PDA

View Full Version : Метален вкус в устата



bloodyF
06-07-2012, 11:03
от няколко дни като пия вода или просто така усещам метален вкус в устата си
на 17 съм, имам метални пломби, не ми кървят венците
възможно ли е нещо от водата (минерална, от магазина :Д ) да е или проблема е в мен?
не мога да ходя на зъболекар , ако това ще ми кажете, имам дентална фобия и се навивам с месеци да отида на профилактичен преглед
мия си зъбите 2 пъти дневно, сигурно нямам кариеси, имам чувствителност на зъбите и като ям сладко или топло ме болят леко, не от кариес, а от чувствителността, ако има значение..

batkodoki
06-07-2012, 19:06
от няколко дни като пия вода или просто така усещам метален вкус в устата си
на 17 съм, имам метални пломби, не ми кървят венците
възможно ли е нещо от водата (минерална, от магазина :Д ) да е или проблема е в мен?
не мога да ходя на зъболекар , ако това ще ми кажете, имам дентална фобия и се навивам с месеци да отида на профилактичен преглед
мия си зъбите 2 пъти дневно, сигурно нямам кариеси, имам чувствителност на зъбите и като ям сладко или топло ме болят леко, не от кариес, а от чувствителността, ако има значение..

пол/възраст/ръст/килограми ?!

не, НЕ е проблем с водата, не е и проблем с обтурациите на зъби.

"металният вкус" по правило индикира или проблем с Жлъчен мехур или критично сложни неща или нарушена сензитивност след употреба на халюцигенни дроги като "ехо ефект". Кое е валидно за теб - не мога да знам.

bloodyF
06-07-2012, 21:52
женски, 17, 163, ~56-7
гъби не съм взимала, нищо не съм взимала всъщност
не съм препивала наскоро, пуша малко, не мисля че е от това

In*The*Face
06-08-2012, 11:54
Смени си пастата за зъби с такава за чувствителни. Ако смяташ, че може да е от водата, смени и марката. Съмнявам се да имаш някакъв сериозен проблем, но не е лошо да започнеш да се навиваш за профилактичен преглед.

bloodyF
06-08-2012, 18:33
Тце, няма как да се случи това чудо
чакам да стана на 18, ще си събера пари, ще си наема анестезиолог и да ми правят зъбите докато съм под пълна упойка, вредно е, ама е единственото решение без сълзи, сополи, нерви и излишни драми
ще пробвам със смяна на водата и на пастата
мерси
а пък преди пиех изворна (от извор, не от магазина) и ми беше окей, обаче ни свърши и си взех минерална и от тогава ми се получи така..ще си се върна на изворната пък дано се пооправи

mimsssssss
06-08-2012, 22:20
От 2014 влиза закон, с който се забраняват упойките, а анестезията се получава чрез хипноза. :d

Тва беше в кръга на шегата, ама се замисли над него, защото не знам колко си запозната с упойката и нейният ефект върху мозъка като цяло.
Иначе виж какво намерих из нета "Преди откриването на белите пломби масово се използваха пломби от сребърна амалгама. Днес те не са ''на мода'' заради новите технологии и материали в стоматологията. Но ако сте си правили пломби от тази технология, добре е да посетите зъболекаря си. Амалгама се нарича всяка сплав на живака - един от малкото течни метали на стайна температура. Най-често обаче се разбира сплавта от сребърни стружки, размесени с живак. В устата амалгамата има трайност над 20 години. Доста повече от трайността на белите пломби, която е само 5 години. "

bloodyF
06-09-2012, 07:41
е то това , че са уж по-трайни е ясно
явно зъбаря ми е калпав, защото 1 пломба (амалгама) ми я слага 3 пъти..няма обяснение що пада толкова много..
а за упойките-много добре знам какви са вредите са организма, но това е единственото решение за мен..

mimsssssss
06-09-2012, 11:11
^ Аз исках да кажа, че всяка фобия се лекува и то с по-малко средства от упойката. А пък и е дълготрайно решение и после ще ти е мирна главата за напред.

RedArmy
06-09-2012, 11:18
От минералната вода е, съдържа вещества, които реагират с амалгамата. Особено ако е с по-висока киселинност.

bloodyF
06-10-2012, 18:04
От минералната вода е, съдържа вещества, които реагират с амалгамата. Особено ако е с по-висока киселинност.

горна баня
не знам с каква киселинност е , но тия дни си купувах различна и такъв проблем нямах
мерси