PDA

View Full Version : Объркана, ако може съвети



IKnowYou
06-07-2012, 12:51
Здравейте! Искам да чуя странични гледни точки и затова се обръщам към вас. Като за начало - имам приятел от година и малко и както в повечето връзки в един момент нещата вече не бяха толкова розови като в началото. Даже всъщност сме били на прага пред раздяла, но уж всичко се оправяше. Та към основната тема - още октомври се бях засякла на една спирка с един сладур, но нито сме се запознавали, нито нищо - само се гледахме и си се усмихвахме. Не знаех друго за него, освен че е от моя квартал и че е 12 клас. Не го взех много присърце тъй като не мислех, че някога ще го видя пак. Но ставаше така че започнах всеки месец да го засичам поне веднъж в автобуса и никога не сме си казвали нищо различно от здрасти и чао, но винаги е имало усмивки и закачливи погледи. Един ден го видях докато се разхождахме с една приятелка и няма да забравя как си стоеше и си гледаше някво сериозно и като ме видя , се ухили до уши, дойде, запознахме се и му взех фейсбука, не че съм фен, ама не знаех дали ще ми се отдаде друга възможност. Потърсих го вечерта и не го намерих. Оттам реших, че ме е излъгал и ми стана криво, но нямаше какво да направя. И преди около два месеца случайно го открих във фейсбук , оказа се, че не ме е излъгал. Добавих го и видях, че има приятелка от 3 години и половина и направо останах с отворена уста. Не че аз съм цвете за мирисане, де - и аз съм обвързана, ама .. И откакто го имам в приятели нищо - нито ми е писал, нито е харесвал нещо - пълен игнор ... а и аз не смея да му пиша, щото се чувствам гузно пред приятеля ми и сега не знам какво да правя. А междувременно с гаджето ми сме се карали адски много, супер ревнив е , просто не можете да си представите - ревнува ме дори от баща ми, от гаджето на майка ми, от приятелките ми - изобщо от всичко дето мърда и на моменти като ми направи някаква безумна сцена на ревност, ми идва ей така на пук да пиша на тва момче от автобуса ама все се спирам. Та ако можете да ми кажете какво бихте правили на мое място? За мен обяснението за момчето от рейса е , че просто с такава дълга връзка, най-вероятно просто е искал нещо различно ей така за момента, но не ми стиска да си го призная пред себе си май ..

cyclops
06-07-2012, 13:05
Явно и двамата не сте доволни от връзките си. И все пак ако ти не си щастлива с твоя приятел защо си още с него? Фактът , че си се поинтересувала от друг е знак, че не си добре във връзката си.

SmilezZz
06-07-2012, 13:54
Явно и двамата не сте доволни от връзките си. И все пак ако ти не си щастлива с твоя приятел защо си още с него? Фактът , че си се поинтересувала от друг е знак, че не си добре във връзката си.

Съгласна съм.
И ми се струва, че си му давала безброй много поводи, за да те ревнува от всичко, което мърда (както се изрази ти). Колкото и ревнив да е , чак от баща ти ... Съмнявам се.
И в случая, щом вече нещата не вървят, не съм щастлива - ще сложа край на тая връзка, независимо,че сме заедно от година.

IKnowYou
06-07-2012, 14:46
давам пример за ревността от баща ми, за да ми кажеш дали според теб има повод - казвам му " днеска с баща ми се разхождахме в парка " при което отговора е - ооо, с мен не се разхождаш в парка, с всеки друг се разхождаш ама не и с мен ... и т.н. .... нормално ли е ? или пък когато съм на гости на баща ми и сме отишли някъде - на заведение примерно или каквото и да е, пак е подобна реакцията, същото и като гледам някой филм с татко .. а аз него (баща ми) го виждам веднъж в седмицата, щото са разделени с майка, да не останеш с впечатлението, че съм с него постоянно и не обръщам внимание на приятеля ми ... ние даже на моменти сме буквално нон стоп заедно, само дето се вика, не ходим до тоалетната заедно .. няма да споменавам нелепите случаи, когато ми е звънял и аз съм била в банята, звъня му после и му обяснявам и той казва - да бе да, сигурно .. и после уж се шегувал ..

Starless
06-07-2012, 15:02
Това момче едно на ръка.. аз не знам какво още правиш щом казваш, че ситуацията е такава.. че те ревнува прекалено, нещата не вървят и ти се заглеждаш и по други вече.. изглежда си изстинала към него.

TrueStory
06-07-2012, 15:17
С приятеля ти очевидно не се разбирате и ти не си щастлива с него и те разбирам,защото е ужасно някой да те задушава така. Аз не бих го допуснала и според мен не сте много един за друг (поне от това, което си споделила). А относно другото момче бих те посъветвала да не се надяваш на нищо особено след като той е обвързан и по никакъв начин не те е потърсил ....ако се интересуваше от теб със сигурност щеше вече да го е направил.

