PDA

View Full Version : Тампони



TheFunStar
06-08-2012, 14:16
Здравейте!Тази седмица мисля да си купя тампони да ги пробвам (за пръв път), но имам въпроси на които моля накой да ми даде отговор:
1.Бях чела някъде, че тампоните не трябва да се използват, когато не си в цикъл,а аз искам да ги пробвам когато не съм за да видя дали ще ми са удобни, да се науча как се слага (все пак не искам докато се уча цялата да се наклепам) и т.н.
2.Искам да съм сигурна, че мога да ги нося с прашки, бански (дори и дали мога да влизам в басейн/море)
3.Някои казват, че се сменя през 2-3 часа (да не и по-малко), а други от 6 до 8 часа-е сега на кой да вярвам?
Мисля, че е това ако имам други въпроси ще питам отново :)

DisappointedDreamer
06-08-2012, 14:21
1. Тампоните няма да бъдат удобни, ако не си в цикъл. Въобще не се занимавай да ги слагаш докато не си в цикъл. Отделно, когато ти дойде цикъла въобще няма да се наклепеш. Ще направиш ужасна глупост така. Без смазка тампона няма да влезе, нито ще ти е удобен, нито нищо. А слагането му е най-лесно когато течението ти е силно.
2. Да, можеш да ги носиш с тях. И да можеш да влизаш в басейн/море с тампон.
3. Най-много тампона може да стои в тялото 8 часа. При по-силно течение е желателно да се сменят по-често. Обикновено се сменя на 4 часа.

heartshapedbox
06-08-2012, 14:28
1.Бях чела някъде, че тампоните не трябва да се използват, когато не си в цикъл,а аз искам да ги пробвам когато не съм за да видя дали ще ми са удобни, да се науча как се слага (все пак не искам докато се уча цялата да се наклепам) и т.н.


-И аз съм чувала,че не е добре, защото изсушават влагалището и попиват естественото му овлажняване => може да предизвикат протриване и/или разраняване. Предполагам също, че когато не си в цикъл, се слагат по-трудно по същата причина, не съм пробвала.

2.Искам да съм сигурна, че мога да ги нося с прашки, бански (дори и дали мога да влизам в басейн/море)

-Можеш,да.

3.Някои казват, че се сменя през 2-3 часа (да не и по-малко), а други от 6 до 8 часа-е сега на кой да вярвам?

-Зависи в кой ден от менструацията си и колко ти е силно течението.

neLiii
06-08-2012, 14:39
Аз също имам един въпрос малко е нелеп но както и да е-като ходиш до тоалетна (по малка нужда) тампона не се ли мокри?

heartshapedbox
06-08-2012, 14:51
Не, ти не пишкаш през вагината.
Само внимавай с кончето.

DisappointedDreamer
06-08-2012, 14:51
Как ще се намокри тампона като е в теб, бе? Мокри се ама не и от пикнята ти.

TheFunStar
06-08-2012, 16:47
Благодаря ви за отговорите.Аз си мислех че няма да е проблем да го сложа и след 10-15 минути да го махна ама по-добре да не рискувам :)

babati
06-08-2012, 23:08
Не, ти не пишкаш през вагината.
Само внимавай с кончето.


:D Не знае секс ли му се прави или му се пикае. Кажи ми как можеш цял живот да пишкаш някъде отдолу и да не знаеш пак откъде пишкаш ;) ;)

mimsSss96
06-10-2012, 11:53
Аз също искам да пробвам... Според вас коя марка е най-хубава? По колко броя са в опаковка и горе-долу каква цена са?

CupcakeKitty
06-10-2012, 12:01
Аз също искам да пробвам... Според вас коя марка е най-хубава? По колко броя са в опаковка и горе-долу каква цена са?

Discreet Tampax с апликатор са 8 броя в кутийка и струват 3лв някъде и много ми ги хвалеха но аз лично не бих си купила пак такива.. имам чувството че кончето ще се отлепи от тампона =О
на Event са хубави и са към 2 лв пак 8 броя

NeeeW
06-10-2012, 13:01
Една статия по въпроса Цък (http://www.http://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forum.com/bg/invitation/bylink/94078) .

UniCoWN
06-10-2012, 16:45
Аз ползвам на Event нормалните вече 2-3 години и не съм имала проблеми. Струват към 1.40 8 броя, има и големи кутии по 16 броя които излизат към 2.50 поне в моя град.
Минитата са по-евтини, но на мен не ми вършат работа, трябва да го сменям през 1 час, ебаси :D
Но според мен ако си девствена пробвай първо с мъничките, да видиш как е и да свикнеш, все пак, когато го вадиш и е попил въпросната течност е 2-3 пъти по голям/разширен, отколкото когато е сух като го слагаш ;)

taamara
06-10-2012, 16:56
Само на О.Б. ми харесват, покритието им е перфектно и не са ми създавали никакъв дискомфорт. Евент..Натурела..супер некофомфортни са ми .. според мен е заради покритието, ама не знам ..

