PDA

View Full Version : Нямам право, но я искам!



Jonnyman
06-09-2012, 08:49
През есента на 2011 год. се запознах с едно много красиво момиче в университета. Впоследствие започнахме да си говорим често, да си пишем от нета и да излизаме заедно. Много я харесвах, но не беше минало много време, откак бях излязъл от последната си връзка, продължила няколко години. А нещата с нея наистина се развиваха светкавично бързо, и тя ме харесваше много. Вече се целувахме, прегръщахме, но аз не пожелах да стигнем много далеч с нещата, казах й, че не съм готов за нова връзка и това наистина беше така, защото от една страна още се сещах за бившата си приятелка, не е трудно да забравиш човек, с когото си свикнал дълго време и си заобичал. Казах й, че не искам да я използвам за нищо лошо или да играя с чувствата й, тъй като знам това какво би й причинило.Казах й на този етап да си останем само приятели, преди да осъзная чувствата си и да се подготвя за нова връзка, исках връзка, но наистина вече бях уморен от връзки и ми трябваше малко почивка да си разсея мислите. Тя привидно го възприе нормално, може би с лека студенина, но знам, че я нараних жестоко. От тогава тя започна да страни от мен, поканих я няколко пъти да излезем, в които моменти тя не ми говореше много, не се усмихваше както винаги, сякаш не се радваше, че ме вижда. За пръв път ми проговори твърдо й студено, след което осъзнах, че ще бъде най- добре да я оставя да си разсее и тя мислите, просто разбрах, че това момиче няма да може да ме приеме просто като свой приятел. Спрях да ходя на лекции, защото тя не пропускаше нито една, мислех си, че ще бъде най-добре да я забравя, тъй като не знаех дали изобщо ще мога да възстановя започнатото. Тя спря да влиза във фейса, аз също спрях, спрях също да й звъня, а за нея е ясно, че не ми звънеше, дори за да ме чуе. През това време най-добрият ми приятел постоянно ми натякваше, да се сдобря с бившата си, казваше, че се обичаме, не бива така, не бива да се разделяме след толкова много време заедно. Намерих смисъл в думите му, помислих си и разбрах, че не познавам другото момиче толкова добре и така, с течение на обстоятелствата се сдобрих с бившата и започнах връзка, чийто край бе неясен. След известно време разбрах, че бившата ми харесва друг, сама ми се изповяда като беше пияна. Накарах я да го забрави, но пак след известно време се появи друг, който я заплени още повече от първия. Тогава си казах КРАЙ. Вече не с това момиче, не ми пука за нея от онези случки нататък. Тогава разбрах, че съм допуснал голяма грешка, може би една от най-големите в живота ми - задето зарязах момичето от университета. Всеки ден се измъчвах, ставаше ми зле от мислите в главата ми, та един ден реших да й пиша. Знаех, че не влиза във фейс, но се оказа точно обратното. Просто й писах, когато тя бе офлайн и надявайки се, че някой ден ще види съобщението ми. Ала да отговори веднага, през цялото време е влизала в офлайн мод, а аз - големият глупак въобще не се бях досетил. Видях я няколко пъти в университета, и тя ме видя, но ме погледна студено и се престори, че не ме е видяла. Но поне ми пишеше от фейсбук... След няколко разговора реших да й кажа за чувствата си, защото наистина този път започвах да хлътвам много по-ужасно и неизбежно, отколкото първия. Поисках да я навия да излезем някъде заедно просто ей тъй, така и не успях. Започнах да й пиша всеки ден, чаках с часове да ми отвърне, не ми вдигна телефона си нито веднъж, не отговаряше на телефонните ми съобщения. Накрая се ядосах и поисках да ми каже дали да спра да й звъня и пиша, тя каза да и на всичките неща, които й бях написал като смс, всички мили думи, тя просто ми каза, че не е чувствала това, което чувствам аз и че това никога няма да се промени. Хванах си главата. Прецаканият отново съм аз, и от двете страни и се чудя защо. Знам, че колкото и да не исках, аз нараних това момиче, виновен съм и сега ми се връща тройно, защото просто съм луд по нея. Казах й, че вече ще й пиша само приятелски, щом това е нейното желание. Така че поне ще мога да се чувам с нея, но ще ме боли... Моля тези, които наистина са си загубили времето, четейки моите глупости, да ми дадат някакви съвети що да сторя. Според прочетеното от вас имам ли някакъв шанс, да се надявам ли, дали времето ще я излекува? Дори да я забравя сега през лятото, знам, че когато почне новият семестър, ще я виждам почти всеки ден и това ще ме убива отвътре. Аз поне не й причиних страданието да ме вижда постоянно, но догодина лекциите стават сериозни и не мога да допусна само заради нея отново да си снижа успеха. Аз знам, че това момиче може би изпитва нещо малко към мен, но не ми го казва, защото ми е разсърдена прекалено много, не иска да бъде наранена отново, и е напълно права. Чувствам, че бих сторил всякакви простотии, за да бъда с нея! :(

Starless
06-09-2012, 13:06
Честно да ти кажа, не мисля, че имаш шанс с нея. Въпреки че и ти си бил прав може би и аз бих постъпила така. Може би вече да е изстинала към теб, да има друг... Колкото и тъпо да звучи, може би ще е най-добре да оставиш нещата така, най-вероятно лятото ще се отърсиш, както ти каза гадното ще е новата учебна година, дори да си я забравил е много вероятно пак да се появи тръпката ако вече нямаш друга... Трябвало е да помислиш в началото, а още по-глупавото е, че си се върнал при бившата си, вероятно тя се е почувствала използвана в периода, в който си бил сам..

draid
06-09-2012, 13:43
Ако няма друг, не се отказвай !

