PDA

View Full Version : Как да пусна дълга коса ?



vanio96
06-08-2012, 21:45
Здравейте,на 15 години съм,момче съм (металист) и съм решил да пускам дълга коса.Aко може някой да ми каже точно как става че нямам никаква идея ,смисъл бритона да отиде назад,връхчетата,цъфтеж на косата и т.н. самото пускане как става..косата ми расте имам около ушите и малко ми пречи (това е нормално) а бритона и др..нямам идея...
Ако може някое момче с дълга коса или момиче да обясни г/д каква е цялата схема от до ..

Ще ви бъда много благодарен

kitty02
06-09-2012, 07:43
По-добре попитай някоя фризьорка. Тя ще ти обясни всичко.

3oPuTy
06-09-2012, 08:15
Кое му е трудното?!
Ние,жените,не сме ходили на курсове за пускане на коса :?
Просто не се подстригваш няколко месеца,като стане по-голяма отиваш да ти я оформят,освежат и готово.

Your.Passion
06-09-2012, 08:25
Кое му е трудното?!
Ние,жените,не сме ходили на курсове за пускане на коса :?
Просто не се подстригваш няколко месеца,като стане по-голяма отиваш да ти я оформят,освежат и готово.

+1

(10 буквииииии bitchezzz :@@ )

wiiwa
06-09-2012, 09:29
Според мен лично стои гадно момче с дълга коса, ако е и мазна/мръсна някои ден - супер :Д а по темата -не я подстригвай известно време

scrooper
06-09-2012, 09:43
металист :D
Кръцни я, чак когато на някои места стане значително по- дълга от на други.
А ако ти е някаква рядка, въобще не се занимавай.

niki7o
06-09-2012, 13:31
Хининова вода + хининов шампоан :)

analgin
06-09-2012, 13:38
Подстригвай я на около 2 месеца съвсем малко само връхчета , аз си правя една маска от която косата ми расте много бързо,ако имаш желание я пробвай : 1 с л рициново масло , 1 жълтък и 1 с л алкохол (ром , ракия и тн ) и намазваш в корените .Успех

xoxi
06-09-2012, 14:00
Ъъъъ момичета, вие сериозно ли мислите, че не трябва да се подстригва, а след това само да я оформи?
Хубава (подчертавам - хубава) коса се пуска с обиране на връхчетата на около месец-два.
Ако не се прави започват да цъфтят и след това никоя фризьорка няма да остави клиент в такова ужасно състояние, а ще отреже нацъфтялото, т.е. отиде му поне 1/3 от дължината.

strawberry88
06-09-2012, 14:05
^Съгласна.
А и в растежа на женската и мъжката коса няма разлика.

prosto_chovek
06-10-2012, 10:35
между другото, имах съученик, който свиреше в група и имаше доста дълга коса. И един ден го питах - не ти ли пречи и той ми обясни, че не му, но за да я държи такава и да не му пречи, трябва всеки ден да я поддържа. Сресваше се, ходеше да му обират цъфтящи краища. А самото пускане - с търпение. Та идеята ми е - ако искаш дълга метълска коса - остави я, тя сама ще си порасне, но не забравяй редовно да я поддържаш, да не стане кофти :)

crazy_Smile
06-10-2012, 10:44
Ами просто я остави да порасте ... Ако се грижиш за нея няма да цъфти толкова често ;) и като отидеш на фризьор казвай да ти отрежат съвсем леко само нацъфтелите краища .. Иначе ако нямаш бретон помоли да ти оформят :)

DesireToFire
06-10-2012, 11:06
Мисля че въпросът му беше какво да я прави докато е в едно никакво положение на нито къса нито дълга :Д
Мисля че най-добрият вариант е да отидеш при фризьорка, да и обясниш положението и тя вече да ти даде идея как да я оформяш докато расте.

3oPuTy
06-10-2012, 11:13
Ъъъъ момичета, вие сериозно ли мислите, че не трябва да се подстригва, а след това само да я оформи?
Хубава (подчертавам - хубава) коса се пуска с обиране на връхчетата на около месец-два.
Ако не се прави започват да цъфтят и след това никоя фризьорка няма да остави клиент в такова ужасно състояние, а ще отреже нацъфтялото, т.е. отиде му поне 1/3 от дължината.

Цъфтежи се обират,когато се появят ... Никой не е казал,че не трябва да се обират,но на месец-два ... о.0 Косата му трябва да е в доста кофти състояние,че да цъфва за месец-два :? Поне съдейки по мен - моята се "цепи" чак към 3-4 месец и то при условие,че всеки ден я изправям или къдря.А и по принцип косите на момчетата са много по-здрави от нашите и не цъфтят толкова бързо,колкото нашите.Имам приятел,който като си пускаше косата след оформянето 10 месеца не я беше пипвал и нямаше никакви цъфтежи.

xoxi
06-10-2012, 18:07
Никой не е казал, че трябва да се чака косата да нацъфти.
Обирането на връхчета освежава косата. Аз я подстригвам на 3 месеца моята сега, но преди ходех много, много по-рядко.
Разликата е огромна.

LoveChocolate
06-11-2012, 08:10
пише се БРЕТОН

vanio96
08-02-2012, 17:53
Мерси на всички :)