PDA

View Full Version : И моят проблем...



Fellix
06-07-2012, 23:20
Здравейте на всички! Както виждате, това е първата ми тема във форума (нищо, че съм регистриран 2007-ма) и наистина имам нужда от помощ.

Първо, малко предистория. Китарист съм от няколко години (с точност - 5), от около година и половина си имам и група, с която репетираме редовно, и вече имаме 6-7 участия. На първото ни такова участие преди около годинка сред публиката забелязах едно девойче, което, съдейки по облеклото й, хич не беше за такъв пропаднал клуб - едни чистички спретнати дрешки в светли цветове... Абе, нищо общо с дългокосите металяги, дето бяха около нея. Открояваше се като мак сред житна нива (да ме прощавате за сравнението, ама ме избива на поезия напоследък). Свирим си ние, свирим си, ама погледите ни все в нея. След като си свършихме песните и слязохме от сцената се замотахме нещо около бара, че барманът искаше да ни поздрави, и по едно време чувам, че някой ми откопчава ципа на калъфа с китарата. Обръщам се аз учуден и какво да видя - таз` девойка тъкмо се изправя и с една усмивка ми казва "Не си беше закопчал калъфа като хората, ще си загубиш китарата. *още по-широка усмивка* Ама много ми хареса как свириш - такива чувства ти се бяха изписали на лицето..." Толкова непринудено го каза... Както и да е, заприказвахме се, черпих я едно питие, оттам нататък историята е ясна - няколко срещи, допаднахме си, водих я на още едно участие и след това официално тръгнахме.

Та ето го и проблемът - напоследък участията ни зачестиха, но тя не на всяко идва (има си там някакви причини, най-често причина липсва, просто едно "Не ми се ходи, а и нали съм ви слушала вече") и от около месец насам започна да става някак си мнителна. Имам чувството, че се притеснява дали някоя друга няма да направи същото, което тя направи като се запознахме, и да ме "открадне". Аз тогава нямах момиче до себе си, само да допълня, тъй че тя не ме е "откраднала" от никого.
Говорихме на няколко пъти по въпроса, успокоявал съм я, че опасност да я оставя сега няма. В момента тя е момичето до мен. Помня какво беше, когато бях сам, и не искам да се повтаря. Доволен съм от това как се развива връзката ни засега, а и двамата правим каквото е нужно, за да сме заедно. По-скоро смятам, че или някой(някоя) й пуска мухи, или тя (с причина или без) сама се "вкарва във филми", дето се казва. Не съм й давал причина да се съмнява в мен, нито пък тя ми е давала причина да се съмнявам в нея, така че работата е още по-необяснима.

Разговорите не помагат засега, за друго не съм мислил, просто защото ми изглежда, че каквото и мило нещо да реша да направя, би изглеждало все едно се оправдавам и все едно страховете й са истина. А това, повтарям, не е така. На участията, на които е била и тя, погледът ми е почти постоянно в нея - с това искам да й покажа, че всяка нота, която изсвиря, всяка дума, която изпея (малко и като бек вокал се изявявам - не че ме бива, ама ме накараха... *стоп на минутката за самореклама и проява на скромност*) са за нея. Тя това го разбира, защото ми е казвала, че като я гледам докато свиря, все едно песента е само и единствено за нея (т.е. точно това, което целя и аз тя да почувства).

Отворен съм към предложения за това, какво, аджеба, може да я провокира да изпитва такива съмнения. Изказвайте мнения, ако имате въпроси за подробности - ще отговоря с удоволствие, само и само да стигнем до някакво заключение от какво е цялата тая история. Момичето не го показва прекалено, но усещам, че дълбоко в себе си изпитва нещо като страх. Искам да разбера от какво е причинен.
Ако можете - помагайте.

Noja
06-08-2012, 00:17
Първо огромно ЕВАЛА за културно написаната и фомулирана тема. Харесва ми, че търсиш конкретно решение без сополиви сълзи и хлипане.

Казваш, че сте говорили и си я успокоявал, а бил ли си сигурен че тя е нервна точно поради причината, че се стахува да не те отмъкне друга. Все пак това е само възможност не съм запознат отблизо със ситуацията. Идеята ми е да преразгледаш факторите и причините и какво точно правехте преди, когато тя не беше мнителна и какво точно правите сега, когато смяташ, че тя е мнителна, това може да доведе до различно разбиране на нещата или да затвърди сегашното ти становище.

На мен лично това, че след определен период е спряла да идва не е нещо ненормално, как да го кажа просто понякога на всеки може да се наложи да почине малко от обичаината среда с която е свикнал, предполагам ме разбираш какво имам предвид.

Добре е, че тя приема точно така чувствата ти, както си искал да ги предадеш, значи се разбирата и химията е има.