SuperSizee
06-09-2012, 13:57
Колкото и грубо да звучи си тотално прецакан и нямаш никакъв шанс с това момиче. Случвало ми се е нещо подобно и да ти кажа не е хубаво да се стремиш да седнеш на два стола, защото винаги ще паднеш и както виждаш така и станало. Може да се опиташ да и спечелиш доверието като и помагаш в някой неща, но никога да не и говориш за връзка, защо тя знае всички и само да и го повтаряш може да и омръзне. Със сигурност можеш да говориш с нейни приятелки и да разбереш какво прави последно време и "случайно" да правиш неща които тя прави и да се държиш изцяло като приятел. Аз съм правил това с цел да бъде приятел с момиче, но се оказва, че тя не искаше да сме само приятели. Значи и ти би могъл да имаш успех !

don't say anything.
06-09-2012, 15:16
Аз не разбрах едно. Защо, след като сте се разделили с бившата ти и сте имали причини да го направите, ти си поискал да се върнеш при нея? Не можеш да слушаш другите какво ти говорят, нека си говорят, трябва ти самият да знаеш какво искаш и какво ще правиш оттук нататък. А това момиче от университета, ти самият в началото си я объркал и си й дал грешни сигнали и в момента просто е наранена. Това, че те е отрязала така и ти е казала, че чувствата й няма да се променят, да не те трогва. Понякога ние момичетата казваме неща, които изобщо не мислим, като смятаме, че така предпазваме себе си или кой знае какво. Ако наистина я искаш, ще се бориш за нея, плюс това не разбрах дали си се извинил за държанието си към нея, не си ли й обяснил какво се е случило, обясни й как се чувстваш и т.н., обаче ако ти самият видиш, че няма шанс, недей да се занимаваш и си търси късмета другаде, нали знаеш - момичета много. :)

Juls
06-09-2012, 15:58
Постъпил си доста тъпо.Защо си я залъгвал?Много добре си знаел,че още имаш чувства към бившата си,
но въпреки това си се занимавал с това момиче.Излизали сте,целували сте се и тн.Нормално е момичето
да е било хлътнало по теб и да се е надявало да стане нещо.И в един момент изтърсваш,че не искаш
да имаш връзка.Нормално е да и е станало гадно.След това си се събрал с бившата си,което допълнително
е усложнило нещата.И си мисля,че в момента я искаш толкова много просто защото не ти обръща внимание,а
не защото си осъзнал какво си загубил.

Jonnyman
06-09-2012, 17:32
Аз не разбрах едно. Защо, след като сте се разделили с бившата ти и сте имали причини да го направите, ти си поискал да се върнеш при нея? Не можеш да слушаш другите какво ти говорят, нека си говорят, трябва ти самият да знаеш какво искаш и какво ще правиш оттук нататък. А това момиче от университета, ти самият в началото си я объркал и си й дал грешни сигнали и в момента просто е наранена. Това, че те е отрязала така и ти е казала, че чувствата й няма да се променят, да не те трогва. Понякога ние момичетата казваме неща, които изобщо не мислим, като смятаме, че така предпазваме себе си или кой знае какво. Ако наистина я искаш, ще се бориш за нея, плюс това не разбрах дали си се извинил за държанието си към нея, не си ли й обяснил какво се е случило, обясни й как се чувстваш и т.н., обаче ако ти самият видиш, че няма шанс, недей да се занимаваш и си търси късмета другаде, нали знаеш - момичета много. :)

Извиних и се два пъти, тя прие извиненията ми :)

Hayashi
06-09-2012, 19:54
Friendzone. Така както сам си се подредил, никой друг не можеше да те подреди. С това момиче имаш много малки шансове.

horacio
06-09-2012, 21:32
Аз мисля, че тя е в грешка... Вместо да се опита да прояви разбиране към теб, нормално е да не можеш да започнеш наново скоро след толкова дълга връзка, тя се сопва... и се отдалечава. Въпреки, че не е трябвало да й казваш да сте приятели... така може би си й убил надеждата... Не се обвинявай.. кофти е, че не е била разбрана мома. Това, че си се върнал при бившата ти е било грешка - да... разбирам те донякъде + тия неща, които са ти говорили... явно си бил наивен. За урок ти е това... оставяш ги и 2-те и продължаваш.

Bloody-girl
06-10-2012, 09:40
Честно казано не мисля, че имаш бъдеще с това момиче. Остави нещата така, опитай да й пишеш, да си говорите, но само като познати.
И друг път не слушай какво ти говорят другите, а прави това, което искаш.

GLaDOS
06-10-2012, 10:35
За напред да знаеш от мен , "Скъсваш с миналото или те застига и унищожава" . Точно това си направил . Имал си възможност за ново начало , може би щастливо , но сам си се върнал към миналото . Каква е поуката ? Върнал си се към бившата ,въпреки че знаеш какви ще са последствията . И си изгубил другото момиче . Опитвай , поне като не се получи ще знаеш че си опитал ,макар и късно . Не гледай на моя коментар негативно , просто живота е прекалено тежък за да залъгвам с приказки от типа "и живели дълго и щастливо"

fenasf
06-10-2012, 20:37
tl;dr отчаянието е лош съветник. Вместо това си намери някоя, която иска теб на всяка цена.