PDA

View Full Version : А когато той просто замине...?



neverlookback
06-08-2012, 12:18
Здравейте от мен. Пиша тук по скоро за да излея мъката си, но няма и да се разсърдя на мнения, особено на хора били в същата ситуация. С приятеля ми сме заедно от 5 месеца, всичко стана случайно, но нещата бързи се развиха и връзката ни е много сериозна. Последния месец дори живяхме заедно и аз прекалено свикнах с него, с присъствието му, с грижовността му... с всичко. Проблема е, че от началото на връзката ни знаех, че лятото ще заминава за бригада в Щатите. Това ми тежеше през цялото време, защото го очаквах да се случи, но сега вече е факт!!! Вчера рано сутринта замина, а този ден беше най-тежкия в съзнателния ми живот до сега. Излишно е да навлизам в подробности, защото всеки може да си представи какво е чувството да те изоставят по този начин и в точно такъв момент. Измъчват ме толкова много неща - липсата му е основното, все едно нищо друго не е от значение точно сега. Измъчва ме това доколко аз му липсвам и в крайна сметка липсвам ли му изобщо, защото на него му предстои да види нещо ново, на дали аз съм му основната мисъл в глава. Измъчва ме това ще издържи ли иначе силната ни връзка на времето и разстоянието, което ще ни дели почти 4 месеца. Измъчва ме това дали няма да срещне друга там, по-подходяща за него. И още хиляди други въпроси, които не ми дават мира. А мина едва един ден без него. Има и друга мисъл, която ме притеснява - ще успея ли да му простя от една страна, че ме остави и от друга, че преживявам този ужас. Как човек да прости за такава болка? И в крайна сметка наистина ли ме обича толкова колкото твърди след като не му и мина през ум да се откаже... възможно ли е да обичаш силно и доброволно да се откажеш от него в името на нещо, което може само да съсипе все още крехкото щастие.
Наистина ще се радвам на всякакви мнения от хора били или не в същото положение.

Irti
06-08-2012, 12:23
Има и друга мисъл, която ме притеснява - ще успея ли да му простя от една страна, че ме остави и от друга, че преживявам този ужас. Как човек да прости за такава болка?

Че той какво е виновен, че ти си велика паника и отсега мислиш как ще е с други? Значи ти си по-важна от това да замине за чужбина, да види нещо по-различно и да изкара някой лев? Не пречи на човека да води някаква реализация! Егоист!

kalpazanka
06-08-2012, 12:24
4 месеца не са чак толкова много време.
Аз бях в твоята ситуация след 3 години връзка. Да, имаше рев, сълзи, сополи, но нямах право да го спирам. 7 месеца се старах да не давам поводи за ревност, а той дали е вършал в чужбина, не знам. Доверявам се на думите му, че там не е можел да си вдигне главата от работа и е бил в коловоз- става много рано сутрин за работа, пътува до там, бъхти се и вечер се прибира капнал, яде и ляга да спи. На следващия ден- същото. Имаше безплатни минути /не знам какъв тарифен план е набарал/, но се чувахме почти всеки ден- неудобството беше, че в 20.00 трябваше да съм закована до телефона.

Като цяло ми се струва, че правиш прекалено голяма драма и си егоистче.

neverlookback
06-08-2012, 12:47
За това, че се държа малко като егоист сте прави, но това е много по-силно от мен. Не мога да го контролирам, а се води, че вече трябва да съм пораснала и по-зряла(на почти 23 годни съм), но в чувствата си съм прекалено емоционална.
Irti и ти си прав, но аз ще загубя това време да го чакам, в това съм сигурна, а ако той преосмисли нещата или както вече казах намери някоя друга, какво става тогава, още една нова порция от същото. Не съм чак толкова силна, че да мога да понеса всичко това. Аз наистина много го обичам.

SmilezZz
06-08-2012, 13:43
За това, че се държа малко като егоист сте прави, но това е много по-силно от мен. Не мога да го контролирам, а се води, че вече трябва да съм пораснала и по-зряла(на почти 23 годни съм), но в чувствата си съм прекалено емоционална.
Irti и ти си прав, но аз ще загубя това време да го чакам, в това съм сигурна, а ако той преосмисли нещата или както вече казах намери някоя друга, какво става тогава, още една нова порция от същото. Не съм чак толкова силна, че да мога да понеса всичко това. Аз наистина много го обичам.

