PDA

View Full Version : Вярвате ли в Алах?



Joc
06-07-2012, 19:28
Въпроса е ясен.

RagioL
06-07-2012, 20:15
Че ти пък от кога се интересуваш от алах?

Joc
06-07-2012, 20:18
искам да знам кой вярва в алах

gandalfepi4
06-07-2012, 20:24
Само "лудачето" дето се мотае из политика (май) верва.

npp
06-08-2012, 10:46
аллах е арабската дума за Бог("إله", "اله" - állaha), обаче представяния в корана аллах не е баш истинският Господ Бог, понеже корана е по-скоро разширено връщане към старията завет с елементи от Новият, отколкото следване само на Новият, което мюсюлманите лесно могат да коригират ако се обърнат директно към истинският Господ Исус Христос, но в никакъв случай не е Добре да продължават с езотериката и кръвопролитията

SmilezZz
06-08-2012, 15:46
Не.

10 букви.

dreamwalker
06-10-2012, 17:57
Каква точно е целта на тази тема? Да дойде defender и с gandalfepi4 да се впуснат в някакъв безкраен спор?
П.П. Името се пише "Аллах", а не "Алах". Имат съвсем различни значения.

RagioL
06-10-2012, 19:03
А аз все пак да се изкажа по темата.
Аз вярвам само в Кукулкан защото само той e пич. :D

dPa3HuTeJl
06-12-2012, 15:55
Аз лично вярвам в мистър пропър.

babati
06-12-2012, 16:16
лудото на алах

babati
06-13-2012, 04:14
ТЕСТ ЗА ОЛИГОФРЕНИ:

Ако тук виждате божия намеса като олигофрените, които са изкоментирали клиповете, значи сте завършен дебил.

МОЖЕТЕ ДА СТЕ СПОКОЙНИ, ЧЕ ОТ КЛИПЧЕТАТА НИЩО НЕ ИЗКАЧА И НЕ ВИКА

http://www.youtube.com/watch?v=GAhO1JISIpY
http://www.youtube.com/watch?v=sl8tULeOUY4

Летящо минере. И ние имаме такива клипчета, само че нашите са с летящи чинии

http://www.youtube.com/watch?v=HwFo4x6eDkU

тук някой е заснел водата и на някой друг му е заприличало на надпис алах

http://www.youtube.com/watch?v=BxzOu_gD54U

Забележете - 3 милиона гледаня и 70% от ръчичките нагоре за клипа.

http://www.youtube.com/watch?v=HwFo4x6eDkU


Междйу другото тези психари бяха горили момиченце и писали алах по него за да е чудото на алах. Имаше такъв скандал. И то не някакви обикновенни ислямисти, а висши духовни лица.

gandalfepi4
06-13-2012, 07:16
^ Като ще спамим...

http://i.imgur.com/cJ2zU.jpg

DownloadVirus
06-14-2012, 09:45
^ Като ще спамим...

http://i.imgur.com/cJ2zU.jpg

phpaphaphphapphap

dreamwalker
06-19-2012, 13:41
http://www.youtube.com/watch?v=0kejkrSvesg

horacio
06-19-2012, 13:50
Да, вярвам в Аллах.
Алла, Алла, Алла, Аллааааааааааах <3
Той е избавлението! Само той! Сутрешна молитва, вечерна молитва - на всичките съм там!

2lea
06-19-2012, 14:12
Абе я да ми яде кура тоя аллах. Кви са тия пумяри axaxa

kadishona
06-21-2012, 13:12
2lea, Ако някога се зачудиш, знай че ти си проблемът на тази държава. Що не ходиш в някой друг раздел на форума?

dreamwalker
06-23-2012, 22:43
^
А нормално ли е да ръсите простотии в раздел, който не носи великото наименование "Кофата"?

chukipuki
06-24-2012, 08:19
Не

vde
06-27-2012, 22:16
Не вярвам, но аз и в Бог/Дявола не вярвам, и в Буда също не, и Шива не.
Идеята за божество като цяло не ми допада.