Правилно си подходил според мен като си поговорил с нея. Съвета ми е да опиташ да поговориш пак щом още не си си изяснил ситуацията напълно.

Живи и здрави и лека Нощ от мен.

xveniit0x
06-08-2012, 02:30
Историята ти е много сладка :) Според мен момичето не се притеснява, че ще направиш ти някоя глупост и ще я зарежеш, а от това какви са другите момичета, а именно нагли, лесни и се натискат на всеки. А ти си музикант-няма момиче, което като малко да не е искало да излиза с момче от група и да са супер яката двойка. Всяко момиче тайничко се надява някой готин китарист да я хареса и да е неговото момиче, което е с него на концертите, посвещава и всяка песен и след като слезе от сцената отива при нея и я прегръща. Може би и нейната мечта е била такава и сега, когато е реалност се притеснява да не те изгуби. Няма как да я накараш да спре да се страхува от това. Може просто да опиташ да и покажеш, че е единствена. Можеш от сцената да я поздравяваш с песни и да и казваш, че е прекрасна, че я обичаш (ако е така) и прочие.. Да я изкараш от филма, в който ти всеки момент ще я зарежеш заради някоя кифла и да я вкараш във такъв, в който е единствена.. И с времето би трябвало да спре да се притеснява... Доверието се изгражда с времето. :)

SmilezZz
06-08-2012, 05:27
^ Напълно съгласна съм.

С времето ще се увери, че няма от какво да се притеснява, тъй като ти си й верен и я обичаш. Ще го разбере, но в момента тя няма нужда от думи,в които да се съмнява дали са истински, а има нужда от действия, които да й докажат, че тя в твоите очи е най - прекрасната, най - щастливата и момиче, което е ужасно обичано от теб.

SisiStrange
06-08-2012, 06:54
Историята ти е много сладка :) Според мен момичето не се притеснява, че ще направиш ти някоя глупост и ще я зарежеш, а от това какви са другите момичета, а именно нагли, лесни и се натискат на всеки. А ти си музикант-няма момиче, което като малко да не е искало да излиза с момче от група и да са супер яката двойка. Всяко момиче тайничко се надява някой готин китарист да я хареса и да е неговото момиче, което е с него на концертите, посвещава и всяка песен и след като слезе от сцената отива при нея и я прегръща. Може би и нейната мечта е била такава и сега, когато е реалност се притеснява да не те изгуби. Няма как да я накараш да спре да се страхува от това. Може просто да опиташ да и покажеш, че е единствена. Можеш от сцената да я поздравяваш с песни и да и казваш, че е прекрасна, че я обичаш (ако е така) и прочие.. Да я изкараш от филма, в който ти всеки момент ще я зарежеш заради някоя кифла и да я вкараш във такъв, в който е единствена.. И с времето би трябвало да спре да се притеснява... Доверието се изгражда с времето. :)
Много хубаво мнение. :) Съгласна съм напълно.

jghgh
06-08-2012, 08:01
Просто в нейните очи си суперяк и за това има заслуга и фактът, че си музикант.
Мисли те за прекалено як, нормално е да изпитва неувереност, че си прекалено як и можеш да имаш всяка, и че по някакъв начин тя не е достатъчно добра за теб, за да те заслужи.
Сми.. според мен не можеш да го промениш.
И в малки дози такива съмнения не пречат на връзката.
Просто всичко е заради нейната собствена неувереност - харесва те, има най-положително мнение, а същевременно не много високо за самата себе си, и затова си мисли, че е застрашена от друго момиче или от някакво обстоятелство, което ще я измести. От др. страна, пак като изхождаме от това, че тя не си знае цената (подценява се), тя си мисли, че ти като много як пич, музикант и др. суперлативи би се забил с др. мацка, както си се забил с нея.
Все пак тя е жена - няма огромна логика в мислите й. Въпреки че тя те е свалила на онова участие, най-вероятно в нейната глава ти си якия пич, който забива мацки и сиг. тя се чувства "забита". Следователно има го страха, че ти някой път би се вгледал в др. жена по време на участие и съответно би й изневерил и т.н.

Абсолютно всичко се свежда до това, че момичето ти се чувства по някакъв начин застрашена. Липсва й увереност. Може би има убеждението, че си твърде добър за нея и затова вижда риск да те изгуби. Не вярва във възможностите си, че може да те задържи и че тя е напълно достатъчна, за да сте заедно.

SuperSizee
06-08-2012, 08:24
Аз бих те посъветвал следващият път след като свърши някоя ваша песен да кажеш нещо за нея.

