PDA

View Full Version : Колко калории има в маджите



LYLYY
06-07-2012, 06:41
Някой може ли да ми каже д/г колко калории има в обикновените маджи, средна порция сещате се....
Пр пилешка супа,грах,леща,гювеч и т.н.

GoldenHeart
06-07-2012, 06:50
Зависи с каква и колко мазнина слагаш. Зависи от съдържанието и т.н. Не може да се каже, ей така.

babati
06-07-2012, 06:59
много относителен въпрос, но моето извънземно не вярва да има повече от 300

FuckingFreak
06-07-2012, 09:45
Всичко е относително - дали правиш запръжки, колко олио слагаш такива работи, ама не са малко.

marin4itu
06-07-2012, 11:14
Всеки готви различно дадена манджа, за това е трудно да се каже..

LYLYY
06-07-2012, 11:32
^ о Боже знам нали затова съм написала "Долу-горе"



Всичко е относително - дали правиш запръжки, колко олио слагаш такива работи, ама не са малко.
Ами честно казано аз не готвя.Mайка ми ги прави тези неща и ме принуждава да ги ям.Но съм я гледала мн пъти та...Не знам какво е разбирането за много олио, но като гледам не слага много ддз :д А тези запръжки дори не знаех че се казват така лол, aми понякога слага брашнени, но не много, сега имаме пил.каша и уж трябва да стане гъсто а пък е като супа. застройки тoва поне знам какво е защото не го харесвам та не слагаме :д В смисъл най-обикновено си готвене.
И аз кво съм се заобяснявала тука как готви майка ми лол ;d
Въпросът беше колко Д/Г Примерно - зависи от маста може да бъде м/д 400-700 иии така.

И какво трябва да значи "ама не са малко" FuckingFreak?За мене това може да значи 1000 за тебе 300, нали зн различни разбирания.....


ПП: мразя ги тея неща проваля ми целия режим майка ми като ме кара да ги ям на вечеря.

FuckingFreak
06-07-2012, 11:37
Ми не ги яж,какво само се оправдавате.... С това брашно и мазно със сигурност не пада под 300-400ккал на 100гр, а едва ли ядеш толкова малко.

LYLYY
06-07-2012, 12:20
Ми не ги яж,какво само се оправдавате...Ох ама вие верно не четете бе.Къде прочете да се оправдавам?Ако зависеше от мене дори нямаше да вечерям(Закуската изяж сам, обяда сподели с другите, а вечерята дай на врага си!), но майка ми ме заплашва с болници и тръбички вкарващи ми глюкоза -.-

С това брашно и мазно със сигурност не пада под 300-400ккал на 100гр, а едва ли ядеш толкова малко. Та мерси за по-съществения отговор...

npp
06-07-2012, 12:31
мазнините са най-калорични - 9 калории на 1 грам, докато въглехидратите и белтъчините са по 4 калории на грам, етиловия алкохол е 7 калории за грам, така че колкото повече мазнини има в дадена храна, толкова по-калорична е тя, така и колкото повече въглехидрати и протеини, толкова повече калории, ето защо бульоните/супите са най-ниско калорични, понеже съдържат повече вода

cvetityyy98
06-07-2012, 12:37
http://www.1001recepti.com/#axzz1x6uNk69h тук има различни рецепти и съдържанието на калории в тях. Ще ти помогнат да се ориентираш. :)

FuckingFreak
06-07-2012, 13:13
Това, че мазнините са най-калорични, далеч не значи, че трябва да бъдат избягвани. Едно добро количество на ден, набавено от сурови ядки, маслини/зехтин, краве масло е идеално.
А иначе вечерята също е много важно ядене през деня, не се подлъгвай по тия стари поговорки, уникално глупаво е да не вечеряш / да вечеряш само салата и да се залъгваш, че си сит!