Противоречиш си.

Казваш, че връзката ви е сериозна - тогава какви са тия притеснения, какво е това чудо? Щом връзката е сериозна, би трябвало да имаш грам доверие на него и чувствата му. Той какво е виновен, когато ти още на втория час, от както го няма почваш "той ще си намери друга" и не знам си какво. Вярвай му поне малко. Тия четири месеца ще минат бързо, стига да имаш търпение да го чакаш и отново да продължите да сте си заедно, щастливи и така. И престани да се държи така - егоистично. Нямаш никакво право да му пречиш за реализацията, и за каквото и да било.

Violenza
06-08-2012, 14:32
От началото на връзката ви ти си знаела, че той ще замине и все пак според теб той "просто те е оставил"? И трябва ти да му прощаваш?!
Така разказваш нещата, че ако не беше посочила причината за "ужаса", който преживяваш, бих си помислила, че въпросният е умрял. Стегни се и престани да хленчиш като малко дете за глупости, всичко е само в главата ти.

Cloud9
06-08-2012, 14:40
Наистина е егоистично!Говоря от името на заминаващата. Миналата година започнах много сериозна връзка и въпреки това заминах за САЩ. Той не каза нищо, чакаше ме търпеливо и сега сме отново заедно. Няма как да се откаже от такова пътуване - първо е платил луди пари,планирал го е предполагам от повече от 5 месеца,а и ще заработи парички, че да те води на екскурзиики и да ти купува сандалки от Мола. Не бъди егоист и не го задушавай- ако е решил да ти изневерява ще го направи и в България. А и след като не е на родна земя не се брой (шегичка). Ти преживяваш ужас?Ужас е да живееш в мизерни условия, в непозната страна, чисто сам, работиш като роб по 15-16 часа за не много пари, а гаджето ти да мрънка,че страда и не може да ти прости!

SisiStrange
06-08-2012, 17:32
Е, нали си знаела, че ще отиде? За какво се мусиш тогава? Тръгнали сте и ти с това си показала, че нямаш проблем с неговата бригада. Няма какво да му прощаваш. Човекът изкарва пари. За тебе и общия ви дом. Не е приятно, нормално, ама не зависи от него и нямаш право да му се сърдиш.

marilyn
06-08-2012, 18:53
Като те чета оставам с впечатление, че си егоистка. Знаела си, че ще замине, още в началото, не те е излъгал. Сега той отива на друго място, където да работи, да изкарва пари и да види нещо ново. Не бива да му пречиш. В такъв момент, на дали му е лесно, така че някак си нямаш право ти да си единствената мисъл в главата му. Пусни го на свобода, ако се върне-ок, ако не-живота продължава.

xoxi
06-08-2012, 18:55
Не ми се четяха всички мнения, но ще ти кажа само едно.
Не бъди егоистка. Ако толкова го обичаш, не мисли само за собственото си щастие и изгоди.

anonymous708973
06-09-2012, 09:02
И в крайна сметка наистина ли ме обича толкова колкото твърди след като не му и мина през ум да се откаже...

Дали му е минало през ума или не, ти няма как да знаеш.
Приеми тези 4 месеца като тест за връзката ви. Когато се върне, отношенията ви или ще продължат от момента, в който са спрели, или ще се разделите. Хубаво е, че не си го задържала. Радвай се за него - че ще научи нещо ново, ще се развие, ще припечели някой лев. Радвай се, че не лежи на гърба на мама и тате.

До всички останали - хайде по-спокойно. На вас хич не би ви било кофти, ако човекът до вас замине за някъде си? Факт е, че малко драматизира, но не я изкарвайте чак такава егоистка.

Гаджето на една позната е войник и в момента е в Афганистан. Представи си го за момент. Замина януари, идва си в началото на август. Трудно е, гадно е, още повече, че те ходеха от няколко месеца и тепърва бяха започнали да правят секс, което пак си е фактор.