Мога да споделя обаче, че от всички храмове които съм посещавал, най-спокойно се чуствам в Будистки храм (в Ю. Корея в Сеул), там е простичко и спокойно, за разлика от катедрали и църкви където се чустваш като нищожество, макар, че там то това е целта. За джамиите, там е интересно, но там съм напрегнат, не мога да кажа, че се отпускам.

Исхак
07-09-2012, 20:18
Пише се "Аллах"! Да, аз и още няколко милиарда вярваме в Него

luda4et0o
07-31-2012, 13:10
Да Вярвам в Аллах (я виж ти gandalfepi4 не ме е забравил) :D :D :D

PyCoKoCkA93
07-31-2012, 13:16
Не.

DieselBlood
07-31-2012, 22:53
Вервам У кварталния.

enabl3
08-01-2012, 23:26
Да

mechone
08-04-2012, 13:43
не

candysweet
08-11-2012, 12:35
Алах ,Шмалах.PASTAFARIANISM FOREVER!!

In_Nomine_Sathanas
08-11-2012, 14:25
Алах ,Шмалах.PASTAFARIANISM FOREVER!!

Точно така! И аз се кланям само на Летящото Спагетено Чудовище!

npp
08-11-2012, 15:57
а можете ли да готвите добре спагети?, това не е така лесно като да се лигавиш в социалните мрежи докато си се разплул на фотьойла :-D

mizantrop_1
09-10-2012, 07:31
Човек трябва да вярва в нещо в крайна сметка дали е Аллах, дали Иисус Христос или пък Буда , няма значение , ТОЙ е един за всички , но с много имена :) Аз лично съм мюсюлманка :)

JDeel
09-11-2012, 03:29
Не го харесвам (не Аллах конкретно, а Бог). Една единствена причина - очевадно не е толкова добър, за колкото се представя. Проблемите дето се случват на тая планета не подсказват да е управлявана само от "безграничната Любов" :)

greenblood
09-11-2012, 04:20
НЕ! Защото съм християнин и за мен бог е един. Вярвам в Исус Христос.

Doctor_Satan
09-11-2012, 16:33
НЕ! Защото съм християнин и за мен бог е един. Вярвам в Исус Христос.

Ама ти май се гордееш, че си християнин,а?

Incadeptus
09-11-2012, 16:55
Не вярвам.И да защо по дяволите мислите Бог за толкова добър и милостив.Аз лично мисля,че ако има Бог а мисля че има тоооооо той не е толкова добър.

greenblood
09-11-2012, 17:30
Ама ти май се гордееш, че си християнин,а?

Да се гордея не ни най малко. Това каква религия изповядваш не е повод за гордост. Просто отговарям на темата.

RagioL
09-11-2012, 17:34
Не вярвам.И да защо по дяволите мислите Бог за толкова добър и милостив.Аз лично мисля,че ако има Бог а мисля че има тоооооо той не е толкова добър.

Нали си просветен в отвъдните светове хлапе! Подреди си данните от астрала и не ти е нужна вяра!

По интересно ми е къде изчезна Gandalfepi4 ?

Incadeptus
09-11-2012, 17:36
Мисля,че си тъп/а.Господ бил един,Исус Христос.Защо него?С какво е по-различен от Аллах,от Буда,от Шпринхаузер ;д ???Защо хорааааа не можете като вярвате в Господ,просто да вярвате в Господ,да няма име,да не вярвате в някакъв си с име,а просто в Господ защооооо?Просто да кажете:Вярвам в Бог,ама неее в Исус или Аллах или който и да било.

RagioL
09-11-2012, 17:42
Мисля,че си тъп/а.Господ бил един,Исус Христос.Защо него?С какво е по-различен от Аллах,от Буда,от Шпринхаузер ;д ???Защо хорааааа не можете като вярвате в Господ,просто да вярвате в Господ,да няма име,да не вярвате в някакъв си с име,а просто в Господ защооооо?Просто да кажете:Вярвам в Бог,ама неее в Исус или Аллах или който и да било.

И това беше насочено към?

