PDA

View Full Version : спомени за 10 ноември 1989 година



xAddicteDx
06-07-2012, 21:20
Имам нужда от помощ, някой, който си спомня нещо от тази дата, би ли ми помогнал, защото имам домашна да направя нещо като интервю, обаче никой от близките ми не иска да ми съдейства, а аз няма как да си го изсмуча от пръстите. Просто искам да задам няколко прости въпроса, нищо повече :х

dimitar_ak
06-08-2012, 05:56
Много години минаха от тогава. Аз лично видях новината по телевизията, когато показаха бай Тошо дето гледаше с увиснала долна челюст, а Петър Младенов го прати на "заслужена почивка" с пожелание за здраве и творческо дълголетие. После почнаха митингите за демокрация, позната фраза "танковете да дойдат" и куп неща. В мрежата има много материали и хронология на събитията. Въпросът е дали ти трябва хронология или субективните усещания на всеки. Истината е, че вярвахме, че нещо се променя. Дишахме свободно и с надежда. Радвахме се за за обединена Германия и мислехме, че и ние сме поели верния път.

xAddicteDx
06-08-2012, 07:19
Аз хронологията мога да я намеря, трябват ми по-скоро чувствата..

babati
06-08-2012, 16:49
who cares... мога да ти кажа от икономическа гледна точка само, че относителния дял на икономиката (БВП) на България спрямо икономиката на света ТОГАВА е бил 2,5 пъти по-голям от относителния дял на икономиката на България спрямо икономиката на света СЕГА :) Демек били сме много по-развити спрямо света тогава.

http://www.gfmag.com/gdp-data-country-reports/309-bulgaria-gdp-country-report.html#axzz1xDnY8edP

ns-bg
07-08-2012, 03:18
Падането на комунистическия ужас и замяната му с друг ужас под същите господари ама уж демократически.

Furious?
07-09-2012, 12:01
who cares... мога да ти кажа от икономическа гледна точка само, че относителния дял на икономиката (БВП) на България спрямо икономиката на света ТОГАВА е бил 2,5 пъти по-голям от относителния дял на икономиката на България спрямо икономиката на света СЕГА :) Демек били сме много по-развити спрямо света тогава.

http://www.gfmag.com/gdp-data-country-reports/309-bulgaria-gdp-country-report.html#axzz1xDnY8edP

И според теб субективното е по-важно от реалната ситуация ли ? Това , че другите страни се развиват в пъти по-добре от нас в момента е пряка последица на комунистическия режим и некадърните управници

SisiStrange
07-09-2012, 17:29
И сегашните не са цвете. Даже хич. Лично мнение.

mMemories
07-13-2012, 16:04
Разрови се из нета, пълно е с разкази и мнения на хора по въпроса ! ;)

PyCoKoCkA93
07-31-2012, 14:05
Имам нужда от помощ, някой, който си спомня нещо от тази дата, би ли ми помогнал, защото имам домашна да направя нещо като интервю, обаче никой от близките ми не иска да ми съдейства, а аз няма как да си го изсмуча от пръстите. Просто искам да задам няколко прости въпроса, нищо повече :х

Ако кажеш и че си от Пловдив и домашната ти е поставена от г-н Василевски от Национална търговска гимназия... :D Аз преди няколко години имах абсолютно същата домашна по история,но вече изобщо не помня какво писах... :)

JonkataK
08-01-2012, 14:35
Робът не спира да е роб само, защото му дават да си избира нов господар на всеки няколко години.

МуКаДеС
08-26-2012, 23:05
Делеее, помня мача тогава, играхме срещу Долно Нагорнище, труден мач, ама си бихме - черпиха 2 наденици лионски после...ехеее