PDA

View Full Version : Брекети ?!?



inlovethesun
06-07-2012, 15:59
В момента съм на 16 години и скоро посещавах стоматолог, защото зъбите са ми криви и постоянно имам проблеми с тях. Стоматологът ми каза, че ще се наложи да слагам брекети, но се двоумя, защото първо че ще трябва да ги нося 2-3 години а само при тази мисъл на мен ми става лошо и второ смятам че ако ги сложа ще стоят адски грозно и ще се чувствам некомфортно с тях но от друга страна много искам зъбите да ми се оправят.

cveti685
06-07-2012, 16:12
Предполагам, че се притесняваш от това да не ти се подиграват другите, ама не трябва да ти пука какво мислят те. Важното е че след това ще имаш прави и хубави зъбки. :P

kolegata88
06-07-2012, 16:16
Брекетите не са равно на грозно.Мен лично много ме превличат мадами с брекети :).

Мечо_Буболечо
06-07-2012, 16:32
Защо да се подиграват? Защото има пари да си позволи да си оправи зъбите ли? Много по-смешно е млад човек с неподдържани зъби.

inlovethesun
06-07-2012, 21:19
Мен точно това ме притеснява как ще ме приемат околните и защото в момента си имам приятел и не знам как ще реагира той може и да ме зареже и това много ме притеснява а много искам да си оправя зъбите не че са ми много криви но пак

SuperSizee
06-07-2012, 21:38
Брекетите не са равно на грозно.Мен лично много ме превличат мадами с брекети :).

По умни ми изглеждат на мен.

Няма какво да те притеснява наистина ;) ... Както и самата ти каза няма да ги носиш цял живот, а те са нещо през което не малко деца минават. Не мисли за това какво другите мислят за тебе, защото просто после другите ще се чудят, защо не са като теб ;)...

shmatarok
06-07-2012, 22:10
Щом имаш възможността да си ги позволиш, не се притеснявай, ами действай! На никого не правят впечатление вече брекетите, след като станаха толкова позната практика. Пък и после като ти се подредят зъбите се чувстваш много по-добре :)
Ако не са ти много криви зъбите, можеш да ги носиш и около година (т'ва си зависи и от захапки и т.н., де). Но ако определящият ти фактор е това как ще те възприемат останалите, няма нужда да се тревожиш. ;)

ForzaFelipe
06-07-2012, 22:18
Носих 2 години и нещо,не е нито болка за умиране,нито хората те замерват с камъни като те видят :) С тях може да се мляскаш с гаджето колкото си искаш,тъй че не се тревожи за глупости.

In*The*Face
06-08-2012, 10:52
Носила съм брекети и то по мое собствено желание. Запознах се с бившия ми приятел и тръгнахме точно тогава. Никой не ми се е продигравал и никога не съм се притеснявала от това, защото знаех, че ефекта е огромен и е за цял живот. Действай и изобщо не се двоуми. Малко е неприятно в началото докато свикнеш, но после дори забрваяш, че ги имаш. Имам два важни съвета, за да не си изпатиш като мен. Много внимателно си избери ортодонта и след слагането на брекетите следи превантивно дали няма поява на кариеси. Личната хигиена е повече от наложителна. След всяко хранене - минимум 5 минути миене на зъбите. Вземи си джобна четка и пасти и ги носи навсякъде. След като ти свалят брекетите може да се наложи да слагаш нощен апарат. Не го занемарявай, за да не се изместят вече правите ти зъби. Това е най-важното, което се сещам. Ако имаш въпроси - питай и моят съвет е да не се чудиш, а да действаш.

Мечо_Буболечо
06-08-2012, 14:02
Гаджета тепърва ще сменяш много, но зъбите ти са едни за цял живот. Утре ако се влюбиш в момче, което харесва жени с хубави зъби и приятна усмивка?
Нито едно момче не бива да влияе за подобни здравословни и стоматологични процедури, за които трябва да вземеш решение.
Това са си твоите зъби и твоя живот. Какво общо имат чужди хора с подобни решения?!

