доста. По-добре общувай писмено седмица и нещо - малко като инвалид се чувстваш, ама е по-добре. След един месец можеш да ядеш каквото си искаш, но гласа си го пази :)

mey_si
06-12-2012, 19:01
Имам въпрос понеже аз редовно си карам ангини ,от последната съм ревала от болка..Боли ли повече от колкото една сериозна ангина?

Глупав въпрос предполагам да..

anonymous708973
06-14-2012, 17:07
Нямам представа...

Eclipse21
06-16-2012, 23:36
на мен ми ги вадиха като бях 8-9 годишен под пълна упойка. Като започне операцията лягаш и ти слагат една маска дишаш и заспиваш .. след това като се събудиш няма да се плашиш ,че не можеш да виждаш това е от упойката , също така не се страхувай ,че си вързан което е нормално ,защото на мен първата реакция ми беше да ритам .. ;д аз можех да говоря още същия ден , малко те боли като преглъщаш , аз го карах много лесно въпреки ,че ми вадиха и 3те сливици .

Общо взето не е страшно , късмет:)

ChubbyBunny
06-17-2012, 01:24
Вадиха ми ги и трите когато бях малка. Бях под пълна упойка, след като се събудих можех да говоря, но ми препоръчваха да не го правя. Болеше ме докато преглъщах. Общо взето около седмица/две караш само на пюренца, кисело мляко и то колкото да се заситиш, защото апетит едва ли ще имаш. Отслабва се ...Други неща общо взето не помня, но PinkPan7her определено не ме е боляло толкова колкото ти описа.

anonymous708973
06-17-2012, 06:46
На мен ми ги вадиха късно - началото на 9-ти или 10-ти клас. Колкото по-голям си, толкова по-трудно ги преживяваш тия неща.

ChubbyBunny
06-17-2012, 06:48
Аха, ясно. :)

Disasterpiece
06-17-2012, 08:08
Имам въпрос понеже аз редовно си карам ангини ,от последната съм ревала от болка..Боли ли повече от колкото една сериозна ангина?

Глупав въпрос предполагам да..

Ами на мен преди около 6 месеца ми извадиха сливиците по време на ангина щото ми смениха 3 венозни антибиотика и нищо не стана. Болката след ваденето, ако трябва да съм честна, беше ужасна, отвратителна, неописуема. Оправях се само с венозни обезболяващи. Но пък да чукна на дърво от както ми извадиха сливиците не съм боледувала. Само трябва да си пазя дробчето зимата и да дишам през носа :)

kalpazanka
06-17-2012, 12:28
Боли си, но се преживява. Определено се отслабва. За говоренето не помня да имах проблем, нито ми се занимаваше за пиша, нито пък карах околните да напрягат слух. Може би на десетия ден се върнах към обичайната храна /дотогава бях на бульони и пасирана храна/, а след това от бутерките първите два-три месеца получавах болезнени спазми на хранопровода.
Не помня да съм пила обезболяващи, само в първите часове вместо да преглъщам, плюех на марли каквото се отделя.

Понеже някой по-горе пита за цена- зависи от възрастта, от здравните осигуровки, от избора на болница и евентуално екип и т. н.