LoveHurT
06-10-2012, 19:35
OB са си най-качествените, за евент мога да кажа, че са ми супер твърди и некомфортни, веднъж даже конеца ми направи проблем

LoveHurT
06-10-2012, 19:37
*не гледайте цените, то ако за такива работи дето са си за теб, тръгнеш да се стискаш..

DisappointedDreamer
06-10-2012, 19:38
O.B. ползвам аз от около вече година и съм много доволна.

msdattt
06-10-2012, 19:49
O.B. super ползвам, взимам си голяма кутия за през цялото време и ми остават 4-5 някъде за другия път... Когато ми е най-силно ги сменям на около 2 часа, но си сложи отдолу ежедневна превръзка, от тия тънките ползвам аз. А що се отнася: тъпо е да пробваш, докато не си в цикъл. По-удобно е по принцип, защото аз лично мразя да усещам как тече, а така попиваа и не се стича никъде. Ползвала съм лятото на басейни и съм много доволна, можах и да си се изкъпя и всичко без да се притеснявам :)

tomboy
06-10-2012, 20:04
Тампоните няма да са ти удобни ако не си в цикъл вече , което не означава ,че цялата ще се наклепаш в ''процеса на обучение'' . И все-пак ако не искаш да използваш пръсти ,за да сложиш тампона , ти предлагам да използваш такива с апликатор , които са много лесни за употреба (започни с най-малкия размер). Могат да се носят с всичко , но внимавай с конецът и не стой дълго във водата. Ако не си на плаж е хубаво да ползваш заедно с тампона и евридейка , за всеки случай , ако протече. Ами различните тампони се сменят през различен интервал. Малките са 2-3 часа , нормалните около 4, а големите и супермакс тампоните са 6-8. (това се отнася за тези с апликатор , които аз ползвам ,за нормалните тампони не знам , но то си пише по опаковките).
Ако успееш да си сложиш тампонът правилно , не трябва да го усешташ !...:)

Goddess
06-10-2012, 20:41
За какво учене и тестване става въпрос, не е такава философия слагането му. :) Аз лично го слагам по-навътре, да влезне заедно с половината ми показалец поне. Вероятно първия път ще ти е малко странно и неприятно, но не се стискай, за да го сложиш правилно. Нормално е да чувстваш, че имаш нещо в себе си в началото, но ако те убива и ти създава някакъв дискомфорт, значи не е сложен правилно. Иначе преспокойно можеш да си влизаш с него в море/басейн, кофтито е, че се подува доста. И е хубаво да се сменя на 2 часа, независимо колко ти е обилно, просто защото се отделят бактерии.

heartshapedbox
06-10-2012, 22:14
И аз използвам О.В., най-удобни са ми.

cyclops
06-11-2012, 12:04
Аз ползвах първо OB, после Event, но от година ползвам на ДМ тампоните - Jessy. Много по-евтини ми излизат и съм сууупер доволна !! Освен това се разпечатват по-лесно!
Иначе както споменаха по-горе тампоните е добре да се държат до 8 часа максимум, но е препоръчително да се сменят на около 3 часа, за да не се задържа прекалено много тампона с кръвта в тялото.

taamara
06-11-2012, 12:20
Колко парички са тези в ДМ? За първи път разбирам, че имат някаква тяхна марка тампони :) задължително ще се пробва.

cherry2
06-11-2012, 12:37
Имам 1 въпрос...Ако си девствена и си сложиш тампон ще стане ли нещО?

cyclops
06-11-2012, 12:56
Колко парички са тези в ДМ? За първи път разбирам, че имат някаква тяхна марка тампони :) задължително ще се пробва.

10 лева е опаковката от 62 тампона, която ти е за месеци напред !! Малките също са много евтини, но не знам точна цена, тъй като си взимам от големите опаковки. Наистина са страхотни и препоръчвам :)

Wasilena
06-11-2012, 13:04
Имам 1 въпрос...Ако си девствена и си сложиш тампон ще стане ли нещО?

При ползване на малък размер,нищо няма да ти стане.. спокойно

Glam0rous
06-11-2012, 14:42
Имам 1 въпрос...Ако си девствена и си сложиш тампон ще стане ли нещО?

Да! Ще ти се улесни живота ;)

msdattt
06-11-2012, 17:35
При ползване на малък размер,нищо няма да ти стане.. спокойно

Абе да, аз и докато си бях девствена ползвах нормални, даже понякога големи тампони, пък нищо ми нямаше. ;) Въпроса е да ги слагаш внимателно, защото преди примерно не можех да си ги слагам права, задължително разкрачена (така и на теб ще ти е по-лесно и няма да засегнеш девствената ципа), искам да кажа, че права не трябва да опитваш още :)