SmilezZz
06-08-2012, 15:43
Стига с тия глупости, момиче.

Какви са тия простотии от рода "притеснявам се как ще ме приемат околните"? Аз лично не виждам място за подигравка и подобни. Първо, че това означава, че се грижиш за себе си и за тялото си. Второто, което е, че се приема, че вече на тая възраст всички са пораснали. А още по-голяма простотия беше "ами ако гаджето ми ме зареже, заради брекетите ми" - осъзнай се. Той да не би да е с тебе , заради кривите ти зъби? Той те харесва такава, каквато си и ще продължава да го прави.

Давай. Зъбите ти са за цял живот - имаш възможност, защо не ги оправиш?

ParadOx
06-08-2012, 16:09
Мислех и едното, и другото, което ти си мислиш преди да сложа брекетите.. само едно ще ти кажа- заслужава си

В началото и аз си мислех, че е грозно, но след макс 1-2 седмици ги приемаш вече като част от зъбите ти и не ти правят впечатление. Не знам на каква възраст си, може би се притесняваш от подигравки- такива вече има твърде, твърде рядко, защото по-голямата част от тийновете са с брекети 8-)

Относно времето- аз ги носих точно 1 год. 10 месеца и 11 дни 8-)
3 год. в никакъв случай няма да ги носиш. Най-често около год. и половина, повярвай ми не се усеща кога е минало времето.

Footbalgirl
06-08-2012, 16:19
и аз бях като теб, много се съмнявах дали няма да ми се подиграват, но след като се сдобих с брекети се почувствах много добре, всички приятели, а и хората от класа, бяха впечатлени и ме разпитваха постоянно за тях- дали боли, как се слагат, как се махат, как така всяка седмица съм с различни цветове... носих ги около 2 години, даже аз пожелах малко повече, защото исках по- добър ефект, много ми беше мъчно, когато ми ги махнаха. в по- горен пост ти споменават и за апарата, който носиш след като свалиш брекетите- не е нищо опасно- точно като телчетата са, аз ги носих само отгоре, а и само спях с тях, не ми казаха да ги нося постоянно, ефекта е невероятен. не се притеснявай за момчетата, мисля, че ще бъдат впечатлени, а и всеки е по- красив с прекрасна усмивка!

heartshapedbox
06-10-2012, 02:31
Мен точно това ме притеснява как ще ме приемат околните и защото в момента си имам приятел и не знам как ще реагира той може и да ме зареже и това много ме притеснява а много искам да си оправя зъбите не че са ми много криви но пак

Приятелят ти би те зарязал заради едните брекети? о.О
Аз носих около 2 1/2 години, никой не ми се е подигравал. Даже им бях свикнала дотолкова, че ми беше странно, като ми ги махнаха. Определено си заслужава.

patiitu
06-22-2012, 10:37
Ами сега нося брекети, но и аз в началото се притеснявах като теб, :oops: не се бой, нищо страшно няма :wink: Само малко ще те боли в началото, но после те отпуска и си живееш пак, все едно нямаш нищо на зъбите! А за красота не мисли, няма какво да се лъжем, след като ги махнеш ще си 10 пъти по хубава, 8)

Your.Passion
06-22-2012, 11:11
Мен точно това ме притеснява как ще ме приемат околните и защото в момента си имам приятел и не знам как ще реагира той може и да ме зареже и това много ме притеснява а много искам да си оправя зъбите не че са ми много криви но пак

