PDA

View Full Version : Чувствам се смазана ;(



kikki
06-08-2012, 18:37
Защо ли?! Днес почина един учител, който аз много уважавах и ценях като човек. Беше болен от рак на белите дробове. Болестта беше в прекалено напреднал стадий, за да се направи нещо. И той бавно и болезнено си отиваше. Днес, когато разбрах, ме обзе едно чувство. Не обелих и дума. Просто стоях и гледах тъпо. Голямото се събрахме половината училище, купихме цветя и отидохме да ги занесем в къщата му. И един индивид от 6-ти клас като изръси "Какво всички за ревнали за един Ботев?!". Не знам. Идваше ми да му фрасна един. Е, размина му се :) Отидохме и поднесохме цветята. Всички госпожи бяха отишли да го видят за последно. Всъщност, не всички. Само една я нямаше. После се оказа, че не отишла, защото трябвало да гледа някакъв глупав филм със 5-ти клас. Това вече ме накара да се замисля. Колко прост човек трябва да си, че да пренебрегнеш смъртта на един такъв добър човек, какъвто беше господина, и да се извиниш по такъв жалък начин. Да не говорим, че половината от тия дето дойдоха се хилеха. И съм сигурна, че дойдоха с нас само за да не карат час. Бях... не знам. Отвратена какви хора може да има. И не говорим само за, как да кажа, децата. А и за учителите.
И знаете ли кое беше най-забавното от цялата случка. Господина всички го знаеха, че пуши като за петима. Той може би и затова заболя от рак на белите дробове. Обаче и на снимката на некролога беше с цигарата и усмихнат...
Едит: Написах това само защото няма на кой да споделя. В момента съм сам самичка у дома и ми се искаше просто да си го излея :)

draid
06-08-2012, 18:52
Тъжно :/ И все пак хората са жестоки, а повечето и изключително прости. Явно вече си го забелязала. Да почива в мир човека и утеха може да ти бъде, че поне си е живял, живота добре. Иначе както са казали: "Господ боклуци не прибира"

babati
06-08-2012, 19:00
Има всякакви дебили, а и не очаквай някой чак да реве за чужд човек (освен ако не е млад човек или майка/баща на млад човек (да речем на 12), което вече е много тъжна гледкаа). Общо взето хората са 50% идиоти попринцип (при 7-мокласниците е сигурно над 90% това число) и няма смисъл да ги мислиш какво са направили или казали. От тези 90% след време 50% ще са нормални, а другите ще си останат тъпи. Поумняването започва на към 20 години. От кое училище си да не е някой мой бивш учител?

xoxi
06-08-2012, 19:00
Малко са хората (да не кажа, че няма такива), които наистина скърбят за непознати.
Елементарна липса на възпитание е обаче да проявяваш неуважение към друг човек, независимо жив или не.
На такива хора рано или късно им се връща всичко.

babati
06-08-2012, 19:03
Малко са хората (да не кажа, че няма такива), които наистина скърбят за непознати.
Елементарна липса на възпитание е обаче да проявяваш неуважение към друг човек, независимо жив или не.
На такива хора рано или късно им се връща всичко.

Абе зависи. Ако почине млад човек или някое дете остане без родител си е доста тъжна история. :( Но вече на някой починал дядо му - аре бегай всеки ден умират хора да си тъжи той.

wenii
06-08-2012, 19:04
Някой индивиди не знаят какво е загуба и колко болка причинява .. да не говорим за възпитанието им.. не се учудвай, в такъв свят живеем .. много е тъжно иначе .. нека почива в мир :(

xoxi
06-08-2012, 19:05
Всяко нещастие е тъжно. Но само най-близките усещат болката от загубата.
На всички ще им е гадно ако млад човек умре или дете остане без родители, но никой (непознат) няма да се тръшне да реве и да не спи по цяла нощ.

kikki
06-08-2012, 19:06
Абе зависи. Ако почине млад човек или някое дете остане без родител си е доста тъжна история. :( Но вече на някой починал дядо му - аре бегай всеки ден умират хора да си тъжи той.

Еми не е така. Колкото и да е стар, той е човек. Заслужава малко уважение, нали?! Заслужава хората да почетат паметта му :)

babati
06-08-2012, 19:18
Еми не е така. Колкото и да е стар, той е човек. Заслужава малко уважение, нали?! Заслужава хората да почетат паметта му :)

Ми да бе заслужава, но едва ли някой външен човек от семейството и близките му приятели ще се разтъжи. А хора 7-ми клас няма какво да се коментират. Те са дебили и точка. Оная да не изпусне ферхонде и тя не им отстъпва :)

Your.Passion
06-08-2012, 19:25
Определено тъжно .. ;ххх Дано ти е олекнало като сподели :) .Относно тези които са се хилили .. Абе какво да се прави прости хора има навсякъде(за жалост) . Еми какво може да се каже?Лека му пръст на човека .

kikki
06-08-2012, 19:26
Ми да бе заслужава, но едва ли някой външен човек от семейството и близките му приятели ще се разтъжи. А хора 7-ми клас няма какво да се коментират. Те са дебили и точка. Оная да не изпусне ферхонде и тя не им отстъпва :)

Please brother, седми клас не ни слагай под общ знаменател. Има и сравнително нормални индивиди :) Аз мисля спадам към тях :D Малко нескромно прозвуча :D Иначе да прав си за външните хора:)

kikki
06-08-2012, 19:27
Ми да бе заслужава, но едва ли някой външен човек от семейството и близките му приятели ще се разтъжи. А хора 7-ми клас няма какво да се коментират. Те са дебили и точка. Оная да не изпусне ферхонде и тя не им отстъпва :)

Please brother, седми клас не ни слагай под общ знаменател. Има и сравнително нормални индивиди :) Аз мисля спадам към тях :D Малко нескромно прозвуча :D Иначе да прав си за външните хора:)

dreamwalker
06-08-2012, 19:37
Малко са хората, които могат да почувстват чуждата болка, ако не са я преживели самите те. Разбирам какво чувстваш!