Irti
06-09-2012, 10:04
До всички останали - хайде по-спокойно. На вас хич не би ви било кофти, ако човекът до вас замине за някъде си? Факт е, че малко драматизира, но не я изкарвайте чак такава егоистка.



Едно е да ти е гадно, но да оставиш човека да направи някаква реализация и друго е да ти е гадно, да го задушаваш с твоите притеснения и да му скапваш работата/екскурзията/целите. Лошо е когато всичко там за него е ново и още по-лошо е тя да го ангажира и с тези си мисли.

shmatarok
06-09-2012, 11:00
Авторке, била съм в твоето положение, само че аз бях заминаващата.

Не си мисли, че на него няма да му е трудно. Много егоистично го изкарваш, че едва ли не е отишъл да си клати краката, докато ти тука се късаш и страдаш от липсата му, чудейки се дали нямало да си хване някоя друга. Щом имате толкова сериозна връзка уж, то той също би трябвало да е привързан към теб и да му е кофти. Това, че се налага да отиде другаде, за да изкара пари или да добие някаква квалификация, или каквото там ще прави, не означава, че няма никак да мисли за теб. ;)
Спри да пищиш наляво и надясно като бебе, на което са му взели близалката, вместо това се старай да го подкрепяш и да се радваш за него, че има възможността да се развие по някакъв начин. Да, времето е много - четири месеца все пак, но ще мине и той ще се върне. Ако отношенията ви наистина са толкова дълбоки, колкото казваш, връзката ви би станала още по-силна.

babity
06-09-2012, 12:13
Убедена съм, че не ти е приятно, но ако наистина го обичаш и нещата са толкова сериозни, колкото твърдиш, подобни бълвочи от твоя страна са крайно неуместни. Егоизъм до краен предел!

BrokenInnocence
06-09-2012, 14:51
Една от най-добрите ми приятелки беше в същата ситуация и разсъждаваше точно като теб... Което ме кара да се замисля, аз ли нещо не съм в ред... само на мен ли 4 месеца изобщо не ми се струват много? Това са 4 месеца, за бога, не е година, даже половин година не е. Плюс това знаеш, че ще се върне, само бригада е, не е заминал примерно да учи, не си е намерил някаква сериозна работа, която да го връзва с договор за няколко години. Бригада, човек! Ще продава 4 месеца сладолед, ще сервира или ще прави сандвичи и после си се прибира. Не е тръгнал да гради бъдеще в Щатите. 'Щото, спокойно, ако си мислиш, че веднъж като замине някой на бригада и после завинаги остава там... тц. Американците не са чак толкова тъпи. Според мен прекалено драматизираш нещата. А тая глупост "защо не му хрумна да се откаже заради мен" ако я чуя от някой, с който аз съм във връзка направо му затръшвам вратата под носа. Дишай и се успокой. Лято е, тея 4 месеца даже няма да ги усетиш как ще минат.

don't say anything.
06-09-2012, 15:22
Стегни се. Започни да гледаш на нещата реално и спри да мислиш само за себе си. Не можеш да бъдеш такъв егоист, че да искаш той да е дотолкова обсебен от тебе, че за друго да не мисли и дори да се отказва от неща, които са важни за него, заради това, че се глезиш и не можеш да потърпиш малко време. Не съм го преживявала и не искам да го преживявам, но знам какво е да водиш връзка от разстояние и мога да кажа, че е най-отвратителното нещо. И все пак, нали в този период от време ще си пишете, ще се чувате, ще имате някакъв контакт, ако държи на тебе, друга няма и да погледне, повярвай ми. :)

Едит: Лол. На почти 23 години и с ебати здравото мислене, евала.

Bloody-girl
06-10-2012, 09:51
Ехеееее.. в тоя свят на технологиите, какво му мислиш, бе?!
Компютри, разговори, есемеси... 4 месеца ще минат толкова бързо! Един лек проблем във връзката ви, с който трябва ДВАМАТА да се справите. Не мислиш ли, че и на него му е тежко? Стегни се и дишай.

