PDA

View Full Version : Обезкосмяване-епилатор, кола маска или бръснене ??



PRECARIOUS
06-08-2012, 06:46
Ползвам епилатор от година - две, но много ме боли на бедрата с него. На козметик мисля че боли кола маската а и не винаги имам възможност да отида. Искам нещо бързо и безболезнено. Само един път съм си бръсната бедрата и веднага косъмчетата набодаха.

GoldenHeart
06-08-2012, 07:15
Недей да се бръснеш. Продължавай си с епилатора. Свиква се с времето. Аз примерно си махам и на ръцете с епилатор и вече не ме боли. :)

kalpazanka
06-08-2012, 07:18
Епилирай се на почивки, слушай музика от мп3/телефон и стискай зъби. Заслужава си!

rusoto_baby_f
06-08-2012, 07:20
и аз ползвам епилатор.С времето се свиква

In*The*Face
06-08-2012, 10:46
Нещо бързо и безболезнено, което трае дълго и си заслужава е фотоепилацията. В момента има най-различни промоции за ваучери и след обезкосмяването около 2 години нямаш ядове.

heartshapedbox
06-08-2012, 13:56
А колко процедури трябва да се направят, за да изчезнат косъмчетата?

YoAnA_kiiss
06-08-2012, 14:03
и колко струва тази процедура горе-долу?

Мечо_Буболечо
06-08-2012, 14:38
На бедрата е супер чувствителна кожата, особено вътрешния край и в свивката отзад. Студен душ на краката, преди и след епилацията помага, студена струя въздух също- климатик, вентилатор и т.н.
Относно фотоепилацията и безболезнеността.. не знам. Аз съм си правила лазерна епилация само на мишниците, но си болеше. Настройват импулси, аз съм блондинка и пак си ме болеше, а на по-тъмните пускат повече импулси. Правих я преди 2 год. Засега не са ми излизали нови косъмчета, но в началото между процедурите ми излизаха на места. Казаха ми, че след години мога пак да повторя. Не бих го изтърпяла пак, освен ако не навлезе някаква по-модерна техника. То и от самия апарат си зависи, но и от настройваните импулси също.

SmilezZz
06-08-2012, 15:38
Изключи последния вариант , т.е. бръсненето. Вярно е, че е безболезнено, но не си струва. Продължавай си с епилатора или действай с кола маска - да, всички сме съгласни, че има болка, но не е такава за умиране. Просто стискай зъби и това е.

Аз в началото го правех на паузи, слушах музика и не се настройвах психически, че ще боли. И имаше ефект. Сега, когато отмина време и свикнах , не усещам болка.

PRECARIOUS
06-08-2012, 20:22
а на козметик боли ли колата :)

onlygiirl
06-08-2012, 21:29
Ами аз карам с епилатор на краката.Вече ме боли съвсем малко и то само на бедрата от вътрешната страна.Иначе ръцете с кола-маска.Попринцип кола-маската е горе-долу същата болка,само където е много по-бързо :) Иначе за триъгълника какво ще кажете ?

PRECARIOUS
06-09-2012, 06:59
пинсета ;д

Мечо_Буболечо
06-09-2012, 11:32
Триъгълник с пинсета, а на бедрата те боли от епилатор? Ами ако имаш нерви и време, махай ги на бедрата с пинсета. Най-добре с кола маска или епилатор и там. Крем депилатоар също, но може да получиш обрив или парене.

onlygiirl
06-09-2012, 13:24
с пинсета о.0 колко време ти отнема тва ;д ?

valentinadr
06-09-2012, 13:52
Не ги бръсни,може единия ден да се епилираш до колянато,а на другия само бедрата, аз всичко си епилирам на един ден и ръцете и краката,а на триъгалника действам с кола маска

kalpazanka
06-09-2012, 13:55
Не ги бръсни,може единия ден да се епилираш до колянато,а на другия само бедрата
Мда, добра идея. Аз действам така, когато нямам много време на разположение.
Не важи, обаче, при дълги тъмни косми /смятам, че няма нужда да обяснявам защо/. ;)

batkodoki
06-09-2012, 19:43
Епилирай се на почивки, слушай музика от мп3/телефон и стискай зъби. Заслужава си!