Както каза в темата, разговорите няма да помогнат и аз съм 100% сигурен, че има приятелки, които и казват, защо си мислиш, че ще ти е толкова верен? В крайна сметка всеки може да се притеснява за човека до себе си, но е по-лошо когато друг те подтиква да мислиш така.

Лично моя съвет е да направиш това което казах горе, дано постигнеш желания резултат.

sweetycherry33
06-08-2012, 08:29
Може би както казаха по - горе тя мисли, че не е достойна за теб по някакъв начин и може да не идва на изпълненията ти понякога, защото, както каза ножа, може да се стреми да излезне от обичайната среда.

shmatarok
06-08-2012, 10:17
Их, много обичам такива теми :3
Съгласна съм с мненията на xveniit0x и jghgh и бих те посъветвала същото - показвай й, че е специалният за теб човек, а не просто обикновеното момиче, за което тя се има.
Успех и още много хубави моменти заедно. :)

In*The*Face
06-08-2012, 10:31
Първо, поздравления и от мен за хубавата тема. Ще изкажа лично мнение от личен опит. С моя половин, историята започна по странен начин. И двамата имахме други хора до себе си и крадяхме минутки, само за да изпушим по една цигара заедно. Не сме искали умишлено да нараняваме някой, просто се влюбихме и в един момент беше неизбежно. Та първите няколко месеца постоянно се връщах към начина по който ние започнахме. В главата ми, някак без да искам се появяваше мисълта, че както е станало с нас, така може да стане и с него и друго момиче. Не беше от липса на доверие, никога не ме е карал да се съмнявам, но подсъзнателно това притеснение го имаше. В случая мисля, че и с твоето момиче е така. Имам предвид, не смятам, че тя се съмнява в теб, а по-скоро в това какво може да се случи по време на такъв концерт, дори и без твоето желание за това. Отделно може би има нужда да сте повече време заедно, а ти, както сам казваш, на този етап имаш все повече участия. Говорили сте и аз съм сигурна, че тя вярва на всяка твоя дума. Направи нещо мило за нея. Посвети й песен. Покани я на следващият ви концерт и й кажи, че макар и да ви е слушала, този път ще е различно и държиш тя да е там. Кажи на микрофона, че следващото парче е специален поздрав за твоето момиче. Накарай я да се почувства единствена. Не мисля, че правиш нещо грешно, нито пък тя. Понякога мислите идвам сами в главата и се загнездват някъде дълбоко в подсъзнанието, без да искаме това. Сигурна съм, че всичко във връзката ви е наред.

Fellix
06-08-2012, 11:54
Първо, искам да благодаря на всички включили се - определено ми се поотвориха очите! На всеки поотделно няма да мога да отговоря, понеже и времето ми е малко кът, но бих искал да дам още малко обща информация.

Момичето е предимно срамежливо, тихо, по-скоро интровертно - това са мои наблюдения за времето, от което сме заедно. Сама ми е казвала, че начинът, по който съм я гледал, когато се запознахме, я е накарал да превъзмогне плахостта си и да направи първата крачка. Затова смятам, че сте на 100% прави, че в характера й има и известна доза ниско самомнение, върху което обаче аз не съм сигурен как мога да окажа влияние. Показвал съм й, че е единствената за мен по различни поводи и начини. Песен вече съм й посвещавал, но може би няма да е зле наистина да ви послушам и да я поканя специално за някое участие, когато пак да го направя. Предният път историята беше следната: около 3 месеца след като тръгнахме пак имах участие и преди да изсвирим "Елмаз и стъкло" казах (много добре си помня думите, въпреки че и те, и желанието да направя нещо такова дойдоха много спонтанно): "Бих искал да посветя следващата песен на едно специално момиче, което успя да ме омагьоса така, както красивата жена от следващата песен омагьосала мъжа. Вени, знай, че много те обичам!" Това беше и първият път, когато си казахме, че се обичаме - дотогава нито аз, нито тя го бяхме правили. Просто отвътре не ни е идвало.

Като за финал, в отговор на In*The*Face - наистина, може би времето, което прекарваме напоследък заедно, не е много, така че и върху това ще се замисля. Участията ми зачестиха, работа си намерих за лятото, изобщо - условията малко ме притискат. Свободното си време обаче го посвещавам на връзката ни. Въпреки това, малко повечко време заедно няма да ни се отрази зле, така че едно огромно благодарско и за този съвет!

P.S. За малко да си забравя обноските - благодаря на всички за пожеланията! Наистина, надявам се дълго време още да бъдем заедно с това девойче. :)

heartshapedbox
06-08-2012, 12:05
Посвети й песен.
И аз това си мислех през цялото време, докато четях темата.
Обясни и,че е важно за теб да те подкрепя в това, което правиш. Изненадвай я с мили жестове, дори и без повод, така ще се убеди, че е единствената за теб.