Life_is_good_
06-10-2012, 10:24
Точно в момента съм в същото положение. Първото, което 5 месеца не са кой знае колко много време. Нито знаеш дали връзката ви ще има бъдеще дори и той да е тук, така, че няма за какво да му прощаваш. Не си права, че те е изоставил. Щом е заминал, значи е имал нужда. Аз също имах връзка така да кажа с момче, което замина на бригада там. Също знаех, че ще замине за лятото, което е добре, защото не позволих да се привързвам чак толкова много. В момента поддържаме връзка всеки ден въпреки, че сме се разбрали пред тези 4 месеца всеки да прави каквото иска. Съветвам те да не се панираш за това какво ще прави той там. Той отива там да работи. Дори и да срещне някоя нали ти е ясно, че той ще се върне?! Ако връзката ви е толкова сериозна колкото мислиш, той ще издържи, а дори и да ти изневери не забравай, че е мъж и има нужди. Недей да броиш дните докато го няма, защото ще ти е по-тежко. Просто си живей, излизай с приятели, забавлявай се - лято е. Това да си мислиш дали му липсваш и така нататък в момента няма абсолютно никакъв смисъл.

neverlookback
06-11-2012, 10:33
Противоречиш си.

Казваш, че връзката ви е сериозна - тогава какви са тия притеснения, какво е това чудо? Щом връзката е сериозна, би трябвало да имаш грам доверие на него и чувствата му. Той какво е виновен, когато ти още на втория час, от както го няма почваш "той ще си намери друга" и не знам си какво. Вярвай му поне малко. Тия четири месеца ще минат бързо, стига да имаш търпение да го чакаш и отново да продължите да сте си заедно, щастливи и така. И престани да се държи така - егоистично. Нямаш никакво право да му пречиш за реализацията, и за каквото и да било.

Как може да имаш доверие в някой, когато той е на хиляди километри от теб? Да, когато беше тук не съм се съмнявала в него, но това е разстояние и най-вече дълго време, а времето бавно заличава всичко. Ок, няма да ме забрави, предполагам, но няма да мисли за мен по този начин, по който мисли сега. Твърде неправдоподобно е да се твърди обратното. Всички сме безсилни срещу времето.

neverlookback
06-11-2012, 10:37
Едно е да ти е гадно, но да оставиш човека да направи някаква реализация и друго е да ти е гадно, да го задушаваш с твоите притеснения и да му скапваш работата/екскурзията/целите. Лошо е когато всичко там за него е ново и още по-лошо е тя да го ангажира и с тези си мисли.

Има една малка подробност. Той не знае как се чувствам по две причини. Едната е точно тази, че не искам да му скапвам живота там, а другата, че сме се чули само два пъти за 2 мин, защото още не си е купил лаптопа там.

cyclops
06-11-2012, 11:48
Разбирам колко ти е кофти и е нормално. Обаче няма за какво да му прощаваш. Знаело се е, че ще замине. Е, замина. Ако връзката ви е достатъчно силна и сте един за друг ще издържите тези 4 месеца. Не му се сърди, защото няма за какво. Не можеш да го лишаваш от нещата, които той иска да направи само и само,за да го задържиш тук.

mini mouse
06-11-2012, 12:10
Добре разбирам те, но ние не можем да ти помогнем в тоя слу4ай. От каде може да знаем дали ще си хареса друга. А и ако те оби4а няма да го направи и това не знаем дали те оби4а или не. И какво ако си хване друга не може да попре4иш на любовта. 4овек се влюбва неусетно от един в друг така 4е много съжелявам но просто няма как да ти помогнем

mon4eto
06-13-2012, 17:32
Ей,я се стегни . Какво са 4 месеца? Повярвай ми нищо не са . Ако държи на теб и те обича като се върне ще бъдете още по-щастливи. Това е начин да разбереш дали наистина връзката ви е сериозна. И недей да мислиш така егоистично. Заминаването му за Щатите е решено много преди ти да се появиш. Времето ще мине бързо , а ти може само да се надяваш като се върне всичко да е още по хубаво от преди.