НЕ съм съгласен Колега!
"Заслужава си" - за КОЕ?!
Медицинският аспект е ясен - вредно и глупаво! Ако Еволюцията или Добрият Дядо Господ - ако някоя това повече харесва - биха наложили по целесъобразност да сме обескосмени, хубаво. Но фактите са обратни. Следователно сложното и болезнено упражнение има за цел "подражание" и внушена псевдо-естетика извън нормалната за Вида. Гравитираща около отвратителните педофилски стремежи и практики. То е и точно това целта: "да се МАСКИРАМЕ на незрели" за да привлечем оплодителя.

heartshapedbox
06-10-2012, 02:26
НЕ съм съгласен Колега!
"Заслужава си" - за КОЕ?!
Медицинският аспект е ясен - вредно и глупаво! Ако Еволюцията или Добрият Дядо Господ - ако някоя това повече харесва - биха наложили по целесъобразност да сме обескосмени, хубаво. Но фактите са обратни. Следователно сложното и болезнено упражнение има за цел "подражание" и внушена псевдо-естетика извън нормалната за Вида. Гравитираща около отвратителните педофилски стремежи и практики. То е и точно това целта: "да се МАСКИРАМЕ на незрели" за да привлечем оплодителя.
И да си ходим космати ли? :Д

In*The*Face
06-10-2012, 09:43
А колко процедури трябва да се направят, за да изчезнат косъмчетата?

Около 3 месеца, по веднъж.


и колко струва тази процедура горе-долу?

горе-долу е по около 80лв на крак, но с ваучерите с промоции в интернет има и за около 50 на крак или 80 всичко. Зависи на какво попаднеш.

sladki6_love
06-12-2012, 10:17
аз на краката ги махам с епилатор и са екстра а за подмишниците с кое е по-добре: епилатор или кола маска

PRECARIOUS
06-13-2012, 09:56
аз на краката ги махам с епилатор и са екстра а за подмишниците с кое е по-добре: епилатор или кола маска

за подмишниците по-добре ги бръсни защото от там минават жлези на които не им влияе добре дърпането на космите

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 09:59
Ако ги бръсне подмишниците, всеки ден ще трябва да ги бръсне, ако иска да и са гладки, особено след 2-3 годишно редовно бръснене. Ще станат като тел. Но за потните жлези си права, но и от бръснене и враснали косми пак се възпаляват.

Leticcia
06-14-2012, 08:31
Епилатор! (10 букви)

PRECARIOUS
06-14-2012, 19:47
все пак е по-добре да са твърди под мишниците от колкото да си възпали нещо

Izabela97
07-14-2012, 16:24
аз искам да си обезкосмя триъгълника, но на козметик не знам дали боли пък и много ме е срам. :D Уф :(

ledenakrasota
07-14-2012, 16:36
Или нямаш нисък праг на болка, или са ти адски дебели и дълги, когато ги махаш.

Пусни ги веднъж и отиди на кола маска. След това редовно използвай епилатора. Аз и при най-малкото косъмче го пускам. :)

PRECARIOUS
07-14-2012, 19:07
аз искам да си обезкосмя триъгълника, но на козметик не знам дали боли пък и много ме е срам. :D Уф :(

не си ли леко малка да си обезкосмяваш триъгълника ?! За какво бързаш ..

пAteNцЕ
07-14-2012, 19:14
абе кво от врасналите косъмчета? правете пилинг,ексфолирайте и така то да не е едно

Izabela97
07-15-2012, 15:50
не си ли леко малка да си обезкосмяваш триъгълника ?! За какво бързаш ..

ами може и да съм малка, но като ходя по басейни не ми е удобно понеже като се бръсна и косъмчетата са корави и се 'закачват' за банския.. така да кажа :D

Amore-Mio*
07-17-2012, 17:19
Аз съм с кола маска. И първия път, когато си я правех, нямаше кой знае каква болка - не е болка за умиране. Търпиш няколко секунди в началото и после се свиква.

Amore-Mio*
07-17-2012, 17:23
аз искам да си обезкосмя триъгълника, но на козметик не знам дали боли пък и много ме е срам. :D Уф :(

Няма от какво да се притесняваш.
Аз първоначално си обезкосмявах триъгълника с кола маска - сама и в домашни условия. Не беше силна болката. Поне при мен. Търпима е, а и изчезва бързо. Пък и след няколко дърпания , свикваш.
Иначе няма от какво да те е срам. Няма да си нито първата, нито последната , на която ще й обезкосмят триъгълника. Давай смело.

Dirty Version.
07-19-2012, 16:45
Най-добре е с кола маска. Колкото и да боли все някога се свиква. :)