Incadeptus
09-11-2012, 18:32
Към всички бе ГОЛЯМ.Просветен съм,разбира се.Ама аз съ си подредил данните и то не е само астрала бе голям.А аз да съм казал,че вярвам в нещо?В нещо като Господ?Не помня.Но казвам на тези,които казват,за мен Бог е един,Исус Христос пахахахааа.Простотии.Ако бяхте толкова вярващи,щяхте да знаете,че си няма име.

Doctor_Satan
09-11-2012, 18:36
Да се гордея не ни най малко. Това каква религия изповядваш не е повод за гордост. Просто отговарям на темата.

Хммм, прощавай, просто така ми се стори, че го казваш с една прикрита гордост, все едно се взимаш за нещо повече от останалите.


То и повечето християни уж трябва да са смирени и да не се гордеят, но на практика цялата ви религия е пропита с едно месианство и чувство да богоизбраност:
-Господ е направил света за вас
-Господ има планове за вас
-Господ се грижи за вас
и т.н.

Доста сте специални, а?

greenblood
09-11-2012, 22:32
Хммм, прощавай, просто така ми се стори, че го казваш с една прикрита гордост, все едно се взимаш за нещо повече от останалите.


То и повечето християни уж трябва да са смирени и да не се гордеят, но на практика цялата ви религия е пропита с едно месианство и чувство да богоизбраност:
-Господ е направил света за вас
-Господ има планове за вас
-Господ се грижи за вас
и т.н.

Доста сте специални, а?

Брато нещо взимаш нещата много на сериозно. Самата цялата тема си е провокираща да ти кажа. Аз не се чувствам с нищо повече примерно от теб и от който и друг да е в този форум. Всеки има право да вярва в това което си по иска.

И какво искаш да кажеш с това че господ бил направил света за нас? Той света е направен за всички за теб за мен и за всички живи същества който ходим по тази земя. :)

Incadeptus
09-11-2012, 23:00
КоЙто ходим по тази земя.Значи твоят бог,Исус Христос е създал само земята нали така,значи е създал само една планета.А другите планети и звезди някой друг ги е създал нали така?Защото вие не вярвате в извънземни нали така?А извънземните живеят на други планети нали така?А е доказано,че има и други планети и че са истински нали така?Или ще кацеш,че има милярди планети и Бог е избрал да създаде живот точно на земята и на никоя друга така ли?

JDeel
09-11-2012, 23:35
Пичове, Исус Христос не е Бог, а само негов син и на Мария. Нали е заченат с божествено ин-витро (тъй да се каже). Просто е пратен от баща си да ни вкара малко акъл, ама без файда както изглежда. А за мюсюлманите е пророк, което пак е божи пратеник, но не самия Бог :)

Incadeptus
09-11-2012, 23:41
Ем няма значение,това което казах си важи.И да не е Исус вие вярвате в християнския Бог,ЗАЩО?

JDeel
09-12-2012, 00:02
На който каквото са му обяснили като малък - в това вярва. Или поне в това би отговорил че вярва, ако го попитат.

Аз като бях по-малък и много си играехме с една приятелка, която беше фенка на Левски и само за тях говореше. Аз никога не съм се интересувал от футбол, дори не знам кои играят в Левски или ЦСКА, но ако сега има мач между двата отбора ще съм за Левски. И то само защото някога ми е говорено за този отбор повече, без никаква друга причина.

Та те така и с религията. Едва ли някой тук е наистина, ама наистина вярващ. Просто в един ранен момент са ви осведомили, че сте вярващи християни, и автоматично това сте възприели за истина. На практика и хал-хабер си нямате за какво става на въпрос. И бих казал - за ваше добро :)

Doctor_Satan
09-12-2012, 06:05
Брато нещо взимаш нещата много на сериозно. Самата цялата тема си е провокираща да ти кажа. Аз не се чувствам с нищо повече примерно от теб и от който и друг да е в този форум. Всеки има право да вярва в това което си по иска.