SunnyWinter
06-08-2012, 20:03
Разбирам какво ти е, защото през зимата почина една учителка, която не ми преподаваше, но много уважавах. Не забелязах някой от учениците й да изрази дори най-малък признак за съжаление към нея, а беше толкова добра жена. За съжаление, хората са много груби и отчуждени и никога няма да седнат да съжаляват за чужда смърт.

babati
06-08-2012, 20:43
Please brother, седми клас не ни слагай под общ знаменател. Има и сравнително нормални индивиди :) Аз мисля спадам към тях :D Малко нескромно прозвуча :D Иначе да прав си за външните хора:)

Аз виждам, че не си в общия знаменател. Личи си. Но и ти е още рано да ги мислиш толкова нещата. Старай се да правиш нещата с леки движения и да не ти пука особено. ;)

Sladichkoto0
06-09-2012, 10:25
Много гадно :( ... Иначе такива хора и аз не мога да ги разбера ... Що за човек трябва да си ... :X

cherry2
06-09-2012, 15:06
Абе зависи. Ако почине млад човек или някое дете остане без родител си е доста тъжна история. :( Но вече на някой починал дядо му - аре бегай всеки ден умират хора да си тъжи той.

оф еми даа за внучето...Ами дъщерята,синът,жената на този дядо...Не се ли сещаш,че те страдат и им се къса сърцето...Когато моя дядо почина бях шокирана..(отгоре на всичкото наще криеха от мен и ми казваха , че е в болицата) , но аз си знаех какво е станало.Бях толкова потресена,че просто не можех да осмисля къде се намирам...забравих ввсичко...всичко изчезна от главата ми и просто седях и треперех.Явно във твоето семейство не е умирал никой,че да говориш така (и слава богу) >.< И за е такива ''индивиди' говори автора.като теб..(кво па..умрял некъв стар даскал)

viktora
06-09-2012, 15:44
оф еми даа за внучето...Ами дъщерята,синът,жената на този дядо...Не се ли сещаш,че те страдат и им се къса сърцето...Когато моя дядо почина бях шокирана..(отгоре на всичкото наще криеха от мен и ми казваха , че е в болицата) , но аз си знаех какво е станало.Бях толкова потресена,че просто не можех да осмисля къде се намирам...забравих ввсичко...всичко изчезна от главата ми и просто седях и треперех.Явно във твоето семейство не е умирал никой,че да говориш така (и слава богу) >.< И за е такива ''индивиди' говори автора.като теб..(кво па..умрял некъв стар даскал)

Чери права е, а ти не си много наясно със себе си. На това му се казва естествен кръговрат и природа.

fizzyg
06-09-2012, 16:18
Наистина тъжно..но трябва да знаеш какви хора има в живота.Винаги ще ги има и за жалост няма да се променят.Важното е,че поне ти си отишла с реалните си чувства..всички знаем колко е гадно,но гледай напред :)

kikki
06-09-2012, 19:56
Хора, наистина оценявам вашето мнение :) Почувствах се много добре. Все пак има и хора като вас, които те разбират, въпреки че не те познават, и наистина го оценявам. Едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички по-горе :*Мога да кажа, че вече ми мина, а и осъзнах, че за господина е по-добре така. Вместо да го мъчи болестта. И отново благодаря :) :*

prosto_chovek
06-10-2012, 00:44
много хора са изключително глупави. Според някои смъртта на някого е нещо весело, но това са жалки хора. Може би един ден ще им се върне. Аз лично съжалявам такива индивиди. :)

SmilezZz
06-11-2012, 11:12
Аз го свързвам с липсата на възпитание - о'кей, разбирам че, много малко хора скърбят за непознати, но това не означава да се хилиш и да се държиш по начин, който не подобава за такъв момент.

Иначе мир на праха му, да почива в мир! Той ще си бъде с теб и ще ти помага, щом живее в сърцето ти. И още нещо, както ти казаха по-горе: радвай се, че поне е живял живота си добре, бил е щастлив и усмихнат.

dPa3HuTeJl
06-11-2012, 20:38
Здравей. Подиграват се, защото не са имали такива чувства както ти. За повечето (както ти ги описваш) може би той не е представлявал нищо особено, може би не са ги възприели като такава личност, което е грешно, но това може да очакваш от ученици. Някой учители може би се държат по този начин защото може да са имали разногласия, или може би по същата причина както учениците, не знам. Единственото което знам е, че твоята ' привързаност ' ще мине по-бързо от колкото очакваш. Нормално е да ти е тъжно ако си го познавала що годе добре, особено ако си чувствителна личност. Не се притеснявай.

Ospi
06-12-2012, 15:43
Това вече ме накара да се замисля. Колко прост човек трябва да си, че да пренебрегнеш смъртта на един такъв добър човек, какъвто беше господина, и да се извиниш по такъв жалък начин?

Много. Кой знае, интересува ли ги изобщо? Един пита какво са ревнали, други се смеят, трети не идват заради някакъв филм... Важното е, че има и хора, които са се интересували. Ти си ярък пример за това и съм сигурен, че ако учителя ти беше още жив, несъмнено щеше да се зарадва. :)