SuperSizee
06-07-2012, 15:37
Според мене това момче иска единствено и само секс или тайна връзка от която според мене няма да излезе нищо, но не знам ти какво правиш с такъв калъф като приятеля ти. Ревнувате и от баща ти даже - толкова смешно ми звучи това, че не знам.

mini mouse
06-07-2012, 15:43
Ами според мен трябва да се разделите с приятеля ти. Ако не се 4увстваш добре с него това е най-доброто решение. Помисли над думите ми и ако наистина ве4е не изпитваш нищо към него трябва да го зарежеш. А относно мом4ето от автобуса според мен трябва да му пишеш. Запо4ни с нещо като '' Здравей как си '' и така. Опитай се да станете близки приятели. Той трябва да може да ти споделя вси4ко и да те 4увства близка-приятелка на която може да каже вси4ко.След като сте станали приятели и ако ти е достатъ4но близък би трябвало да запо4не да те харесва,защото нали знеш между мом4е и моми4е никога не съществува приятелство. Просто се сближи с него и ако ви е писано ще запо4не да те харесва, ако не поне ще бъдете приятели. Но според мен ако станете достатъ4но близки няма на4ин да не запо4не да те харесва. Дори ще ти сподели 4е ве4е харесва друга и иска да се раздели с приятелката си. КЪСМЕТ...

rusoto_baby_f
06-08-2012, 07:16
Явно и двамата не сте доволни от връзките си. И все пак ако ти не си щастлива с твоя приятел защо си още с него? Фактът , че си се поинтересувала от друг е знак, че не си добре във връзката си.

Съгласна!Въпреки, че за момчето което си засичала не можем да сме сигурни дали е доволно от връзката си или не.Но ти трябва първо твоята връзка да погледнеш и да решиш какво да правиш ако не си щастлива с човека до себе си и чак тогава да се хвърляш към нови емоции.

babity
06-08-2012, 07:49
Сложи мислите си в ред, после решавай такива драми.

In*The*Face
06-08-2012, 10:40
Явно само аз не съм съгласна. Как определихте по няколко усмивки, че момчето от рейса не е доволно от връзката си? Ами аз се усмихвам на ужасно много хора, но това не значи, че търся нещо повече от някакво познанство например. След като това момче не е предприело никакви действия, значи сигурно обича приятелката си. Що се отнася до връзката на авторката, моят бивш приятел имаше подобни изказвания като твоя, но в повечето случаи наистина са били на шега. -Бях в банята. -Да бе сигурно, така ще кажеш. За мен това не е ревност. Що се отнася до реакцията му към баща ти е глупава, но за мен не би била причина да се разделя с някого. Ако не си щастлива обаче, няма смисъл да продължаваш тази връзка, защото така един вид лъжеш и приятеля си. Та на твое място бих се разделила с настоящото момче и не бих очаквала нищо от момчето от рейса. Просто оставам сама, докато не срещна някой подходящ.

svetlidim
06-08-2012, 10:59
Аз ще те посъветвам, ако не си доволна от гаджето си , да се разделите.
А с другото момче мога да ти пожелая успех и дано да се срещате по-често, само така ще ти стане ясно какъв тип човек е и какво да очакваш от него.

heartshapedbox
06-08-2012, 11:58
Очевидно с приятеля ти не сте един за друг, даже се чудя как си издържала година, че и повече с тази негова ревност.
Колкото до момчето от рейса-не възлагай големи надежди, щом не те е потърсил. От друга страна обаче, ти може да му пишеш-не е задължително той да прави първата крачка. Без да го опознаеш няма как да разбереш как стоят нещата в неговата връзка и има ли нещо към теб.

Starless
06-08-2012, 12:24
Ами според мен трябва да се разделите с приятеля ти. Ако не се 4увстваш добре с него това е най-доброто решение. Помисли над думите ми и ако наистина ве4е не изпитваш нищо към него трябва да го зарежеш. А относно мом4ето от автобуса според мен трябва да му пишеш. Запо4ни с нещо като '' Здравей как си '' и така. Опитай се да станете близки приятели. Той трябва да може да ти споделя вси4ко и да те 4увства близка-приятелка на която може да каже вси4ко.След като сте станали приятели и ако ти е достатъ4но близък би трябвало да запо4не да те харесва,защото нали знеш между мом4е и моми4е никога не съществува приятелство. Просто се сближи с него и ако ви е писано ще запо4не да те харесва, ако не поне ще бъдете приятели. Но според мен ако станете достатъ4но близки няма на4ин да не запо4не да те харесва. Дори ще ти сподели 4е ве4е харесва друга и иска да се раздели с приятелката си. КЪСМЕТ...

Цял сценарий написа ;дд ..но като се замисля май си права, че няма приятелство между момче и момиче т.е и да има е до един определен момент, в който единият започва да харесва другия (не става въпрос за съученици или просто познати..). Иначе не си права, че като се опознаят и станат "приятели" той трябва да започне да я харесва... изобщо си много далеч от истината.

Dark_Heartbreaker
06-08-2012, 12:34
Разбирам момче да те ревнува от други момчета, но от баща ти?... Ако му имаш достатъчно доверие на приятеля ти, може да поговориш с него и да му кажеш, че такава ревност не е нужна. Преди да стигнете до раздяла, се опитайте да решите проблема, а ако и пък тогава не става.....Колкото до момчето то рейса, няма нищо лошо в това ти първа да му пишеш. Може и да не стигнете до това да се заедно, но не означава, че не можете да поддържате връзка, било то като приятели. Успех!