И какво искаш да кажеш с това че господ бил направил света за нас? Той света е направен за всички за теб за мен и за всички живи същества който ходим по тази земя. :)

Тъпичък си, с което изобщо не ме изненадваш, предвид вярванията ти ..... "Всеки има право на мнение...." , "Света е направен за нас" hurr durr

http://prikachi.com/images/283/5259283V.gif

Като някакви ретарди повтаряте едни и същи заучени фрази, сякаш за да убедите повече себе си, отколкото другите.

Nam3less3
09-12-2012, 06:45
На който каквото са му обяснили като малък - в това вярва. Или поне в това би отговорил че вярва, ако го попитат.

Аз като бях по-малък и много си играехме с една приятелка, която беше фенка на Левски и само за тях говореше. Аз никога не съм се интересувал от футбол, дори не знам кои играят в Левски или ЦСКА, но ако сега има мач между двата отбора ще съм за Левски. И то само защото някога ми е говорено за този отбор повече, без никаква друга причина.

Та те така и с религията. Едва ли някой тук е наистина, ама наистина вярващ. Просто в един ранен момент са ви осведомили, че сте вярващи християни, и автоматично това сте възприели за истина. На практика и хал-хабер си нямате за какво става на въпрос. И бих казал - за ваше добро :)
Обясни ни, учителю, за какво става въпрос, като толкова си чел и разсъждавал по религиозните въпроси.

Тъпичък си, с което изобщо не ме изненадваш, предвид вярванията ти ..... "Всеки има право на мнение...." , "Света е направен за нас" hurr durr

Като някакви ретарди повтаряте едни и същи заучени фрази, сякаш за да убедите повече себе си, отколкото другите.Човека ти отговори абсолютно вярно, стига писа глупости от безсилие :D

Doctor_Satan
09-12-2012, 07:23
Човека ти отговори абсолютно вярно, стига писа глупости от безсилие :D

Тихо бе, като не се заяждам с тебе, защо се обаждаш? :D

RagioL
09-12-2012, 13:28
Към всички бе ГОЛЯМ.Просветен съм,разбира се.Ама аз съ си подредил данните и то не е само астрала бе голям.А аз да съм казал,че вярвам в нещо?В нещо като Господ?Не помня.Но казвам на тези,които казват,за мен Бог е един,Исус Христос пахахахааа.Простотии.Ако бяхте толкова вярващи,щяхте да знаете,че си няма име.

Гледам се интересуваш от окултизъм, та чувал ли си за херметизъм.

bilqnavod
09-12-2012, 13:33
Вярвам в Бог. Днес ми се паднаха на изпита хубави теми. От 366 въроса ми се падна - специално този, за който си мисля от 3 месеца! Не е ли съвпадение. Знаех го много добре. и другите 2 теми бяха хубави.
На друг изпит паданаха ми се въпроси: 6; 6 задача за решаване; 16, 61; Тези теми ги преговарях няколко пъти предния ден за другите не ми остана време. Бог е милостив и вярвам, че помага на всеки трудещ се добър човек. Съжалявам, че дадох примери само с изпити, но в момента само за тях мисля. Просто завършвам и е важно за мен!

А специално за аллах! Мисля, че бог е един!

Doctor_Satan
09-12-2012, 14:17
Вярвам в Бог. Днес ми се паднаха на изпита хубави теми. От 366 въроса ми се падна - специално този, за който си мисля от 3 месеца! Не е ли съвпадение. Знаех го много добре. и другите 2 теми бяха хубави.
На друг изпит паданаха ми се въпроси: 6; 6 задача за решаване; 16, 61; Тези теми ги преговарях няколко пъти предния ден за другите не ми остана време. Бог е милостив и вярвам, че помага на всеки трудещ се добър човек. Съжалявам, че дадох примери само с изпити, но в момента само за тях мисля. Просто завършвам и е важно за мен!

Значи ми казваш, че Господ, този разум обхващащ цялата вселена, това проявление на висши вселенски закони, отвъд всякакви човешки представи, е дошъл на Земята и направил така че да ти се падне точно определен въпрос на изпитите?
I can't live on this planet anymore.....
http://prikachi.com/images/47/5261047s.gif

Сигурно като ходиш до кенефа, Господ пак ти помага?