Защо да ти пука ?! :) НЕ плащай данък обществено мнение !! :) За приятелят ти :зависи от човека . :)

tattoobitch19
06-22-2012, 18:22
в момента нося някъде от година и половина и така ми се наредиха, че и за реклами на паста за зъби биха ме взели :D
направи го, свикваш бързо и другите свикват и спират да забелязват - наистина! ако гаджето те зареже, значи е идиот и е ходил с теб само заради начина, по който си изглеждала ;)
пък който не те харесва е тъп комплексар - ти си тази, която има парите, за да си оправи зъбите и то за цял живот! другите завиждат - това е въпрос и на финансова гледна точка!
наистина си задай въпроса "хубава усмивка за цял живот или две-три подигравки за година и нещо?"
аз лично искам да ги свалям лятото, че само ме разиграват сякаш, всеки път ги питам кога ще ги махат, като са безупречно изправени, а те мрънкат нещо...
ама слагай, докато си по-малка!!! това е важното, нататък вече почват сериозните взаимоотношения и връзки и само ще се упрекваш, че не си ги сложила сега, когато никой не те гледа толкова-толкова! ;)

sweetycherry33
06-24-2012, 09:57
Слагай брекети и хич и да не ти пука.
Едва ли ще ги носиш чак 3 години, най - много 2.
А пък после ще имаш прави, хубави зъби.Не вярвам да ти се подиграват за брекети, а гаджето според мен ще ги приеме, голямото чудо станало. :)

Smilee_
08-25-2012, 11:32
Аз имам брекети и отначало много се притеснявах за мнението на околните, но всички ми казват, че съм много сладка и даже вече никой не ги забелязва.. така че няма от какво да се притесняваш. Апък ако наистина няма да ти е комфортно така може да си сложиш или прозрачни или вътрешни.. само че са по-скъпи. :)

druzilla
08-25-2012, 11:39
Мен точно това ме притеснява как ще ме приемат околните и защото в момента си имам приятел и не знам как ще реагира той може и да ме зареже и това много ме притеснява а много искам да си оправя зъбите не че са ми много криви но пак

Ако те зареже заради едни брекети ще разбереш,че изобщо не те е обичал..Пък майната им на околните,важното е че зъбите ти след 2 години ще са прави и хубави. :)

Narkomancencety
09-03-2012, 19:51
Сложи си силиконови :) Аз сега нося, много са удобни и честно да ти кажа харесвам се повече от преди и даже не искам да ги свалям. Но са по-скъпи от металните :) препоръчвам ти бели ластици, няма да се виждат толкова ;) колкото до гаджето ти, ако те зареже значи не те обичал и ще съжалява накрая, щото след 2 години ще си с много хубава усмивка .

slava1
09-05-2012, 02:06
Аз на 13 сложих брекети и чак сега ми ги махнаха-сега съм на 16!В началото не давах и дума да става да сложа такова нещо,стояха ужасно но след 1 месец имаше страшен ефект.Наложи ви се да ми ги махнат по-рано отколкото трябваше и в момента нося други шини-само вечер.Сега не спирам са се усмихвам и НЯМА НИЩО СМЕШНО И СРАМНО в това да носиш брекети.После ще си адски доволна а и си още малка..вместо да сложиш за 2-3 години брекети и да ти се оправят зъбите..искаш цял живот с криви ли зъби да стоиш,което в случая и по смешно,защото усмивката е най-добрият грим!

IvetoIvanova
09-05-2012, 18:43
Аз на 16 сложих брекети и вече 7 месеца съм с тях ! Беше ми странно как ще реигират другите но важното беше , че ще имам прекрасни зъби . Никой не ме е карал на сила да ми ги сложат аз сама реших . Вечер нося ластици и така . Но няма какво да се колебаеш слагай ако имаш възможност :) !

Psyko Nuts
09-05-2012, 23:24
Мен точно това ме притеснява как ще ме приемат околните и защото в момента си имам приятел и не знам как ще реагира той може и да ме зареже и това много ме притеснява а много искам да си оправя зъбите не че са ми много криви но пак

Ако те зареже, заради едни брекети, значи ще си разбрала, че той не е за теб. Иначе ако имаш финансовата възможност купи си ги, носят се не повече от година и половина, а може и по-рано да ги махнеш. Според ортодонта. А замисляла ли си се кой после ще има най-яката усмивка? :)