(В тази връзка http://www.youtube.com/watch?v=JttDE4R0SbA :D)

bilqnavod
09-12-2012, 14:20
^^ Да.

Doctor_Satan
09-12-2012, 14:29
^^ Да.

Не ми се живее повече.....
http://prikachi.com/images/137/5261137K.gif

bilqnavod
09-12-2012, 14:32
ДокторІСатан!

bilqnavod
09-12-2012, 14:33
Няма да те убеждавам в доводите си! ОК??????

bilqnavod
09-12-2012, 14:33
Ясна ли съм?????

Doctor_Satan
09-12-2012, 14:42
Защо? Да не би да е защотоооо.....са малоумни? Страх те е че ще оспоря малките ти илюзии?

~The Smile~
09-12-2012, 14:53
Вярвам единствено в Исус Христос!

greenblood
09-13-2012, 20:04
Тъпичък си, с което изобщо не ме изненадваш, предвид вярванията ти ..... "Всеки има право на мнение...." , "Света е направен за нас" hurr durr

http://prikachi.com/images/283/5259283V.gif

Като някакви ретарди повтаряте едни и същи заучени фрази, сякаш за да убедите повече себе си, отколкото другите.

Знаете ли какво правят хората когато нямат какво да кажат? Започват да се обясняват или да обиждат. Е пич ти си от вторите който нямат какво да кажат и започват направо да обиждат. Обаче аз няма да падна на твоето ниво и да ти отвърна по същия начин. Аз каквото имах да кажа си го казах ако нещо не ти харесва мнението ми може да се оплачеш на арменския поп. :D

npp
09-14-2012, 11:04
никога християните не са атакували посолства и не са правили световен бунт заради това че някой е представил Исус в лоша светлина, при все че много пъти досега Той беше злепоставян не само то исляма, но и от страна на множество други вероизповедания, но ето кои са по-лошите религии, те сами си показват рогата

Nam3less3
09-14-2012, 12:12
никога християните не са атакували посолства и не са правили световен бунт заради това че някой е представил Исус в лоша светлина, при все че много пъти досега Той беше злепоставян не само то исляма, но и от страна на множество други вероизповедания, но ето кои са по-лошите религии, те сами си показват рогатаМюсюлманите имат много причини да нападнат американското посолство(и все икономически), просто само чакат повод или някаква обида.
Религията няма общо с арабоамериканските проблеми.

Doctor_Satan
09-14-2012, 12:55
Аз не се чувствам с нищо повече примерно от теб

Обаче аз няма да падна на твоето ниво

Шах...... и мат.

Казах ли ти че си поредния бурсук, имащ се за нещо повече от другите? Едни и същи фрази, преструване, игрички, само това ли можеш? Не е вярно че няма какво да кажа и затова те обиждам, просто разбирам че си тъп комплексиран изтърсак, потънал в стандартните илюзии и представи за себе си, и затова не искам да ти обяснявам - така само ще подсиля илюзиите ти. Всеки иска да се идентифицира с нещо, ти го правиш с християнството, а вярата ти е колкото да отбиеш номера. Съмнявам се че изобщо си истински вярващ, ти си просто дришльо търсещ нещо чуждо, което да те идентифицира и да ти придава характер и дълбочина. И това не ме изненадва - повечето хора търсят винаги нещо чуждо, което да им придава характер, когато те самите нямат такъв. На тази база са всички фенове, религиозни хора, последователи на идеологии и т.н. Доста е лесно да вземеш нещо чуждо и да зачиташ неговите черти като свои. Но това е илюзия служеща на малки и дребнави хора, които компенсират своята ограниченост, като си измислят прилежащи им персонажи и характеристики(според това какво им липсва). А това прикрито задоволство с което повтаряш тези фрази, че даже и се опитваш да се правиш на интелигентен, просто допълва картинката, на която си се представяш. Копирането на такива простотии като "Аз си казах мнението, пък на теб ако не ти харесва бла бла бла", "Ти само знаеш да обиждаш, значи си ми под нивото" е просто жалко, а първоначалната му цел - да ти придаде необходимата независимост и напереност в очите на другите и така да омаловажи стойността на моите думи - е вече загубена в морето от повторения на напудрени седмокласнички. Това исках да ти кажа, но сметнах че едва ли нещо ще разбереш, затова се задоволих просто с обиждане и плюене.
Цялото ти мнение е изградено от неща които съм виждал стотици, да не кажа хиляди пъти, просто няма с какво да ме изненадаш, всичко вече съм го чувал. Затова излей поредната доза наизустен булшит и довечера спи спокоен сън, в знанието че си над мойто ниво.....

Заключение:
http://prikachi.com/images/230/5270230q.jpg

npp
09-14-2012, 13:25
Мюсюлманите имат много причини да нападнат американското посолство(и все икономически), просто само чакат повод или някаква обида.
Религията няма общо с арабоамериканските проблеми.

засега всички протестиращи от ислямският свят казаха че бунтът им е заради някакъв си филм, който обиждал мохамед - не е ли това една империалистична и тиранична религия още от самото си начало?!, достатъчно е дори и това как 400 години са се опитвали да поробват този народ за да превърнат християните и цялото население в мюсюлмани, навсякъде проповядват че исляма е повече от учението на Исус след като е просто връщане към човекоубийствените постановления на старият завет, които самият Господ е отменил още преди 2 хилядолетия, при положение че мохамед не е единственият лъжепророк, заради когото досега милиони хора са били погубвани - за съжаление света бе пълен с много такива лъжепророци, то и аз не съм роден в израел и нямам нищо общо с израелският род, нито мога да се нарека чисто бял ариец, но пак вярвам само в Онзи, Който никога не е причинявал зло на когото и да е от човеците - разбира се, като казвам всичко това, не съдя никого

greenblood
09-16-2012, 23:39
Шах...... и мат.

Казах ли ти че си поредния бурсук, имащ се за нещо повече от другите? Едни и същи фрази, преструване, игрички, само това ли можеш? Не е вярно че няма какво да кажа и затова те обиждам, просто разбирам че си тъп комплексиран изтърсак, потънал в стандартните илюзии и представи за себе си, и затова не искам да ти обяснявам - така само ще подсиля илюзиите ти. Всеки иска да се идентифицира с нещо, ти го правиш с християнството, а вярата ти е колкото да отбиеш номера. Съмнявам се че изобщо си истински вярващ, ти си просто дришльо търсещ нещо чуждо, което да те идентифицира и да ти придава характер и дълбочина. И това не ме изненадва - повечето хора търсят винаги нещо чуждо, което да им придава характер, когато те самите нямат такъв. На тази база са всички фенове, религиозни хора, последователи на идеологии и т.н. Доста е лесно да вземеш нещо чуждо и да зачиташ неговите черти като свои. Но това е илюзия служеща на малки и дребнави хора, които компенсират своята ограниченост, като си измислят прилежащи им персонажи и характеристики(според това какво им липсва). А това прикрито задоволство с което повтаряш тези фрази, че даже и се опитваш да се правиш на интелигентен, просто допълва картинката, на която си се представяш. Копирането на такива простотии като "Аз си казах мнението, пък на теб ако не ти харесва бла бла бла", "Ти само знаеш да обиждаш, значи си ми под нивото" е просто жалко, а първоначалната му цел - да ти придаде необходимата независимост и напереност в очите на другите и така да омаловажи стойността на моите думи - е вече загубена в морето от повторения на напудрени седмокласнички. Това исках да ти кажа, но сметнах че едва ли нещо ще разбереш, затова се задоволих просто с обиждане и плюене.
Цялото ти мнение е изградено от неща които съм виждал стотици, да не кажа хиляди пъти, просто няма с какво да ме изненадаш, всичко вече съм го чувал. Затова излей поредната доза наизустен булшит и довечера спи спокоен сън, в знанието че си над мойто ниво.....

Заключение:
http://prikachi.com/images/230/5270230q.jpg
http://vbox7.com/play:ada70d0b